Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от alx » 26 Май 2018, 20:06

NGneer4eto написа:ще се окаже, че тук са успели много по-голям процент. И някой да не почне с глупостите, че трябва да си измамник и т.н. за да да успееш в България. Сериозно ли мислите, че всички които имат добър бизнес тук са такива? Бас държа, че всеки има успял познат тук и го смята за изключение.


Процентно? Забрави. Къде мислиш, че се успява по- лесно особено след като ти написах индивидуалните качества на българина- в чужбина където зависи само от твоите способности или в родината където зависи от твоите способности ама зависи и от с кого пиеш на една маса и до колко ти е важно да имаш здрав и спокоен сън?
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от NGneer4eto » 26 Май 2018, 20:19

alx написа:
NGneer4eto написа:ще се окаже, че тук са успели много по-голям процент. И някой да не почне с глупостите, че трябва да си измамник и т.н. за да да успееш в България. Сериозно ли мислите, че всички които имат добър бизнес тук са такива? Бас държа, че всеки има успял познат тук и го смята за изключение.


Процентно? Забрави. Къде мислиш, че се успява по- лесно особено след като ти написах индивидуалните качества на българина- в чужбина където зависи само от твоите способности или в родината където зависи от твоите способности ама зависи и от с кого пиеш на една маса и до колко ти е важно да имаш здрав и спокоен сън?


Колега, в чужбина не се успява лесно, когато си българин. Ако имаш способности и тук можеш да успееш. Може и да получаваш по-ниска заплата, но ще успееш. А на запад трябва да си по-добър от германци, англичани, французи, американци, за да ги изместиш от престижните професии и да изберат теб. Защото чужденците се ползват с по-ниско доверие. Личи си, че нямаш познати в България със способности и знания. Проблемът тук е, че успяват и способните и некадърниците. А българите предимно обичат да се лепят на фирмите с некадърници, защото привидно е по-евтинко и по-лъскавко.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от memorex » 26 Май 2018, 20:48

Никога нищо не ме е карало да се чувствам горд зад граница като българин освен 94г в Мексико по известни причини.Всеки българин успял в чужбина е разчитал основно на себе си щото не се поддържаме.Успелите обаче у нас са имали странична подкрепа в повечето случаи користна такава.Затова и у нас е пълно с некадърници на високи постове които си нямат представа кое как се прави и живеят с ония синдром.Оправия няма да има никога щото хората с реален международен опит няма да се върнат в действените си години.
Така че освен да се гордеем с личните постижения на своите сънародници зад граница и тези от далечната история друга алтернатива няма. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от NGneer4eto » 26 Май 2018, 21:04

memorex написа:Никога нищо не ме е карало да се чувствам горд зад граница като българин освен 94г в Мексико по известни причини.Всеки българин успял в чужбина е разчитал основно на себе си щото не се поддържаме.Успелите обаче у нас са имали странична подкрепа в повечето случаи користна такава.Затова и у нас е пълно с некадърници на високи постове които си нямат представа кое как се прави и живеят с ония синдром.Оправия няма да има никога щото хората с реален международен опит няма да се върнат в действените си години.
Така че освен да се гордеем с личните постижения на своите сънародници зад граница и тези от далечната история друга алтернатива няма. :yes:


Подсети ме когато бях на екскурзия в Барселона. Тогава наистина се почувствах горд. На когото кажех, че съм българин всички се усмихваха и ми се радваха, все едно им бях първи приятел - млади, възрастни, жени, мъже. Оказа се, че всички жители там са футболни фенове. Изуми ме, как хората познават един единствен българин и благодарение на това приемат всички останали като приятели. Дори е един магазин ми направиха голяма отстъпка без да се пазаря, даже. Странното е, че се чувствах някак си горд, въпреки, че не съм допринесъл с абсолютно нищо за това, освен, че съм се родил българин. Даже не съм футболен фен.
Това е пример как един човек може да сплоти хората, даже да не се познават. Тук повечето го плюят и му се подиграват, че бил прост, а за почти всички там е идол.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Май 2018, 22:18

Ами това е национална черта. Той, че не е много умен явно не е, ама НЕ МУ И ТРЯБВА. Това не го разбират хората. Не знам защо всеки си мисли, че разните там Месита и аналдовци са по-умни. Може би защото не разбират половината от нещата, които казват, нито пък имат възможност да ги следят толкова по интервюта в техните родни страни. Футболистите като цяло не са толкова умни спортисти, но и футбола не е баскетбол.
Факт е обаче, че след САЩ 94-та целия свят ни видя къде сме, защото в Европа БарЦа загуби тогава финала за КЕШ с грозна разлика.
Факт е, че Швабите после провалиха кариерата на Лечков заради онзи гол срещу тях.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от E34 » 26 Май 2018, 23:27

Ми на първо место най-съм горд, че съм българин с тва, че сме едни от най-добрите крадци на коли! И то всеки път, като съм в Испания примерно от различни испанци ми се казва наравно със Стоичков, но последния не е много тачен в области като Мадрид и Валенсия, ама и аз не съм му фен. Обаче за автокрадците се говори със симпатия и скрито уважение. На второ место най-съм горд, че сме едни от най-добрите скимаджии или за незапознатите шматки, тва са пичовете дето точат банкоматите. Първите места се държат от руснаци и украинци, но определено сме в топ петицата и то много напред! Особено по организацията на ваденето на парите. Тва ако не беха тези юнаци кога във Филипините или Перу ше чуят за България???!!! Никогаш! И като казах Перу, да не забравя на трето место що съм толкова горд да съм българин. Ми ние сме едни от най-добрите трафиканти! Е не баш най-добрите, щото англичаните и испанците са малко по-напред ама пак сме в челната петица, даже албанците с техния смешен хероин ни дишат прахта! Тва наши хора такава организация по логистика беха създали в Испания и Италия, че учебници може да има по материята. Още съм горд с тва, че само в България може да съществува горд 23 годишен собственик на най-новата Ес класа и абсолютно никой да не му търси сметка откъде пари за тази кола, ми напротив да му се кефят! Тва хипотетично. Също съм много горд с тазвечерния факт, че български отбор беше на финал на КЕШ! Верно, че изгуби ама добе че е събота та утре немаше да могат да отидат едно 2-3 милиона истински фена на българския Ливърпул пияни от мъка! И много други гордости има.....като тва, че сме една от най-богатата държава в Евросъюза! Ми да....ако приравним заплатите в Испания и България едно към едно примерно демек там 1000 евро тук 1000 лева, които са ниски заплати ама айде да кажем нормални....та в бедна Испания хубав кашкавал е 6 евро килото, докато в богата България 13 лева минимум! Двойно по-богати сме! Та въобще много гордости има ама нема ми стигне полето тука.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Jordana » 27 Май 2018, 9:45

Тия битовизмите с цени , тука там колко било , сравнениея дето ги изброявате абсолютно погрешно според мен в тая тема . Това са неща валидни по цял свят , нямат връзка с националноста . Човек като яде холандски кашкавал няма да стане холандец , няма да стане швейцарец ако яде швейцарски шоколад а швейцареца няма да стане българин ако яде шоколад от своге . Даже и да няма какво да ядеш това не е причина да се отричаш от националноста и произхода си . Никоя нация не се гордее с това колко е затлъстяла и колко храна е преработила в тор .
Стоицата какъвто и да е , може да се каже че си е свършил работата добре . Най - голямата му сила е в това че не се отказа от България и това дразни много повече хора отколкота успехите му .
Редно е всеки от нас да си отговори въпроса : Какво направи ти самия за да имаш честа да се наричаш българин ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Витанов » 27 Май 2018, 21:36

За 6 ойро хубав кашкавал няма дори и в България, за Испания да не говорим.... цените са минимум х2 за истински кашкавал. Това което масово се предлага в суперите в Европа е пълен боклук. Сирена, млека, меса, колбаси... ОТВРАТ! Хората масово се хранят с боклуци в иначе развитите европейски страни и ни сочат с пръст колко зле сме били ние. Падам от смях като някой ми каже еди кое си кисело мляко от магазина било.. Случвало ми се е да купувам прясно мляко дето мирише на аптека и може да стои повече от месец в хладилник. Последно си купих от една мандра след Търново посока София истинско краве сирене жълто, мазно, вкусно за 15лв. кило. Имаше и овче и козе. Козето беше страхотно! Когато съм си в България винаги намирам истински и вкусни плодове и зеленчуци дори и на пазара, нещо което в Европа или поне там където съм бил е почти невъзможно...
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от ukelichko » 27 Май 2018, 22:59

Нито се гордея, нито се срамувам, че съм българин. В чужбина никога не крия народността си, макар че всички ме мислят за италианец и се мъчат да ми говорят на италиански. Може би защото съм малко по-черен от нормалното, иначе няма обяснение. Като кажа от къде съм, чувам едно "найс кънтри", което си е част от протокола, ама никой не ми е казвал защо според него е "найс". Сега ако питам индивидите в местното барче, всичко на тоя свят, което не са го открили руснаците, сме го открили ние българите. Имали сме най-свирепите воини, най-умните пълководци, най-големите таланти, най работливи сме, най-печени сме......изобщо е някаква мистерия защо тогава сме на това положение. То пък какво му е на положението. Средна работа - не сме цъфнали, но не сме и измрели от глад.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Binev_OuT » 28 Май 2018, 8:07

ukelichko написа:... защо тогава сме на това положение. То пък какво му е на положението. Средна работа - не сме цъфнали, но не сме и измрели от глад.

Моята концепция за живота и Българите в момента е следната:

Има едни хора "горе" , които решават кой , какво и кога - в момента отредената ни роля е такава каквато я виждаме.
Гастербайтери , бачкатори и слуги на богатия запад.
Когато некой "НАШ" човек :mhihi: успее да се добере до "горе" при батьовците , може и да ни отреди по-добра роля.

Американските евреи и Израел , раздават заповеди
Англосаксонците ги одобряват
Французите и немците ги разпределят
изтока ги изпълнява
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от Exclusive89 » 28 Май 2018, 9:34

Не се гордея, но не се и срамувам. Срам ме хваща, когато обяснявам за минималната заплата, за пенсиите на старите, за цените на горивата и т.н.. и ме гледат така :shock: :shock: :shock: Доста пъти са ме питали как оцеляват тези, които работят на мин. заплата, ами казвам им трудно кво да кажа...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Какво ни кара да се гордеем, че сме българи?

Мнение от cod-cdbp » 29 Май 2018, 11:26

Binev_OuT написа:
ukelichko написа:... защо тогава сме на това положение. То пък какво му е на положението. Средна работа - не сме цъфнали, но не сме и измрели от глад.

Моята концепция за живота и Българите в момента е следната:

Има едни хора "горе" , които решават кой , какво и кога - в момента отредената ни роля е такава каквато я виждаме.
Гастербайтери , бачкатори и слуги на богатия запад.
Когато некой "НАШ" човек :mhihi: успее да се добере до "горе" при батьовците , може и да ни отреди по-добра роля.

Американските евреи и Израел , раздават заповеди
Англосаксонците ги одобряват
Французите и немците ги разпределят
изтока ги изпълнява



И си прав, и не съвсем :yes:

Иначе ние сме супер оправни, но когато ножа опре до кокала, за съжаление. Т.е. когато е много късно.
Но предвид казаното от Бинев, не всичко е и до оправност - по-честно някой ти слага спирачката и отвън, та какво да правиш - голямата политика.

Именно затова май трябва всички поединично да се стараем да направим страната ни прекрасна, започвайки от най-малките неща.
Да си хвърляме фасовете в кофата например, или дори да изчистим чуждите отпадъци и разни такива елементарни неща.
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook