Как спряхте цигарите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от smamf » 08 Май 2018, 16:52

Един съвет: недей да пиеш алкохол поне месец!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Grozdanoff » 08 Май 2018, 17:37

smamf написа:Един съвет: недей да пиеш алкохол поне месец!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Аз пия алкохол 10-15 пъти в годината, проблемът е че цигарите и кафето са ми страст :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Bogat-Beden » 08 Май 2018, 18:16

firstduo93 написа: Но като цяло мисля че хората водещи стресиран живот трудно биха оцелели без цигари ..

Точно. :yes:
Като махнеш тоя порок, остава някакво празно място, което е хубаво да се запълни с нещо по-положително. Аз пушенето го почнах от безделие , после продължих защото много хубаво си дружи с кафето, после заради стресова работа. В един момент ми бяха двете единствени удоволствия през работната седмица- кафе и цигара преди и по време на работа (в почивките) През уикенда пиех :mhihi:
Пуших 8 години, не пуша от две. Спрях ги уж за малко ,е го е :lol: Сега като седна да пия, ако в компанията някой пушим ,на мен ми се допушва много. Ако няма пушач- няма да се сетя.. Средата също е много важна за добър и лош пример!

Ако пушиш доста, виж като спреш какво можеш да се поглезиш със спестените пари например- все ще има какво :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Benord » 08 Май 2018, 18:38

Да предложа и аз нещо от себе си.Пушач съм,но паля по цигара на десетина години по веднъж.Тоя вкус на току що облизан стар пепелник в устата ме отказва за поне десетина години да опитам пак.
Човек трябва да разбере,че нещо опитва ли се да те направи зависим-Бягай!!!Удоволствието е да си направиш густо на душата,а не да робуваш на удоволствието.
Всъщност съветът ми е да се напушиш дотолкова наведнъж,че да ти писне и повече даже и не си помисляй да ги пипнеш пущините.Може и да е само по повод,но само за кеф.
Пък и какво е аджеба,това:-"Пуши ми се?!?"Бий им шута и повече не ги пипай!Така се прави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от (bubsa) » 08 Май 2018, 18:40

Точно така.Със спестените пари може и ферари да си купи :mhihi: :mhihi: :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Май 2018, 19:39

Не съм пушил никога. Баща ми не пуши, майка ми пушеше, но ги спря от бая години. Когато бях съвсем малък сигурно най-много 4-5-6 годишен, баща ми винаги ми е казвал колко са гадни цигарите. Веднъж аз гледах майка как пуши и викамх да пробвам и аз, ама си бях на тази възраст тогава. Тя изприказва там ти луд ли си, бла-бла, а баща ми взе цигарата и ми я подаде да опитам. Човекът, който все ми обясняваше колко са гадни. Казами само да не дърпам навътре. Аз опънах леко и се закашлях, усетих още тогава отвратителния и гаден вкус, той се смееше, аз позеленях сигурно(не знам)и от тогава насам не съм забравял този момент, като никог ане ми се е искало да пропушвам. Заради спорта като ученик и малко след това също е била причина да смятам цигарите за крайно негативно нещо. Като излезнах от казармата с приятелката ми тогава реших да дръпна една цигара, да видя какво е на възраст вече 21-22 просто за да покажа, че мога да опитам и въобще да не пробвам пак, понеже винаги съм имал силна воля. Помня цигарата даже, беше някакъв черен Давидоф. Пуших я като не дърпах навътре, ей така си мятках дима из устата. Гадна работа си е и не съм слагал такъв боклук повече в устата ми. С тревата бе същата работа, имах досег с тия лайна, но употребявах(като ученик)и веднъж за да покажа на наркоманите, че волята ми е топ им показах, че мога да си дръпна и да не ме влече. Тоя боклук леко ме замая и толкова. Едно смешно ми стана, но понеже знам последиците и от нея(възможните)никога не ми е идвали наум да опитвам. За всички останали дроги просто съм си казвал, че не е нужно да бръкнеш в контакта за да видиш, че бие ток. ;) Виждал съм хората какво се случва с тях след употреба на каквото се сетите(продължителна употреба)и няма нужда просто да се самоунищожава така човек в замяна на кратка и малка забрава на реалността. Но аз не пишя и алкохол(бира на няколко месеца ми е много)кафе пък на пет години сигурно 1 и такива неща. Но съм помагал на двама човек ада откажат цигарите без да ги насилвам, а просто им говоря и им съставям план, понеже положението беше зле - по кутия на ден. Единият беше същата ми тази бивша приятелка, на която показах номера с цигарата. Та планът е прост. Виждаш колко цигари пушиш на ден и започваш да пуши точно по толкова. Тогава бяха 19, тя мисля тръгна от 15 да намаля. След седмица намали с няколко бройки като всеки ден от тази седмица махаше по 1, останаха 10 мисля. След това почна да маха по една ден, после по 1 на два-три дни и така докато стигна до 3 - една сутрин, една обед и една вечер. Тогава и бе малко тегаво, но накрая махна, обедната и останаха само сутрешната и вечерната. Всичко това за около месец, не помня точно колко. Когато трябваше да остави една цигара накрая просто каза спирам и спря. Не пуши бая дълго време, бяха почнали да не и липсват дори. Но като стана така, че трябваше да се разделим и пропуши пак. После пак ги беше спряла, което само показва, че не съм бил аз причината да ги спре, а самата тя, аз само и бях показал пътя.
На жена ми свяко и пушеше по 2 кутии цигари на ден в продължение на мноооого години. Накрая отиде на лекар и му показаха едно тъмно петно в белия дроб. Спря от РАЗ и сигурно 10 години вече не е пушил.
та за мен всичко опира да воля. Щом има макар и малко хора откачили се от дрогата с най-силна зависимост, а именно хероина, тогава какво ми говорите за разни смешни цигарки колко силно психически ти влияели. :mhihi: Просто който не спиора, няма желание. Толкова. При хероина като спреш(ако си минал вече на редовна употреба, без значение на смъркане, пушене на фолио и карйната фаза с инжекциите)то започват едни кризи та ви е бедна фантазията. Оставете, че мозъка само за това мисли(как да си набави)и няма нищо общо със силната зависимост, която мислите, че имате към цигарите. При хероина абсиненциите започват с болки в цялото тяло, които се засилват, ама много. С повръщане(ама много), с трески, силни трески. Няма да забравя как един, който отиде на мисия в Ирак ми разправяше как навън е 40 градуса, а той е свит в шубата си и му е студено, чак умира от треска. И още, и още бая неща свързани с писъци и стонове. Та щом от това може да се откачи човек, няма как едни фасчета да го спрат. Не ви трябват лепенки, нито ония цигари с водните филтри, те също са вредни и то доста. Просто си казвате, че искате и не може един фас да ви командва. А пушачите нямате идея колко лесно след това ще видите как тютюна мирише гадно, когато някой пуши на няколко метра дори е гадно, как стоите в кола, а някой на метри от нея пуши, но при отворен прозорец сякаш всичко идва във вас, как някой ако е пушил мирише на пепелник след това сума и време и още бая неща.
Не разбирам хората, които спират, виждат всичко това и започват пак. За мен това вече е тотална липса на воля, понеже щом веднъж си се откачил и си видял колко е гадно това, започваш пак.
Дори в Холивуд спряха да пушат, супер рядко ще видите филм, в който пушат. Вече не е модерно, а обратно. И е вредно, забравете ония приказки, че някой си пушач умрял на 90 години, а напушач умрял на 40 от нещо в белия дроб. Случаи всякакви, но цигарите са вредни. Най-много са ми смешни жените пушачи, които като забременят и казват, че няма да спрат с цигарите за да не стресират плода. :shock: :mhihi: Нямат идея до какво може да доведе това, но понеже са...не искам да ги наричам всъщност, просто не мислят и толкова.
Успех на всеки, който ще спре тая гадост и ще се почувства нов човек след време! Силата е във вас и в нищо друго.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от PolandBall » 08 Май 2018, 19:41

Просто решаваш и спираш! Да, звучи много лесно отстрани но, реално така се прави. Аз лично, когато ги спрях също спрях и да обикалям и по заведения за няколко месеца. Знаеш как е по баровете - масово се пуши и като сръбнеш повечко си викаш "ай само тая вечер 2-3 цигари" и накрая се сабуждаш с тежък махмурлук, 2 кутии циагари и 5 запалки и си отново в клуба....5 години по-късно съм запалил точно 2 цигари през това време и то в доста не трезво състояние.

Не съжелявам, че ги спрях!

Успех ти желая! :yes:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 29.06.2006
Местоположение: на пътя
Кара: 330Xi
Мечтае да кара: 760

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Christoff » 08 Май 2018, 20:09

+1 към колегите отказали ги на инат. За да залъгваш мозъка, като ти се допуши по едно шоколадово яйце :) и един апп на телефона да брои спестените пари - накрая на годината + ок. 1000 лв.
E36 316i
E30 316i
E34 520iA
E61 535d
E46 330Xi


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Bogat-Beden » 08 Май 2018, 20:23

(bubsa) написа:Точно така.Със спестените пари може и ферари да си купи :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Може и да си чади като тец марица изток, те и докторите деца и семейства трябва да хранят, секси е да си изкашляш всяка сутрин дробовете, зъбките ти да са с цвят на шотландски малц от 10 лв, да се чудиш защо до 3ти етаж без асансьор ти се струва 8 хилядник и т.н..(това са по-невинните сценарии) Ама друго си е с някой евтин виц хем да пробваме да бъдем ирнонични, хем да пробваме да се самоуспокоим :wave:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Grozdanoff » 08 Май 2018, 20:49

(bubsa) написа:Точно така.Със спестените пари може и ферари да си купи :mhihi: :mhihi: :mhihi:



ами аз изпушвам около 200лв на месец => 2400лв/година => 10год без цигари= Е34/Е39 М5 :mhihi: :mhihi:

Сериозно по темата, вярвам на мнозинството от вас, които казват, че цигарите се спират от раз, дали ще успея :mhihi: това вече времето ще покаже...
Последна промяна Grozdanoff на 08 Май 2018, 20:51, променена общо 1 път
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от vladobate » 08 Май 2018, 20:50

Grozdanoff написа:Благодаря на всички за мненията, изглежда наистина "ината" не ми достига :mhihi: , след като публикувах темата още не съм пушил, ще докъде ще стигне този път отказването ми...

Споко аз като гледам съм единственият дето ги отказах постепенно...8 месеца. Ей така първо почнах да недопушвам цигарата. В един момент правих две-три дръпки ижя хвърлях , защото не ми се пишеше повече. Започнах и да имам дни без да паля , но като ми се пропуши палех , но едва една трета от цигарата и я хвърлях. Така за около 8 месеца , а може и по-малко да са били в един момент се усетих , че не пуша. Пиша това , защото има вариант да ги откажеш не "от раз" . Важно е да ги спреш , как...няма значение. Успех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от (bubsa) » 08 Май 2018, 21:35

Bogat-Beden написа:
(bubsa) написа:Точно така.Със спестените пари може и ферари да си купи :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Може и да си чади като тец марица изток, те и докторите деца и семейства трябва да хранят, секси е да си изкашляш всяка сутрин дробовете, зъбките ти да са с цвят на шотландски малц от 10 лв, да се чудиш защо до 3ти етаж без асансьор ти се струва 8 хилядник и т.н..(това са по-невинните сценарии) Ама друго си е с някой евтин виц хем да пробваме да бъдем ирнонични, хем да пробваме да се самоуспокоим :wave:

Нещо си в дълбока заблуда :winky: Пуша по 2 кутии всеки ден(сиво собрание) и нито кашлям,нито зъбите ми са с цвят на каквото и да било различно от бял!Имам известен проблем със задъхването,но не чак както ти го описваш,а и съм сигурен,че се дължи на това,че пак си станах 110кг.Живея на 4-ти етаж и асансьор не използвам,а стълбите ги взимам на бегом през 2 без да се задъхам ;)

Та предното ми изказване беше по повод на оня виц и нищо повече :smoke:

-Пушиш ли?
- Да.
- По колко кутии на ден?
- 3.
- Колко струва 1 кутия?
-10$.
- И от колко години пушиш? - 15 години.
- Значи ако 1 кутия струва 10$ а ти пушиш по 3 на ден харчиш по около 900$ на месец .За година се получават около 10.800$ нали така?

- Така е..
- Тоест, за последните 15 години си похарчил над 162.000$ за цигари ?
- Явно е така.....
- А замислял ли си се, че при правилно вложение на спестените пари сега можеше да си купиш FERRARI ?.....
- A ти пушиш ли?
- Не ....
-......И къде ти е ШИБАНОТО FERRARI ?....

Prev Next
CLOSE INFO Additional information
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2018, 5:14

Има доста теми по въпроса във форума вече. Аз ги спрях от раз. Пушех по две кутии Лъки навремето. От 18лв ги вдигнаха на 24лв. Моята заплата не се вдигна с 1/3 обаче. Бях решил да ги спирам, но не знаех кога. Бяхме в едни кръчме, точно където бул Емил Марков (вече Гоце Делчев) влиза в Южния парк. Пихме по бира и си говорихме за предстоящия мач на националния отбор. Цигарите ми свършиха, един ми поиска запалката и не ми я върна. Рекох си, Сега ще е. Последната кутия я хвърлих зад гърба си, без да се обръщам. Вечерта Господ беше българин



Оттогава цигара не съм палил. Още сънувам от време на време, но нямам никакво желания. Пушил съм пури в Куба (грехота е да не се опита) и тук, но цигари не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от stormrider » 09 Май 2018, 6:49

Аз стигнах до кардиология, 110кг.,кутия на ден. Кемъл, лъки, синьо виктъри, все лай. а. Кръвно 160/120. Все хубави неща. Спрях ги от раз. Беше едно португалско лято. 2004 година. Вече 14 години, чистота. Нямам ферари, но децата ми не са диша ли, дим и не съм им миришел на тютюн. И само за протокола, преди 5 дни почина мой съсед, на 36 години. Рак на белия дроб. Пушеше по две кутии всеки ден.
С много любов към децата!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как спряхте цигарите

Мнение от Borymeckata » 09 Май 2018, 8:07

firstduo93 написа:Но като цяло мисля че хората водещи стресиран живот трудно биха оцелели без цигари,...

Според мен, в случая стресът се използва повече като оправдание, но не той е причината - животът ми е много напрегнат, затова пуша. И какво ти помагат цигарите - успокояват ли те? Но ако приемем, че стресът е основната причина да пуши човек - тогава зашо лекуваме симптомите (борим се с пушенето)? Премахваме причината (стреса) и нуждата опт цигари ще отпадне сама - нали така?

И аз като колегата Мевърик никога не съм пушил, моят баща пушеше и си спомням (един от най-ранните ми спомени...), как ми даваше запалена цигара, а аз кашлях и не искаш да пуша... После никога пушенето не ми е било интересно, дори когато съучениците ми се криеха да пушат и търсеха някой да им купи цигари (на деца не продаваха). Иначе харесвам миризмата на тютюн (не запален), дори "пресният" дим от хубава цигара ми харесва, но не и старият, залежал пушек в отдавна непроветрявана стая - от него ми се повръща. Спомнам си на един тийм-билдинг ония рогачи бяха извадили някакви пури в метални контейнерчета и ги пушеха - егати как гадно смърдеше това?!? Аз очаквах толкова скъпи пури да миришат приятно, но беше нещо ужасно - направо като селски кенеф... Още ми е чудно как обикновено растение може да смърди така отвратително.

Никога не съм пробвал "трева" или други дроги, дори не знам кое как се употребява (в смисъл, че едни се пушат, други се смъркат, а трети - инжектират). Не съм привърженик на теорията, че "човек трябва да опита от всичко в живота", дори напротив. Например няма смисъл да опитвам секс с мъж - и така знам, че няма да ми хареса.

Предусещам въпрос от пубиката: "Ами ако пък ти хареса?". Емиии... още една причина да не опитвам... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook