Покривало против градушка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Покривало против градушка

Мнение от vixx » 26 Апр 2018, 16:19

Понеже вече си е сезона на лошото, а през последните години единствената кола която успях да опазя е БМВ-то, благодарение на гаража, сега търся как да не я мисля в моментите в които е извън него. Видях това: https://goo.gl/3VGXuF и се чудя някой пробвал ли го е лично, или пък нещо подобно на него, което наистина да работи?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Покривало против градушка

Мнение от pinko_23 » 26 Апр 2018, 16:59

Колега аз пазя мойто с китениците, не е лоша идеята обаче на паркинга на който си държа колата има котки и като видят нещо такова веднага са отгоре и ще го надерат и него и боята, а китеника немогът дебел и даже и да пуснат нокти неми дерат боята.
Иначе изглежда добре и би трябва да предпазва ама то пак зависи от градушката.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Покривало против градушка

Мнение от Stoqnchev » 26 Апр 2018, 18:33

Не се лъжи да го купуваш няма да те предпази особено много с тези 4 мм дебелина на предния капак , тавана и задния капак , а пък отстрани си оставаш гол. За да ползваш такова неща колата ти трябва да е постоянно чиста , защото при сваляне и слагане дерат боята.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Покривало против градушка

Мнение от NGneer4eto » 26 Апр 2018, 19:49

https://www.youtube.com/watch?v=8Kz3CXlgp9A

Това изглежда доста интересно. Едва ли градушката ще го събори, но ме съмнява за вятъра. Уж го дават да издържа и на вятър, но съм леко скиптичен. Изглежда доста скъпичко, но гледам има и разни други марки и модели в нета.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Покривало против градушка

Мнение от ceko88 » 26 Апр 2018, 21:17

Каквото и да си говорим най оптималното и сигурно решение си остава гаража .Колкото до тези предпазни покривала използвал съм няколко и останах с лошо впечатление .Ако изкарат един сезон е добре късат се да не говорим за драскотините които оставят по колата независимо дали е мита или не .Колкото до тези предпазните за градушка в техен + е ,че това тънкото донъпренче което се поставя от долу предпазва повече от драскотини заради мекия материал ,но при по сериозен град не разчитайте на него .
Колкото до тези модерните и скъпите просто мисля, че е без мислено като цяло висока цена и много джамбази .
Едно от удачните решения, ако нямате гараж е да си построите един навес или сгъвам такъв .Но и той не е евтин както ще видите от линка .https://pokrivalo.info/produkti/sglobjaemi-garaji/mobilen-garaj-s-padasht-pokriv-detail

Аз буквално преди няколко часа с бързината на падащ метеорит завивах моята за да я предпазя от падащите камъни тека , че сезона вече е открит . :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Покривало против градушка

Мнение от vixx » 26 Апр 2018, 21:53

Колега, кажи поне с какво я завиваш, че да ходя да завивам, ако се наложи?
Тези мобилните гаражи са интересни, но цената няма да мога да я прежаля, а и съм убеден, че някой усмихнат съсед ще ми го среже моментално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Покривало против градушка

Мнение от drifty » 28 Апр 2018, 8:48

Аз я спирам под дърветата на улицата и се надявам да омекотят удара :D В къщата си излях плоча и си вдигнах навес, и като не се кара колата стои там и е в безопасност. Но тук в града, като не мога да си направя нещо такова, под дърветата и това е.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Покривало против градушка

Мнение от Vanqu1sh » 28 Апр 2018, 20:02

Аз следя Фейсбук и се крия в някой мол. :mhihi:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Покривало против градушка

Мнение от efren » 29 Апр 2018, 7:41

vixx написа:Понеже вече си е сезона на лошото, а през последните години единствената кола която успях да опазя е БМВ-то, благодарение на гаража, сега търся как да не я мисля в моментите в които е извън него. Видях това: https://goo.gl/3VGXuF и се чудя някой пробвал ли го е лично, или пък нещо подобно на него, което наистина да работи?


За мен поне 4 мм EVA е напълно достатъчно за предпазване от почти всяка градушка.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Покривало против градушка

Мнение от Mollov » 30 Апр 2018, 14:17

T.e. полиетилен? Има едни покривала, продават се от....... забравих им името... намират се лесно след търсене в Google.... тяхните покривала са с 5мм пенопласт... ама не съм сигурен, че ще опази на 100%...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Покривало против градушка

Мнение от efren » 30 Апр 2018, 14:59

EVA е етил винил ацетат - пенообразен материал с висока степен на ударопоглъщане. EVA е например меката част от подметката на маратонките или меката част на дръжката на въдиците (които не са с корк), боксови каски и ръкавици и т.н. Всъщност е пяна със затворена структура.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Покривало против градушка

Мнение от Mollov » 30 Апр 2018, 15:36

4мм ми се струва... тънко :D Ако отдолу се подложат още някакви неща, може и да се получат нещата... или направо с две покривала, едно върху друго :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покривало против градушка

Мнение от Jordana » 08 Май 2018, 17:31

Какво покривало трябва за тази ?
https://www.youtube.com/watch?v=VcLTqWfLut4
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Покривало против градушка

Мнение от deyan-enchev » 09 Май 2018, 12:23

^^^От Вибраний :mhihi:

Инъче това даже си има Mobile App: https://www.youtube.com/watch?v=IAyEcStRKxs :mhihi: :mhihi:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook