Шарлатанин ли е Ошо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от firstduo93 » 14 Май 2018, 16:56

Започнах да му чета книгите , и да му гледам клиповете https://www.youtube.com/user/OSHOInternational . Човекът е против религия , образователна система ,политици и още куп неща . И наистина много от нещата които казва логичесно ми правят сенс , от друга страна обаче има стотици хора които говорят че имал 90 ролс ройса и правел секс със млади фенки ,тоест когато е бил жив човека . Искам да попитам наистина просветен човек ли е Ошо или поредният играч на сцената ?


https://www.oshorajneesh.com/download/o ... enment.pdf Toва е книгата която му чета в момента , който иска да разгледа има добри идеи .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от Cyberloner » 14 Май 2018, 17:16

Едното няма общо с другото ;)
Никъде в книгите му не се споменава, че трябва да живееш бедно или да се лишаваш от каквито и да е удоволствия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от firstduo93 » 14 Май 2018, 17:23

Да точно това го бях забелязал и аз , всъщност той подкрепя това да си богат и да клецаш дами . Но не знам защо има такава огромна пропаганда срещу него където хората масово отричат качествата му на гуру

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от cerberus » 14 Май 2018, 23:34

Ошо сам казва, че е гуруто на богатите, защото бедните нямат време от работа за духовно развите. Такова само богатите, които разполагат с времето си, могат да си позволят. Таксите за лекции в ашрама му - също. :lol: :lol: :lol:
И като цяло учението му е в стил "мир и любов (във всички пози :mhihi: )" и "Всички животни се радват на живота, само хората се трудят като побъркани" (като "като" е само за "благозвучие" :mhihi: )
Което е и моята лична житейска философия. Респективно според мен е много печен гуру :yes:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Май 2018, 23:52

С 90 Ролса ще е бил голям пикапър викаш а? :mhihi:
Как изобщо се чудите на такива решили да придобиват световна слава като бъркат в главите на лабилните психически? Какъв да е според теб, нов Бог ли? :mhihi: Поредният подобен тип човек е бил, не му се чуди толкова.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от Elesar74 » 15 Май 2018, 6:40

Имам книга в къщи за този човек, написана от един американец, доста надълбоко навлязъл в учението на Бхагаван Шри Раджнийш. Същият човек(американеца), по чудо се измъква от лапите на този нов "бог" и след това написва въпросната книга. Книгата се казва, "Светлината, която беше тъмнина", има я в интернет. За мен като християнин, е непонятно как някой може да замени извора на живата вода, с едно вмирисано, тинесто хиндуистко блато. Защото в хиндуизма, ти изчезваш. И няма избавление от самсара. Хиндуизма, е направил от страната Индия, това, което тя е. Хора, живеещи в крайна бедност и те са мнозина и такива, които живеят в излишен, дори прекомерен лукс. След като обичаш да гледаш клипове, ето ти един, с малко по-различна гледна точка. Претенциите на всички тия, водят единствено до едно, да бъдат признати за богове и хората да им се кланят като на богове. Но никой от тия, не може да каже, че ще умре и след три дни ще възкръсне и то да се случи.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от firstduo93 » 15 Май 2018, 7:19

Elesar не знам книга на кой пропагандист си прочел но Ошо не е нито хиндуист нито бог . Той е просто гуру ,човек който учи за живота, дори в един от видеята му беше казал че иска хората да го приемат като приятел а не като гуру . Сега за религиите не мога нищо да кажа , ошо е против всички религии дори против хиндуизма , дали е прав не знам . Но като цяло много от нещата които е казал са истина . Иначе наистина бедните и мизерните няма как да бъдат научени на тези неща ,тъй като те вярват че щастието е в парите колкото и да им се казва обратното от богати хора . Йогата като учение е създадено за хора които са пробвали от всичко в живота и имат всичко и пак са нещастни , идеята е да те изкара от матерриалното мислене и да те свърже с духовното .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от toncho83 » 15 Май 2018, 7:37

В частта "сексуална енергия" нещата са истински.Дава доста подробни техники за преобразуването и...Има какво да се вземе от Ошо, но трябва да се чете с буден ум, защото във философията му има доста заблуди

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от Elesar74 » 15 Май 2018, 8:05

firstduo93 написа:Elesar не знам книга на кой пропагандист си прочел но Ошо не е нито хиндуист нито бог . Той е просто гуру ,човек който учи за живота, дори в един от видеята му беше казал че иска хората да го приемат като приятел а не като гуру . Сега за религиите не мога нищо да кажа , ошо е против всички религии дори против хиндуизма , дали е прав не знам . Но като цяло много от нещата които е казал са истина . Иначе наистина бедните и мизерните няма как да бъдат научени на тези неща ,тъй като те вярват че щастието е в парите колкото и да им се казва обратното от богати хора . Йогата като учение е създадено за хора които са пробвали от всичко в живота и имат всичко и пак са нещастни , идеята е да те изкара от матерриалното мислене и да те свърже с духовното .


Колега, човекът, написал книгата е както се казва "врял и кипял" в учението на Ошо. Тоест, информацията е от първа ръка. Ти как прецени, че това, което казва/пише Ошо, е истина? Само защото ти отговаря на твоето лично светоусещане и убеждения или защото имаш някакъв стандарт, с който да го прецениш? Знаеш ли какво е значението на гуру в хиндуизма изобщо и как може да кажеш, че Ошо не бил хиндуист и дори не гуру? След като Ошо е против всички религии, той като какъв се обявява? Приятел, противник на всички. Браво, страшен приятел. Книгата няма да я прочетеш, това е ясно, гледай клипа, там нещата са обяснени много добре за всички тия "богове". Те може да приказват каквото искат, важно е какво правят. И нямат нищо против хората да ги обожествяват, да им се кланят и да ги следват.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от Dextuar » 15 Май 2018, 9:25

:OT: Толкова ли е трудно да видите IP-то на автора на темата и веднъж завинаги да се разбере кой бивш колега отнесал бан троли целия форум и по-важното - защо му се позволява толкова дълго да го прави?!?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от firstduo93 » 15 Май 2018, 11:57

За хиндуизма не знам много ,но доколкото съм запознат вярват в много богове . Ошо си е най-обикновен атеист . Между другото хиндуизма е доста по-стара религия от всички останали . Ошо не се определя като хиндуист , ако си му чел книгите , а просто като безрелигиозен човек и просто против религиите . И не е като да не е прав де , в името на религията са умрели милиони хора по света и още продължават да умират ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от Elesar74 » 15 Май 2018, 13:22

Я виж какво пише тук колега
Учението на Ошо се корени в Хинду Адвайта веданта, която приема, че всяка реалност произтича от една единствена божествена същност. В тази мистична онтология, човешкото усещане за разделеност, дуалност и преходност се приемат за илюзии произведени от ума. Дуалистичното и преходно качество на света са един танц, една външна игра на космическото съзнание. В този танц, всяко нещо, всяко случване е свещено; има своя собствена стойност и носи своята цел само по себе си.


Кой не бил хиндуист казваш?

Още
. Неговото учение не е статично, а променя своята насоченост с времето


Днес едно, утре друго. Страшно учение и било истина казваш. Като прогнозата за времето.

Десетте заповеди по долу в сайта да ги цитирам ли и да питам откъде ги е откраднал, поне като брой?

Оттук

P.S Между другото и днес в Индия умират от глад, болести и нищета, стотици, да не кажа хиляди хора, благодарение на същия този хиндуизъм, който е превзел тази земя властва там с пълна сила.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от firstduo93 » 15 Май 2018, 13:50

Е то аз не вярвам на уикипедията , там всеки може да пише каквото си иска . Човека си е казал в книгите че не е хиндуист ! Какво повече искаш,просто вземи прочети някоя негова книга ! Иначе това за недуалната реалност има доста логика , всичко да е единно и да няма войни , това би било рай . Иначе индия е държава със население милярд и полувина , нормално е да има доста бедни и мизерни, както има и много богати и много такива които са на средна класа , но не смятам че това е заради религията им . И африканците най-вероятно са още по-бедни от индийците а пък не са хиндута . Това економиката зависи съвсем от различни неща а не от религията на на държавата . Ошо не е бог и никога не е казвал че е такъв , не знам това откъде го измислихте , или поне аз не съм видял видео или съм чел книга да е го е казал .

https://www.youtube.com/watch?v=3WSjo7zryd8 Това видео ми е направило впечатление , голям !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от Elesar74 » 15 Май 2018, 14:11

Ами не вярваш на Wiki, не вярваш какво е писал човек, силен последовател на Ошо, в една книга, не вярваш, на филм, който е направен от професионалисти в тази област..... какво повече да ти дам? За Бхагават Гита чувал ли си? Ето ти един коментар на Раджнийш
Коментирайки поученията на "Бхагават Гита", свещена индуска книга, Раджнийш казва:

"Даже ако съзнателно убиеш някого, докато съвестта ти участва изцяло [т.е. е осветлена], това е медитивно. Ето какво казва Кришна на Арджуна: „... убивай, умъртвявай напълно съзнателно, като знаеш със сигурност, че никой не е убит... Просто стани инструмент в божествената ръка и знай добре, че никой не е убит, никой не може да бъде убит" (77).

Тук Раджнийш само повтаря като ехо аморалната философия на много източни “богове” и гуру, които проповядват окултната философия. Индуският “бог” Индра твърди в друга свещена индуска книга "Каушитаки Упанишад" (3:1, 2):

“Човекът, който ме познава такъв, какъвто съм, не губи нищо, каквото и да прави. Дори ако убие майка си или баща си, дори ако открадне или предизвика аборт, каквото и зло да направи, той не трябва да пребледнява, ако ме познава, какъвто съм” (78).


Сега и това ли ще кажеш, че не е вярно? Това е от една книга, написана от изследователи на окултизма, казва се "Факти за окултизма", автори: Джон Анкербърг и Джон Уелдън. Ама ти такива книги не четеш, като гледам как защитаваш тоя хиндуист, въпросът ти в темата е даже безсмислен. Ти не питаш шарлатанин ли е Ошо, ти си убеден, че не е. Май вярно ни кръщаваш тук.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Шарлатанин ли е Ошо

Мнение от Bogat-Beden » 15 Май 2018, 16:43

Християнската секта и вековна корпорация чрез нейните послушници май никак не обича конкуренция :lol: :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook