Как спряхте цигарите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Как спряхте цигарите

Мнение от Grozdanoff » 08 Май 2018, 13:10

Здравейте колеги, пуша от 18 години и се опитвам да ги спра, но това се оказва проблем... Споделете Вие как сте спрели цигарите, от ряз или постепенно, някой от вас използвал ли е никотинови дъвки/лепенки, според вас има ли ефект от тези глупости или всичко е въпрос на воля. Ще се радвам бившите пушачи да разкажете за вашето спиране на цигарите.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Lenco » 08 Май 2018, 13:27

С инат.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Yanko Petrov » 08 Май 2018, 13:36

viewtopic.php?f=4&t=288085

Така ги спрях преди повече от 6 години и още не ми се е допушило ;) Всичко е въпрос на "настройки" ако мога така да се изразя. И аз имах 18 години стаж като пушач.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от smamf » 08 Май 2018, 13:41

Lenco написа:С инат.
+1

Само това е начина.

Няма дъвки, лепенки, муфтакис, по една, по-слаби, на жената, наргилета, пури, книги, филми, хипнози - нищо от по-горните не върши работа.

Само инат и воля!

10 години бях страстен пушач, вече 2.5 години съм чист, най-доброто решение, което някога съм вземал!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от E.5KOV » 08 Май 2018, 13:50

Спрях ги от раз и с инат. Не може една шарена кутийка да е по-силна от волята ми. Така вече 12 год. Още сънувам, че пуша и се ядосвам на сън, че съм ги пропушил. Най-голямата грешка е да мислиш, че спирането става постепенно т.е. с намаляването им. И пълна дисциплина е нужна. Без компромиси за една цигара с кафето или пък след ядене или защото съм се ядосал и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Витанов » 08 Май 2018, 13:59

Grozdanoff написа:Здравейте колеги, пуша от 18 години и се опитвам да ги спра, но това се оказва проблем... Споделете Вие как сте спрели цигарите, от ряз или постепенно, някой от вас използвал ли е никотинови дъвки/лепенки, според вас има ли ефект от тези глупости или всичко е въпрос на воля. Ще се радвам бившите пушачи да разкажете за вашето спиране на цигарите.



Ще ти кажа как аз ги спрях след като минах на тютюн щото цигарките ми бяха слаби вече. Тютюн ама без филтър само навит масур така си ги пафках и то сериозни количества. Повече от 12г. съм пушил и не пуша от 1ви Март 2012та... Лично аз подходих малко различно като си втълпих в / тъпата :mhihi: / кратуна, че цигарите са много вредни и рано или късно ще ми увредят здравето и така както ги спрях отраз никога повече не запалих и дори ги намразих. Но това не знам дали ще може всеки да го направи така да се отврати от цигарите подсъзнателно и да не запали никога повече при все, че е бил сериозен пушач. Не знам дали го написах разбираемо. :mhihi:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от firstduo93 » 08 Май 2018, 14:05

Този проблем никога не съм го разбирал . Пушил съм 3-4 години като винаги съм ги спирал когато си искам и съм ги почвал когато си искам през това време . Правех периоди където пушех 9 месеца , после 2-3 месеца не пушех и пак почвах просто защото ми е скучно не че съм зарибен . Сега съм си спрял и не съм вкусвал от 5 години, бях на 20 като ги спрях сега съм 25 и дори не си помислям. Не знам защо но никога цигарите не са ми правили навик и да ми е било трудно като ги спирам , от приятели знам че при тях не е така . Явно всеки е различен ,за сметка на това пък съм зарибен да играя игри на компа , дори хората ми се подиграват и ми викат че съм като дете :D

Просто като бях ученик бях много далеч от родния си град в някакво общежитие където нямаше дори телевизор , и просто нямаш избор освен да пушиш цигари :mrgreen: . Но като цяло мисля че хората водещи стресиран живот трудно биха оцелели без цигари , а аз не водя такъв , така че ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Витанов » 08 Май 2018, 14:10

Хората като теб много рядко се срещат.. но ги има. Към тютюна има сериозно психично пристрастяване, отделно че когато лайната от цигарите ти попаднат в тялото оказват негативно влияние на метаболизма, кръвното и една камара неща още..
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от kodomir » 08 Май 2018, 14:15

Yanko Petrov написа:http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=288085

Така ги спрях преди повече от 6 години и още не ми се е допушило ;) Всичко е въпрос на "настройки" ако мога така да се изразя. И аз имах 18 години стаж като пушач.

Тази книга ми помогна и аз също ги спрях. 6 месеца не пуших и направих грешка като започнах пак. В момента пуша от тези които тютюна се нагрява но пак пуша. Каня се отново да прочета книгата и ще го направя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от ceco_kd » 08 Май 2018, 14:17

Мога да ти кажа не от първо лице, но за жена ми как ги спря. Яде бой от мен и готово. Ако искаш да ти пратя координатите си :lol: . Сега сериозно: спря ги като забременя, за да не трови детето ни. Ти ако имаш деца помисли си как ги тровиш индиректно просто(ако си позволяваш да пушиш в тяхно присъствие). Помисли си как щом питаш за спиране значи явно си поумнял, че това не ти дава нищичко, напратив дори обратното, отнема ти и то много или дори всичко някой ден, недай си Боже! Замисли се какво ще стане ако детето ти пропуши и то заради примера, който си му дал. Просто трябва както са ти подсказали и немалко колеги Воля(или Инат)! Успех и дано е успешно начинанието ти и след време да напишеш от първа ръка как човек спира да си вкарва в устата сам самичък тези правещи пушек ла*нца!
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Venko » 08 Май 2018, 14:28

Спрях с табекс преди десетина години.
Предрусваш с хаповете, че да не можеш да гледаш.

Трика е, че после трябва да откажеш хаповете :lol: .
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от kerpicha » 08 Май 2018, 14:40

Аз лично 3 години не пуша, но пафкам електронна цигарка. Чувствам се 105 пъти по-добре. Не кашлям, не се задъхвам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Jordana » 08 Май 2018, 14:50

Спирането само от раз . Много удобен момент при настинка или след някой ден кога си препил препушил и в устата ти все едно е срал някой :mhihi:
Дъвки и лепенки ташак пълен . От дъвките ти става гадно и ти изтръпва устата , пуши ти се още повече . Лепенките са скъпи и общо взето никакъв ефект , можеш да си лепиш лепенки и да си пафкаш до безкрай . Ако решиш да приключваш , не хвъряй последната кутия а си я дръж в къщи . По лесно става като знаеш че има цигари под ръка .
Гледай повече такива
https://www.youtube.com/watch?v=TEVwniV1vxc
Или такива ако още не си взел крайното решение
https://www.youtube.com/watch?v=ANFKUS1khtE
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Grozdanoff » 08 Май 2018, 16:39

Благодаря на всички за мненията, изглежда наистина "ината" не ми достига :mhihi: , след като публикувах темата още не съм пушил, ще докъде ще стигне този път отказването ми...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Emotionally Unstable
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Convertible

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Бибо » 08 Май 2018, 16:39

От раз, преди повече от 8 години. Явно съм се напушил.. :roll: :bchug:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook