Врата за външен надземен гараж

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от ildivvy » 11 Май 2018, 6:57

Зависи какво означава "секционна врата"! Ролетните също са от секции,но с по-малки размери! Ако говорим за тези,които са от 5-6 "парчета",май има и "ръчни"!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от Dextuar » 11 Май 2018, 7:02

ildivvy написа:Зависи какво означава "секционна врата"! Ролетните също са от секции,но с по-малки размери! Ако говорим за тези,които са от 5-6 "парчета",май има и "ръчни"!
Гаражът има само външен вход през самата врата, така че според мен, ако не е с автоматична врата, няма как да е въобще секционна, а трябва да е от тези моноблок с ключалка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от TheFreeRider » 11 Май 2018, 7:05

Има секционни, които не са автоматични, така че е твърде вероятно разликата наистина да е само в автоматизацията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от ildivvy » 11 Май 2018, 7:14

Вратата на моя гараж е ролетна (поне така си мисля) и я отварям и затварям ръчно! Като казвам ролетна,имам предвид,че е от ламаринени секции с размери от 10-12см,може би,които са захванати една за друга и се навиват на ос над вратата! Входа за гаража е само един!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от 100imenov » 11 Май 2018, 8:14

Наскоро автоматизирах моя гараж и масово цените са около 7-800лв за автоматика с дистанционно и монтаж при ролеттна врата, за секционните дори мисля че е по-евтино. Ако гаражът няма 2ри вход, трябва допълнително да се закупи "бронирана" кутия до която имаш достъп, за ръчно отваряне, ако спре тока или има проблем автоматиката.(разбира се има вариант да я избегнеш, но не мисля че трябва да го пиша как става).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от hell's angel » 11 Май 2018, 8:52

Слагай юпс, ако те мързи като мен :mrgreen: иначе в Софето рядко спира тока, та да го мислиш чак толкова.
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от DigitalExile » 11 Май 2018, 8:59

Най добрия вариант за отваряне на автоматична врата които съм виждал е през телефонно обаждане (един вид звъниш на вратата и тя се отваря :mhihi: ) . Телефона които е на вратата приема 2-3 номера, ако друг звънне не се отваря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от mrlargo » 11 Май 2018, 9:47

dextuar написа:
ildivvy написа:Зависи какво означава "секционна врата"! Ролетните също са от секции,но с по-малки размери! Ако говорим за тези,които са от 5-6 "парчета",май има и "ръчни"!
Гаражът има само външен вход през самата врата, така че според мен, ако не е с автоматична врата, няма как да е въобще секционна, а трябва да е от тези моноблок с ключалка.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Mоята беше секционна без мотор - така я взех от строителя и после си доплатих за мотор. Прикачил съм снимка на какво се разбира под секционна врата. Секционните врати има предимство пред тип 'летящо крило' и ролетни поради възможност за по-голям светъл отвор, по-добра изолация и т.н.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от ildivvy » 11 Май 2018, 11:04

Моята врата е същата,но "секциите" са малко по-малки и са от ламарина,а не такива! Т.е. светлия отвор е същия или колкото на бетона зад нея!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от Dextuar » 11 Май 2018, 18:20

mrlargo написа:
dextuar написа:
ildivvy написа:Зависи какво означава "секционна врата"! Ролетните също са от секции,но с по-малки размери! Ако говорим за тези,които са от 5-6 "парчета",май има и "ръчни"!
Гаражът има само външен вход през самата врата, така че според мен, ако не е с автоматична врата, няма как да е въобще секционна, а трябва да е от тези моноблок с ключалка.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Mоята беше секционна без мотор - така я взех от строителя и после си доплатих за мотор. Прикачил съм снимка на какво се разбира под секционна врата. Секционните врати има предимство пред тип 'летящо крило' и ролетни поради възможност за по-голям светъл отвор, по-добра изолация и т.н.

Нещо такова си го представям и аз, тоест май, май икономически не е много изгодно да приема офертата, 1060лв само за мотор + 2 дистанционни ми се струва много, ако приемем, че всичко друго е еднакво.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от DigitalExile » 11 Май 2018, 18:50

Читав мотор си е пара, аз на дворната сложих скоро 1.6к ... ама там много тежка вратата,че е 3.5+ метра.
За гаража не съм слагал защото вратата е лекичка пък и е крило при мен, тая дворната едвам се бута просто е неизбежно.
Но и в твоя случай не бих слагал нищо честно казано.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от Club BMW » 11 Май 2018, 19:30

Вратата винаги може да се автоматизира допълнително и за по-малко пари. Удобство е, другото е хамалогия.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от DigitalExile » 11 Май 2018, 19:44

mrlargo написа:Mоята беше секционна без мотор - така я взех от строителя и после си доплатих за мотор. ....


Колега контакта за мотора пак ли е на тавана, като при вратите тип крило?

Аз предлагам да им каже да изкарат контакт за мотора и в последствие да го добави ако реши :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от BMW_RIDER » 12 Май 2018, 0:22

Не знам как секционната е с по добра изолация от летящо крило, моето летящо крило е с 10 см фибран самата врата е 12 см дебела не знам това да може да стане на секции. На наще на къщата иначе има 2 секционни и 20 години не са мръднали. От ролетните съм с лоши впечатления, дават усещане на паянтови и с тези алуминиеви ламелчета е смешно да се говори за изолация. Изключение от това което съм виждал са ролетните на Хйорман, но цените са по 3 на това за кеото се говори.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от ildivvy » 12 Май 2018, 13:38

Зависи за къде става дума! При мен ситуацията е по-различна! Гаража е в подземен паркинг и най-ниската температура зимата е 6'С! При тези условия няма нужда от изолация! Пространството не се отоплява и няма нужда от изолация! Дори да беше 20см,нямаше да е по-топло! Ако гаража е под жилищна сграда е друг въпрос! Отделно,на входа имаме огромна,масивна,автоматична врата "Хьорман",която затваря целия паркинг доста сигурно! Въпроса е колегата да си намери добра оферта за автоматизирането на вратата и да действа!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров

Последни теми
Facebook