Честит празник

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Честит празник

Мнение от bum_bum » 14 Май 2018, 14:26

Днес е денят на данъчната свобода.

132 дни работа за да подсигурим публичните разходи на държавата. От този ден натам до 31.12 работим за себе си.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Честит празник

Мнение от steeN » 14 Май 2018, 14:55

Честит да е, деня зависи предимно от това колко планира да харчи държавата през бъдещата година (тъй като данъците са относително стабилни, въпреки че от време на време вдигат осигуровките, които са си данък).

- Най-много дни през 2018 г. ще отделим, за да попълним приходите от ДДС – 34 дни. За приходите от акцизи ще са ни нужни близо 18 дни. За осигуровките ще ни е нужен малко над месец – 23 дни за социално осигуряване и 9 дни за здравно. Приходите от подоходните данъци ще попълним за близо 12 дни, а тези от корпоративни данъци – за малко над 8 дни. Други почти 8 дни ще работим, само за да платим държавните и общински такси.
- Данъчната свобода идва по-късно спрямо предходната година, като объркване може да се получи поради сериозно разминаване в планирането и изпълнението на бюджета за 2017 г. По-висок номинален размер на БВП и много по-ниско усвояване на европейските средства изместиха данъчната свобода по-рано спрямо обявеното за 2017 г. В графиката към този текст са преизчислени актуалните стойности.


https://www.infograf.bg/article/1515061072000

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Честит празник

Мнение от efren » 14 Май 2018, 16:33

Което само ме напомня, че единствения начин да се почувстваш данъчно свободен е да се придвижиш нагоре в обществената пирамида, където да участваш в разпределението на тези публични разходи (които за някои хора са приходи). Другото са залъгалки.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Честит празник

Мнение от Elesar74 » 15 Май 2018, 8:11

Я попълни малко данни тук и ще видиш кога е денят на твоята данъчна свобода :D .
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Честит празник

Мнение от Borymeckata » 15 Май 2018, 8:33

Значи, кога имаш повече сметка да си ползваш отпуската - преди този ден (докато работиш за държавата), или след него (когато работиш за себе си)... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Честит празник

Мнение от Borymeckata » 15 Май 2018, 8:46

Защо? Просто имаме хубава работа - с достъп до Интернет, минимален стрес и повече свободно време... :ok: :ok:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Честит празник

Мнение от cod-cdbp » 15 Май 2018, 9:44

Borymeckata написа:Защо? Просто имаме хубава работа - с достъп до Интернет, минимален стрес и повече свободно време... :ok: :ok:



Понякога е обратното - за да бориш стреса, влизаш във форума 8)
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Честит празник

Мнение от Kroki » 15 Май 2018, 13:35

Аз пък мислех, че празника на Плевен ми честитиш..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Честит празник

Мнение от u`F`o » 15 Май 2018, 20:16

Vra4anin написа:...

Аз го забелязвам по мен и по още няколко познати занимаващи се или с производство на нещо или чисто и просто с търговия - всичко умира бавно, но славно, от година на година. И като оборота и съответно печалбата ти е намаляла спрямо миналата и по-миналата година ...


Поправи ме, ако греша, но за да "умира" нещо това означава, че вероятно бизнесът не се адаптира достатъчно бързо. Чрез диверсификация, иновация или изцяло тотално нови прокети в различни ниши.

В никакъв случай не те обвинявам или нещо такова. Просто искам да кажа, че когато правим едно и също винаги има точно тази тенденция. Не един и два бизнеса са загинали по този начин. Любимият ми пример най-големият прозиводител на мобилни телефони от 90-те години, та чак до 2006-та.
Компанията, която е направила първият телефон с камера през 2003-та година. Oпитват се да навлезнат пазара на GameBoy с нов вид телефон.

И така, до един момент, в който не си повярват твърде много. C-Level позициите започват да си взимат отпуски по 3 месеца лятото и изостават. Това им коства милиони загуби и не само. През 2014-та година най-големият производител на смартфони и телефони като цяло ги купуват Microsoft.

Kaкто се досетихте, това е Nokia. Те паднаха в битката, защото си повярваха изключително много.

Та, с други думи Vrachanin - само подхвърлям храна за мозъка.

Поздрави,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Честит празник

Мнение от Jordana » 16 Май 2018, 8:56

Нокиа не е фалирала компания , бизнеса с телефони е само част от пазарния и дял в различни пазарни ниши . Като цяло е трудно е да се каже дали не е умишлено съсипана или е в резултат на пазарни промени .
В действителност защо трябва да работим първо за държавата ? Аз примерно повече ми допада първо да работя за себе си , ако остане на края на годината нещо за държавата добре , ако не здраве да е :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Честит празник

Мнение от drago_pavlov » 16 Май 2018, 18:48

Jordana написа:В действителност защо трябва да работим първо за държавата ? Аз примерно повече ми допада първо да работя за себе си , ако остане на края на годината нещо за държавата добре , ако не здраве да е :mhihi:

Няма такива филми...
Вероятно доста хора не знаят, но в тая държава дори данък печалба се плаща авансово :shock:
На всяко тримесечие плащаш, после ако не реализираш предвидената печалба чакаш да ти го върнат...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Честит празник

Мнение от Borymeckata » 17 Май 2018, 6:29

u`F`o написа:Поправи ме, ако греша, но за да "умира" нещо това означава, че вероятно бизнесът не се адаптира достатъчно бързо. Чрез диверсификация, иновация или изцяло тотално нови прокети в различни ниши.

Въпросът е отправен към Врачанина, но да си кажа мнението... Като някой закъса с бизнеса, най-лесно е да нъде упрекнат, че не е достатъчно активен, комбинативен, адаптивен, креативен, иновативен или друг някакъв -тивен... Но не могат всички да бъдат "на върха" - единици са тези, които теглят даден отрасъл напред, а останалите... просто си живеят. Искам да кажа - не всеки има енергията, амбициите и ресурса постоянно да се развива и усъвършенства... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Честит празник

Мнение от drago_pavlov » 17 Май 2018, 6:58

Borymeckata написа: Искам да кажа - не всеки има енергията, амбициите и ресурса постоянно да се развива и усъвършенства... :dunno: :dunno:

Ще си говорим ли пак за лъвовете в саваната :mhihi:
Или ще чакаме Алф (или сега май беше топ гън нещо си том круз) да се включи :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Честит празник

Мнение от Borymeckata » 17 Май 2018, 7:04

Аз се виждам по-скоро като хипопотам в блатото - лежа си, от време на време мърдам с ушите и веднъж на ден си отварям устата, та птичките да ми почистят зъбите... А лъвовете в саваната да се оправят - щом толкова държат на конкуренцията... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Честит празник

Мнение от drago_pavlov » 17 Май 2018, 7:12

Ако трябва да си говорим за животни, то 99% от населението сме птички, които чакат да клъвнат нещо. Някои ядат семена, други мърша, а трети ловят мишки и зайци, но все сме птички. Някои соколчета са си повярвали, че са лъвове, но истинските лъвовете са ония с милиардите, които разпределят баницата.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook