BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 2.05.2016
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: e36 IS
Детайли за колата: e36 318IS

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от Dobri-To » 03 Юни 2018, 21:11

Всички записали се от ОЕМ и Позьорски паркинг ще получат ли мейли че заявката им е удобрена :lol:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от Mollov » 03 Юни 2018, 21:22

Утре сутрин ще се случи това :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от stony1 » 04 Юни 2018, 9:50

Mollov написа:
dimitar_9040 написа:Относно ОЕМ паркинга. По какви критерии ще се отценяват автомобилите? Кокво означава ОЕМ окомплектовка - възможно е да има всякакви ъпгрейди с ОЕМ елементи от други модели на марката или ако има ъпгрейди могат да са само от конкретния модел. Въобще дали е разрешено да има нещо повече добавено в последствие като екстри или трябва да е 1:1 с визията , нивото на обурудване на интериора и екстериора на автомобила - да отговаря по VIN номер


На този въпрос вече е отговорено в основният пост - автомобилът трябва да е с ОЕМ елементи, от съответната генерация. Това е. Никъде не пише, че трябва да е по VIN номера си, или нещо такова. В "Условия за участие" го пише пределно ясно.

Що се отнася до критериите - няма указани конкретни критерии. Автомобилът трябва да ни хареса на визия, и като цяло, както и да е подходящ представител на своята моделна линия.

Dobri-To написа:Премерно този който е пратил мейл за "OEM" и "позьорски паркинг" трябва ли в да пише в мейла си за какъв паркинг ще участва или ако удобрен евентуално вие ще си го включите в който паркинг принадлежи.


Разбира се. Един автомобил, който е подходящ за ОЕМ няма как ние да знаем дали собственика иска да го пуска в ОЕМ, или на "позьорския", или обратното :) По принцип автомобил, който е подходящ за позьорския няма как да е подходящ и за ОЕМ (по обясними причини), но обратното е възможно :)


Извинявам се колега, но няма как да се прави подбор, конкурс или каквото и да е, свързано с преценка/оценяване на даден автомобил без да има указани критерии! Това е меко казано несериозно!

Не ме разбирай погрешно, Евала за ентусиазма и положения труд :yes:

Проблемът е в това, че накрая всичко се свежда до някаква субективан преценка. Щом VIN номера няма никакво значение, как тогава ще разберем дали автомобилът е ОЕМ? Нали всяка добавена "Екстра" била тя и ОЕМ е вид тюнинг? Защо автомобил, които е ОЕМ да не е подходящ за "позьорски паркинг" и обратно, къде са конкретните разлики? Нещата трабва да са детайлно дефинирани, а не да са в нечия глава, защото всяка глава има различни виждания и пак стигаме до субективизъм.

Съжалявам ако по някакъв начин съм обидил или засегнал накого, изобщо не това е целта на този пост. Идеята е нещата да градират и да стават все по-добре. Организацията на едно такова събитие не лесна и съм наясно с това, че всеки има и други ангажименти, но ми е чудно, защо не търсите помощ от колеги, които са извън управителния съвет на клуба, но имат желание и биха помогнали? Аз лично бих ударил едно рамо в частта с правилата, за да няма различни тълкувания, неразбрали, "ощетени" и накрая сръдни. Само дето по никаъв начин не става ясно дали се нуждаете от помощ и дали приемат таква от разни драскачи като мен.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от Mollov » 04 Юни 2018, 11:23

Дали е несериозно или не.... няма да коментирам тук :) Разбира се имаш право на мнение :) Проблемът е, че темата е доста обширна и нямам време да се обяснявам. А и няма нужда. Ако щеш приеми за критерий, и то основен - да нямат сериозни забележки, а единствено минимални, и да имат ОЕМ визия. Това вече сме го написали. Ако за теб не са критерии - не знам...


Няма указани критерии, именно защото сами правим подбора на автомобилите... така сме решили, така сме го направили. Това не е конкурс, или нещо подобно (единствено Тунинга!), а по-скоро желание от наша страна да съберем хубави автомобили, които да представят моделните линии в най-добра светлина. Поради факта, че ние сме организатори, логично е ние да направим и подбора... не знам какво изобщо има да се коментира тук. Желаещите да участват в подбора извън нашите конкретни идеи за коли им беше даден ясен вариант за участие - със съответните изисквания. Това, че хората масово са НЕдоверчиви и си мислят, че ВСЯЯЯЯЯЯЯКА година има шуро-баджанащина и пускаме за участие в конкурсите само на наши коли и прочие тъпотии, които не ми се коментират отново - това не е мой проблем. Който ще - да вярва, който неще - негов избор. Не е мой проблем. Писна ми 6 години да се обяснявам като ученичка на кой ли не, защо тъпите предположения и цялата сбирщина от глупости, които се говорят за конкурсите не е истина. Затова и тази година няма конкурси (освен Тунинга!), затова и си подбираме сами колите, както ние намерим за добре. Догодина - може и толкова да няма.

В тоя ред на мисли.... коментара ми беше дотук.


P.S. Подбор на коли ще има и в неделната сутрин... нарочно е отделена сериозна квота за "Позьорският паркинг" (за ОЕМ-а е малко вероятно, ще видим)... да не каже някой нещо, че си пробутваме само нашите си коли... ама аман от коментиране на глупости...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от Mollov » 04 Юни 2018, 11:36

Относно заявките на мейл - записването беше до вчера, днес и утре ще обработваме информацията и се надявам до утре вечер или най-късно в сряда да сме готови. Ще уведомим всеки с конкретен мейл.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от stony1 » 04 Юни 2018, 16:28

Mollov написа:Дали е несериозно или не.... няма да коментирам тук :) Разбира се имаш право на мнение :) Проблемът е, че темата е доста обширна и нямам време да се обяснявам. А и няма нужда. Ако щеш приеми за критерий, и то основен - да нямат сериозни забележки, а единствено минимални, и да имат ОЕМ визия. Това вече сме го написали. Ако за теб не са критерии - не знам...


Няма указани критерии, именно защото сами правим подбора на автомобилите... така сме решили, така сме го направили. Това не е конкурс, или нещо подобно (единствено Тунинга!), а по-скоро желание от наша страна да съберем хубави автомобили, които да представят моделните линии в най-добра светлина. Поради факта, че ние сме организатори, логично е ние да направим и подбора... не знам какво изобщо има да се коментира тук. Желаещите да участват в подбора извън нашите конкретни идеи за коли им беше даден ясен вариант за участие - със съответните изисквания. Това, че хората масово са НЕдоверчиви и си мислят, че ВСЯЯЯЯЯЯЯКА година има шуро-баджанащина и пускаме за участие в конкурсите само на наши коли и прочие тъпотии, които не ми се коментират отново - това не е мой проблем. Който ще - да вярва, който неще - негов избор. Не е мой проблем. Писна ми 6 години да се обяснявам като ученичка на кой ли не, защо тъпите предположения и цялата сбирщина от глупости, които се говорят за конкурсите не е истина. Затова и тази година няма конкурси (освен Тунинга!), затова и си подбираме сами колите, както ние намерим за добре. Догодина - може и толкова да няма.

В тоя ред на мисли.... коментара ми беше дотук.


P.S. Подбор на коли ще има и в неделната сутрин... нарочно е отделена сериозна квота за "Позьорският паркинг" (за ОЕМ-а е малко вероятно, ще видим)... да не каже някой нещо, че си пробутваме само нашите си коли... ама аман от коментиране на глупости...

Тук малко работата стана - Гузен негонен бяга :mhihi: Кой ти говори за шуро-баджанащина, аз говоря за прозрачносът?!
Щом ще правите подбор, трябва да има правила, другото е само в сферата на добрите пожелания и е пълен субективизъм!!!
Щом искате да съберете хубави модели, които да представят моделните линии в най-добра светлина, то трабва по някакъв начин да ги отсеете от не-хубавите, но и в този случай трябват правила!!!
Това пък, че поради факта, че сте организатори сами ще си правите подбора, пак без да сте обявили по кави критерии и правила е най-детинското нещо, което съм чувал!!!
Какво има да се коментира тук - ами ти къде очакваш да се коментира?!
Относно проблемът - точно на организаторите е. Щом правите нещо и искате да не ви обвиняват в какво ли не, постарайте се да не остават участниците с впечатленито за двоен аршин!
Отнносно обясненията - ще ги има и ще се обяснявате докато всичко е във сферата на пожеланията. Тази година също ще е така.

Доверие се гради с отношение и уважение. Като направите това, за което аз питам и призовавам, то никой няма да има правото да се сърди, поради простата причина, че всичко ще е предварително ясно и конкретно. Тогава е лесно и всеки, който се опита да предяви някакви претенции му се показва ясно и безпристрасно как не се вписва в правилата, а той ако иска да ходи да се оплаква на Арменския поп. В противен случай всеки ще се оплаква и ще ви обвинява за какво ли не. Българинът угодия няма и за него е в сила - ясни правила, чатала на врата, шут в г**а!

Та в този ред на мисли - нито търся обяснения, нито търся коментари - очаквам действия и нещо да се промени за бъдещите събития.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от Mollov » 04 Юни 2018, 17:53

За критериите го споменах вече, не знам колко пъти трябва едно и също нещо да се повтаря - критериите ги има написани.

Ако намериш някой друг да ти обяснява едно по едно нещата, които сме ги дъвчили последните 6 години - може да разбереш много неща. На мен вече не ми се обяснява :) Гузен негонен бяга???? Сериозно ли? :D Бахахахахахахаха :D Май четеш това, което ти изнася....


Като имаш толкова много ентусиазъм, догодина можеш да заповядаш да подготвиш всичко... конкурси, специални паркинги, каквото прецениш... ще гледам да ти подсигуря тази възможност пред УС ;) Откога търся някой, дето да открие топлата вода.... на мен ми омръзна, честно :) Ти, може би, ще успееш ;)

Колкото до обясненията - нещо си сгрешил... ама много.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от Mollov » 05 Юни 2018, 17:43

Доизкусуряваме процедурата по въвеждане на автомобилите в неделната сутрин, поради което все още не сме разпратили информационните мейли към всички записали се, които са одобрени за Позьорския и ОЕМ паркинги. Не се притеснявайте, най-късно утре и това ще стане и ще сте наясно.

От сега имайте предвид, че ще трябва да сте в района на Пловдивският Панаир между 08:00ч и 08:30ч в неделната сутрин. Останалото - съвсем скоро ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 2.05.2016
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: e36 IS
Детайли за колата: e36 318IS

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от Dobri-To » 05 Юни 2018, 17:46

А попринцип разпращали ли сте мейли за всичики подали участие в ОЕМ и Позьорски паркинг че заявката им е приета или...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от Mollov » 05 Юни 2018, 19:53

Честно казано не съм сигурен, че сме пратили на всички.... което е "леко" пропуск от наша страна, но лудницата е голяма и понякога дава отклонения...

Ако искаш, пиши ми ЛС с твоята заявка, да погледна...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Фестивал 2018 - "OEM" и "позьорски паркинг"!

Мнение от Mollov » 06 Юни 2018, 15:32

Започнахме разпращане на информационните мейли на допуснатите до ОЕМ и "Show Off" паркинги :)

Едно улеснение - можете предварително да си закупите билети от OMV, за да избегнете евентуално чакане на входа :)

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook