Колите и тяхната душа

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от Митко Стоянов » 18 Май 2018, 15:20

Това с душата са пълни глупости, но авторът ще го разбере, когато открие истински ценните неща в живота... Колата е нищо повече от една купчина желязо, която трябва да ти служи вярно, а ти трябва да я поддържаш правилно, за да получиш необходимото.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от Borymeckata » 18 Май 2018, 17:42

На колата гледам просто като на машина (каквато си е...) и нямам емоционална връзка с нея. С моторите, които съм имал обаче, не беше (и не е) така... Винаги, преди да тръгна някъде, потупвам Ямахата по резервоара и й казвам няколко думи, например: "Как си, моето момиче? Ще идем ли... (еди къде си)? Ще пътуаме с удоволствие и няма да си правим номера, ще се грижим един за друг, нали така?". Случвало се е, ако нещо объркам скоростите или я трясня в някоя дупка - да й се извинявам, съвсем искрено. Като съм виновен - мога поне това да направя...

Малко съм суеверен по отношение на мотоциклетите... Всеки от тях си има характер - има спокойни и нервни, послушни и вироглави, добронамерени и злобни. Освен това някак ги деля на мъжки и женски. Мъжките са по-шумни, винаги имат дефекти по външния вид (висящи мигачи, разпрана седалка, изпотрошени спойлери). При каране се усещат някак по-груби, някои са доста вироглави, но също и директни - няма коварство или подлост в тях. Като цяло са по-здрави и надеждни и са винаги мръсни, независимо колко често ги миеш... Карат се по-грубо и с повече усилие, но рядко правят номера и прощават грешките.

Женските обратно - звукът им е по-мек и равномерен и винаги изглеждат чисти (дори и да не са мити наскоро). Карат се на пръв поглед лесно, без усилие и се чувстват... нежни и деликатни. Но могат неочаквано, без никакво предупреждение да ти свият мръсен номер, ще се възползват от някоя твоя грешка или пропуск и ще ти го върнат тъпкано (отмъстителни и злобни кучки са...). Усетят ли у теб слабост и колебание - свършен си... Но пък ако ги държиш с твърда ръка - може да бъдат учудващо спокойни и отзивчиви. Абе женска им работа...
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от DigitalExile » 18 Май 2018, 18:47

Borymeckata написа:Винаги, преди да тръгна някъде, потупвам Ямахата по резервоара и й казвам няколко думи, например: "Как си, моето момиче? Ще идем ли... (еди къде си)? Ще пътуаме с удоволствие и няма да си правим номера, ще се грижим един за друг, нали така?". Случвало се е, ако нещо объркам скоростите или я трясня в някоя дупка - да й се извинявам, съвсем искрено. Като съм виновен - мога поне това да направя...


Изображение

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от Borymeckata » 18 Май 2018, 19:37

Да бе, сериозно... Аз знам, че Ямахата е просто машина - разглобявал съм много мотоциклети и съм наясно с устройството им. Но на пътя се държа с нея като с живо същество... Просто - въпрос на отношение. Възката човек - мотор е много директна и много важна - ако я няма, няма да стигнете до никъде. Карам големи мотори от 30 години и явно този подход ми върши работа... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от kiko » 18 Май 2018, 22:13

Когато колата ми е направила някаква мизерия,развалила се е и тн.след ремонта особено ако е бил по скъп като я паркирам в гаража,се обръщам и казвам на глас педерас :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от drago_pavlov » 18 Май 2018, 22:13

Kroki написа:Та мисълта ми е, колите ви имат ли душа? Сърдат ли ви се?

Първата нямаше. Докато се пробвах да и извадя душата (за да видя дали има) взех, че и извадих буталото :mhihi:
Втората май и тя нямаше. И тя свърши злополучно без да съм и видял душата :mhihi:
Не знам дали са ми се сърдили. Ако са имали душа със сигурност много са се сърдили.
Третата я откраднаха преди да съм се пробвал да и извадя душата.
Последната за три години още не съм се пробвал, вероятно одъртявам... Или поумнявам... Ама едва ли :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от Bogat-Beden » 18 Май 2018, 23:04

kiko написа:Когато колата ми е направила някаква мизерия,развалила се е и тн.след ремонта особено ако е бил по скъп като я паркирам в гаража,се обръщам и казвам на глас педерас :mhihi:
:ahah: :ahah: :ahah:
По темата душа нямат колите, това мислА е ясно.
Иначе ми се струва, че носят енергията с която са направени- на някои марки модели от чертожната дъска не им е тръгнало и личи, че са правени с нежелание...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от Хаос » 18 Май 2018, 23:13

О, да.
Зверчето определено има душа.
Не е случайно, че летците от бойната авиация говорят на самолетите си преди полет, не са глупави хора...

Иначе случки със Зверчето бол. Интересното е, че не харесва определени хора. И се опитва да ме предупреди, понякога доста успешно.
Спомням си много отчетливо едно гадже, возим се на някъде в Зверчето и радиото отказва. Почна някаква песен, която момичето харесваше и радиото само утихна, свири тихо и не може да се увеличи - аз викам - това досега не се е случвало и момичето като на шега отбеляза - колата не ме харесва. Ми наистина се оказахме несъвместими хора. И наистина оттогава повече това не го е правила.
Други хора ги отхвърля по други начини и то не по веднъж!

И да, понякога слизам в гаража, сядам в колата и ѝ кажа пет-шест думи. Досега не ми е отвръщала, но не се и надявам. Няма и нужда.

Всекидневното БМВ не съм го забелязвал да има специален характер. Ама ако следвам логиката за пола на моторите, Зверчето е мъжко, а евридейката е жена.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от michev » 18 Май 2018, 23:47

Май се получи някакво неправилно тълкуване. Или пък не. Или по-скоро, имаме ли емоционална връзка с колите си. Ами имам! Съвсем сериозно си признавам, че и аз си говоря на колите, потупвам ги преди път, посядам за малко в тях понякога. Е36 седана, го имам от 2005-та, член от семейството е, с него, съм прибирал синовете от родилният дом, никога няма да го продам! Е30 пък, е друга тръпка, първата любов! Нея, мога да стоя и да я гледам, с часове, няма как да бъде описано с думи. Виж, компакта е друго, имам го само от 2 години, дойде на смяна на предната ми ежедневка, бе предначертано, че ще е уличница, заради другите си две сестри, които не знаят зима и са винаги в топли и сухи гаражи. Та с него, отношенията са по-скоро делови :D
ПП - между другото, моя кола никога не ме е оставяла на път! Два пъти, след дълги пътувания, буквално минути след спирането пред нас ми се е късал вентил и гумата е изпускала. Но и 2-та пъти пред дома!
only rear wheel drive

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от ogata » 19 Май 2018, 1:03

Чета и се успокоявам, че не съм само аз ненормалният. :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от Витанов » 19 Май 2018, 14:01

Бе тия триески ного нежни и раними душици ги изкарахте ве.. :mhihi: ЯЯ мойто куче тъкмо направи 30г. и 780 000км. гараж не е виждала никога, лака се люпи на тавана, нооооо върви на пушка и механично е БЕТОН. Кара се всеки ден и не мисли да умира скоро така като гледам. :mhihi: Може и някои по нови да пукнат преди нея. Душа има, каквото и да значи това за една купчина желязо, нещо което в новите автомобили мноооого рядко се среща..
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от Borymeckata » 19 Май 2018, 18:24

michev написа:... Съвсем сериозно си признавам, че и аз си говоря на колите, потупвам ги преди път, посядам за малко в тях понякога.


Преди път е ясно, а след пътуване? Аз като прибера машината в гаража, преди да изляза и да заключа, също я потупвам и й казвам няколко думи - хваля я за добре свършената работа (за тях пътят е работа, нали така...). Например, след като се приберем от дълъг път й/му казвам: Браво, моето момиче / момче, железна машина си ти! 500 километра не гъкна, мамка му... Ще видиш другия уикенд какво масълце съм ти приготвил - ще запееш с него, казвам ти...

И мен машина не ме е оставяла на пътя. 90% от всички проблеми с техниката сам съм си ги правил, и все в гаража или в радиус от 2 километра около него. На пътя всичките ми машини се държат като самураи направо - верни като старо куче...
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от Borymeckata » 19 Май 2018, 18:42

Vra4anin написа:Аз пък понеже обичам псевдонауката "астрология" съм си мислил, че колите също имат зодии, характера им зависи според това кога са произведени :mhihi:

Виж, за зодии при машините не ми беше хрумвало, но май има нещо вярно. Руди (Х-тройката) ми е произведен януари 2004 - Козирог, момче. Бих го охарактеризирал като тих, скромен и работлив, оценява доброто отношение и грижите, отблагодарява се за тях с вярна и безпроблемна служба. С две думи - сериозна и практична машина, която върши работа и на която можеш да разчиташ винаги и навсякъде.

Ямахата не знам кога е произведена, но като се има предвид колко добре се разбираме с нея - трябва да е Стрелец (мисля, че ясно - тя е момиче). А аз съм Овен...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от drifty » 19 Май 2018, 19:24

39ката е рак, значи трябва живот и здраве да водим чудесен съвместен живот.

Астрата от друга страна си говоря с нея, но напоследък май само я псувам, деба маке и, мъчи се да ме остави, а толкова съм се грижил за нея..
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Колите и тяхната душа

Мнение от Kroki » 20 Май 2018, 0:55

Който каквото иска да говори, няма по-успокояващо нещо от това да си се облегнал на предния капак, двигателя да мърка и да си седиш сам и да си говориш с колата. Наречете ме луд, болен или психично разтроен, ама имат душа ти коли!!!! Седя си от 30 минути и хич не смятам и да си тръгвам.

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook