Кола под наем във Германия (Хамбург)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от Mpower94 » 11 Май 2018, 12:25

Здравейте, ще пътувам до Германия следващия месец,платих билета и наех кола. Обаче след като ми пратиха ваучера и прочетох условията, се оказва, че за депозита на колата приемат само кредитни карти без дебитни, а аз не виждам логика във това и се чудя, дали аз не съм разбрал правилно.Също пише, че не се приема никакъв друг начин плащане така ,че и кеш не може да се плати и се чудя какво да правя.Да отказвам ли онлайн резервацията и директно на място там да отида да си наема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от kasho » 11 Май 2018, 13:24

Здравей колега. Правилно си разбрал, приемат само и единствено кредитни карти. Аз съм успявал да резервирам с дебитна карта Виза Електрон, но като отидох на място са ми отказвали да ми дадат колата. Даже ако резервираш с някоя чужда кредитна карта (на приятел), пак няма да ти дадат колата, ако собственика на картата не е там. Въобще - доста скапана история. Доколкото знам идеята е, че те ти блокират някакъв голям депозит по кредитната карта и ако нещо се случи с колата си го изтеглят без ти да можеш да кажеш/направиш нещо.

Според мен най-добре откажи резервацията докато е време и ако нямаш кредитна карта на твое име (или на името на човек, който ще пътува с теб) забрави за големите фирми за коли под наем. Аз съм успявал в Испания например да наема кола с кеш плащане и без кредитна карта, но беше малка местна фирма, която намерих там на място. Можеби трябва да се ориентираш и ти към някаква такава фирма, потърси из нета.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от Mpower94 » 11 Май 2018, 13:54

Благодаря колега, имам още един въпрос, там пише също ,че искат дори и пинкод това възможно ли е, защото няма начин да дам какъвто и да е пин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от Boyadjiev » 11 Май 2018, 14:37

Можеш да си направиш виртуална кредитна карта "Master card debit", която всяка банка (например Unicredit, ДСК) могат да ти издадат към твоята сметка. Това реално е дебитна карта към твоята сметка, само че за целия останал свят "изглежда" като кредитна. Много удобна за ползване по сайтове и плащания, тъй като можеш да си я вържеш към друга сметка и да си ползваш само за пазаруване.

Не знам дали ще стане за кола под наем, но би трябвало.
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от Rainbow » 11 Май 2018, 14:40

За пин-а е скандално - едва ли, по-скоро CVV номера на картата. Без кредитна няма как, защото може да направиш доста щети и да не платиш (дори над депозита). А по този начин ще си ги вземат парите и после твоята банка ще си ги търси от теб, вместо те да се занимават. Това важи и за почти всички хотели в чужбина, особено по-добрите ;)

P.S.: Някой системи вече засичат каква е картата - 2007 съм минавал и с дебитни :mhihi: ,но наскоро точно в хотел, колега не можеше да си резервира с неговата дебитна карта, а с моята кредитна стана без проблем (онлайн резервация).
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от alx » 11 Май 2018, 15:11

в номера на картата (първите 6 цифри) е "написано" каква "марка" е (виса, мастъркард) и какъв "тип" е (дебит, кредит). въпрос на системата да провери.

по темата - искат кредитна карта защото кредитните компании имат контракти с рент-а-кар компаниите в които има клаузи за застраховка. един вид - твоята карта може и да не предлага на теб (крайния потребител) застраховка за коли под наем, но компаниите може (и често) имат вътрешни договорки за такива застраховки, че като смелиш колата под наем рент-а-кар компанията да не е съвсем капо.

за пин-а - ако някоя компания ти поиска пин-а- бягай надалече и не се обръщай.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от kasho » 11 Май 2018, 15:39

Boyadjiev написа:Можеш да си направиш виртуална кредитна карта "Master card debit", която всяка банка (например Unicredit, ДСК) могат да ти издадат към твоята сметка. Това реално е дебитна карта към твоята сметка, само че за целия останал свят "изглежда" като кредитна. Много удобна за ползване по сайтове и плащания, тъй като можеш да си я вържеш към друга сметка и да си ползваш само за пазаруване.

Не знам дали ще стане за кола под наем, но би трябвало.


Това са така наречените "Prepaid Credit Card", които наистина уж са кредитни, но са на практика дебитни защото трябва да си ги "заредиш" преди да ги ползваш. Питал съм и за тях, понеже имах такава - и тях не ги приемат. Както писа един друг колега - в първите цифри е кодирана цялата информация и вече не може да мине номера. А иначе за ПИН код - не се дава никъде, само на ПОС терминал или банкомат евентуално се въвежда. Ама за кредитна карта на ПОС по-скоро не, там с подпис се потвърждава обикновено. Както са писали другите - най-много CVV номера може да ти изискат.

Приятно прекарване и viel Spaß in Deutschland :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от baholino » 11 Май 2018, 17:55

Дори и кредитна, ако е с малък лимит не става. Обикновенно в условията на компаниите за коли под наем пише че задържат до 1200Е. Така че имай впредвид, че ако са ти останали по-малко от тази сума по кредитната /не дебитната/ картата, може да ти поискат и втора карта за депозита.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от Mpower94 » 11 Май 2018, 18:06

Колеги ето какво ми отговориха: Hello again, Mr. Алексиев. Debit cards are accepted. For retail rentals a deposit of 250 euros plus the total estimated cost of the rental will be taken by Visa, MasterCard, American Express, VPay or Maestro Card in the renters name at the time of rental. Customers wishing to rent a 7- or 9-seater Bus, a Large or Premium SUV as well as an F Class vehicle (Full Size) or larger must pay with a credit card. Thanks! -Stacy

Изглежда приемат дебитни карти в някои случаи, не съм 100% сигурен,но се надявам да е така.
Благодаря ви ,че се отзовахте толкова бързо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от Don_Diego » 11 Май 2018, 18:12

Пътнически бус или висок клас кола задължително се плаща с кредитна карта. Ако взимаш градска кола ще ти приемат дебитната карта :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 16.02.2008
Пол: Мъж

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от Spiro » 11 Май 2018, 23:57

Преди 1 седмица наех бус от sixt,а от тях съм наемал и кола и в двата случая съм плащал с дебитна карта mastercard debit.
Най-пресния случай е с буса платих,блокираха ми 298 евро 10 минутен оглед на буса дали забележките ако има такива съвпадат с вкараните в тяхната система (гледа на един таблет скица на колата и маркира),върнах буса пак си го огледаха за 10 минути и след 3 дни отблокираха сумата,за колата беше един тауран ми блокираха около 200 евро според зависи от колата сумата е различна.
Дано съм бил полезен.
Това е за тази компания и незнам дали е еднакво навсякъде
Живей у борчове,за да те помнат хората !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от Mpower94 » 12 Май 2018, 12:05

Колеги брагодаря ви на всички оказва се ,че си приемат дебитни карти в повечето случаи.
Благодарности.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от Mpower94 » 08 Апр 2019, 10:14

Здравейте, на хоризонта ми се показва отново пътуване до Германия, Хамбург.
Този път обмислям да отида с личния си автомобил, това което разбрах е, че е най добре да излезна през сърбия. Въпросите ми са, какви такси и винетки ще трябва да купувам по пътя, разбрах, че било най добре да се купуват отнлайн всички винетки заради курса. Кои са сайтовете и как се случват нещата. Преди или след като мина дадена граница.Чета из интернет, че в немско не можело да се сменява гума на магистралата а трябвало да се отбие в бензиностанция или някое село. Другото което ме интересува е, понеже си имам в багажника едно музикално сандъче, обикновенно свалям седалките и слагам резерва гума върху тях като пътувам на някаде. Дали ще ми правят проблеми за това, дали няма да решат да отварят кутията да търсят нещо.
Пожарогасител проверяват ли, защото моя не е заверен тази година. И мисля последното нещо е, колата няма катализатор, не е екстремно шумна но си бръмчи за това някой нещо ще ме закача ли? В Германия е ясно, ако заподозрът, че няма катализатор ще се сбогувам с номерата, въпроса е по пътя за Германско.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от Don_Diego » 08 Апр 2019, 10:40

Малко вероятно да те спира някой по пътя натам. Навсякъде е магистрала и освен ако не прелиташ ниско няма да те закачат. Аз пътувах края на миналата година до Кьолн с кола, тръгнах през нощта и нямаше кьорав патрул по пътищата.
В Сърбия няма как да платиш предварително, на другите места веднага след границата има бензиностанция и няма проблем оттам да си вземеш винетка. Най-евтино излиза да си приготвиш тамошна валута. В Австрия и Унгария са вдигнали цените, по спомен до Германия платих близо 40евро пътни такси
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Кола под наем във Германия (Хамбург)

Мнение от andy » 08 Апр 2019, 11:24

Не е нужно тяхна валута. На всякъде плащам с дебитна карта, като всяка транзакция е по курса и не се взема и стотинка отгоре.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj

Последни теми
Facebook