Траурна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Траурна тема

Мнение от BMW_POWER » 02 Май 2018, 5:43

Не знам как да започна. Нали сме си БМВ-мама и всеки яко споделя и добро, и лошо. Рано или късно гушкаме босилека и кой откъде е :conf:

Та,

трябва ми информация от колега "в бизнеса". Става въпрос с някой, който знае какво става в Централните Софийски гробища. Администрация и т.н. Питането ми е съвсем сериозно и очаквам включване тук или а ЛС. Благодаря на всеки, който има какво да каже или да удари едно рамо. Имам проблем с роднини (баси как звучи) и ми трябва информация.

Благодаря предварително!

При желания на другата страна гарантирам 100% конфиденциалност.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 21.02.2010
Пол: Мъж
Кара: z3

Re: Траурна тема

Мнение от prozorche » 02 Май 2018, 6:11

Взимаш смъртен акт и лична карта на покойния и отиваш на централните. Хората там са точни и ти помагат с всичко. Не се лъжи да използваш траурни агенции, защото взимат двойно и тройно.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Траурна тема

Мнение от BMW_POWER » 02 Май 2018, 11:56

Става въпрос за собственост на гробно място, покупка, продажба, прехвърляне на собственост. Все от тоя род. Незаконни прехвърляния, документи с невярно съдържание, давност върху тези неща.
Благодаря предварително за всяка информация!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Траурна тема

Мнение от cod-cdbp » 02 Май 2018, 12:10

Съжалявам за офтопика, но съм си обещал един ден, като си отида, да нямам ни гроб ни нищо, защото и това се превърна в отвратителен бизнес.

Едни клонки, в планината, бензина, клечката и толкова.
Просто е грозно и противно всичко това, което се случва.

ПС С раждането е същата тъпотия. :paranoid:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Траурна тема

Мнение от Borymeckata » 03 Май 2018, 7:35

Така е, копелетата използват, че си шашнат и те скубят яко... Не искам да се сещам какво беше, когато почина майка ми. Грозна работа...

Серизно обмислям да си заваря с телоподаващото един истински ковчег от стоманена ламарина, да го боядисам с Протекта и да го прибера. Когато дойде моментът - ще ме заровят някъде в двора на селската ни къща, без да се налага да разкопават уж "фамилния" ни гроб и да вадаят кокалите на родителите ми... Поне място има достатъчно, а и градината ни изглежда по-свежо от порутеното гробище до циганската махала:

Изображение

Съвсем сериозно го обмислям... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Траурна тема

Мнение от turieca » 03 Май 2018, 9:06

Трябва разрешение от кмета на населеното място, но и той май трябва да пита нагоре. Ако няма топки може и да не позволи. Прясно инфо от преди 2 месеца за съжаление.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Траурна тема

Мнение от efren » 03 Май 2018, 11:29

Borymeckata написа:Така е, копелетата използват, че си шашнат и те скубят яко... Не искам да се сещам какво беше, когато почина майка ми. Грозна работа...

Серизно обмислям да си заваря с телоподаващото един истински ковчег от стоманена ламарина, да го боядисам с Протекта и да го прибера. Когато дойде моментът - ще ме заровят някъде в двора на селската ни къща, без да се налага да разкопават уж "фамилния" ни гроб и да вадаят кокалите на родителите ми... Поне място има достатъчно, а и градината ни изглежда по-свежо от порутеното гробище до циганската махала:

Изображение

Съвсем сериозно го обмислям... :dunno: :dunno:


Богатите цигани правят така. Правят железен ковчег с размер на малка стая, слагат легла, пердета, маса и накрая роднините хвърлят вътре пачки с пари. Накрая на погребението с телоподаващото, защото не липсват желаещи да освободят починалия от бремето на парите и златото. :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Траурна тема

Мнение от Borymeckata » 03 Май 2018, 12:33

efren написа:Богатите цигани правят така. Правят железен ковчег с размер на малка стая, слагат легла, пердета, маса и накрая роднините хвърлят вътре пачки с пари. Накрая на погребението с телоподаващото, защото не липсват желаещи да освободят починалия от бремето на парите и златото. :mhihi:


Абе ще мина и без пердета и мебели, аз съм православен християнин и не искам да ме погребват като египетски фараон. Но един по-приличен ковчег не бих отказал, защото си спомням за погребението на майка ми какво домъкнаха. Беше някаква грозна кутия, скована от талашитени плоскости, без дъно и с капак от фазер... Честно, аз и куче не бих погребал в това, направо е срамно. Даже брата на героя от Аватар, дето го изгориха още в началото, имаше къде по-почетно погребение - бяха го сложили в обикновен кашон от хладилник, но не и в такова талашитно - фазерно недоразумение...

Сега се сещам - като ни умря папагалчето, го погребахме в пластмасова кутия за храна, с плътно затварящ се капак, а жената беше сложила и цветя вътре... Е, и аз искам прилично погребение, не съм по-долен от папагала... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Траурна тема

Мнение от firstduo93 » 03 Май 2018, 13:08

Бягай ве ще ме погребват , да ме хвърлят там в някоя кофа и те това е ,да се свършва с тая мъка ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Траурна тема

Мнение от Borymeckata » 03 Май 2018, 13:11

Еее, дай го малко по-позитивно... 25 направи скоро и - мъка. Ами ние, дъртите какво да кажем? Погледни на живота "от светлата страна" - сега е пролет, идва лято, мацките ще се разхвърлят, ще тръгне пик-ъпа... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Траурна тема

Мнение от DLVasilev » 03 Май 2018, 13:22

Казал съм на жената да ме хвърли в канала у гаража и да ме залее с бетон и да забучи полуоска с каре отгоре вместо цвеке :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Траурна тема

Мнение от firstduo93 » 03 Май 2018, 13:29

Borymeckata написа:Еее, дай го малко по-позитивно... 25 направи скоро и - мъка. Ами ние, дъртите какво да кажем? Погледни на живота "от светлата страна" - сега е пролет, идва лято, мацките ще се разхвърлят, ще тръгне пик-ъпа... :yes: :yes:


Че какво като съм на 25 , знаеш ли тези години колко бързо ще минат и вече ще мисля за оня свят . А не се знае дали ще стигна и до там де, всеки ден стават инциденти. Ти ясно отиваш към края , все пак ти желая дълголетие . Пикъпа си е пикъп ,това не го слагай тук , тя ми е слабост :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Траурна тема

Мнение от Knoxville_ » 03 Май 2018, 13:33

Как го засили.. :lol: :lol: :lol:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Траурна тема

Мнение от c04 » 03 Май 2018, 19:09

DLVasilev написа:Казал съм на жената да ме хвърли в канала у гаража и да ме залее с бетон и да забучи полуоска с каре отгоре вместо цвеке :mhihi:

Ба да им лепне една емблема поне :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Траурна тема

Мнение от Mpower94 » 04 Май 2018, 18:05

Вече е малко късно ,но на колегата трябва ли му още инфо? Или си свърши работа вече?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook