Защо в Германия може с 250?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Защо по Немските магистрали е разрешено с 250?

Имат хубави пътища
10
13%
Имат морал и дисциплина
22
29%
Имат високи глоби
1
1%
Автомобилните производители лобират
5
7%
Всички тези неща взети заедно
37
49%
 
Общо гласове : 75
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от alx » 31 Май 2018, 1:42

Във всяка кастрофа на две МПС-та има мачкан и мачкащ и кои кои е зависи само от теглото...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от E.5KOV » 31 Май 2018, 10:44

Прави ли ви впечатление, че тук в България шофьорите масово не знаят, че спирането в аварийната лента на автомагистрала е абсолютно забранено, освен ако техническа повреда не те принуди да направиш това. Тази забрана се прекрачва със завидна лекота без хората да се замислят, че се изправят пред огромен риск там да погубят колата си или много често и живота си. Масово се спира в аварийната лента да се почине, да се изпикае детето, да се пуши цигара или пък да се види нещо дето тропа по колата и т.н и т.н. Абсолютно всяка седмица, пътните помощи докарват по една размазана кола с N броя ранени или загинали от спиране в аварийната лента на автомагистрала. Не ме питайте къде го виждам това и ли от къде го знам. А за движението или пък изпреварването през аварийната лента изобщо не искам и да започвам коментари. Това за мен е върха на наглостта и безочието у някои колеги на пътя...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от vld » 31 Май 2018, 10:55

Така е, аз също забелязвам, че всеки си спира където му хрумне.
Това се наблюдава и в градовете, масово си позволяват спиране преди крастовище или след него, което е 100% забранено под 30 метра ако не се лъжа.
За извън населени места незнам как е описано в закона, но аз лично спазвам едно неписано правило а именно след завой не спирам никога, защото знам, че някой бързак просто ще ме отнесе....
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от Knoxville_ » 31 Май 2018, 11:08

5 метра преди/след кръстовище не се спира/паркира.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от spacepl » 31 Май 2018, 12:40

Онзи ден ги гледах едни кавали, ударили се на пътя Бяла- Русе. Има ремонт, обозначен със знаци и един помел няколко спрели коли. Основният коментар беше: "Ами то само някакви знаци за ремонт имаше, нямаше човек който да предупреждава, нямаше нищо друго." Явно до всеки знак трябва да има човек със запалена факла да указва, че там има нещо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от boris_dy » 31 Май 2018, 14:46

Нещата като цяло са въпрос на култура, но тя не е свързана само с автомобилите... Лошото е, че тази култура се изгражда доста трудно и до голяма степен със сериозни санкции.
При нас за всяко нарушение вероятността да ни се размине е 90 % , а при тях може би е обратно пропорционалното 10 %...
Само като пример...работя в сфера в която имам наблюдения върху чужденци дошли да правят бизнес у нас .... ами не са много по-различни от нас, защото като мине малко време и се ориентират в родната действителност и стават същите наглеци и тарикати като нас! Защо ?!? Ми защото може и вече знаят, че ще им се размине!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от alx » 31 Май 2018, 15:42

boris_dy написа:Нещата като цяло са въпрос на култура, но тя не е свързана само с автомобилите... Лошото е, че тази култура се изгражда доста трудно и до голяма степен със сериозни санкции.
При нас за всяко нарушение вероятността да ни се размине е 90 % , а при тях може би е обратно пропорционалното 10 %...
Само като пример...работя в сфера в която имам наблюдения върху чужденци дошли да правят бизнес у нас .... ами не са много по-различни от нас, защото като мине малко време и се ориентират в родната действителност и стават същите наглеци и тарикати като нас! Защо ?!? Ми защото може и вече знаят, че ще им се размине!


Ето това.

Родината ще я оправи този които оправи процеса престъпление -> наказание
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от speedhokk » 31 Май 2018, 15:46

В България може с до 160 (165 по километраж :lol: ) За по-ниска скорост почти няма кой да си играе да те снима. Стационарните камери и те така са настроени. Глобата с 20км/ч отгоре е 50лв и май има някакви отстъпки ако се плати до 1-2 седмици. За това последното не съм сигурен, последната ми глоба за скорост беше някъде преди 3 години, със 112 на ограничение 80 преди единия от тунелите на Струма (като съм почти убеден, че са ме снимали преди знака 80, защото предимно тия ограничения в тунелите ги спазвам и ме минават като спрял) и като платих 1 седмица след връчването глобата беше към 60лв.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от vld » 31 Май 2018, 16:10

alx написа:
boris_dy написа:Нещата като цяло са въпрос на култура, но тя не е свързана само с автомобилите... Лошото е, че тази култура се изгражда доста трудно и до голяма степен със сериозни санкции.
При нас за всяко нарушение вероятността да ни се размине е 90 % , а при тях може би е обратно пропорционалното 10 %...
Само като пример...работя в сфера в която имам наблюдения върху чужденци дошли да правят бизнес у нас .... ами не са много по-различни от нас, защото като мине малко време и се ориентират в родната действителност и стават същите наглеци и тарикати като нас! Защо ?!? Ми защото може и вече знаят, че ще им се размине!


Ето това.

Родината ще я оправи този които оправи процеса престъпление -> наказание


Е как да стане, като всеки един от тия дето ни "оправят" е супер издънка?
Поредното доказателсто е заместник кметицата дето я хванаха с рушвет...
А я хванаха, защото е избрана от народа а не е посочена от партията майка...
Кой да ни оправи ако не се оправим сами?
Какво нещо е това политиката, че един нормален няма ей това немога да разбера?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от steeN » 31 Май 2018, 18:03

Vra4anin написа:А прави ли ви впечатление, как всички тук във форума ги разбираме нещата, знаем закона перфектно, спазваме го, абе пичове карачи сме отвсякъде. А всички извън форума са идиоти :mhihi:

Аз съм убеден, че и този който е спрял в аварийната да пикае, този минал на червен светофар и този, който не е пуснал пешеходеца на зебрата пак смята, че знае закона и се мисли за супер шофьор. Това което прави (нарушението) е "само за малко" или "само този път", иначе не е такъв :) .


Да си премерим актовете за нарушения ако искате. Колко хора ще се наложи да спрат да пишат тогава? :lol:
Ще се почне с оправданията... ама аз минавам 1 милион километра... ама аз несправедливо съм глобяван...
Така, че по-добре да не ни прави впечатление :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от Vanqu1sh » 08 Юни 2018, 22:53

https://www.facebook.com/memes/videos/2886122121405356/ :clap: :bowdown:
Междувременно тази седмица ходих до Македония и колона от 20 коли ми изкочи в лява лента на магистралата, защото напред имаше катастрофа и на пичовете не им се е чакало явно. :banghead:
Също така миналия уикенд при случая с обърнатата цистерна на Тракия хората масово си караха в аварийната лента в насрещното. Тъпите фуражки не следят за такива дребни нарушения.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от Jordana » 14 Юни 2018, 12:12

Ситуацията с германските магистрали може да се нарече пълен вандализъм . Няма как иначе да бъде , тъй като тези германски племена - вандалите , населяват района от доста векове . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Юни 2018, 19:22

От радиото:
Във Франция гласували намаляване максималната скорост на движение по двулентов път от 90 на 80. Така щели да спасяват по техни изчисления около 300 души годишно. Франция май били с най-лоши резултати в ЕУ като брой умрели, тука не чух точно какво цитирха, дали проценти, дали просто брой хора важното бе скоростта. Само в Дания, Швеция и Холандия мисля пак били 80 и там броя на жертвите бил най-малък, нещо такова.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от alekangg » 20 Юни 2018, 8:15

Top Gun Maverick написа:От радиото:
Във Франция гласували намаляване максималната скорост на движение по двулентов път от 90 на 80. Така щели да спасяват по техни изчисления около 300 души годишно. Франция май били с най-лоши резултати в ЕУ като брой умрели, тука не чух точно какво цитирха, дали проценти, дали просто брой хора важното бе скоростта. Само в Дания, Швеция и Холандия мисля пак били 80 и там броя на жертвите бил най-малък, нещо такова.

Пак си чул зле :winky:
http://www.worldlifeexpectancy.com/caus ... y-country/
и тука
https://etsc.eu/euroadsafetydata/

На втората пробвах с данните от МВР за 2016 в България и всичко е точно.
Та колко да са зле, средно за Европа са. Трите червени страни няма да ги коментираме обаче, тук може с 140 законно по лунните пътища..

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Защо в Германия може с 250?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Юни 2018, 16:28

Ами не е пак, понеже не се сещам за написани от мен неща, които съм чул зле, без да го отбележа както сега, че не съм сигурен. :mhihi:
А и ставаше дума за конкретното в новината - минават от 90 на 80.
Сега потърсих новината в нета, ставало дума за второстепенни пътища без разделителна линия в средата:
http://trip.dir.bg/news.php?id=26768905
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook