Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от alx » 21 Май 2018, 22:33

Oblivion написа:...


аз само предавам какво научих... което е в унисон с това което мисля по въпроса. другото ти сам си си измислил :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от E34 » 21 Май 2018, 23:31

Aлх-а разбирам накъде бие и донякъде е прав. Много хора, като чуят алпинист и си представят някви мега жилави хипари, дето висят с по една ръка на скалите с часове. Да, ама не! Тая дисциплина е скално катерене. И един добър скален катерач излиза перфектен алпинист, докато не всеки алпинист е добър скален катерач. Надявам се доле горе да ме разберете. Така че не е кой знае какъв проблем некой чичка милионер да потренира малко и след нужната мотивация и скъпа подготовка да качи баира Еверест. Обаче си е мега скъпо мероприятие и не мога още да вдяна за чий е :dunno:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от seimo » 22 Май 2018, 7:01

Това че предлагат подобна услуга като качване на Еверест е добре ,но не се залъгвайте че има нещо общо с изкачванията на Боян Петров. Това е все едно да застанем на спринт 100м Юсейн Болт и аз ама с мотор и да разправям после че неговия рекорд е лесен за постигане :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Knoxville_ » 22 Май 2018, 10:32

Баира Еверест :lol: :mhihi: :ok:


Назад по страниците няколко човека се чудиха колко пари е излезнала спасителната операция (особено китайската ѝ част). Може да си пуснете сутрешния блок на бтв от тази сутрин между 8 и 8:30. Бяха разкрити цифри от участник в акцията.

За китайците - нищо.
За непалците - 60к евро, платени от дарителска сметка от познати на Боян.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Bogat-Beden » 22 Май 2018, 11:14

нямам думи :shock: :| , гледайте от 11.40
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от b00st » 22 Май 2018, 12:21

alx написа:
Oblivion написа:...


аз само предавам какво научих... което е в унисон с това което мисля по въпроса. другото ти сам си си измислил :)

Това за парите е така, ама нещо изпускаш ми се струва, че като не си катерил над 5-6к върхове и се качиш горе на 8800м и те хване височинната болест, след 30 минутки страдание ще се плеснеш по очи в снега и 3мата ти шерпа ще те побутат 1 час и ще си одят по живо по здраво, а ти си оставаш там, ако ще не 100, ми 200к доларес да си им дал :)
Така че не всеки го може това и не всеки е подготвен физически. Има хора, които стоят там по 3 седмици в базовия и си събират куфарите, защото просто не им понася.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от KPETEH » 22 Май 2018, 12:29

b00st написа:
alx написа:
Oblivion написа:...


аз само предавам какво научих... което е в унисон с това което мисля по въпроса. другото ти сам си си измислил :)

Това за парите е така, ама нещо изпускаш ми се струва, че като не си катерил над 5-6к върхове и се качиш горе на 8800м и те хване височинната болест, след 30 минутки страдание ще се плеснеш по очи в снега и 3мата ти шерпа ще те побутат 1 час и ще си одят по живо по здраво, а ти си оставаш там, ако ще не 100, ми 200к доларес да си им дал :)
Така че не всеки го може това и не всеки е подготвен физически. Има хора, които стоят там по 3 седмици в базовия и си събират куфарите, защото просто не им понася.

Аве, кво говориш, 102к и си горе утре. Ти четеш ли въобще кво пише или и на теб ти тряя кислород?!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от pampo » 22 Май 2018, 12:36

Абсолютно, гледах разни филмчета по дискавъри и вече има дори спасителен екип за бързо реагиране в базовия на Еверест. Оставят те да окапеш само ако не си кихнАл $$$. За 100к те метат на гръб и те завличат горе за селфи, после по същия начин надолу и после се фалиш у фейсбука. Но това няма общо с екстремните изпълнения на Боян, бог да го прости...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Jordana » 22 Май 2018, 12:47

Мисля че е редно в най скоро време да направят хотел на мястото на базовия лагер под еверест . Поне за 200 гости , с необходимите удобства и лифт за доставките на питиета и храна . Срамота за 100 000 долара да спиш в снега като скитник , ядеш некви консерви и спаружени марули и на това отгоре си като пиян морков от липсата на кислород . Редно е предлагането да следва търсенето :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от MapkoB » 22 Май 2018, 16:02

Аз не знам защо в тема за Боян Петров се хванахте за Еверест, който едва ли не е е единственият осемхилядник, който той не беше изкачил...
Нека обаче форумните милионери с лека тренировчица и малко мотивация да се качат на К2 или Нанга Парбат, без шерпи и без кислород и после да си говорим кой заслужава уважение и кой не.
Поне отворете нова тема - е ли спорт алпинизма и колко са залухави всички практикуващи го и не петнете паметта на човека с простотии.
Със здраве.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Bogat-Beden » 22 Май 2018, 18:21

Той всъщност така и не го изкачи Еверест..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от BaDxBoY » 22 Май 2018, 18:59

b_u_b_o написа:
BaDxBoY написа:Момчета, за 100к евро на ръце ще ви нося до горе. Като се сетя с кви глупости ме занимават всеки ден за по 1000-1500 евро, а там и мечки няма даже :roll:


Силно ме съмнява сам да можеш да стигнеш до горе, камо ли да ме занесеш до там :lol:


Ми като се замисля, че за 200 000 лева в България трябва или да стана жиголо или да обера банка, ще нося и двама дори. Тия пари можеш ли да ги събереш за целия ти живот ? Не знам за адреналина, духовното извисяване и там другите му неща дето уж те бутат към върха, но определено тия пари биха били голям стимул за всеки .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Don_Diego » 22 Май 2018, 19:18

Ти сериозно ли мислиш, че тия 100к долара отиват в джоба на шерпите? :kuku:
Доколкото съм чел, те взимат между 6 и 10к долара на изкачване, останалото е за логистика, разрешителни, тур оператор и тн
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Jordana » 22 Май 2018, 19:24

Може ли някой по навътре с нещата да обясни какво е по-различното на алпинизма от другите екстремални изживявания с приток на адреналин ? Например разните бънджита , подводните спортове Х- планеризми и всякакви завършващи - изъм ? Все занимания където има доста трупове , но не така силно медийно обгрижвани .
Народа гледам подивя последните дни , пишат разни писма до отвъдното , имало надежда да се върне ....
Приемам че човек може да избере такова опасно занимание , да го практикува и да си понесе риска като мъж . Не е спорт за женчовци определено . Но тая медийна истерия ми идва малко в повече .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от b00st » 22 Май 2018, 19:32

BaDxBoY написа:
b_u_b_o написа:
BaDxBoY написа:Момчета, за 100к евро на ръце ще ви нося до горе. Като се сетя с кви глупости ме занимават всеки ден за по 1000-1500 евро, а там и мечки няма даже :roll:


Силно ме съмнява сам да можеш да стигнеш до горе, камо ли да ме занесеш до там :lol:


Ми като се замисля, че за 200 000 лева в България трябва или да стана жиголо или да обера банка, ще нося и двама дори. Тия пари можеш ли да ги събереш за целия ти живот ? Не знам за адреналина, духовното извисяване и там другите му неща дето уж те бутат към върха, но определено тия пари биха били голям стимул за всеки .

Катериш 27 часа до върха, на тая височина има 1/3 от кислорода дето дишаш тука. Съответно всичко ти се струва, че тежи x3, включително и ти самия. Ще носиш, да 2 човека с едната ръка и с другата ще си правиш селфита. И един мармот завивал шоколада в станиолец :mhihi:
Не че аз съм баси планинара, ама тука се изказват хора, къде планината са я виждали най-близо от околовръсното покрай Икеата.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook