Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Jordana » 18 Май 2018, 17:06

То от самото начало тоя случай е медиен булшит . Боян Петров е видян за последно на 3 май от групата с която се разделя . Търсенето започна реално на 12-13 май . Пуснаха се десетки версии как бил видян с телескоп от базовия лагер на 6 май , как всичко било добре , как било нормално , имало храна да изкара седмица , имало всичко , застраховката топ и т.н Оказа се че нито едно нещо не е така както го описваха .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от barty » 18 Май 2018, 17:48

Човек не може да си умре спокойно от конспиративните теории. На тези места не е неочаквано да се случи. Човека е загинал, лека му пръс.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Borymeckata » 19 Май 2018, 20:00

Филмът на Боян Петров 3х8000 - върви в момента по БНТ. Много интересно...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Jordana » 19 Май 2018, 21:02

Горе на самия връх К2 имаше на няколко места жълти петна на снега :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от hell's angel » 20 Май 2018, 9:07

Jordana написа: Солови изкачвания няма да има повече .


А какво ще има? Бизнеси? :mhihi: :mhihi: :mhihi: В такъв случай, по - добре да го забранят изобщо и да правят лифтове. Така или иначе, комерса вече е превърнал височинния алпинизъм в абсолютна свинщина ...
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Jordana » 20 Май 2018, 9:50

На еверест задължително по 1 шерп на катерач а на другите чукари 1 шерп на двама катерачи в групите . Това си е бизнес за милиони долари . Всичко се контролира току така не се изтърват пари , повечето храни си купуват на място , застраховки , екипировка и стотици неща необходими за върха . Разрешителното само за еверест струва 10 000 долара . Скатов пише че на Чо Ойо имало американска група платили 112 000 долара на човек . Да не говорим че има хора дето един връх го катерят по няколко пъти в различни години . От едната страна , после от друга после от третата да затвърдят постиженията . Тия са като кокошки които снасят златни яйца и не е добре да ти умре кокошката , така че затягане на дисциплината трябва да има . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от speeder88 » 20 Май 2018, 16:33

Днес бях на Копитото - уникално преживяване! Имаше над 1000 човека!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Май 2018, 18:27

Даваха го по БТВ новните. Сега по темата на Нова дават за Боян Петров.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от NGneer4eto » 20 Май 2018, 20:39

Jordana написа:На еверест задължително по 1 шерп на катерач а на другите чукари 1 шерп на двама катерачи в групите . Това си е бизнес за милиони долари . Всичко се контролира току така не се изтърват пари , повечето храни си купуват на място , застраховки , екипировка и стотици неща необходими за върха . Разрешителното само за еверест струва 10 000 долара . Скатов пише че на Чо Ойо имало американска група платили 112 000 долара на човек . Да не говорим че има хора дето един връх го катерят по няколко пъти в различни години . От едната страна , после от друга после от третата да затвърдят постиженията . Тия са като кокошки които снасят златни яйца и не е добре да ти умре кокошката , така че затягане на дисциплината трябва да има . :mhihi:


Ако не се бъркам това за задължителния шерп го беше наложило китайското правителство. Откъм Непал май още няма такива условия.
https://dariknews.bg/novini/sviat/bylgarin-na-vyrha-slavi-nestorov-izkachi-everest-snimkivideo-2098107

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Jordana » 20 Май 2018, 20:56

Те ако го вкарат ще бъде за всички иначе ще се трупат само от евтината страна на баира . Искат и да вкарат депозит 4000 долара за боклука . Плащаш и на връщане им предаваш 8 кила плик с няма казвам какво и ти връщат депозита . 8 кила - толкова са изчисили че отделя човек за 2 месеца . Според мене тоя туризъм на Еверест специално трябва да се забрани тотално . Само някакви учени ако мерят или изследват нещо и толкова .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от c04 » 20 Май 2018, 21:30

То като гледам колко хора го качват, то всеки ден някой го качва вече... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Knoxville_ » 21 Май 2018, 11:02

Еверест се изкачва 2-3 ( да не кажа 1-2) седмици в годината и то, ако се случи да има хубаво време. Но тези 200 човека за 2 дена ... както казах, доста се е комерсиализирало това нещо.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от alx » 21 Май 2018, 14:48

Knoxville_ написа:Еверест се изкачва 2-3 ( да не кажа 1-2) седмици в годината и то, ако се случи да има хубаво време. Но тези 200 човека за 2 дена ... както казах, доста се е комерсиализирало това нещо.


като каза това - чисто от любопитство миналата седмица се свързах с един от местните там "тур?" оператори с въпрос какво струва удоволствието да се кача на джомолунгма. след серия от имейли и тел. разговор с две думи - цена $102,000. трябва да съм в добра спортна форма и да имам валиден медицински преглед без сериозни проблеми. трябва да мога да си изкарам нужните визи (един вид да не съм се провинявал в китай). не е задължително да имам алпийски опит (казах им че нямам никакъв алпинистки опит, но мога да връзвам възли хаха), щели за 10 дена да ме научат на каквото ми трябва за да не съм съвсем баласт, 5 шерпи, 1-2 с тебе до върха, кислорода е задължителен. до този момент са качили над 250 човека за последните 20 години. загубили са 1. ако съм активен алпинист покорил друг осемхилядник- цената е $70000. и двете суми които цитирах включват спасителна акция при нужда (не питах за хеликоптери дали са включени или само служители / шерпи те спасяват).

и така.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от c04 » 21 Май 2018, 15:55

alx написа:
Knoxville_ написа:Еверест се изкачва 2-3 ( да не кажа 1-2) седмици в годината и то, ако се случи да има хубаво време. Но тези 200 човека за 2 дена ... както казах, доста се е комерсиализирало това нещо.


като каза това - чисто от любопитство миналата седмица се свързах с един от местните там "тур?" оператори с въпрос какво струва удоволствието да се кача на джомолунгма. след серия от имейли и тел. разговор с две думи - цена $102,000. трябва да съм в добра спортна форма и да имам валиден медицински преглед без сериозни проблеми. трябва да мога да си изкарам нужните визи (един вид да не съм се провинявал в китай). не е задължително да имам алпийски опит (казах им че нямам никакъв алпинистки опит, но мога да връзвам възли хаха), щели за 10 дена да ме научат на каквото ми трябва за да не съм съвсем баласт, 5 шерпи, 1-2 с тебе до върха, кислорода е задължителен. до този момент са качили над 250 човека за последните 20 години. загубили са 1. ако съм активен алпинист покорил друг осемхилядник- цената е $70000. и двете суми които цитирах включват спасителна акция при нужда (не питах за хеликоптери дали са включени или само служители / шерпи те спасяват).

и така.

Интересна информация :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Оцеляване на предела-Боян Петров. Възможно ли е?

Мнение от Oblivion » 21 Май 2018, 19:35

alx написа:
Knoxville_ написа:Еверест се изкачва 2-3 ( да не кажа 1-2) седмици в годината и то, ако се случи да има хубаво време. Но тези 200 човека за 2 дена ... както казах, доста се е комерсиализирало това нещо.


като каза това - чисто от любопитство миналата седмица се свързах с един от местните там "тур?" оператори с въпрос какво струва удоволствието да се кача на джомолунгма. след серия от имейли и тел. разговор с две думи - цена $102,000. трябва да съм в добра спортна форма и да имам валиден медицински преглед без сериозни проблеми. трябва да мога да си изкарам нужните визи (един вид да не съм се провинявал в китай). не е задължително да имам алпийски опит (казах им че нямам никакъв алпинистки опит, но мога да връзвам възли хаха), щели за 10 дена да ме научат на каквото ми трябва за да не съм съвсем баласт, 5 шерпи, 1-2 с тебе до върха, кислорода е задължителен. до този момент са качили над 250 човека за последните 20 години. загубили са 1. ако съм активен алпинист покорил друг осемхилядник- цената е $70000. и двете суми които цитирах включват спасителна акция при нужда (не питах за хеликоптери дали са включени или само служители / шерпи те спасяват).

и така.



Човек прочетох всичките ти коментари по тази тема на моменти звучиш яко филмарски.. Оставам с впечатление, че за теб еверест и 8000м. върхове са нищо и едва ли не с 1 седмица подготовка и си готов :shock: Защо не пробваш да постигнеш някой от нещата които омаловажаваш и после да си говорим?

На моменти ми приличаш като онези в фитнеса дето като видят някой да загрява с техните работни серии и си казват: и аз го мога това само един цикъл и съм там.. Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш.

Пред компютъра всички са силни и можещи ама реалността е друга като е лесно и комерсиално искам да те видя как го правиш :yes: До тогава си на думи а нали знаеш дела трябват а не думи :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook