Какво правите, когато се изнервите на пътя?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от drifty » 10 Май 2018, 18:53

Един въпрос, породен от последната ми простотия преди малко. Та как се справяте с изнервянето зад волана и какво ви дразни?

Аз лично съм смея да твърдя, доста спокоен и лежерен шофьор - пускам пешеходци, кучета да пресичат пред мен, разни хора по паркинги, та и хора извън пешеходни пускам да минават, мразя да сменям ленти и да се мъча да избегна движението като минавам по-напред из лентите, нямам проблем да изчакам някого, когато пътя е тесен и не може да се разминем, ама да му се невиди, като се появи някой олигофрен да се тутка и да не може да вземе решение кво да прави, супер много се изнервям. Или като видя някоя неадекватна патица на пътя /пеша/.

Та преди малко ходих да си пазарувам, теглих една майна на всички спрели точно пред магазина, да не походят 10 метра от паркинга до магазина, качих се в колата, запалих, тръгнах да излизам от парко мястото си и хоп - двама души решиха да прекосят паркинга пред мен - няма яд, метнах им да минат, изчаках си ги, както казах, хич не ми дреме, че ще почакам 3-4-5 секунди. Та тръгвам си из уличките към вкъщи, пред мен на около 60-70 метра имаше друг автомобил. Стигаме кръстовище, без пътни знаци и понеже всички спират както им падне, нямаше как да се разминем с колега/колежка, който влизаше в същата улица. Колегата пред мен беше почти влязъл в кръстовището, та отсрещната кола се сви да го изчака, но аз бях все още далеч. Там където бях аз, можехме да се разминем с отсрещната кола по принцип, ама една патка беше решила да си ходи по улицата и хич не и дреме, че заради нея не можем да се разминем. Понеже нямах бърза работа, реших да отбия и се свих, показвайки на отсрещния да потегли и да мине, ама на, стои и чака, аз стоя и я гледам тая патка как си ходи и хич не и дреме и се изнервих и потеглих с повечко газ и си влязох мъжката в кръстовището. Видимост има за коли, та нямаше други, ама таман влизам в кръстовището и едни двама пък пресичаха по средата на улицата /там има дълга пътека идваща от автобусна спирка, та не е рядко срещано да си пресичат баш на кръстовището, че и завой има там/. Видяха ме и се спряха, та минах, ама ествестно веднага се изнервих на себе си, че в такива моменти, от време на време се поддавам на яда си на останалите, че не могат да осъзнаят къде се намират и правя някви такива глупости.. Вероятно са ме псували доста, та и с право. Не е да съм карал бързо - 30-40км/ч е било, не съм гледал километража, можех и да спра ако не се бяха спрели, с нови гуми съм, пък и имаше на къде да избягам, ама се ядосвам на себе си и всеки път си казвам дежурното "И ся тва за къв чеп го напрай?" ама от време на време се случва, не мога да ги търпя тия отвеяни хора..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 7.08.2015
Пол: Мъж

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от feldo » 10 Май 2018, 19:18

Много мразя водачи, които ми свирят с клаксон на ляв завой - да съм тръгвал и да съм отнемал предимството за да може бързака отзад да не чака! Също така и такива, които карат в аварийна лента. Обикновенно свалям прозореца и почвам да им обяснявам къде грешат. Миналата седмица по хемус в огромната тапа ми писна да ме изпреварват в аварийната и застанах по средата. Естествено един колега с БМВ застана отзад и почна да ме псува и да се опитва да ме изпревари - отворих любезно прозореца и го попитах "защо го прави". Исках да го попитам още - "ние ли сме най големите балъци че висим в задръстването" и "какво би направил ако чака на опашка в кауфланд, пред него има 10 човека, зад него други 10 и някой реши да се бутне пред него"... така и не успях след поредната доза псувни и мръсна газ с която успя да ме изпревари. Опитвам се да не се стига до физичезка разправа, но май е въпрос на време да си изям боя :D
Последна промяна feldo на 10 Май 2018, 19:23, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от cod-cdbp » 10 Май 2018, 19:21

Понякога когато някой много ме изнерви просто отбивам и спирам.
Също и като просто видя, че някой шофира опасно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от drifty » 10 Май 2018, 19:33

По-скоро да се качвам на 39-ката за дейли, че с тая астра ми омръзна. С колкото по-голям мотор съм, толкова по-неабтелен съм към такива простотии и не си го слагам, ама с тая астра нещо много се нервя. И аз мразя такива да ме напъват да минавам и да ми набиват къси дълги. На такива редовно им намалям почти до спиране и ги оставям да се ядосват на простотията си. Закво ми вадят очите, като искат има и други ленти, да минават от дет могат. Аз карам с 60-70км/ч и съм над ограничението, той ми свети да се местя..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от speeder88 » 10 Май 2018, 19:55

feldo написа:Много мразя водачи, които ми свирят с клаксон на ляв завой - да съм тръгвал и да съм отнемал предимството за да може бързака отзад да не чака! Също така и такива, които карат в аварийна лента. Обикновенно свалям прозореца и почвам да им обяснявам къде грешат. Миналата седмица по хемус в огромната тапа ми писна да ме изпреварват в аварийната и застанах по средата. Естествено един колега с БМВ застана отзад и почна да ме псува и да се опитва да ме изпревари - отворих любезно прозореца и го попитах "защо го прави". Исках да го попитам още - "ние ли сме най големите балъци че висим в задръстването" и "какво би направил ако чака на опашка в кауфланд, пред него има 10 човека, зад него други 10 и някой реши да се бутне пред него"... така и не успях след поредната доза псувни и мръсна газ с която успя да ме изпревари. Опитвам се да не се стига до физичезка разправа, но май е въпрос на време да си изям боя :D

:yes:
От скоро и аз като видя някой в bus-лентата или аварийната се пререждаш леко пред него, за да го дразня. Бързащите в задръстванията също ме дразнят и гледам да не ги ебавам.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от Bogat-Beden » 10 Май 2018, 19:56

Аз не карам от над половин година, та тези ядове донякъде си ги спестявам- ядосвам се като пешеходец на пешеходните пътеки как трябва да изчаквам да благоволи някой :lol:
Но преди малко на паркинга пред хипермаркета на 3-4 метра от пешеходната 3-4 момиченца на около 12на години +/- минават бавно и спокойно пред един чичак с пежо 406, че и ръце му вдигат и му се карат :lol: :help:
Той пък се надъха и слезна да ги овиква (принципно в правото си), ама нещо се увлече и взе да заплашва, щял да ги "запука" или нещо подобно каза :shock: . Аз естествено нямаше да стоя и да гледам как набива шамари на децата, но родителите им ги изтърват( даже май вече са...) ,а той няма много задръжки май.. :kuku:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от drifty » 10 Май 2018, 20:06

Запоявай в Търново - тук пешеходните пътеки ги считаме за червени светофари :D Аз винаги спирам и пускам пешеходци, ако ще и да карам с по-висока скорост. И на тях им се дразня :D Като бях в Щатите, ми направи впечатление как шофьорите спират далеч от пътеката и един вид ти дават спокойствие - да си минеш на пътеката. А ние тук спираме в последния момент и аз като пешеходец, често се чудя ще ми спрат ли, няма ли. Та, ползвайки добрия пример от колегите Хамериканци, почнах да спирам издалеч и спирам няколко метра преди пътеката и чакам - ЕМИ ПАК СТОЯТ И МЕ ГЛЕДАТ?!!!!? Ама им свикнах, тегля им една майна, чакам ги да минат и си потеглям.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от c04 » 10 Май 2018, 20:24

Какво правите, когато се изнервите на пътя?
-Изнервям се и разхода се вдига осезаемо :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от barty » 10 Май 2018, 20:26

Отбивам, взимам си въздух, и продължавам.
Ако съм попаднал в колона от изпреварващи спирам да пикая, да охладя темпото... И тем подобни
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от hell's angel » 10 Май 2018, 20:42

Псувам според аудиторията и си паля цигарка.
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от memorex » 10 Май 2018, 21:06

Според мен в общия случай водача се изнервя когато е напрегнат т.е. коцентриран и бърза за някъде.Тогава всичко се явява причина за постигане на неговия план но всъщстност релната причина е че не е тръгнал навреме за целта си защото не е запознат с спецификата на маршрута .Колкото по-луксозно и мощно е возилото му и съответно по малък житейския му опит то толкова по-голяма е и степента на изнервянето му и шанса да изпадне в неадекватна ситуация. :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от DigitalExile » 10 Май 2018, 22:39

Мен пешаходци не ме изнервят, главно ме изневрят хора дето карат дебилно в общия случай зависи от ситуацията, но не псувам, гледам максимално да се отдалеча от дебила, в някой случай изпреварвам в други намалям, в трети отбивам и заобикалям по друг път/улица. Много зависи от ситуацията.

Последния път съм се наредил първа кола в средна лента (само за направо) на светофар от 3 ленти, лявата е за направо и на ляво (99% от колите наредили се там завиват на ляво), средната само направо и лявата само на ляво, проблема на светофара е,че отсреща от 2 ленти става 1 лента заради перманентно спрелите коли в дясната лента. Та тръгвам си аз направо съвсем нормално, но и тоя в лявата лента решил да кара напред и поглеждам на ляво и гледам Е34-ка и вътре някъв униформен дебил съвсем съзнателно почва да ме избутва към колите спрели в дясната лента след светофара, е направо си ме избута де и то нарочно, не знам къв му беше зора, та намалих и минах зад него и просто прищраках само видях,че няма коли в насрещното и го изпреварих, не знам що си мислеше,че като е униформен е нещо повече от другите ама :dunno: . То и аз не съм прав,че изпреварвам на двойно непресечена ама просто ако трябва да карам така зад някой който ме е изнервил почвам да се изнервям още повече, та по добре по бързо да ми се маха от очите :mhihi:

А на магистралата ми е любимо като има ТИР в дясната които кара с 90 км/ч преко сили и в ляво някой дебил решил да изпреварва (или просто си кара) с 92 км/ч и 5 минути по късно (евентуално) успява, е направо избеснявам случвало се е да изпреварвам в аварийната заради такива дебили след 2 минути чакане нещо да се случи. А той пича може изобщо да не осъзнава,че изпреварва ми просто магистрално така лежерно да си кара с 92км/ч в лявата лента що пък не :dunno: Разбирам да е колона от коли да си караме с 90, нищо против нямам даже на двулентов като има колона от над 6-8+ коли хич не се мъча изпреварвам, ама то пред тия двамата жива кола няма и запушили цялото движение :ranting:

Та така като цяло гледам да намеря начин да премахна по някъв начин тоя които ме изнервя защото ако продължа да карам с него/ пред него/ зад него почвам да се изнервям още повече и за да не си образувам допълнителни нерви просто го премахвам по един или друг начин, хубавото е,че не ми се случва особено често.
Последна промяна DigitalExile на 10 Май 2018, 22:48, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от 4iko » 10 Май 2018, 22:45

memorex написа:Според мен в общия случай водача се изнервя когато е напрегнат т.е. коцентриран и бърза за някъде.Тогава всичко се явява причина за постигане на неговия план но всъщстност релната причина е че не е тръгнал навреме за целта си защото не е запознат с спецификата на маршрута .Колкото по-луксозно и мощно е возилото му и съответно по малък житейския му опит то толкова по-голяма е и степента на изнервянето му и шанса да изпадне в неадекватна ситуация. :kuku:


На 50% си прав. Но другите 50% са останалите на пътя. Критерия за сериозна ситуация (независимо положителна или негативна) е "житейския му опит". Доказано и статистически, и практически.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от toncho83 » 11 Май 2018, 7:50

Изнервям се, когато чакам в лява лента на ЖП прелез (за ляв), а от средна лента се наредят тарикати да ми вземат предимството.Реакцията ми е тип "Лили Иванова" - прощавам, но не забрявям...В удобен момент преча да ми отнемат предимството и правя най-бавният ляв завой в света.Предполагам, че човек с патерици би минал по-бързо от мен.Обикновено след това наблюдавам псувни и ръкомахане , но аз лично съм супер "ДЗЕН" и с :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Какво правите, когато се изнервите на пътя?

Мнение от Дидо85 » 11 Май 2018, 8:11

cod-cdbp написа:Понякога когато някой много ме изнерви просто отбивам и спирам.
Също и като просто видя, че някой шофира опасно.

+1
Аз правя същото, понякога е достатъчно да намаля малко и да пусна бързака да ме изпревари, за да кара по-далече от мен.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook