Добавки за автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Добавки за автомобили

Мнение от TNT » 14 Май 2018, 14:24

Така кръстих темата, за да се обсъдят всичките - за гориво, за двигатели, за скоростни кутии и за каквото още има. За или Против ? В друга тема повдигнах за добавките ХАДО, където бричката рекламира. Макар и да са скъпи, ако наистина имат ефекта - си заслужава. А и нещо за 4лв от кауфланд надали ще има ефект... В бензина, в нафтата - слагате ли ? Кои марки ? Знам за хора с 535д, където без Bardahl не тръгват. Един приятел скоро слагал добавка за скоростна кутия - 30лв, решил му се проблема. Колата под наклон тръгвала на скорост, след добавката държала. За леки течове на радиатори знам, че също има такива с ефект.

Аз нямам никакъв опит с добавки. Всичко, което знам, е от приятели, познати и техните познати. Аз просто сипвам чат-пат от най-скъпото гориво :mhihi: Ще е добре, ако се говори и за конкретни марки. Както и как се използват. Щото за гориво знам два варианта - първо добавка, после гориво. Знам и за първо гориво, после добавка. Първия ми се струва по-логичен - по-добре ще се разбърка и смеси. Предвид това, какво са ми казвали за бензиностанции, не е ли по-добре най-евтиния бензин/дизел + качествена добавка , отколкото 98,99, 100+ и т.н.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Добавки за автомобили

Мнение от barty » 14 Май 2018, 14:42

Сипвал съм на Голф 2 GTI добавка за дюзи на Лики Моли заедно с бензин Vpower racing 99.
Имаше голямо подобрение на дюзите, които бяха запекли от каране на газ.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Добавки за автомобили

Мнение от Don_Diego » 14 Май 2018, 14:52

Аз на личните дизелови коли сипвам зимно време Shell Diesel Depresator и съм доволен. На две коли се наблюдава чувствително намаляване на дименето при форсиране (НО повече зависи откъде съм налял нафта), замръзване не съм имал. Миналата зима дори сравних със скъпия дизел на Лукойл: тдс-а с едно подгряване (още не бях сменил подгревните свещи) запали от четвърт на -19, а чисто новия бус с Екто дизел се замисли доста преди да запали :roll:
Напоследък сипваме Bardahl в W12-та, че предния мотор заради дюзи го хвърлихме и сега превантивно сипваме за почистване. Караме я само с 98/100, новото служебно Q също само със 100 смятам да го карам, но без други добавки
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Добавки за автомобили

Мнение от don't be » 14 Май 2018, 15:21

На моето 335д слагам бардал ЕДЦ, това което забелязвам е че мотора работи по тихо.
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Добавки за автомобили

Мнение от host » 14 Май 2018, 15:30

http://www.autogasshop.net/product/35/e ... ogiya.html

тази добавка лично я ползвам в момента, има инфо в нета, тестове разни ... определено аз съм доволен, леко и тихичко си работи мотора , но и преди това не е имал проблеми, просто като бонус съм я сипал че е над 300к км вече

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 16.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 730 d
Мечтае да кара: X5

Re: Добавки за автомобили

Мнение от mpp82 » 14 Май 2018, 19:34

Barfahl BDC отдавна използвам за нафтата, от скоро Bardahl B1 oil treatment, не знам дали помага, но предполагам мяма да навреди.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Добавки за автомобили

Мнение от Kurtov » 14 Май 2018, 19:45

Някой някакви впечатления от "Юнак" ?
https://www.blitz.bg/lyubopitno/nauka-i ... 85192.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Добавки за автомобили

Мнение от TNT » 14 Май 2018, 20:31

А за теорията, че като разградят прекалено много утайки и нагари... стават по-големи проблеми ? Или е фолклор ? Някой реално с проблем след сипване на добавка има ли ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Добавки за автомобили

Мнение от drifty » 14 Май 2018, 21:47

И аз това се чудех.

Да препоръчате нещо за 28-цата? Понякога сутрин докато е студена петриса мотора, но само ако преди това е гасен без да е загрял. Мисля си профилактично да взема нещо за дюзите.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Добавки за автомобили

Мнение от FaceOff » 14 Май 2018, 22:37

TNT написа:А за теорията, че като разградят прекалено много утайки и нагари... стават по-големи проблеми ? Или е фолклор ? Някой реално с проблем след сипване на добавка има ли ?


Ще ти се да е фолклор, ама не е! Не е ли проверен/изчистен резервоара добавките в горивото са нож с две остриета, има много патили. Същото е и с добавките за промиване преди смяна на масло, но там зависи като махнеш капака на клапаните или картера какво ще видиш..
Да обединяваш всички добавки - за гориво, масло, скоростни кутии, течащи или запушени радиатори и т.н. в една тема.. :confused:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Добавки за автомобили

Мнение от c04 » 14 Май 2018, 22:52

Мен ми е интересно, някой някога чистил ли е резервоара?


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Добавки за автомобили

Мнение от steeN » 15 Май 2018, 1:43

Не ама аз съм отварял на две БМВ-та (20 годишни бараки все) и утайки нямаше, така че за мен това са някви митове и легенди.
Тва бензин де. Не знам за дизела, може да е по-различно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Добавки за автомобили

Мнение от sobiss » 15 Май 2018, 5:30

Свалял съм резервоара на БМВ и на Хонда, уж да ги чистя...бяха като нови.

Gesendet von meinem NEM-L51 mit Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Добавки за автомобили

Мнение от Don_Diego » 15 Май 2018, 6:18

Преди 2 години отварях резервоара да сменям помпата на тдс-а и вътре беше страшно (колата тогава все още беше сравнително нова за българските горива и едва ли само от тях беше гадостта).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Добавки за автомобили

Мнение от Е.Димитров » 15 Май 2018, 10:03

Все пак трябва да се внимава с добавките, за промиване на двигателя.
Отмиват освен вредните утайки, понякога правят проблеми, като отмиват и натрупани нагари, които иначе се явяват като естествен натрупани нагари и уплътняват хлабините по мотора. В един момент, след подобна промивка, мотора почва да трака.
По-добре да се прави промивка с ново масло, някакво по-евтино, и се сменя на 500-600 километра.
Иначе, тези неща за горивата до някъде помагат, но е добре, когато се ползват, да се смени след това и горивният филтър.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook