Какво правите, когато се изнервите на пътя?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от Kroki » 11 Май 2018, 9:29

Крайно спокоен човек и шофьор съм и мнооого рядко може някой да ме изнерви, затова и страдам..(друга история)

Но пък помните лятото, като метнах бутилка с вода по друга кола.. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от c04 » 11 Май 2018, 10:34

Kroki написа:Крайно спокоен човек и шофьор съм и мнооого рядко може някой да ме изнерви, затова и страдам..(друга история)

Но пък помните лятото, като метнах бутилка с вода по друга кола.. :mhihi:

Те чужденците са виновни, ти ако не се лъжа мята в Гърция :mhihi: Аз мятах преди Витиня, ама пак по някаква чужда кола :ok:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от Kroki » 11 Май 2018, 10:55

На подбалканския си я метнах, баш по некви цигани.


Sent from my iPhone using Tapatalk
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от steeN » 11 Май 2018, 11:14

memorex написа:Според мен в общия случай водача се изнервя когато е напрегнат т.е. коцентриран и бърза за някъде.Тогава всичко се явява причина за постигане на неговия план но всъщстност релната причина е че не е тръгнал навреме за целта си защото не е запознат с спецификата на маршрута .Колкото по-луксозно и мощно е возилото му и съответно по малък житейския му опит то толкова по-голяма е и степента на изнервянето му и шанса да изпадне в неадекватна ситуация. :kuku:


Съгласен съм, че е в повечето случаи става когато не си тръгнал на време. Но според мен по-мощната кола, ти помага да караш по-спокойно, защото бързо неутрализираш ситуациите. Някой иска да ти сече пътя примерно... още докато дой си мисли да го направи леко се подпираш на газта без никаква драма и проблема е решен :D
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от Borymeckata » 11 Май 2018, 13:13

Аз по принцип обичам да пътувам, затова гледам да не се дразня - за да не си развалям кефа... С колата е трудна работа да ме ядосаш, карам си съвсем спокойно, както казаха колегите по-горе - лежерно. Не обичам да бързам и да се притеснявам, ако някой ми напира отзад - десен мигач и да ме задминава, да върви където е тръгнал. Понякога ме изпреварват "рацери" с "бегачки" - изнасят се рязко, черни очила, лакти на прозорците, мрачни погледи и влизат рязко пред мен. Е тия ме дразнят и понякога ги "лекувам"...

С мотора по-често ми правят "ситуации", но пък там нещата се случват по-бързо и няма време да се ядосваш. Заради адренали (вероятно) винаги слизам от мотора ухилен и пазя само хубави спомени от всяко пътуване. Не мога да си представя да карам мотоциклет подтиснат или ядосан - двете неща просто не ми се връзват... :ok: :ok:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от drifty » 11 Май 2018, 21:50

Аз покрай тия скапани камери, де накупиха, вече не ми е кеф да пътувам. То няма един път, на който да е позволено да караш с повече от 60, къв кеф да ми доставя.. На всяко изпреварване да се оглеждам, да не ме щракнат. Е тва също много ме изнервя, но като гледам какви олигофрени има на пътя, как да кажеш, че няма нужда от тия камери...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от TNT » 11 Май 2018, 22:40

drifty написа: но като гледам какви олигофрени има на пътя, как да кажеш, че няма нужда от тия камери...

Камерите не помагат за мен по никакъв начин. Поне не и където стоят сега - на хранилки. Последния път като бях в София, някъв голям джиБ си направи спокойно ляв завой на много червено. Първите потеглящи на зелено трябваше да спрат, за да може да си мине тоя. Съответно имаше патрулка. А познайте дали стана нещо или просто си продължиха мохабета ? Често минавам през кресненското дефиле. Там само веднъж съм виждал полицаи. Реално през по-приятно за каране дефиле в България не съм минавал, ама в тоя район яко диваци. Или бързащи софийски батенца за Гърция. Селските изпълнения са нон-стоп. Има само 1 завой, който не може да се вземе спокойно с 90. Виждал съм как кола излиза от завоя и скача вдясно (точно на това място има трева), за да не се забие челно в най-бързия Голф 1,6 на газ, който изпреварва 3 коли между 2 завоя :kuku: През това време обаче, нашите полицаи сложили новия радар на възможно най-правия участък от магистралата. Който между другото още не мога да разбера, защо в тази си част се води високоскоростен път ? Има си 2 ленти + аварийна. Ама точно затова. Кой разбрал, кой не разбрал, че от магистрала минава във високоскоростен... опаа едни 20-30км/ч над ограничението. На магистралата редовно някой селяк се лепва на 1-2 метра зад кола при скорости 120-150км/ч. Там къде са ? Когато застанат някъде на прав участък, ама нагласят да снима с някакъв голям толеранс - тогава съм ОК. До скоро в Пловдив снимаха над 73. На едно място и над 90-100 (при ограничение 50). Да, прав участък е, ама едно е да минеш с 65-75, друго е 120 в града. Тогава съм ЗА.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от drifty » 11 Май 2018, 23:06

TNT - нямам какво да добавя. Абсолютно прав си. Точно затова се изнервам. Аз съм точно от тези хора, които на широки околовръстни пътища си карам с 70-80 и не го смятам за опасно. Ама на, ся очаквам на най-безопасното място да има камера.. Няма такава простотия.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от NGneer4eto » 12 Май 2018, 8:16

drifty написа:Аз покрай тия скапани камери, де накупиха, вече не ми е кеф да пътувам. То няма един път, на който да е позволено да караш с повече от 60, къв кеф да ми доставя.. На всяко изпреварване да се оглеждам, да не ме щракнат. Е тва също много ме изнервя, но като гледам какви олигофрени има на пътя, как да кажеш, че няма нужда от тия камери...


Преди седмица пътувах един любим мой маршрут Стара Загора-Пловдив по магистралата. Целият участък беше ограничен на 90км/ч без никаква видима причина. Разбира се полицейски коли с камери имаше почти на всяка отбивка. А редовно досега съм карал със 140-150 и не мога да разбера защо, освен да гушат пари от обикновения гражданин го правят. Вярно, че дясната лента е трагична, но отдавна почти никой не кара по нея. Лявата лента позволява и с 200 да се кара. Има си начини да ограничат само едната лента ако е опасна.
И сега ефектът е такъв - кара масово се пак със 120-140, но на много плътна колона, за да не щракат камерите задните, а само предния, който обира каймака. Съответно тази близост създава изключителни предпоставки за ПТП, тъй като ако първият види патрулка и скочи на спирачките, поне 10-20 коли стават на мармалад. И на 2-3 пъти имаше подобни ситуации. Дори и да караш с някак приемливото 100 лв/ч (мисля +30-40км/ч беше) пак е супер бавно за магистрала. И това само за да се обират законно хората. Също така имаше няколко сдухани пенсионера, които караха с 60-70 в дясната лента (сигурно за по-безопасно :kuku: ) и ставаше страшно напечено. Честно не съм имал по-изнервящо и гадно пътуване през живота си. А това са само 100+100 км път. Най-тъпото е, че тези знаци ги нацвъкаха след случката с рейса, който нямаше нищо общо с висока скорост.
Междуградските 60км/ч няма да ги коментирам, защото там е непоправимо положението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от steeN » 12 Май 2018, 10:24

Е те карат със 60-70 щото дясната лена е лайна и като те натиснат там... защо да си трошиш колата. Малоумна история... класически резултат от практически “безстопанствена” обща собственост. Ограниченията не са след рейса, а като стана много зле дясната лента...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от stony1 » 12 Май 2018, 18:11

NGneer4eto написа:
drifty написа:Аз покрай тия скапани камери, де накупиха, вече не ми е кеф да пътувам. То няма един път, на който да е позволено да караш с повече от 60, къв кеф да ми доставя.. На всяко изпреварване да се оглеждам, да не ме щракнат. Е тва също много ме изнервя, но като гледам какви олигофрени има на пътя, как да кажеш, че няма нужда от тия камери...


Преди седмица пътувах един любим мой маршрут Стара Загора-Пловдив по магистралата. Целият участък беше ограничен на 90км/ч без никаква видима причина. Разбира се полицейски коли с камери имаше почти на всяка отбивка. А редовно досега съм карал със 140-150 и не мога да разбера защо, освен да гушат пари от обикновения гражданин го правят. Вярно, че дясната лента е трагична, но отдавна почти никой не кара по нея. Лявата лента позволява и с 200 да се кара. Има си начини да ограничат само едната лента ако е опасна.
И сега ефектът е такъв - кара масово се пак със 120-140, но на много плътна колона, за да не щракат камерите задните, а само предния, който обира каймака. Съответно тази близост създава изключителни предпоставки за ПТП, тъй като ако първият види патрулка и скочи на спирачките, поне 10-20 коли стават на мармалад. И на 2-3 пъти имаше подобни ситуации. Дори и да караш с някак приемливото 100 лв/ч (мисля +30-40км/ч беше) пак е супер бавно за магистрала. И това само за да се обират законно хората. Също така имаше няколко сдухани пенсионера, които караха с 60-70 в дясната лента (сигурно за по-безопасно :kuku: ) и ставаше страшно напечено. Честно не съм имал по-изнервящо и гадно пътуване през живота си. А това са само 100+100 км път. Най-тъпото е, че тези знаци ги нацвъкаха след случката с рейса, който нямаше нищо общо с висока скорост.
Междуградските 60км/ч няма да ги коментирам, защото там е непоправимо положението.

Знаците на магистралата са поставени, заради ремонт, които трабва вече да е започнал, поне така обявиха по медиите. Интересното е, че при една такава маркировка, която в цяла Европа е на жълт фон има и знаци, указващи ремонтните дейности. В БГ това нещо май липсваше и полицаите неправомерно се възползват от табелите.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от NGneer4eto » 12 Май 2018, 19:35

steeN написа:Е те карат със 60-70 щото дясната лена е лайна и като те натиснат там... защо да си трошиш колата. Малоумна история... класически резултат от практически “безстопанствена” обща собственост. Ограниченията не са след рейса, а като стана много зле дясната лента...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Не е така. Дясната лента е зле поне от 5-6години, а знаците точно след катастрофата на рейса бяха само на отделни отсечки близо до Пловдив. Сега са на абсолютно цялите 80-90км, освен на няколко километра преди Пловдив, които ги ремонтираха преди 1-2 години(оставаше и там да има).
Под всеки знак има указваща табела 2000м, но не помня да видях знак за ремонт. Имаше един-два участъка, където едни чичковци косяха тревата, но ремонти не видях. А по медиите единствено казаха за някакъв участък край Пазарджик, други репортажи не помня.
Сега ако стане някоя мелачка по магистралата, заради малоумните ограничения, ще започнат да се тупат в гърдите с изказвания от рода: "Ние поставихме ограничения, но шофьорите са невъзпитани и не ги спазват" :clap: :clap:
По тая логика, що не укажат ограничение за всички пътища 50км/ч без значение къде и да решат всички проблеми и няма да има жертви. :kuku:
Та по темата: Когато се изнервя от пътната обстановка, поствам във форума и ми олеква. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от bum_bum » 15 Май 2018, 18:58

Какво значение има къде е камерата?

Който кара с 200 на магистралата ще кара със 140 из дефилето. Който кара в ограниченията ще го прави на вдякъде.

Къде ще го заснемат все тая.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от cod-cdbp » 15 Май 2018, 19:22

bum_bum написа:Какво значение има къде е камерата?

Който кара с 200 на магистралата ще кара със 140 из дефилето. Който кара в ограниченията ще го прави на вдякъде.

Къде ще го заснемат все тая.



Добре де, хипотетична (или не толкова) ситуация - Изпреварваш извън града кола, която се движи с 70км/ч, при разрешени 90км/ч, на двулентов път.
С 90км/ч ли ще го изпревариш или с повече? И с каква скорост изпреварването е по-сигурно?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от DigitalExile » 15 Май 2018, 19:36

Никога няма да сложат на път с ограничение 90 камерата да снима на 90 слагат минимум 10км отгоре, демек ще те снима ако минеш с 100+, да не говорим,че масово на повечето места камерите са настроени над 15-20км над ограничението да снимат

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, Leon

Последни теми
Facebook