Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от driver69 » 25 Май 2018, 0:38

Колеги, замислих се, както личи от заглавието, колко от нас днес се гордеем с факта, че сме българи?

Горди ли сте, че сте българи? Защо?
Какво е нещото, което най-силно ви кара да се гордеете? Ако не сте, може да споделите защо.

Надявам се да се получи интересна дискусия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Мордехай » 25 Май 2018, 0:46

Тая тема я има през няколко години и все става сранье. Никъв смисъл няма. Гордейте се че сте част от човечеството, гордейте се със своите резултати - малки или големи, гордейте се с поколението си, гордейте се сега че сте живи и спрете да се делите на българи и други, граждани и селяни, перничани и софиянци. Живеем в най-хубавото време с развита медицина и науки, никога човечеството не е постигало такива резултати, гордейте се че сте част от това. Аз се гордея!
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от cerberus » 25 Май 2018, 0:50

Както казваше Джордж Карлин, това да си бълХарин е "ши*ана генетична случайност". Може да си щастлив, или нещастен от това, но не горд. Може да се гордееш само с неща, които си постигнал лично. :driving:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Хаос » 25 Май 2018, 8:33

Вече нищо, тая държава няма да я бъде още дълго.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от kasho » 25 Май 2018, 10:55

Гордея се с това, което сам съм постигнал, ВЪПРЕКИ че съм българин. Като се замисля, произхода досега ми е носел предимно негативи. Е, не е като да съм се родил в някоя африканска дупка, но пак - в най-добрия случай не са знаели къде по дяволите е България. И кочинката ни си е изцяло наша вина. Никой не идва зорлем да ни цапа и да си хвърля боклуците по нашите улици, пред нашите блокове. Не са чужди фирмите, които така прекрасно ни ремонтират и поддържат улиците. Не чужденци приватизираха най-апетитните соц-предприятия за без пари. Прекрасните ни и кадърни политици също не кацат от луната, а пак от същия тоя народ излизат. Така че аз също съм силно скептичен за бъдещето ни като нация и държава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от KPETEH » 25 Май 2018, 11:07

Хаос написа:Вече нищо, тая държава няма да я бъде още дълго.

+1
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от vicho » 25 Май 2018, 13:28

KPETEH написа:
Хаос написа:Вече нищо, тая държава няма да я бъде още дълго.

+1


30-40 години максимум и кой откъде е...

ще останат 200-300к работещи и плащащи данъци, 2 млн манго джери и туй-ше-муй!!!

края не е много далеч за всеобща радост :angel:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от b00st » 25 Май 2018, 14:29

Да съм горд, колко да съм горд, където да кажа по чужбина, че съм от България никой не ме гледа с някакво супер възхищение. Явно има защо...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Jordana » 25 Май 2018, 14:55

Въпроса е силно обвързан с историческите ни корени като народ и държава . Въпроса е колко сме българите ? Кои сме и от къде идваме ? За какво се борим и още доста въпроси трябва да си отговорим за да дадем обоснован отговор на това какво ни кара да се гордеем че сме българи . Подозренията са ми че тая държава съществува последните 140 години напук и въпреки народа си . Заложено е още със създаването на първата българска държава . Една не голяма по брой група българи начело с Аспарух основава тук държава и се премесва със местните племена а през вековете и с прииждащи кумани печенеги татари и всякакви номади от изток. В течение на векове управляващата каста е изключително от българи , практически оня народ пристигнал тук е малцинство спрямо славяните населяващи балканския полуостров . С османското нашествие завинаги е прекъсната българската династична линия . Политическия военен и държавен елит е просто изклан от турците и заличен завинаги . Третата българска държава е създадена по една историческа случайност , и ако не бе руско турската освободителна война вероятно територията щеше да е поделена между сърбия гърция румъния и турция .
Още през 17 век са написани словата
„О, неразумни и юроде! Поради что се срамиш да се наречеш българин и не четеш, и не говориш но своя език? Или българите не са били славни и прочути по цялата земя и много пъти са взимали данък от силни римляни и от мъдри гърци. От целия славянски род най-славни са били българите, първо те са се нарекли царе, първо те са имали патриарх, първо те са се кръстили, най-много земя те завладели. Така от целия славянски род били най-силни и най-почитани и първите славянски светци и просияли от българския род и език, както и за това подред написах в тая история.”
Въпроса за родоотстъпничеството е стоял още тогава .
И това е самата истина , шото кои в тая земя са българи че да искат тачат и уважават българска държава ? Малцинство господа , малцинство топящо се сред турци цигани арменци евреи татари гагаузи сърби гърци румънци черкези молдовани руси и какви ли не дошли от всякъде тук .
Третата българска държава , управлявана от германци до 1945 , а политическия елит формиран без оглед на принадлежност към българският етнос . Днес нещата са още по зле . Българската националност е мултиетническа по своята същност , и много далеч от
оная българска държава за която пише Паисий . Твърде идеализирано понятие , на практика настоящата ни държава би трябвало да се саморазпадне до 40-50 години ако прогнозите на западните служби са верни . Обърнете внимание колко малко хора , и какви излизат на такива национални чествания приемерно 3 март 22 септември или 24 май да кажем ...по точно кои липсват на тези дати . Определено поне половината от нацията в момента счита своята етническа принадлежност към друга различна от българската още по-малко да се гордеят че са българи . Каква да бъде държава в която е срамно да се наречеш българин ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Витанов » 25 Май 2018, 15:05

Гордея се с това, че имаме една торба псувни и като се наложи нямат свършване. :mhihi:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от vld » 25 Май 2018, 16:06

В учебниците по история има достатъчно факти да се гордеем, че сме българи :!:
Който го е срам от това има проблем и трябва да си обърне внимание, най малко да се пообразова малко, да чете ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Bogat-Beden » 25 Май 2018, 16:17

Vra4anin написа: Че ние (българите) разбираме само от тояга и от строги санкции. Обясни, че в някакъв чикагски полицайски участък, хората полицаи са му приятели (работата му е била свързана с тях или нещо от сорта), те му казват, че това "българите" са най-дивите и проблемни хора в Чикаго! Имало ли някъде свада, проблем, незачитане на закон, хулиганство - българин е замесен.
Сигурно негрите обаче с латиносите се борят за купата :lol:
Не знам, май го бях писал в друга тема. Мое скромно мнение е, че за малката нация, която сме, имаме наистина много забележителни личности в почти всички сфери. Тоест винаги почти си е имало някакъв естествен елит, който пряко или косвено да представлява добре страната ни пред останалия свят.
От друга страна, средният нашенец сме го предъвквали и тука пак го поописахме съвсем повърхностно, но като цяло .. не е за гордост много :lol:
Природата ни е много готина със съчетание на планини, равнини и море, но най-вече с доскоро умерения климат.
Имаме големи военачалници и като цяло изключителни подвизи на войската, някой беше казал, че има само 3 армии- руснаци, прусаци и българи..
Но да, и аз мисля, че е малко алогично да се гордееш само с произхода си, просто по тази логика и не трябва да се срамуваш.
Имаме какво да изтъкнем, има и теми, на които просто трябва да замълчим :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от mangini » 25 Май 2018, 16:19

vld написа:В учебниците по история има достатъчно факти да се гордеем, че сме българи :!:
Който го е срам от това има проблем и трябва да си обърне внимание, най малко да се пообразова малко, да чете ;)


Това е така, само че с оглед на сегашното състояние на държавата и обществото, да си горд от историята е ситуация тип "на гол тумбак чифте пищови". Не се срамувам, че съм българин, но изобщо не сме в позиция да се тупаме в гърдите. Истините са прости и горчиви - мързеливи сме, дребнави, със селски манталитет, не ни се учи, не ни се работи и т.н. Нивото на изостаналост и постоянната евакуация от територията говорят достатъчно красноречиво. :confused:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Май 2018, 20:00

Замисли се обаче като ги изричаш тия слова(пишеш)за колко хора всъщност важат. Почни от форума, виж мненията на хората тук и се замисли колко мързеливи има. Относно мързела предполага визираш, че не ни се работи. Тук мога да те оборя по 98 параграфа и копче не можеш да кажеш. Вярно е, че в България има хора, които не искат да работят, но тия хора ги има НАВСЯКЪДЕ по света. Има нещо друго, че на Българина му сеструва излишно да работи усилено(на една част от народа)защото не му плащат достатъчно, не вижда перспектива да се развива и няма амбиции за такова нещо. Иска просто да изкарва едни пари, които му стигат за нормалните разходи, има си къща над главата(наследствена в масовия случай на тия не искащите)и не му трябва друго. Това не го прави автоматично мързелив, макар да има и такива хора. Масово обаче има такива хора от доста етноси, които ти ги причисляваш към Българите.
Обаче като иде навън в много от случаите се оказва, че тия Българи са доста, доста работливи! :idea: Отиди и накарай някой Англичанин да бере ягоди. Отиди и накарай някой Американец извън негрите да кара такси. Дори тираджиите им са малко от техните. Всеки втори е от някъде, да не и повече. Отиди в Германия и виж колко Шваби работят в кланици примерно. А колко Англичани правят дюнери или разнасят пици? Да не говорим, че Българите работят точно всякаква работа - от най-ниско квалифицираната до доста сериозна и изискваща хубаво образование и себеотдаване. Не малко хора едно време отидоха по разни държави и от нищо направиха бая неща. Врачанина дава пример със САЩ и особено Чикаго, били проблеми Българите? :shock: Тогава какви са негрите и Латиносите им? Да не казваме, че има етноси от всяка една държава по света там. Не съм чул за масово преселение на Българи по Щатските затвори, точно обратното. Губернатор ли какъв беше там на Илинойс(На Чикаго щата)излезна преди година ли бе, две ли и в една много чувствена реч изказа огромната си благодарност към Българите. Обясни как те имат огромна роля в развитието на икономиката и куп хубави неща. Даваха по ТВ за един Българин полицай там в Чикаго как работи, как е станал въобще полицай и такива неща. Имам втора братовчедка живееща там от 15 години сигурно с мъжа и двете си деца, майка ми има нейна братовчедка, познавам още хора живеещи там, ами нещата не са както ги описвате вие чули нещо от тук и там. Изчел съм бая неща от ол.бг форума за емиграция и особено за САЩ. Там има толкова различни примери и истории, че просто тия дребнавите заключения как Българите могат само да мият чинии там звучат дори не и смешно, а просто несериозно. Че ще има гнили зърна е ясно, ама повечето хора отиващи в САЩ по мое наблюдение(над сънародниците ни имам предвид)далеч не са някакви проблеми личности и отиват да търсят по-добър живот там, а не проблеми или да ги създават.
Та хора(Българи)всякакви по света, ама аз мога да ти дам пример и с цигани, които отидоха в Германия и станаха тираджии, събраха пари и направиха нещо. Значи и те не са мързеливи по презумция. Не бива така да слагате под общ знаменател Българите.

А защо съм горд, че съм Българин ли? Ами то във въпроса се крие отговора. Който не го знае значи няма абсолютно никакъв смисъл аз да му го обяснявам.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от ludnik » 25 Май 2018, 21:15

Много неща ме карат да се гордея, последно 24 май. Дали сме буквички на повече от 500 млн. души и още много много други доказателства. По мое лично впечаление май само в чужбина има горди и успели българи, ние тука сме някаква смеска от злобари и завистливци, което не знаят на какво място живеят. България е на повече от 1300 г., най-старата държава в Европа и един от най-старите градове в света - Пловдив.
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook