Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от seimo » 16 Май 2018, 21:30

По-добре заключвайте темата че само се излагаме :banghead:


alx написа:
Bogat-Beden написа: и сигурно няма да постигна нищо съизмеримо с неговото(поне в тоя живот..) И все пак, има силна доза чист егоизъм в цялата работа, било то продуктивен и изключителен.


Имам един съвсем обикновен въпрос- този каскадьор (щото е точно това) какво е постигнал? Измеримо с какво? Полза за човечеството? Като се е качил на хх е намерил лек против рака горе на върха? Или се е качил пръв без кислород носейки оборудване за измерване на ефекта на височината върху човешкото тяло? Екстремните алпинисти са просто друг вид търсачи на адреналин с цел начесване на егото. Свалям им шапка защото и аз съм в групата на търсачите на силни усещания, но да кажеш, че няма да постигнеш нищо съизмеримо с неговото- си е чиста доза подценяване :)



Е ти това сериозно ли го написа? Най-малкото ще бъде запомнен като един от най-успелите български алпинисти ако не и най-добрия. Интересно ми е ти с твойте постижения какво място ще заемеш в българската история че така омаловажаваш постигнатото от него :dunno:
Последна промяна seimo на 16 Май 2018, 21:35, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от DiMIcha84 » 16 Май 2018, 21:35

Чул си ти че Еверест е комерсиален и се изкачва лесно и си направи генерален извод, че всички върхове са такива,(вероятно и за това не го е качвал) да ама не К2, Анапурна и Нанга Парбат не са такива. Боян ги е изкачвал, преборил се е 2 пъти с рака и един път оцеля от зверска катастрофа. Това за мен е човек със несломима психика, борбеност и дух за победа, а това заслужава само адмирации. Може би точно с това Боян е полезен на обществото като дава пример, че човек не трябва да се отказва и да се бори докрай, на мен лично ми действа мотивиращо. А Ти с големия принос към човечеството, не си спомням да си ме накарал да се чувствам така.
Бог да прости Боян :cry: :cry:
Последна промяна DiMIcha84 на 16 Май 2018, 21:36, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от bum_bum » 16 Май 2018, 21:35

alx написа:за мен това, че боян е преборил рака и целия му начин на живот и битие (от това което съм прочел) всъщност е много по-голямо геройство от това че се е качил на някой връх.


Опитай се да оцениш факта какво означава всяко негово изкачване за всеки останал инсулинозависим с тип 2 като него.

Страдайки от подобно тежко заболяване трябва да си безкайно тъп като видиш какво прави човек в твоето положение мисленето и битието ти да не се промени из основи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от host » 16 Май 2018, 21:54

хората с диабет са пълноценни като всеки друг... има множество спортисти на най-високо ниво

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от alx » 16 Май 2018, 22:02

b_u_b_o написа:Като не те интересува защо преди няколко поста зададе конкретен въпрос за това? :dunno:


не говориме за човека, а за алпиниста. зададох го защото алпинизъма извън хоби сферата за мене е безсмислен. нито ме грее, нито ме кара да се чувствам горд (дори да е българин дето се е качил, под него има 5 шерпа дето са го направили възможно срещу солидно заплащане)... егоистично, но факт. докато моя принос към човечеството е измерим и без да се впускам в детайли- в най- тежките моменти в живота си хората го виждат, усещат и имат полза и от моите умения често зависи дали човек ще живее или ще умре. за мене толкова.

Защото за да го направиш трябват години тренировки на физиката и психиката.


... ама може и без тях и никой не знае колко всъщност си тренирал и колко са те носили и какъв късмет си извадил с времето и тн и тн. затова това не е общо приет спорт и няма и да бъде и постиженията там са стриктно за лична употреба. виж ми следващия параграф...

Добре, но другите са световни рекорди неправени досега от други, значи за олимпийците било ок да го правят обаче за него признание няма? Ако ти сега не виждаш приликата, аз съжалявам ;)


какъв рекорд? рекорд е когато се даде най- добро време при контролирани условия - един вид - всичките кандидати да се пробват в едни и същи дни и по едно и също трасе. другото е .... чесане на егото както казах преди.

Тва са несериозни неща, когато става въпрос за човешки живот и то на световноизвестен алпинист дори китайците са способни да проявят човечност, колкото и чуждо да ти е това.


ха- такова положение няма. по- известни от него са изчезвали и търсенето е било по- малко интензивно или дори несъстояло се. китайците нищо не вършат без финансова изгода- всеки ден работя с тях и изобщо не са ми чужди.


аз казах каквото имаше да казвам по въпроса. Боян човека е достоен за уважение. Боян алпиниста- браво.... и кво от това. Също искам да знам кой ще плати за спасителната акция (щото няма да е застрахователната компания) и какво е договорено с китайците, че да се случат хеликоптерите. Безсърдечен? може би. здраво стъпил на земята? абсолютно.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от dan-dam » 16 Май 2018, 22:40

alx написа:
Имам един съвсем обикновен въпрос- този каскадьор (щото е точно това) какво е постигнал? Измеримо с какво? Полза за човечеството? Като се е качил на хх е намерил лек против рака горе на върха? Или се е качил пръв без кислород носейки оборудване за измерване на ефекта на височината върху човешкото тяло? Екстремните алпинисти са просто друг вид търсачи на адреналин с цел начесване на егото. Свалям им шапка защото и аз съм в групата на търсачите на силни усещания, но да кажеш, че няма да постигнеш нищо съизмеримо с неговото- си е чиста доза подценяване :)

Ако отвориш www.boyanpetrov.com може да се запознаеш с малка част от това, което е постигнал, като зоолог и с какви каузи се е занимавал, щом постиженията му на алпинист за теб не са нещо значимо...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от BMW_POWER » 17 Май 2018, 3:13

Планината ражда хора, а полето тикви!

Всеки си има някакво хоби или мания. Един събира марки, друг катери върхове, трети кара колело (обикаля Света с него), четвърти лети с парапланер, пети вкарва всичките си пари в един (или няколко автомобила), шести обикаля Света (имам позната, която само на Антарктида не е стъпвала), седми ..., осми ... Приемете (или поне се опитайте) хората такива, каквито са. Не се опитвайте да им давате определения или акъл. Има неща, които са много личен избор. По време на войната в екс Югославия сърбите свалиха хеликоптер. Американците веднага изпратиха екипи да търсят екипажа и си го прибраха. Българската логика в случая е:
Чий го дири там? Да не съм го пращал аз?
Много е дълго за обяснение, а ме мързи да пиша. Българите сме царе на деленето по някакъв признак. Футболни отбори (трошат си главите по стадионите), политически (от Алеко насам е все едно и също), столица и провинция, .....
Винаги когато започнат такива тъпи спорове и се сещам за долното

ДРEⵯБНИ, НEⵯВEⵯЖИ И ЗЛИOнoвa, кoeтo трoви бългaритe, e нe тoлкoвa зaвиcттa, кoлкoтo духът нa oтрицaниeтo27.05.2013 temadaily.bg Любocлaвa РУCEⵯВA Изпрaвeн нa ръбa нa Кocмoca, нaд пуcтинятa нa Ню Meкcикo, Фeликc Бaумгaртнeр cпирa зa мoмeнт. Прaви мaлкa cтъпкa вън oт кaпcулaтa, cлeд кoeтo пoлитa 39 км нaдoлу към Зeмятa. Cлeд дeceт cпирaщи дъхa минути aвcтриeцът ce призeмявa, рaзвивaйки cкoрocт oт 1342.8 км/ч, и cтaвa първият в cвeтa cвръхзвукoв cкaчaч. "Дoкaтo бях тaм, гoрe, нa пoкривa нa cвeтa, ce чувcтвaх cмирeн, тaм нe миcлиш зa пoдoбрявaнe нa рeкoрди. Пoнякoгa трябвa дa ce издигнeш нaиcтинa мнoгo нaвиcoкo, зa дa видиш кoлкo cи мaлък." В. „Гaрдиън” Квa му e идeятa нa тoя чичo? Нeщo нa мъж ли дa ce нaпрaви? Кocмoca имa ли ръб? Кo cтaнa, рипнa ли, фърчи ли вeчe тoa? Дa ce oглeждaм ли нaгoрe дa нe ми ce изтрece нa тиквaтa? Пишлигaрин прaви рeклaмa нa eнeргийнa нaпиткa – ми чe cкaчaш, брaтчe! Тo и бaбa знae дa cкoчи c 50 милиoнa дoлaрa! Дa, брe, щo нe cкoчи бeз cкaфaндър кaтo e тaкъв юнaк? Хaхaхa, дрeмe ми нa к.рa, aкo му ce cпукa бaлoнa и ce рaзмaжe! Дaжe нe гo глeдaх, нe мe интeрecувaт пoдoбни бeзcмиcлици. Oт бългaрcки eлeктрoнни фoруми и Фeйcбук (зaпaзeн e oригинaлният прaвoпиc). Дoнкo, Хaджи Пeтър и Тaнкo Aмчикaкът oт ceлo Ocтрa мoгилa приcтигaт в Лaйпциг дa прoдaвaт гюлoвo мacлo. Из грaдa ги cъпрoвoждa бългaрcки cтудeнт, кoйтo c нeтърпeниe oчaквa дa види cмaйвaнeтo им, щoм зърнaт грaндиoзния пaмeтник, издигнaт в чecт нa пoбeдaтa нaд Нaпoлeoн oт 1813 г. „Кoйтo пръв път имa щacтиeтo дa види тoвa чудo нa aрхитeктурaтa, виcoкo пoвeчe oт 90 мeтрa, oт чeрeн грaнит, c гигaнтcки фигури и рeлeфи, кoeтo e cтрoeнo цeли 10 гoдини и e cтрувaлo нa врeмeтo cи дeceт милиoнa мaрки, нe мoжe дa cдържи възтoргa cи и дa нe извикa oт учудвaнe.” Дa, aмa търгoвцитe oт ceлo Ocтрa мoгилa хич дaжe нe ce впeчaтлявaт. Хaджи Пeтър вдигa глaвa, глeдa имa-нямa пoлoвин минутa, oбръщa ce гърбoм и пaли цигaрa. Cлиcaн oт тoвa бeзрaзличиe, cтудeнтът гo питa: „Eⵯ, дядo хaджи, кaк ти ce виждa, a? Чудecия, нaли? Грaндиoзнo нeщo?” „Хъм... – прoмърмoрвa хaджият c гoлямo cъмнeниe. - Три килa пирoкcилин му e мaйкaтa! Cлoжи гo в тeмeля, зaпaли фитиля и кaмък върху кaмък нямa дa ocтaнe!” Чудoмир oзaглaвявa рaзкaзa cи... „Бългaри”. Тoзи рaзкaз e крaтичък, зa дa въздeйcтвa кaтo фoтoгрaфcкa cнимкa нa бългaрcкaтa душa. Eⵯднo нaглeд прocтичкo „щрaк” и eтo кaквo ce oтпeчaтвa нa лeнтaтa: MРAК.Mнoгo мрaк имa в тaя душa, лишeнa oт oзaрeниeтo нa рaдocттa. Нe я вълнувa крacoтaтa, нe я възтoргвaт чoвeшкитe пocтижeния. Тя пoзнaвa cъмнeниeтo и oтрицaниeтo, нo нe и щacтиeтo oт cъзидaниeтo. Нe кoпнeжът дa грaди й дaвa eнeргия - движи я eдинcтвeнo инcтинктът зa рaзрушeниe. „Кaквo пa тoлкoвa ca нaпрaвили нeмцитe? Пa и цeли дeceт гoдини ce бъхтaли, зaвaлиитe! Хъм, пa ниe мoжeм зa ceкунди дa им видим cмeткaтa бaрaбaр cъc cитe нeмcки чудecии, нe ли?”

http://www.triavna.info/Pages/Authors/D ... eCp3ssY%3D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от drago_pavlov » 17 Май 2018, 6:52

alx написа: Безсърдечен? може би. здраво стъпил на земята? абсолютно.

Хаха... Тия заучени фрази си ги запази за себе си, че става жалка картинката, когато някой сам обяснява колко е корав :mhihi:
Отдавна не сме на 13 и каубойски филми не гледаме, та нЕма нужда...

alx написа:Също искам да знам кой ще плати за спасителната акция (щото няма да е застрахователната компания) и какво е договорено с китайците, че да се случат хеликоптерите.

alx написа:кой ще плати за спасителните акции?
но този въпрос никой не задава... ама аз кво знам.

Тия въпроси ще ги задаваш като почнеш да си плащаш данъците тук.
Засега можеш да питаш Тръмп къде ти харчи парите :wave:

alx написа:докато моя принос към човечеството е измерим и без да се впускам в детайли- в най- тежките моменти в живота си хората го виждат, усещат и имат полза и от моите умения често зависи дали човек ще живее или ще умре. за мене толкова.

Твоят принос към човечеството е съизмерим със стотинките, които ти влизат в джоба. Всеки, който има ползва от уменията ти си плаща за това.

alx написа:но аз ще размишлявам върху твоите "опорни" точки.

Спести си размишленията. Не ме впечатляваш грам.
(сега иди и ми прочети пак първия параграф)

alx написа:въпрос на гледна точка и житейски опит и ценностна система.

Като си толкова възвишен, поне се научи да пишиш грамотно.
Ако ти е много трудно, поне името на човека го пиши с главна буква, че иначе еб*м ти и ценностната система...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от dan-dam » 17 Май 2018, 7:26

drago_pavlov написа:
alx написа:Също искам да знам кой ще плати за спасителната акция (щото няма да е застрахователната компания) и какво е договорено с китайците, че да се случат хеликоптерите.

alx написа:кой ще плати за спасителните акции?
но този въпрос никой не задава... ама аз кво знам.

Тия въпроси ще ги задаваш като почнеш да си плащаш данъците тук.
Засега можеш да питаш Тръмп къде ти харчи парите :wave:

:yes: Именно.
И само ако може да добавя, че нямам нищо против акцията по издирването да се плати от бюджета, т.е. от нашите данъци. Въпреки, че едва ли ще се наложи. Имам против с тях да се хрантутят милиони мангали, които всеки ден ни крадат, пребиват, изнасилват и т.н., ама кой ме пита.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Фидел Кастро » 17 Май 2018, 8:17

b_u_b_o написа:Какво да е обещал, да ни пратят няколко милиона китаеца да ни дупят всеки ден ли? Тва са несериозни неща, когато става въпрос за човешки живот и то на световноизвестен алпинист дори китайците са способни да проявят човечност, колкото и чуждо да ти е това.

Чудя се как си можал да изпишеш такава купчина от глупости?
На бебе ли се правиш или просто не си никак в час много неща? Явно много зле познаваш жълтокожите и техните нрави за да говориш за човечност. alx абсолютно правилно поставя въпроса кой ще плати сметката и какво точно е обещано в замяна на издирването на един човек неуважаващ собствения си живот и здраве. Да не говорим за близките му хора. Тях кучета ги яли или и те са същите, като него?
Знаеш ли защо написах в един от най-първите постове за югославската стюардеса оживяла след падане от 10 километра височина? Защото е имала късмета да оживее след взрив на бомба в самолет, но не си е играла с живота си! Спасява я това, че е била в тоалетната и се е намирала в своеобразна капсула. За разлика от нашенеца Весна стана световноизвестна и лично Пол Макартни й връчи наградата на Гинес защото е била голяма почитателка на Битълс.
На мен от самото начало ми беше пределно ясно, че нашенецът е загинал, но дадох пример, че щастието се е усмихвало на някой. Да, но този някой не си е играл хазартно с живота си преди това! Скритата ми ирония беше в мисълта за свободното падане, което не е довело до липса на кислород. Нали ме разбираш?
ТАКЪВ ШАНС ТИ СЕ ДАВА САМО ВЕДНЪЖ В ЖИВОТА!
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от pampo » 17 Май 2018, 8:30

Хора, много глупости пишете за неща извън мирогледа ви. Преди 150 год и братята Райт са ги мислели за тотално луди, че се опитват да се правят на птици, вместо да си седят долу и дОма, където е мястото на всеки един "трезвомислещ" и със здрава "ценностна система". Ползи за обществото и човечеството от този на пръв поглед безмислен и самоубииствен спорт има много, и това че не ги намирате, си е лично ваш проблем. Просто не пишете глупости и не се излагайте, макар че имате пълното право да го правите.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от seimo » 17 Май 2018, 8:38

dan-dam написа:
drago_pavlov написа:
alx написа:Също искам да знам кой ще плати за спасителната акция (щото няма да е застрахователната компания) и какво е договорено с китайците, че да се случат хеликоптерите.

alx написа:кой ще плати за спасителните акции?
но този въпрос никой не задава... ама аз кво знам.

Тия въпроси ще ги задаваш като почнеш да си плащаш данъците тук.
Засега можеш да питаш Тръмп къде ти харчи парите :wave:

:yes: Именно.
И само ако може да добавя, че нямам нищо против акцията по издирването да се плати от бюджета, т.е. от нашите данъци. Въпреки, че едва ли ще се наложи. Имам против с тях да се хрантутят милиони мангали, които всеки ден ни крадат, пребиват, изнасилват и т.н., ама кой ме пита.


Аз също нямам нищо против акцията по издирването да бъде платена от бюджета. Всякакви утайки смучат от държавата и никой не е скочил възмутен сега за Боян Петров оле мале кой ще плаща :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от b_u_b_o » 17 Май 2018, 8:52

Хора сметката вече е платена, стига ревахте. Като сте толкова наясно с нравите на местните трябва да знаете, че там нищо не се прави без предплата. Всеки полет се плаща преди да излети хеликоптера, на всеки спасител е платено преди да тръгне нагоре... Това със средства от спонсорите му и дарения от хора които виждат смисъл в неговите действия. Колкото до голямата услуга на Китай да пусне хелито да лети около върха, наистина не знам какво очаквате да им е обещано в замяна. Явно нещо много страшно ще да е, че така им треперите...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Elesar74 » 17 Май 2018, 8:57

Аз пък съм против. Боян Петров какво е направил за България по-точно? Всичко, което е направил, ползва него в личен план. Преборил, болести, оцелял, добре. Това ли е пример? Само той ли преборва рак, оцелява и т.н. ? Само защото някой не се показва по телевизията и медиите не го показват, не значи че той не съществува. Покорил върхове, постигнал рекорди, това ползва единствено само него и неговото ЕГО. Най-много семейството му. Не приемем държавата да плаща за частни акции на хора, които са тръгнали да осмислят живота си покоряването на върхове. Утре някой ще реши, че смисълът на живота му е да обиколи света с колело, ще го засипе пустинна буря в Сахара и той ли ще стане герой? Примери могат да се дадат много. Геройството в днешни дни зависи от това дали медиите ще те направят герой. Докато има хиляди други хора, които се борят с живота си и оцеляват всеки ден на ръба на предела, но за тях няма помощ от държавата или тя е повече от мизерна. А някой, който в частен характер отишъл на другия край на света да покорява върхове, с осъзнат риск за живота си, го превръщаме в национален герой. Защо? Онзи Пламен, който се запали във Варна преди години, е национален герой, а не този, който е дръгнал да задоволява прищевките и страстите си. Това е моето мнение, като данъкоплатец.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от speeder88 » 17 Май 2018, 8:58

Човека вече не е сред нас! Не виждам защо трябва да се плюе срещу него! Най-малкото е пример за подрастващото поколение! По същата ваша логика аз мога да тръгна да плюя срещу чичото на някой мой познат, че нищо не е постигнал в живота си примерно!

Какво да обещаем на Китай бе хора? Все едно да обещая аз на Явор кръгче с на баща ми пежото...
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook