Новинарски сайт с нова визия и тъпо отношение към читателите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Новинарски сайт с нова визия и тъпо отношение към читате

Мнение от Фидел Кастро » 22 Май 2018, 23:51

Новия дизайн на "дираджиите" все пак свикнах да го понасям, но станаха изключително сервилни към властимащите и прескочиха всякакви норми на благоприличие. Сутринта направо побеснях, като видях статия озаглавена в духа " 1/3 от софиянците са доволни от чистотата в града". Точното заглавие трябваше да бъде "Над 2/3 от софиянците са възмутени от мръсотията и разбитите улици в града, както и от управлението на некадърната кметица"!
Спирам дотук, че въпросът прерасна в политически. Кметицата е зам. председател на управляващата партия-майка. :help:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Новинарски сайт с нова визия и тъпо отношение към читате

Мнение от Borymeckata » 23 Май 2018, 9:03

И аз четех новините от DIR-а, защото ми бяха подредени (хронологично) и с един поглед си "отсявах" кое ми е интересно и кое - не. Новата подредба определено ме издразни - някак ми е разхвърляна и трябва много да скролвам, докато се ориентирам. Някой си решава кои новини са "важни" и ми ги слага в големи прозорци най-отгоре, други пък явно смята за безинтересни и ги набутва в малки прозорчета някъде на майната си... Това е тъпо.

Проведох една блиц-анкета сред колегите си - никой не харесва новата версия, а един даже каза, че вече не влиза в сайта. Аз го ползвам по инерция, защото съм си сложил иконка на бара горе, а и ме мързи да търся нов новинарски сайт. Та ако някой знае добър такъв - нека преопоръча.

Интересна тема е мазохизмът на българския потребител. Всички псуваме големите търговски вериги и... всяка седмица пълним киоличките там, като им остравяме по 100 лева на касите. Най-калпавите сервизи и измислени махленски "майстори" си имат постоянна клиентела и дори "фенове". Ето и този сайт - никой не го харесва (и аз включително), но пак го посещаваме ежедневно (и аз включително). Същата работа беше с Продавалника (ОЛХ) като махнаха коментарите и личния рейтинг, и сложиха някакъв лимит на обявите. Вместо да умрат гладни копелетата, сайтът им пълен с обяви и всеки ден - хиляди посещения (и аз включително). Защо сме такива мазохисти... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Новинарски сайт с нова визия и тъпо отношение към читате

Мнение от kasho » 23 Май 2018, 10:55

3186 написа:Разбира се, че не се ъпдейтва само заради спорта, търсачките отдавна индексират сайтове с responsive дизайн по-високо. Ако сайта ти изпадне от търсачките е по-зле отколкото бойкот на група потребители.

Подобни драстични промени понякога се случват в резултат на лош мениджмънт, който с години е отлагал момента. Според мен е по-добре да има редовни малки визуални промени, отколкото един мощен reskin, но за това си трябва и много добър UX дизайнер.

Относно отричането ти на нуждата от технически прогрес - защо не си инсталираш Windowa 98 :)?


Това с Win 98 беше художествено преувеличение. Естествено че няма да си го върна :) Просто в днешно време намирам за много дразнещо, че всевъзможни програми се ъпдейтват всеки ден и често не мога да ги ползвам когато ми трябват или ми бавят машината/нета. Иначе ползвам уин 10-ка, но ми отне време докато се прехвърля на нея от 7-цата (8 въобще го прескочих, както и Виста преди това). Дразнеше ме колко агресивно го налагат и като истински българин сметнах, че има нещо гнило + имаше и момента "ти ли ще ми кажеш на мен кой Уиндоус да ползвам" :mhihi:

Иначе по темата: обясненията, че търсачките индексират "responsive дизайн" по-добре имат смисъл и са сериозна причина да се развива и променя даден сайт. Само че ти очевидно си в IT-сферата и ги знаеш тези неща. За средностатистическия читател (като мен) просто изведнъж сменят брутално всичко. И тук идва и тъпата роля на мениджмънта - комуникирайте ги тия неща бе хора, не мълчете като пукъли пред тези, дето ви изкарват хляба. Съгласен съм с тебе и, че е по-добре на малки стъпки да се правят промените, за да е по-плавно преминаването.

Borymeckata написа:И аз четех новините от DIR-а, защото ми бяха подредени (хронологично) и с един поглед си "отсявах" кое ми е интересно и кое - не. Новата подредба определено ме издразни ...
Аз го ползвам по инерция, защото съм си сложил иконка на бара горе...


Е те тука е разковничето - всички влизат по инерция. Само че това мисля, че ще е до време. Едно време най-много четях от нюз бг, но те направиха същия номер със смяната. Продължих да влизам известно време по инерция, но после спрях. За посещаемост съдя по коментарите под статиите - и в нюза, а вече и в дира има доста по-малко коментари отколкото преди.

Borymeckata написа:... а и ме мързи да търся нов новинарски сайт.


Като цяло журналистическия сектор в България е пълна трагедия. Или са някви супер гнусни кенефно-кафяви издания/сайтове от сорта на блиц, пик, брадва и подобни или са такива с визия и претенции да са сериозен вестник/сайт, но пак обслужващи или властта или някоя партия. За мен засега най-високо в класацията са Капитал, макар че и те си следват някакви политически цели и обслужват интереси, но поне темите по които пишат и като цяло нивото на изказ е доста по-добро. Там поне още не съм виждал заглавия от типа на "ШОГ! БОНБА! ЦЪКНЕТЕ ТУК И ВИЖТЕ КОЙ ОТИДЕ ДО ТОАЛЕТНА С КЛЕКАЛО В БАНСКО!!!"


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новинарски сайт с нова визия и тъпо отношение към читате

Мнение от steeN » 23 Май 2018, 16:32

Никога не съм го ползвал този сайт, освен случайно като попадах там... но стария дизайн си крещеше "so 90s". Няма да ми лиспва.

п.с.
news.bg ми е любимия на мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новинарски сайт с нова визия и тъпо отношение към читате

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Май 2018, 18:51

Това дир наистина ли го посещавате, че чак и визията ви тормози? Аз съм влизал случайно там само ако дадена новина, която съм търсил в Гугъл ми е излезнала от там. Иначе има 58 сайта з ановини, всичките са еднакви, а без слухове май са само Фокус.
Новата визия на синема сити обаче като я направиха преди време наистина бе доста по-гадна(и все още си е такава), ненужно усложнена и бавеща те да намериш това, което искаш. С всяко ъпдейтване става по-зле, третата от сега назад беше най-хубава. Добре, че повече посещавам Арена. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3901
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Новинарски сайт с нова визия и тъпо отношение към читате

Мнение от Kroki » 24 Май 2018, 19:00

Момчета, едно време като смениха визията на форума тук, аз бях един от мрънкащите. Сега не мога да си представя да се върнем пак назад. С новото и лесното бързо се свиква. :wave:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новинарски сайт с нова визия и тъпо отношение към читате

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Май 2018, 19:44

За форума добре, ама за сайта как изчезнаха всички снимки от галерията на събори и т.н. от годините назад...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Новинарски сайт с нова визия и тъпо отношение към читате

Мнение от kasho » 07 Юни 2018, 9:41

Айде, до тук бяха дирниците за мен. След като днес ме баннаха за изразено мнение, което не е "политически коректно" аз също ги баннах като си инсталирах сайт блокър и ги блокирах. Така даже и по навик няма да им посещавам кирливия сайт. Ай много поздрави на майките им!

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook