Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Хрuсто » 13 Май 2018, 20:26

Лека му пръст(сняг и лед в случая).
Днес му намерили инсулина...
Още не мога да проумея как се изоставя групата, и се тръгва без оборудване не връзка с лагерите и тракер...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Bogat-Beden » 13 Май 2018, 20:28

Хрuсто написа:Днес му намерили инсулина...
.

И аз това четох, което май си значи само едно... :confused:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от zAcK » 13 Май 2018, 21:21

Тая зима обясняваше, че обичал да върви напред и да проправя пъртина,
защото другите си трайкали и чакали някой да го свърши. По този начин често се случвало
да се откъсне напред от групата. А ако времето се е скофтило доста и групата се е върнала?
Такива неща ми се въртят в главата :( Жалко за готиния човек!
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Хрuсто » 13 Май 2018, 21:32

Тва сегашното си е чиста проба лудост... Златотърсачите ги тресе златната треска, него май го е затресла няква алпинистка...
Постави се на негово място там горе. Би ли тръгнал без гпс, без радио, без кислород когато времето е лошо и всички от групата се отказват... ако си трезво мислещ? Както казаха или се е самозабравил или се е самоубил. Дано не си иде още някой докато трае "спасителната" акция по търсене на тялото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от b_u_b_o » 13 Май 2018, 21:55

Абе какви групи какви кислороди, вие съвсем не знаете за какво говорите. Това не е еверест където един те тегли един те бута докато ти си дишаш от бутилка, е ако си си платил $50к де. Всичко на всичко разрешително за качване на върха за тази година са имали 10тина човека. На тези върхове не се ходи в групи, стандартна практика е соловото изкачване от професионалните алпинисти.

Тея дето го обявиха за самоубиец няма да ги коментирам, явно недочели че рака го е преборил преди има няма 20 години...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от efren » 13 Май 2018, 23:49

Мисля, че такива хора не се самоубиват. Може да направят грешка, която на нас ни се вижда "самоубийствена", но за тях това е начин на живот. Когато се върнеш три пъти "от мъртвите" си доказал, че за теб не съществува понятието "отказвам се". По скоро надценяване или нещастно стечение на обстоятелствата.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от mangini » 14 Май 2018, 0:01

efren написа:По скоро надценяване или нещастно стечение на обстоятелствата.


Има някаква странна ирония в случая. Гледах интервю с Боян Петров от летище София, точно в деня на заминаване за въпросната експедиция. Самият той каза, че се чувства необичайно добре, дори съмнително добре, зареден със сили, увереност, енергия до такава степен, че "очаква изненади", буквално го цитирам. Всъщност основната му цел е била Еверест, в други интервюта говори за Шиша Пангма като за леко и небрежно предизвикателство, преди да тръгне към Еверест. Голяма ирония, за съжаление :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Borymeckata » 14 Май 2018, 9:19

Пак казвам - тия хора са особена порода, не разсъждават като нас. Ако някой иска да добие представа - нека потърси книгата "Свирепа арена" на един от същите тези психопати - Джо Таскър.
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Bogat-Beden » 14 Май 2018, 12:00

mangini написа:
efren написа:По скоро надценяване или нещастно стечение на обстоятелствата.


Има някаква странна ирония в случая. Гледах интервю с Боян Петров от летище София, точно в деня на заминаване за въпросната експедиция. Самият той каза, че се чувства необичайно добре, дори съмнително добре, зареден със сили, увереност, енергия до такава степен, че "очаква изненади", буквално го цитирам. Всъщност основната му цел е била Еверест, в други интервюта говори за Шиша Пангма като за леко и небрежно предизвикателство, преди да тръгне към Еверест. Голяма ирония, за съжаление :confused:
И аз го гледах това, доста зловещо ,даже за умиране говореше
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от devent » 14 Май 2018, 12:27

Bogat-Beden написа:
mangini написа:
efren написа:По скоро надценяване или нещастно стечение на обстоятелствата.


Има някаква странна ирония в случая. Гледах интервю с Боян Петров от летище София, точно в деня на заминаване за въпросната експедиция. Самият той каза, че се чувства необичайно добре, дори съмнително добре, зареден със сили, увереност, енергия до такава степен, че "очаква изненади", буквално го цитирам. Всъщност основната му цел е била Еверест, в други интервюта говори за Шиша Пангма като за леко и небрежно предизвикателство, преди да тръгне към Еверест. Голяма ирония, за съжаление :confused:
И аз го гледах това, доста зловещо ,даже за умиране говореше


може ли линк?

Бившата ми приятелка е планинарка и от първа ръка ви казвам, че говорим за фанатизъм, определено са особена порода хора :) Ходил съм на доста походи с нея и приятелите й и знам, че не се задоволяват с малко. Те са средно напреднали, а какво остава за човек, който катери осемхилядници.

И все пак ако е умрял горе, за мен да умреш за мечтата си е един от най-достойните начини да умреш, така че не го съдете човека. Искал е, направил го е и си е платил цената(дано не е де).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от blacksapphire » 14 Май 2018, 13:49

3x8000 един филм на Боян Петров и Жоро Торнев


https://www.youtube.com/watch?v=VscMPoT3hFA


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от TNT » 14 Май 2018, 15:16

https://www.sportal.bg/news.php?news=724560

Тук има доста интересни неща. Дано се разбере поне какво се е случило.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от vixx » 14 Май 2018, 18:02

devent написа:И все пак ако е умрял горе, за мен да умреш за мечтата си е един от най-достойните начини да умреш, така че не го съдете човека. Искал е, направил го е и си е платил цената(дано не е де).


Няма нищо достойно, а само срам, в това да умреш правейки това, което ти искаш, докато хората към които би трябвало да носиш отговорност (семейство, родители, приятели, деца) сега вече не могат да те имат до себе си. За мен това е висша форма на егоизъм.
Искрено се надявам да се върне жив.

Лично мнение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от NGneer4eto » 14 Май 2018, 18:53

vixx написа:
devent написа:И все пак ако е умрял горе, за мен да умреш за мечтата си е един от най-достойните начини да умреш, така че не го съдете човека. Искал е, направил го е и си е платил цената(дано не е де).


Няма нищо достойно, а само срам, в това да умреш правейки това, което ти искаш, докато хората към които би трябвало да носиш отговорност (семейство, родители, приятели, деца) сега вече не могат да те имат до себе си. За мен това е висша форма на егоизъм.
Искрено се надявам да се върне жив.

Лично мнение.


Напълно споделям мнението ти. За сега, обаче си трая, защото няколко пъти го споделих с разни хора и те ме заклеймиха, че нищо не разбирам и да си гледам работата и да не хейтя. Човекът бил герой и не трябвало да се омаловажава постъпката му.
Не виждам как щеше да свърши по друг начин, тъй като му слушах плана за другите върхове, едва ли щеше да живее още дълго.
За мен този човек щеше да бъде истински герой, ако беше казал "Стига! Стига съм се дрогирал с адреналин! Имам си семейство и деца, които трябва да гледам. Те са най-важното." Това е истинският герой.
Освен, разбира се не е сключил уникална застраховка "живот" в някоя заблудена застрахователна компания. Тогава наистина ще го призная.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook