Пури и всичко за тях

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от alx » 18 Юни 2018, 18:53

BMW_POWER написа:...


... как можа да отидеш в куба през лятото... мазохист...

иначе, благодаря за снимките. кубинците си имат традиции определено, но както казах по-горе малко са изпуснали фронта. това не значи, че ако ми паднат хубави кубински пури ще ги изхвърля разбира се :ok:

и друго- аз съм бил няколко пъти в куба последните 10тина години (като българин разбира се). в куба 3/4 от пурите които се продават са ментета.... можеш най- лесно да ги познаеш по кутията- трябва да има голям печат с 3-измерна холограма и баркод които можеш да провериш в сайта на habanos... и също малък триъгълен печат "habanos" в ъгъла... също отдолу на кутията където е черния печат на habanos s.a. трябва да има дата... и печата трябва да е пресован в дървото...

аз истински кубински пури за $100 евра 25 пури не съм виждал... дори в куба под $350 за 25 не съм виждал... но както казах- море от ментета е...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от BMW_POWER » 19 Юни 2018, 0:58

Какво лято те гони???
Там денем е +30С, нощем +26С. Днес на село (в Отава) беше +30С, с влагата близо +38С.

Понеже си Лука Неверни, ето снимки за коментар:

Изображение

Изображение

Виждаш цената, 4.50 CUC за бройка

Изображение

Изображение

Касовата бележка.

Дано да съм задоволил любопитството ти :ok: Куба имат политика за пури и алкохол. Държат еднаква цена в хотели и на летището. Изрично го проверих.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от alx » 19 Юни 2018, 1:11

BMW_POWER написа:....


Изглеждат прекрасно и не мисля, че са ментета щото си имат всичко. Явно цените са паднали от последния път като ходих- преди 2-3 години. Да си ги пушиш със здраве :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от BMW_POWER » 19 Юни 2018, 1:25

О, не са ми слабост. Купих ги по поръчка на приятел. Пури пуша единствено в Куба. Е, и в Доминикана де :smoke:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от top » 19 Юни 2018, 11:32

Пурите имат ли срок на годност? Сетих се от темата, че в нас имам един пакет от 25 пури Cohiba Edicion Limitada 2007, но не съм ги държал в хумидора и са изсъхнали, ако ги сложа сигурно ще се овлажнят, но дали ще са годни?

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от Mladenoff » 19 Юни 2018, 12:29

Има доста методи за връщане на живот в изсъхнали пури - като цяло концепцията, до колкото съм запознат, е да ги въведеш постепенно във влажна среда като ги въртиш през 1-2 седмици. Ако ги оставиш в незареден хумидор и вдигаш поетапно влажността до 68-70% и ги държиш така за 2-3 месеца, мисля че трябва да стане. Най-сигурният начин да разбереш е просто да запалиш и изконсумираш една :D
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от alx » 19 Юни 2018, 13:55

top написа:Пурите имат ли срок на годност? Сетих се от темата, че в нас имам един пакет от 25 пури Cohiba Edicion Limitada 2007, но не съм ги държал в хумидора и са изсъхнали, ако ги сложа сигурно ще се овлажнят, но дали ще са годни?


нямат срок за годност. колкото по-стари толкова по-меки и по хубави :)

както написаха по-горе - повдигаш плавно влажноста за около 2-3 месеца и си ти...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от Jordana » 19 Юни 2018, 13:57

Трябва да се извадят от опаковката и да се поставят в кутия със съдинка вода поне за седмица . Ако нямате хумидор става и в обикновена кутия , слагат се резени ябълка картоф каквото има под ръка или памук плат напоен с вода . Ако са държани на сухо място може и да са разсипани на пепел вътре и дори да се овлажнят пак не горят по правилния начин . Имайте предвид че тютюна го хапват разни гадинки по това растение , трябва да се пази в затворени кутии въпреки че може да са заразени самите листа и тогава няма спасение .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от top » 19 Юни 2018, 15:31

Благодаря за съветите. Значи ще пробвам да ги "съживя", въпреки че доста години са били на сухо. Имам хумидор, но е малък и в него си държа други пури които си ги поддържам и не съм ги изпускал да изсъхнат. Иначе на външен вид си изглеждат добре. Ще ги извадя от опаковката и може на първо време да ги подържа в гаража - там си е влажно и топло, като се влезе даже ме навяват спомени за доминиканския климат :mrgreen: Друг вариант са ми казвали, че можело в хладилник да се съхраняват, но дали е правилно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от Jordana » 19 Юни 2018, 17:23

В хладилник в никакъв случай , ще пресъхнат още повече . Относителната влажност на студения въздух е по-ниска от тази на топлия . Ако са били в тубус или в целофан дори , няма проблем да престоят години , но ако са в тия картотенине кутии просто няма смисъл да ги хабиш с проби . Защо не е добре да бъдат в гаража - просто защото могат да поемат неприятни миризми от влажния въздух , а заради прахоляка и мръсния влажен въздух да разният плесени . Отделно че не се знае колко е относителната млажност реално в такова помещение и дали изобщо ще има ефект . В хумидора целта е чрез изпарене на вода в затворен обем да се подържа висока влажност на въздуха та тютютна да не изсъхва или пресъхва , затова там поръхноста от която се изпарява водата и обема съда са съобразени като съотношение . Но в твоя случай е добре да има максимално висока влажност за да може да поемат с цялата си повърност затова препоръчвам да ползваш по голяма кутия . Аз ползвам за такива неща една голяма пластамасова кутия за домакински нужди с обем около 5л с капак . Вътре слагам просто една малка чашка с вода и това е всичко . Можеш да направиш проба преди поставянето и да прецениш , разтъркване между пръстите , мирис , вкус , аромат и дим ...тъй наречения органолептичен анализ . Колкото е по суха пурата толкова става по-силна люта и неприятна за пушене . Нищо с времето не може да се подобри в една пура , ако някъде мернете стари пури които са високо оценени това са разни колекционерски екземпляри и цената им е висока не заради потребителски качества . Това е моето мнение за пресъхналите пури .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 20 Окт 2018, 20:58

Да вдигна малко темата :ok: С какво питие ви вървят ? Питието за пури, както знаем, е ром. Обаче какъв ? Евтините Савой, Атлантик и т.н. май отпадат :mhihi: Дайте предложения. И все пак без такива по 80-100лв - там знаем, че слабо няма.

П.П. Има готина промоция сега на VegaFina - взимаш 2 пури и подарък запалка (с горелка).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от BMW120 » 27 Окт 2018, 17:56

оп оп каква тема имало тука :bchug: :bchug: :bchug: :bchug:
лятото се запалих по пурите докато бях в доминикана та нещата толкова бързо се развиха че накупи всичко - хумидори запалки пепелници пури и т.н.
сега и аз имам проблем с хумидора, пада ми влажността но успявам да оправя нещата с пластмасова кутия от тия за съхранението, та вътре слагам една гъба напоена с вода и става малко парников ефект и се оправят за няколко дни
Самия хумидор обаче ме изнервя адски много и ми съсипа една кутия доминикански, толкова изсъхнаха че чак се сцепиха някои от тях....успях да ги пооправя но си останаха разцепени на някои места.
Опитах да навлажня стените на хумидора, залепих с тиксо всякакви ъгли и стъклото на капата по ъглите и мисля че има някакъв малък ефект...

иначе като цяло от пунта кана се върнах с над 50 пури които от кои по-хубави и по-евтини - от 2 до 8 долара. Купих си и пура на година 2017. Казва се Arturo Fuente Don Carlos Eye of the Shark за около 50-60лв и е брутална....страхотно удоволствие да я пушиш

Иначе мой приятел ми донесе от monte cristo open eagle и мога да заявя че е една от най-яките пури които съм пушил, бях я пробвал преди това от калиман-а и знаех вече какви са...СТРАХОТНИ! В калиман карибе-то една такава е 30лв, той ми купи 20бр за 100$ - ТОП СДЕЛКАТА!!! Февруари/Март съм в Куба и мисля да заредя хубаво. Иначе не е задължително да са ментета ако ги вземеш извън официалните магазини на хабанос, има супер много крадени кутии, отделно от това кохиба, монте и ромео фабриките минават страхотни контроли по качеството и пурите които не минават тази проверка се отделят настрани. Всеки един работник в края на месеца му се полага като бонус пури, вместо пари и работниците ги продават после....

Иначе аз ги пуша с джакче или уискенце, естествено с ром и кола са супер. А в cohiba lounge-а до БНТ си цъкам с Куба либре коктейлче и вървят топ!
И те така пичове....супер темичка така че пишете да си обсъждаме чаденето :D :D :D
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от ivokomandos » 19 Ное 2018, 13:18

Здравейте, някой пробвал ли е тези пури и какво мислите за тях?
http://www.kalimancaribe.com/bg/categor ... -de-Copan/
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 19 Ное 2018, 13:25

Малко проблемация имам :ok: Едната пура в хумидора хвана нещо като мухъл. Или поне така изглеждаше. Но само едната, на останалите нищо им няма. По принцип беше такава в туба, аз си я изкарах и си я сложих в кутията. Не съм сигурен дали не е нормално, защото за втори път купувам такава. Предния път я изпуших 1-2 дни след като я закупих. Дори не съм сигурен дали я изкарах от тубата, но помня ми направи впечатление че има нещо по външния лист. Пурата стои от поне месец, може и два да са станали. Имаше един период от 1-2 дни преди 1-2 седмици, в които нещо много бях "заредил" овлажнителите и малко поизпуснах влажността да отиде на 76-77%. Отварях го да се "проветри" малко :ok: Пурата е Ромео Жулиета №2, ако има значение.

ivokomandos написа:Здравейте, някой пробвал ли е тези пури и какво мислите за тях?
http://www.kalimancaribe.com/bg/categor ... -de-Copan/


Взех Мадуро и Титан. Титан пробвах - става, ама може и по-добре. Сигурно няма да си купя пак. Другата още не съм я пробвал. Вместо Титан, за тези пари пробвай http://www.kalimancaribe.com/bg/product ... gran-toro/ Повече ми харесва.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от deyan-enchev » 19 Ное 2018, 13:40

Няма защо да се притесняваш, често срещано явление е при непроветряваните пури да се развива плесен по wrapper-a.
Може лесно да си я оправиш като я изкараш да подиша няколко часа в сухо помещение.

Реално е кофти да я пушиш с плесента, защото се отразява на вкуса - ама при Ромео и Жулиета Н2 ... това няма да е грижа - пурата и без това не се характеризира с отчетлив вкус или плътен drag.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook