Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Фидел Кастро » 25 Май 2018, 23:09

Това, за което ще Ви напиша е истина и се случва преди около 40-45 години.
Изключително сериозният и уважаван в цял свят френски вестник "Le Monde" е публикувал поредица от статии за някои държави.
Идва ред на България и авторът започва статията в следния дух (смисъл): "Когато Господ разпределял земите към всеки народ, българите закъсняли и за тях нищо вече не било останало. Понеже все пак БОГ бил справедлив решил да направи компромис и им дал парче от рая."
Не знам името на този невероятен френски журналист, който е казал самата истина и с нея трябва да се гордеем. :bowdown: :bowdown: :bowdown:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Don_Diego » 25 Май 2018, 23:33

Във връзка с казаното от Фидел Кастро - Китодар има едно иронично клипче точно за рози "рай". Доста истини има в него :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Фидел Кастро » 26 Май 2018, 0:20

Don_Diego написа:Китодар има едно иронично клипче точно за рози "рай". Доста истини има в него :yes:

Е дай линк към това клипче защото честно казано въобще не знаех за този Китодар та се наложи да му поизгледам някои от клипчетата. 8)
Честно казано понеже съм живял 6 години в СССР там подобни палячовци се радваха на огромният интерес и телешкия възторг на местното лумпенизирано население наричано за краткост "совки". :mhihi:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Don_Diego » 26 Май 2018, 1:18

Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от vld » 26 Май 2018, 6:38

Българската войска няма пленено бойно знаме! Това го няма нито една друга държава като постижение!
Ето това например е едно от нещата които ги имаме само ние и то с история на държавата от 1337 години!


Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Май 2018, 7:24

По повод военните ни успехи, някои от стратегиите на армията още се изучават във военните училища по света. Особено на битките около и по време на първата световна. За разни като тази при Одрин, Драва и много други доста години ще се пише и говори. Всяка събота от 13:00 по радио Фокус има едно предаване "за честта и славата на България" и от там съм чул за доста от постиженията, за доста от героите ни, а сме имали много такива. Като слушаш какви хора са били и настръхваш.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Binev_OuT » 26 Май 2018, 8:15

Аз пък сега може и да бъда малко краен , бан да си изкарам , но пък ще си го кажа.
Живея в чужбина от около година и да ви кажа за българите:
Те знаят турски , срам ги е да кажат как се казват като ги питам , някои не знаят каква им е религията и се срамуват да кажат че са от родопския край или че не са от Варна а от села покрай Добрич.
Ей тия хората ни разнасят славата по света , ей заради ти хора е приказката “като видиш Българин зад ганица , бягай”
Доста по рядко се среща бял , изкъпан , прилично облечен българин който знае английски а не турски.Христянин е и не го е срам от името си!
Аз лично се радвам че България се е отървала от първия тип българи , един вид тече някаква чистка на лошия матрЯл.
Един образован Бял Българин , има добра работа и тук,спрявя се добре и тук.
Като цяло гордея се че съм бял човек , имам хигиена , обличам се що годе добре , бачкам си и се съобразявам със местните порядки до колкото може.Не ме е срам да си кажа името пред сънародник и си зная религията!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от NGneer4eto » 26 Май 2018, 8:36

Темата е защо се гордеем, че сме българи, а всички говорят само за България. А тези, които се намират на няколко хиляди километра от България не са ли българи? Тези преуспяли хора, които със заплатата на чистач или сервитьор карат чисто нови Ферарита и Ламборджинита? Всичките имат супер преспективни работи със супер висок шанс за развитие. Може да станеш главен сервитьор примерно, ако се трудиш здраво 15 години. А тука кво? Някакъв меринджей с тройно по-ниска заплата се чуди в кое заведение да хапне всяка вечер, щото скъпо. Всяка седмица пътува на някакви зелени места из България за да избяга от простотията на големия град. Кара си колата със 150, когато го избият нервите, щото всички шофьори са идиоти и трябва да разпусне малко. Псува, като трябва да плати 1/3 от месечната си заплата за годишни данъци и гражданска. То може ли за 250 коня толкова пари да искат ве? Страшна работа, когато зъболекаря му вземе цели 50 лв за пломба и се чуди как може лачените чистачи от запада да идват да си правят зъбите на тая скъпотия. Псува като каруцар, че е трябвало да даде 50 лв. на полицая задето е карал със 130 извън града и след 5 минути хвали какъв невероятен ред е в Германия. Имаме най-скъпите билети за кино, най-скъпите дрехи, най-скъпите дискотеки, най-скъпия алкохол, най-скъпите курорти. Абе въобще страшно скъпа държава и най-ниските заплати.
Пък българите, бахти простаците. Някакви се правят на тежки като ти казват "здравейте". Аве някакъв си ме вижда за първи път и ша ме поздравява. Че и ми се усмихва! Абе скапан народ. За нищо не става. Виж немците кви са точни - подминава си те, все едно не съществуваш. Добър човек - не те натоварва излишно.
Иначе българите са много прости хора - взимат разни медали във всякакви спортове. Аве кви са тия спортове ве? Какво си допринесъл за човечеството с някакъв спорт. Размърдайте си малко мозъка! Има някакви изобретили компютър, някакви самолети, космически храни, 6-степенна скоростна кутия, електронен часовник, копирна машина, книга за незрящи и някакъв си сърдечен тон. Абе само глупости, дето в ежедневието а ги използваш, а не. Ами АИфона българин ли го е открил? - НЕ. Телевизията и турските сериали българин ли ги е открил? - НЕ. Моловете българин ли ги е измислил? - НЕ! Фейсбук и Инстаграм българин ли ги е измислил? - НЕ! Кво ги хвалят тогава тея българи? Нищо не са допринесли за комфорта на съвременния човек.
Абе изостанало племе сме си!

Binev_OuT написа:Аз пък сега може и да бъда малко краен , бан да си изкарам , но пък ще си го кажа.
Живея в чужбина от около година и да ви кажа:...Не ме е срам да си кажа името пред сънародник и си зная религията!


Колега, докато тук всички мислят, че на запад всички като отидат правят пачка и се пекат по цял ден по курорти и са широко скроени, на запад разбирането за българина емигрант е - измамник, дошъл да прави някаква далавера. Затова като срещнеш българин се прави, че не е такъв, защото си мисли, че ще му поискаш пари. Или си мисли, че си някакъв сутеньор или крадец. Това е парадокса. Аз нямам познат в чужбина, който да има добри познати българи и да се движи с тях там. Освен ако не са заминали заедно, разбира се.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от alekangg » 26 Май 2018, 9:05

Като и се предполага, ако някой е горд от факта, че е роден в България и се води българин е за неща случвало се в далечно минало! Да ама ние живеем сега и ще живеем в бъдеще, та за това няма особен смисъл да се гордеем понеже имало еди какво си преди векове. Това е и тъжно, понеже няма с какво да се гордеем в момента и не виждам такова и за в бъдеще и единственото успокоение е колко стара страна сме и колко силни сме били.
Има страни сринати на нула преди няма и 100год като Германия и Япония и сега са от първите в света.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Май 2018, 9:27

Днес мисля Бойко ще открива паметник на Вазов в Хърватска(в Загреб), та за мен и това си е повод за гордост.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Binev_OuT » 26 Май 2018, 9:31

NGneer4eto написа:

Binev_OuT написа:Аз пък сега може и да бъда малко краен , бан да си изкарам , но пък ще си го кажа.
Живея в чужбина от около година и да ви кажа:...Не ме е срам да си кажа името пред сънародник и си зная религията!


Колега, докато тук всички мислят, че на запад всички като отидат правят пачка и се пекат по цял ден по курорти и са широко скроени, на запад разбирането за българина емигрант е - измамник, дошъл да прави някаква далавера. Затова като срещнеш българин се прави, че не е такъв, защото си мисли, че ще му поискаш пари. Или си мисли, че си някакъв сутеньор или крадец. Това е парадокса. Аз нямам познат в чужбина, който да има добри познати българи и да се движи с тях там. Освен ако не са заминали заедно, разбира се.

Аз бягам и аз , но от такива с тъмен цвят и името Гюнай примерно!
Движа се и поддържам контакти главно с бели българи,Иван или Петър и един колега от Латвия.
Държа да отбележа също че нямам проблеми с колеги турци. Не помаци а баш турци!
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Lenco » 26 Май 2018, 9:33

Странно, сега гледам Армен Назарян по бтв и обяснява, колко е горд, че е българин, а не е.
Не се срамувам, че съм БЪЛГАРИН и знам, че е в нашите ръце да стане добро място за живеене, ноооо предпочитаме да плюем и даваме акъл зад клавиатурата (за справка най-голямата тема е политическата).
Изключително съм горд, че българи стават най-добрите миячи на чинии в Англия и САЩ, явно имаме потенциал.
Ще се радвам и ако всички мразещи България се насочат към Терминал-2, и под ръка вземат по един политик, по една фолк дива, и по един мангал.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Витанов » 26 Май 2018, 10:02

Lenco написа:Странно, сега гледам Армен Назарян по бтв и обяснява, колко е горд, че е българин, а не е.
Не се срамувам, че съм БЪЛГАРИН и знам, че е в нашите ръце да стане добро място за живеене, ноооо предпочитаме да плюем и даваме акъл зад клавиатурата (за справка най-голямата тема е политическата).
Изключително съм горд, че българи стават най-добрите миячи на чинии в Англия и САЩ, явно имаме потенциал.
Ще се радвам и ако всички мразещи България се насочат към Терминал-2, и под ръка вземат по един политик, по една фолк дива, и по един мангал.


Далеч не всеки българин е мияч, чистач или духач навън. Това обикновено са пияндурници, чалгари, мангали и такива дето от всичко разбират, но ги мързи да си подредят живота. Интересен факт е че почти всеки който спада в по-горните групи слуша чалга... :mhihi: :dunno: :paranoid:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Май 2018, 10:34

Ами всякакви хора имаме за пример. На майка ми братовчед едно време като учеше продаваше вестници по улиците точно като ония деца по старите филми, които ти казват какво ще прочетеш ако си купиш. От дълги, дълги години работи в съвета на Европа и си оправи живота.
На баща ми братовчедка тук играеше баскетбол, отиде в Австралия и стана треньор на деца в в Сидни. Неин приятел остана тук и стана милионер като по едно време го задържаха за измами с ДДС, а бе тръгнал от обикновен апартамент под наем и той играеше баскетбол, сега имението му само струва няколко милиона и има няколко легални бизнеса. :mhihi: Не е бил никога мутра или нещо такова. Но хора всякакви, навън има възможности да се реализираш и извън миене на чинии.
Най-добрият ми приятел ходи в САЩ два пъти като втория път беше с едв да не се връща и просрочи като направи грешката да се върне заради една жена и така 10 години като от 2 е в Англия и след 10 месеца мисли изЦяло да се връща и ако пробва нещо навън ще е ако го пуснат в САЩ. Там могат да се изкарват добри пари от доста елементарни неща. В Англия далеч не е зле, първо разнасяше пици и бе пиколо, но бързо се хвана в завода наБМВ и Мини в Оксфорд, та към 16 паунда на ден вземаше последно, отделно после разнасяше пиците, но ги остави, обаче самата Англия хич не му харесва и хората там.
Двама колеги имам, които преди 10 години заминаха за Лондон и карат и там такси, единия вече си взе къща за 200-300 хил. паунда.
В САЩ имам познат, който хал хабер си нямаше от коли, отиде и почна пътна помощ, после си взе камионче да е сам, после още 2-3 и сега има къща за половин милион долара.
Всъщност имам много още примери за много хора и тук и там.
Та искам да кажа, че точно всичко може да работиш навън и не е само миене на чинии. Но на някои им харесва и това както и тук има такива.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Lenco » 26 Май 2018, 10:57

Витанов написа:
Lenco написа:Странно, сега гледам Армен Назарян по бтв и обяснява, колко е горд, че е българин, а не е.
Не се срамувам, че съм БЪЛГАРИН и знам, че е в нашите ръце да стане добро място за живеене, ноооо предпочитаме да плюем и даваме акъл зад клавиатурата (за справка най-голямата тема е политическата).
Изключително съм горд, че българи стават най-добрите миячи на чинии в Англия и САЩ, явно имаме потенциал.
Ще се радвам и ако всички мразещи България се насочат към Терминал-2, и под ръка вземат по един политик, по една фолк дива, и по един мангал.


Далеч не всеки българин е мияч, чистач или духач навън. Това обикновено са пияндурници, чалгари, мангали и такива дето от всичко разбират, но ги мързи да си подредят живота. Интересен факт е че почти всеки който спада в по-горните групи слуша чалга... :mhihi: :dunno: :paranoid:

Абсолютно си прав, беше написано до някъде с ирония, но до някъде. Изброените са най-отворената прослойка на емигрантите, най-мразещи България, както между другото всички заселелисе през последните 5-10 години в София, мразят най-много провинциалистите, живеещи и каращи в София.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook