Защо хейтвате Mercedes-Benz?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Апр 2018, 18:47

Grozdanoff написа:
drago_pavlov написа:
Exclusive89 написа:Какво им е на ВАГините имат си кенефи както БМВ и Бенц също имат.. интериора няма да коментирам, до някъде е въпрос на вкус, но като качество си мисля, че са пред БМВ.


Шегуваш се, нали?!?


За мен ВАГините имат най-якия интериор спрямо БМВ и Мерцедес...

Стига бе, ХаЛди винаги ми са ми били фаворит за най-грозен премиум волан.

По темата ти, чак да ги хейтим...просто си казваме някои неща малко по-остро, отколкото ТРЯБВА. :mhihi:
Ще ти кажа мен кое ме дразни не у колата, а у това като почнат харесващи я да ме убеждават в някакви НЕБИВАЛИЦИ. Казвам това като бивш собственик на Мерцедес(190-ка 2.0 бензин ми беше първото такси преди ехейиии, 15-на години :mhihi: смених го с Е36 320 коня, умрелия 150 коньов и все едно седнах в самолет)и от време на време каращ такъв и в момента :mhihi: (майка ми има Ц220ЦДИ, пуши си като кош(ъъъ, баш като Мерцедес, който не е чисто нов), ръждясва си та ви е бедна фантазията как)имахме и от първите очиларки Е290 дизелака, които уж също са бая здрави, имам наблюдения и върху 270ЦДИ в МЛ, всичките прехвалени и прехвалени.
Та най-много ме дразни когато някой започне да спори с мен и аз съм достатъчно тъп да му обърна внимание, обикновено в такива случаи се стига до онзи лаф с който з амен приключва спора, понякога още преди да е започнал, а именно МерцИдЙеса си е МерцИдЙес. Обикновено го казват когато вече нямат какво или започват с него когато изобщо нямат. Та този лаф ми дошъл до не знам си къде, дори жената вече като чуе някой да каже тов аи започва да се смее леко или не толкова леко. Та как да обясниш на такъв човек, че ако това важи, то и БМВ-то си е БМВ и това за него може да се каже в много по-пълна степен? Да, Мерцедес не са Волксваген и си имат доста хубави коли, има дори такива, които биха ми харесали в много особени случаи, но реално няма как да не призная, че мога да карам всички техни модели и да ми вършат работа. Това обаче ми важи и за всички марки, аз много пъти съм го казвал. Сещам се за един спор между колеги преди време. Един мой колега си бе взел нова Октавия, дизелак естествено, беше и с чипче, имаше най-високо ниво на оборудване. И понеже имаме един болен Мерцедес мозък, който караше 124-ка 300д, отказваше да признае каквато и да е друга кола. На въпроса да отговори дали има едно нещо, което Октавията да няма, той каза, че били много нещата, но не можа да каже нито едно. :mhihi: Може би реално беше малко по-голям, друго, нито разход, за вървеж да не говорим, здравина също. Беше 4 матик, но му викахме всички асматик, понеже му беше махнал полуоските защото били много скъпи и нови и стари и като се сучпиха нямаше решение. :mhihi: Та чувал съм всякакви идиотщини от точно ей такива хора относно Мерцедес, но ако си плямпаха само колко са им велики кочините, то нямаше да ми пречат особено. Те обаче откровено си мразят всички други марки з атях всички са боклук, но най-вече БМВ!!! Само да вметна, че тоя мой колега казваше, че никога няма да си купи Дачия за такси, обясняваше какви боклуци са и накрая си взе Дачия Дъстър, който "джип" дори е само с предно предване. :shock: :mhihi: Дотогава не бях чувал за джип само на предно, признавам си.
Та тия хора толкова много плюят по БМВ, че ви е бедна фантазията. Няма да стигне полето, но да знаете, че по-трошливи коли от БМВ-то няма и най-вече такива, които да горят толкова масло, вода и...гориво! Бърка масло и вода сте го чували. Тоя мит за горенето беше хита през 90-те и първото десетилетие на новия век. Дори още ги тресе някои. Нищо, че нещата идват от това, че едно време са сравнявали главно горене на Голф 1.2, Астра и рядко с Пасат 1.6 и Вектра 1.6(макс 1.8)с 520и в Е34. Та всичкия този хейт, който съм чувал с ушите си ме е карал да казвам понякога и аз неща, които не искам(не, че не ги мисля, но предпочитам да си премълча по принцип и да се правя, че слушам глупостите)и за МерЦедес и за ХаЛди, ама просто няма как.
Дори съм им казвал на някои макар и иронично неща от сорта "да, за нищо не става БМВ, карайте си другите коли, тия не ги поглеждайте дори". А да чуеш някой, който си е купил милионник на БМВ и се случило да смени няколко неща, а е очаквал всичко да е както при Лада 1500... :help: :help: :help: ...малеееее, никога повече БМВ! Нали ги видях, няма такива боклуци, това смених, онова смених, гореше гориво(сякаш другите връщат, а това, че гори и върви повече не се отичат ако е вярно изобщо), масло, загравяше, бобини, не знам си какво, голям боклук излезе това 15-120 годишно БМВ, а аз очаквах да сменя там едно масло и някоя свещ и толкова.
Та всички тези неща супер много са ме дразнели през годините след училишните и от там явно ми е останало малко жега към тия. Иначе дори не ме дразнят толкова позьорите с дизелова ЕС класа или ЕС 350 ли беше на газ, а и двете маскирани като ЕС 63 АМГ с всичките му глупости по колата та да заблуди хората, без звука и вървежа разбира се. :mhihi: Дори топ селяните с очиларки(да не се обиди някой, нямам предвид всички каращи такива коли, а просто най-голям брой позьори съм забелязал с тези модели)или старите ЕС класи не са в състояние да ме дразнят въпреки самочувствието, което демонстрират все едно карат Майбах, а не 15-20 годишен кенеф, който пуши, не върви, гори(всичко онова, което говорят за БМВ същите тези тъпанари)и тракат както не трака нито един скапан дизел на планетата между другото, казвам го с чиста съвест, все едно слушаш 123-ка. :help: Иначе го паркираме все едно господ слиза, всеки с нещо ни е длъжен и гледаме лошо. Скоро един такъв чичка работещ като охрана цял живот в поликлиника и сега сотаджия слиза от първата очиларка с един анцуг Адидас, някаква шапка и една камара златни(навярно)ланци изкарани над анцуга да се мяткат като се поклаща, държи телефона в едната ръка и я мятка с разперени таралежи, лягаш от смях. Нищо против Адидас, доста неща имам даже техни, но начина е особен при тоя. МерцИдЙеса черен(естествено)някаквъв 200 дизел ли е колко там, нашарен целия с някакви лъскави лайсни от ония, които ги продават по пазарите, чак такива лъскави хриле на калника сложил, такива лъскави лайсни по багажници, по...абе навсякъде, все се каня да го снимам и да го пусна да се смеете, ама все няма време. :mhihi: Пък и той го смени със...следващата очиларка. Пак черна, пак ще тръгва с лайсните като я гледам. Тая я купиха май едни мангали. :mhihi:
Та да е ясно, не ме дразнят колите, които иначе казах, че като на всеки производител са хубави, затова са премиум дори, даже съм карал, карам и сигурно ще карам защото майка ми ги харесва да им се невидят и кочините. :mhihi: В цедката се чувствам все карам кораб, който по завоите ще се обърне сравнимо с Е36-цата ми от едно време. Като патка е.
Но...аз си стоя зад думите за дизелите им. Боклук са и то голям когато поостареят малко и това от ЦДИ насам. Много народ е плакал, много майстори са ми казвали колко са зле, сам видях малко, но все пак видях, а странното е, че все още има хора, които мислят, че ще си купят един ден Мередес защото не се чупел! Това явно тръгва от някаква приказка от типа басни, че някакъв човек трябвало да живее най-пестеливо и го питали какви неща ще си купи за да живее така и той казал за колата, че ще е Мерцедес защото била най-драва и най-малко ще се чупела, нищо че била най-скъпа, нещо такова беше, но съм го чувал не един път. :mhihi:
Разберете, че няма кола, която не се чупи все казвам на подобни хора, ама...
Скоро един наш човек, който все е по събори караше две-три 535д Е60, та бартероса случайно за фейсова Е класа от тия новите с квадратните фарове, които на фейса ги сляха. Та орева света докато се отъре от нея, за близо 40 и ли я даваше не помня вече, пак се качи на 535д Е60. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от Vanqu1sh » 21 Апр 2018, 19:24

Benord написа:Те половината коли още от завода си излизат дефектни. На десетата година са с изядени шасита,разпаднати седалки и умрял мотор.

Ти имаш ли представа конкретно каква им е антикорозионната защита и какъв е контрола на качеството в автомобилен завод?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от vlad0 » 21 Апр 2018, 20:16

Чети как ги мразят хората :) viewtopic.php?f=4&t=428009

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от Exclusive89 » 21 Апр 2018, 20:41

drago_pavlov написа:
Exclusive89 написа:Какво им е на ВАГините имат си кенефи както БМВ и Бенц също имат.. интериора няма да коментирам, до някъде е въпрос на вкус, но като качество си мисля, че са пред БМВ.


Шегуваш се, нали?!?

Не, не се шегувам. Имал съм допир до много модели и на двете марки, гледал съм какви ли не ревюта, ами Ауди са по-добри (интериор/качество). И ВАГ НЕ са само Ауди и Шкода :!:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от host » 21 Апр 2018, 20:52

гледай ама картинката на екрана е леко различна от действителността

кефа да слезеш от Голфче и влезеш в А8ца и да видиш 1/3 от интериора на голфа е голяма работа... не думай

плащат си за ревюта ВАГ-ините но са яко надценени с изключение на шкодичките които за цената си са приемливи

Иначе какво освен основното им портфолио ни предлагаш да гледаме... Бентли и Ламборгини?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от KoolyO » 21 Апр 2018, 21:16

Е тая тема ще спечели за най-хейтърска на годината :lol:
И веднага се намесиха wannabe-тата от VAG. Ми не стават и тв'а си е. Интериор-минтериор. Вземи си трабант, закарай го на Вилнер и ще имаш по-добър интериор и от Бентли, ако искаш. Ама пак няма да си в Бентли. Толкова за "хубавия" им интериор...
А, и за това, че са wannabe-та: Тема за Мерцедес в БМВ форум. Първите, които се нахвърлят са VAG-аджиите, плюещи и по двете, търсещи себеутвърждение. Ми изводите са ясни.

По темата.
Мерцедес хейтят тези, на които постоянно им се натяква от чичковци и квартални знаячи фразата "Мерцедес и всички останали", а те знаят, че не е така. И разни заслепени по други марки - същият тип хора, които обясняват, как БМВ не стават за зимата и си вярват...
Аз за Мерцедес не мога да кажа нищо лошо. Имат и провали, ама искам някой да ми покаже марка, която нямат. Да, масовите модели не са толкова директни, като управление, но пак са на километри пред останалите (абе има някой модели на Lexus, където повече ми харесват, ама...)
Супер са си колите и както написах и в другата тема, ако БМВ не съществуваше щях да карам Мерцедес. Не защото са толкова велики, ама като теглиш чертата са най-близко до това, което (ние тук) търсим в едно БМВ.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от Exclusive89 » 21 Апр 2018, 21:35

host написа:гледай ама картинката на екрана е леко различна от действителността

кефа да слезеш от Голфче и влезеш в А8ца и да видиш 1/3 от интериора на голфа е голяма работа... не думай

плащат си за ревюта ВАГ-ините но са яко надценени с изключение на шкодичките които за цената си са приемливи

Иначе какво освен основното им портфолио ни предлагаш да гледаме... Бентли и Ламборгини?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ти се засегна нещо май г-н разбирач?! Ако искаш гледай Bugatti.. Те щот БМВ не са надценени налЕ? От какъв голф слезна и на каква осмица се качи?
Да не гледаме/вярваме на ревюта направени от професионалисти? да слушаме бай Иван или Драган?! Чета и за Бенца от разни форумни специалисти, че били за дъртаци, само да Ви питам нЕкога качвАли/карали ли сте AMG или га пишете коментари в главите ви се въртят 124ки :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от ildivvy » 21 Апр 2018, 22:24

На мен пък ми допадат "фейсовите" CLK-та! Не изглеждат толкова лошо,"бензинките" им май не харчат толкова масло,като М54... По-новите Е-клас купе също са с хубав дизайн...Технически,кой знае :dunno:
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от Benord » 21 Апр 2018, 23:32

Vanqu1sh написа:
Benord написа:Те половината коли още от завода си излизат дефектни. На десетата година са с изядени шасита,разпаднати седалки и умрял мотор.

Ти имаш ли представа конкретно каква им е антикорозионната защита и какъв е контрола на качеството в автомобилен завод?


За антикорозионната защита,колко им е добра е необходимо само да се огледате.Опелът е по-добър в това отношение. За качественият контрол,колко е стриктен само ще кажа,че вече се нагледах на собствен гръб,какво е некадърноста в наши дни.Всичко се замазва и наглася,за да не стане беля по веригата.Може да Ви изглежда невероятно,но такава е действителноста.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от expl0de » 22 Апр 2018, 0:10

Не ми харесва, че не могат да се кодират разни дребни настройки, освен това предпоследните модели не ми харесват визуално с малки изключения от най-високия клас. След 5 години, ако трябва пак да си купувам, ще има дилема.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Апр 2018, 0:21

До БМВ можеш да сложиш ВАГ точно толкова, колкото и Опел. Всъщност Опелът поне не е надценен, а и здравината му далеч не е от тази кекавата и надценена(като цяло на ВАГ)на интериорния шедьовър гоУф или ХаЛди. :mhihi: Изключвам гоУф 2. Те бяха здрави. :mhihi:
Леон е по-красивият гоУф, Шкода е по-здравия Пасат, какво да говорим повече? :dunno:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от acho.rs » 22 Апр 2018, 8:02

KoolyO написа:Е тая тема ще спечели за най-хейтърска на годината :lol:
И веднага се намесиха wannabe-тата от VAG. Ми не стават и тв'а си е. Интериор-минтериор. Вземи си трабант, закарай го на Вилнер и ще имаш по-добър интериор и от Бентли, ако искаш. Ама пак няма да си в Бентли. Толкова за "хубавия" им интериор...
А, и за това, че са wannabe-та: Тема за Мерцедес в БМВ форум. Първите, които се нахвърлят са VAG-аджиите, плюещи и по двете, търсещи себеутвърждение. Ми изводите са ясни.

По темата.
Мерцедес хейтят тези, на които постоянно им се натяква от чичковци и квартални знаячи фразата "Мерцедес и всички останали", а те знаят, че не е така. И разни заслепени по други марки - същият тип хора, които обясняват, как БМВ не стават за зимата и си вярват...
Аз за Мерцедес не мога да кажа нищо лошо. Имат и провали, ама искам някой да ми покаже марка, която нямат. Да, масовите модели не са толкова директни, като управление, но пак са на километри пред останалите (абе има някой модели на Lexus, където повече ми харесват, ама...)
Супер са си колите и както написах и в другата тема, ако БМВ не съществуваше щях да карам Мерцедес. Не защото са толкова велики, ама като теглиш чертата са най-близко до това, което (ние тук) търсим в едно БМВ.

Колега, май ти убявга че само автора на темата си защитава алудитата и мйерцидесите. И още по-интересно е че пуска такава тема, след като в анкетата се разбра, че на повечето хора тук Мерцедес им е 2рия избор за автомобил :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от Vanqu1sh » 22 Апр 2018, 9:55

Benord написа:
Vanqu1sh написа:
Benord написа:Те половината коли още от завода си излизат дефектни. На десетата година са с изядени шасита,разпаднати седалки и умрял мотор.

Ти имаш ли представа конкретно каква им е антикорозионната защита и какъв е контрола на качеството в автомобилен завод?


За антикорозионната защита,колко им е добра е необходимо само да се огледате.Опелът е по-добър в това отношение. За качественият контрол,колко е стриктен само ще кажа,че вече се нагледах на собствен гръб,какво е некадърноста в наши дни.Всичко се замазва и наглася,за да не стане беля по веригата.Може да Ви изглежда невероятно,но такава е действителноста.

Би ли споделил нещо по-конкретно, че ми стана интересно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от drago_pavlov » 22 Апр 2018, 10:36

Exclusive89 написа:
drago_pavlov написа:
Exclusive89 написа:Какво им е на ВАГините имат си кенефи както БМВ и Бенц също имат.. интериора няма да коментирам, до някъде е въпрос на вкус, но като качество си мисля, че са пред БМВ.


Шегуваш се, нали?!?

Не, не се шегувам. Имал съм допир до много модели и на двете марки, гледал съм какви ли не ревюта, ами Ауди са по-добри (интериор/качество). И ВАГ НЕ са само Ауди и Шкода :!:

Какъв допир си имал? На комшията колата пред блока?
Аз пък ревюта не съм гледал...
Поддържал съм две коли в продължение на 5 години, едната БМВ, другата ауди, една и съща година, една и съща поддръжка (даже аудито беше в семейството повече от 5 години, когато купих БМВ-то с неясна история). Еми даже жена ми стигна до извода "Чак сега разбирам тия аудита какъв боклук са", а ти си вярвай колко са качествени...
Това е най-надценената марка в последните години, даже не мога да проумея как се набутаха и те в графата "премиум"... Вероятно с много сухо под масата за "професионалисти" дето им правят ревютата...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Защо хейтвате Mercedes-Benz?

Мнение от Benord » 22 Апр 2018, 10:49

Vanqu1sh написа:
Benord написа:
Vanqu1sh написа:
Benord написа:Те половината коли още от завода си излизат дефектни. На десетата година са с изядени шасита,разпаднати седалки и умрял мотор.

Ти имаш ли представа конкретно каква им е антикорозионната защита и какъв е контрола на качеството в автомобилен завод?


За антикорозионната защита,колко им е добра е необходимо само да се огледате.Опелът е по-добър в това отношение. За качественият контрол,колко е стриктен само ще кажа,че вече се нагледах на собствен гръб,какво е некадърноста в наши дни.Всичко се замазва и наглася,за да не стане беля по веригата.Може да Ви изглежда невероятно,но такава е действителноста.

Би ли споделил нещо по-конкретно, че ми стана интересно?


Най-големият проблем на фирмите в момента е липсата на качествена работна ръка.Работници дал господ ама не е от хора,които са наясно със съответният процес на работа.Операторите идея си нямат как работи машината,а техническият персонал,който я поддържат пък въобще не знаят защо работи.Интересно,нали? В един завод примерно от 600-700 човека само трима-четирима вършат работа,другите чакат да им се каже, какво и как да го правят и ако не им кажеш дремят като мисири.Машините постоянно се развалят от некадърна работа и лоша поддръжка.Настройването им не е проста работа,защото отклоненията на допуските стават доста извън правилата.Настройваш електрониката на пет градуса, колкото е идеалното да речем,а като замериш имаш 12-13 градуса в материала.Границата да речем е 8.И какво правим?Казваш на шефа той вика техниците,почва се едно чесане по главите,ама има и план,а ивремето си върви и... така всеки божи ден.Аман!Иначе протоколите като ги четеш всичко си е наред.Да не говорим,че качественият контрол в усилието си да постигне резултати така пресира работата,че нещата от дивотиите,които се измислят почти всеки ден,напълно саботира работният процес.Толкова стига ли?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook