Пури и всичко за тях

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от deyan-enchev » 10 Дек 2018, 10:47

BMW120 написа:Пичове моя хумидор не мога да го оправа и само ми скапва пурите, а си взех цяла кутия Монте Кристо open eagle и са станали толкова трудни за дърпане че ми се схвща ченето хахаха. Сложил съм освен овлажнителя с който дойде още 1 малки гъбички от тия с които жените си чистят лицето от грим ако се сещате, та сега не мога да измеря каква е влажноста защото скапах хидромтъра в опит да го калибровам за втори път, но дори и без него се вижда че вътре влажноста е много ниска. Четох в интернет че може да излиза през ъгли и сглобки и сам облепил всички ъгли с тънки парчета тиксо и въпреки това никаква промяна....
Дайте нещо съвет. Ще ви снимам да видите доминиканските ми пури на какво станаха, буквално се разцепиха по средата :dunno:


Toва не е от влагата, липсата на drag си е фабричен дефект при повечето Монтета, особенно тия новите "open" .
По пурата лесно ще разбереш каква е влажността ти дори и без влагомера - стисни я между пръстите си близо до ухото и я върти с палеца и показалеца - докато слушаш звука. Трябва да не пращи, хрущи - бе звук на сух мачкан тютюн да няма. Пурите съхранявани над 80/85% дори остават леко мазен и влажен филм по пръстите ти след допир - но това е прекалено влажна пура и се пуши трудно. Сухата се пуши по-лесно, но е по-силна.

Ако хумидора ти не задържа влага това е друго, на пазара има много видове и марки, но трябва да е от кедър (adorini са с испански). Сглобката трябва да е плътна.
Във всички случаи може да си поръчаш едно влагомерче от сайта на adorini, за да видиш какво става.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 10 Дек 2018, 11:29

И дигитален задължително. Аналоговите са по-красиви, но не измерват точно. Дигитален и за 2лв става :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от BMW120 » 10 Дек 2018, 19:09

deyan-enchev написа:
BMW120 написа:Пичове моя хумидор не мога да го оправа и само ми скапва пурите, а си взех цяла кутия Монте Кристо open eagle и са станали толкова трудни за дърпане че ми се схвща ченето хахаха. Сложил съм освен овлажнителя с който дойде още 1 малки гъбички от тия с които жените си чистят лицето от грим ако се сещате, та сега не мога да измеря каква е влажноста защото скапах хидромтъра в опит да го калибровам за втори път, но дори и без него се вижда че вътре влажноста е много ниска. Четох в интернет че може да излиза през ъгли и сглобки и сам облепил всички ъгли с тънки парчета тиксо и въпреки това никаква промяна....
Дайте нещо съвет. Ще ви снимам да видите доминиканските ми пури на какво станаха, буквално се разцепиха по средата :dunno:


Toва не е от влагата, липсата на drag си е фабричен дефект при повечето Монтета, особенно тия новите "open" .
По пурата лесно ще разбереш каква е влажността ти дори и без влагомера - стисни я между пръстите си близо до ухото и я върти с палеца и показалеца - докато слушаш звука. Трябва да не пращи, хрущи - бе звук на сух мачкан тютюн да няма. Пурите съхранявани над 80/85% дори остават леко мазен и влажен филм по пръстите ти след допир - но това е прекалено влажна пура и се пуши трудно. Сухата се пуши по-лесно, но е по-силна.

Ако хумидора ти не задържа влага това е друго, на пазара има много видове и марки, но трябва да е от кедър (adorini са с испански). Сглобката трябва да е плътна.
Във всички случаи може да си поръчаш едно влагомерче от сайта на adorini, за да видиш какво става.


Абе не е от пурите защото първите които изпуших когато ми ги донесоха бяха меко казано ТОП...ебати кефа за пушене. Незнаех че е проблем при монтето....а тая пура определено ми стана любима, страхотна наистина. Иначе знам това за пукане и филма по ръцете и са точно така, че даже и по-влажни. Иначе ги промушвам с нещо и се пооправят за да може да се пушат, даже има специален шиш за подобни пури и се продава който изкарва малко от тютюна за да можеш да си драгваш по-лесно.
Поръчал съм си дигитален влагомер щото тоя го спаках при калиброването и сега го чакам да дойде. Иначе хумидора се води че е от кедър и сравнявайки го с кутиите ми от пути изглежда, че наистина е от кедър....
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 18 Дек 2018, 22:36

Днес набарах някаква промоция на малки пури (малко по-големи от цигари) Вега фина. 10 броя и подарък пепелник за пури :ok: Доволен съм, много исках пепелник. Веднага тествах и пуричките - точно за кафенце са. Идеални за едно "бързо" пуфкане :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от deyan-enchev » 19 Дек 2018, 10:20

Понякога е много удобно да праснеш една набързо.

^^ да се чете в контекста на темата, не на отношенията във фирмата !
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от Hito » 20 Яну 2019, 20:03

Група, дайте някакви насоки и за лула :oops:
Сега се рових при китайците и попаднах на това:
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... bc1b8b0c52
Нямам си никаква идея от лули, а много искам да си купя :oops:
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от alx » 20 Яну 2019, 21:40

Hito написа:Група, дайте някакви насоки и за лула :oops:
Сега се рових при китайците и попаднах на това:
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... bc1b8b0c52
Нямам си никаква идея от лули, а много искам да си купя :oops:


са ша ти издам една публична тайна - колкото пуша пури- повече пуша лули... много по-вкусни са а и хората около мене им харесва аромата повече

тази лула която си дал- не е за тебе. за първа лула те съвествам да намериш една евтина corn cob. тя се прави от кочан на царевица. това е почти на всеки първата лула. евтина, лесна за чистене и ще видиш за себе си дали си за лула или не (не всеки е роден да пуши лула като манталитет). не се хвърляй на скъпи лули докато не усетиш какво искаш. не се хвърляй и на много извити защото ако не знаеш как да ги пушиш се напълват със слюнка/ вода и става кочина.

затова първата лула трябва да е права. и евтина. ако не можеш да намериш корн коб лула, всека евтина права лула става.

тютюн - като цяло хубавия тютюн за лула идва в консерви/ кутийки... не в пликчета. избягвай силно парфюмирания тютюн - ще го познаеш по това, че като го подушиш мирише на някакви плодове или нещо друго. истинския тютюн ще мирише на... тютюн.

пълнене - на това ще се научиш най- трудно :) класическото пълнене е насипваш в лулата рехав тютюн до горе - натискаш го леко докато слегне до средата. след това пак насиваш- натискаш го мало по силно докато слегне до 3/4 от лулата. насипваш до горе и натискаш една идея по-силно. повтаряш ако трябва последната фаза. дръпваш от лулата. трябва да дърпаш като през малка сламка... ако е по-трудно, изсипваш лулата и отначало.

пушене- запалваш лулата с нормална запалка (да не е тип оксижен, че може да си изгориш лулата- особено ако е corn cob както ти препоръчах). тютюна ще се надигне и колкото и да дърпаш, ще угасне. не е проблем. изчакваш малко, затъпкваш тютюна обратно в лулата и палиш пак - това ти е истинското палене. дърпаш ... както ти идва да дърпаш. ако дърпаш много агресивно лулата ще стане гореща. твърде гореща е като ако я докоснеш до бузата си те изгаря. ако дърпаш по-рядко или по-малко - ще угасне. една лула като угасне няма проблем пак да се пали- дори е прието лулата да ти гасне периодично (нещо което гледаш да избягваш при пурите). към края ще гасне по-често. на мене като ми угасне към края 1-2 пъти и я изпразвам. като пушиш според тютюна ще трябва да го затъпкваш периодично съвсем лекичко.

всяка лула се пуши по един път на ден... защото се намокря.. може да се пробваш по- често, но ако си начинаещ ще имаш проблеми със влагата. също така лулата трябва да се чисти периодично. става с едни четки/ пръчки специално за лули ... ако е много затлачена с катран и тн- може да топиш четките в хубав спирт. ако има филтър го сменяй периодично. аз филтрите ги махам като цяло, но въпрос на вкус.

и така... написах ги отгоре отгоре. ако имаш конкретни въпроси - питай. пурата е социално занимание за интроверти, но лулата е интровертно занимание за интроверти :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 10 Сеп 2019, 20:51

Да повдигна малко темата. Откъде пазарувате ? Аз пазарувам изцяло от Калиман Карибе, но все си мисля, че може да се намери отнякъде онлайн по-евтинко, ако се вземе кутия.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от deyan-enchev » 11 Сеп 2019, 19:50

TNT написа:Да повдигна малко темата. Откъде пазарувате ? Аз пазарувам изцяло от Калиман Карибе, но все си мисля, че може да се намери отнякъде онлайн по-евтинко, ако се вземе кутия.


Sent from my iPhone using Tapatalk


90% пазаря от Калимана, но когато искам нещо различно ходя до Солунска - Best Cigars там има всякакви други изчадия.

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от grkv » 31 Окт 2020, 9:31

Повдигам темата с абсурден въпрос.
Защо не усещам нищо?

От доста време искам да пробвам пури, ама все нещо не се задействах по въпроса и така си остана с приказката.
Онзи ден ми подариха 3 пури/пурети (не знам и аз, по-дебело от цигара, но не като на диктаторите) с различни вкусове. Бяха Корона нещо-си-там и вкуса. Ясно ми е, че са някакви парфюмирани глупости и ''не се прави така'', но в случая няма отношение към въпроса ми.
Всяка вечер последните три вечери паля по една и не усещам нищо, ама ниииищо.
Когато не е запалена мога да я душа цял ден и усещам на какво мирише, като я запаля и дръпна не усещам абсолютно нищо. Ако не издишам пушека да видя, че излиза от моята уста няма и да разбера.
За сметка на това обаче, когато я изгася усещам вкус на тютюн в устата си цяла вечер, който не мога да махна нито с пасти за зъби, нито с вода за уста.
Нямам толкова против последното ако изпитам някакво удоволствие от самото пушене, понеже за момента е само негативи и нито един позитив.
Въпросът е - проблемът в мен ли е или в самите парфюмирани пръчки и ако е в тях, какво да купя и от къде (ако може онлайн), че да усетя това, което търся и да ''започна'' хобито.

Инфо: не съм пушил цигари никога, наргиле няколко пъти и също не усещам почти нито, само игра с пушека и ме замотава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 31 Окт 2020, 12:49

Според мен си пробвал смотани пури. Възможно е и ментета да са били, особено, ако са били Cohiba.

Kaliman:
https://kalimancaribe.com/bg/habanos-pu ... ected.html (тази ми е фаворит)
https://kalimancaribe.com/bg/habanos-pu ... um-54.html
https://kalimancaribe.com/bg/habanos-pu ... vigia.html
https://kalimancaribe.com/bg/drugi-puri ... short.html Тези също много ги харесвам. Когато ми се пуши, а пък нямам време или не ми се пуши нещо "big size" - с кеф си паля от тези мъничките

В магазина в The Mall има мацки, ама да ти кажа нещо са много недоеВани, вечно сърдити. В Пловдив в Mall Plovdiv не са хубавки, но пък получаваш топ обслужване. Но в София имат на много места - в Paradise примерно знам, че е ок.

Best Cigars:
https://bestcigars.bg/produkti/aj-ferna ... -1-2-x-52/ Тази е пура на 2019 :yes:

При пурите има от 5 до 100лв. Да кажем, че след 25-30 е малко като при уискитата. Има разлика, ама общо взето само си дал двойно повече пари. Хубавите кубински обаче почват от 18-19лв. Има и по-евтини, но са смотани. Най-важно е да пробваш. Щом нищо не усещаш... пробвай по-силни. Размера също има значение :lol: Като пробваш 10 пури и ти харесат 3 - вече по-лесно ще могат да те насочат в магазина какво да вземеш. Best Cigars магазина още го проучвам, както каза колегата по-горе - всякакви изчадия има :mhihi: Около 15лв обаче има попадения, каквито няма как да се намерят в Калиман Карибе за тези пари :wave:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от grkv » 31 Окт 2020, 14:11

Благодарско!
Ще скоча до Пловдивския магазин идната седмица, интересуваше ме дали липсата на вкус (било то и лош) е нормално явление при непушачи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 31 Окт 2020, 14:25

Не знам какъв вкус очакваш честно казано. Това си е чист тютюн. Не е с вкус на ванилия или черешка. Но по принцип по-слабите и леки пури нямат и много аромат. Оставащият аромат/вкус в устата си го има. Но от качеството на пурата зависи дали ще ти е приятно или кофти. Ако тези горните не ти харесат, по-скоро пурите не са твоето :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от grkv » 31 Окт 2020, 14:42

Аз точно това питам, оставащият вкус в устата си го НЯМА :lol:
Не говорим да разпознавам на какво има вкус, говорим за нищо, без вкус на тютюн, горчилка, или каквото и да е.
След като загасих усетих остатъчен послевкус в устата си на тютюн, който си стоя в мен цяла вечер, ама след като загасих...
Нямам ковид, другите неща си ги усещам...

Оказа се, че не съм сам.
https://www.reddit.com/r/cigars/comment ... nfused_at/
https://www.reddit.com/r/cigars/comment ... _anything/
и т.н.

Ще пробвам пак.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от nxn » 31 Окт 2020, 18:48

grkv написа:Аз точно това питам, оставащият вкус в устата си го НЯМА :lol:
Не говорим да разпознавам на какво има вкус, говорим за нищо, без вкус на тютюн, горчилка, или каквото и да е.
След като загасих усетих остатъчен послевкус в устата си на тютюн, който си стоя в мен цяла вечер, ама след като загасих...
Нямам ковид, другите неща си ги усещам...

Оказа се, че не съм сам.
https://www.reddit.com/r/cigars/comment ... nfused_at/
https://www.reddit.com/r/cigars/comment ... _anything/
и т.н.

Ще пробвам пак.


Не знам от къде си, но е хубаво да отидеш в магазин, където продавачите разбират, има много по-силно ароматни пури, а също така можеш и онлайн да поръчаш, и звучи глупаво, не искам да те засегна, просто достатъчно дим ли дърпаш и въртиш ли го в устата, защото аз също като начинаещ започнах с леки пури, дърпам, въртя в устата малко и след това най-често отпивам уиски, има някои, които много харесвам за пура.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook