Най-предпочитан град за живеене в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кой град предпочитате ?

София
39
22%
Пловдив
52
30%
Варна
26
15%
Бургас
21
12%
Стара Загора
8
5%
Велико Търново
14
8%
Благоевград
2
1%
Видин
3
2%
Враца
2
1%
Добрич
0
Няма гласували
Кюстендил
2
1%
Пазарджик
2
1%
Перник
1
1%
Хасково
2
1%
Русе
2
1%
 
Общо гласове : 176
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Е.Димитров » 17 Апр 2018, 16:43

Аз ще се спра на думата "Предпочитан" град и за мен това разбира се е София.
Защо предпочитан- защото в София има всичко, лесно достъпно е, цени има всякакви и много често са по-ниски от колкото в други градове.
Онзи ден примерно, реших да си взема косачка за трева бензинова, втора употреба.
Търсих в Пловдив, прерових всички обяви, намерих разбира се, но цените бяха по-високи а качеството беше доста ниско.
Понеже често се прибирам в София, реших да потърся в обявите с адрес София и намерих, много и различни, цените по-ниски, избрах си страхотна, добре изглеждаща и на значително по-ниска цена.
Също така си търсих бус, товарен определена марка и година. В Пловдив този модел е най-скъп, в София имаше доста оферти. В крайна сметка не го купих от София, нямах време да обикалям, а от друг град до Пловдив.

Аз съм кореняк софиянец, но от няколко години живея в Пловдив, и за това мога да направя обективна и реалистична оценка.
Когато тръгнеш да търсиш примерно автосервиз, много по-лесно е да намериш читав във всеки квартал на София, решиш да посетиш заведение, в София има изобилие, не че в другите градове няма, но в столицата са от всякакъв тип, атмосфера, има места и различна кухня. Я си отворете ресторант само за суши примерно в Пазарджик, или Търново, ще идват от интерес няколко човека и след 2-3 месеца ще има значително по-редки посещения. Магазините предлагат различни стоки, не са еднотипни, има и голям избор. В другите градове, примерно Пловдив, решиш да си купиш някаква по-засукана електроника, казват ти "доставка от София", и с доста неща е така. Магазинерите ги е страх от екзотиката, не взимат, защото пазара е ограничен и е възможно да се набутат. Има един салам, "Стария месар", тук в Пловдив не мога да го намеря :mhihi:
Харесвам и динамиката на големият град.
Това, което не ми допада в София, разбира се е движението и липсата на места за паркиране, но това вече се забелязва във всички градове.
Друго, което не ми харесва на София, това е, че трябва да се отдалечиш на минимум 50 километра, за да отидеш на някакво хубаво място с природа или нещо подобно. В Пловдив е достатъчно да излезеш от града и попадаш в много приятна среда.
За малко съм живял във Варна и в Бургас. За мен тези градове са "летни" градове, зимата е доста депресиращо, може би защото го съпоставям директно с летният сезон.

Пък и винаги са ми били смешни подобни класации тип "Най-добър град за живеене", когато някакъв друг град, освен София спечели (мисля само един път беше печелила София в такава класация), и гласовете за победителите градове, идват ...от София.
Тоест някакви хора, които живеят и работят в София, гласуват за често родният си град, който не е столицата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Knoxville_ » 17 Апр 2018, 16:56

Да кажеш, че на 50 километра от София няма нищо е (тук трябва да употребя някоя дума, но не мога да намеря точната), при положение че Витоша ни е под носа :ok: Зависи и какво разбираш под хубава природа де :bchug:

С останалите неща в коментара ти съм съгласен. Най-вече това с "най-добрия град за живеене" :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от host » 17 Апр 2018, 17:20

Абсолютно съм съгласен за цените в Пловдив, за това и спрях да работя с дилъри на техника от Пловдив, директно от София (както колегат е забелязал феномена). И едрово и на дребно, в Пловдив във всяка една сфера положението с цените е зле. Не се наемам да кажа защо, но аз избягвам и лично и по професионални подбуди да закупувам каквото и да е от Пловдив.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Grozdanoff » 17 Апр 2018, 17:46

Последно когато ходих в София, един шоп ме пита: "от провинцията ли сте", а аз отвърнах: - НЕ! От Варна съм... :) защото от както е казал Хемингуей: "Всичко, което е далече от морето е провинция" :mhihi:

Защо само в София да са големите кинти, аз познавам доста народ във Варна, които вземат от 4-10к euro на месец и това са морските кадри(капитани, механици), какъвто съм бил и аз. Варна и Бургас откриват тези възможности с агенциите за набиране на морски кадри. Отделно за дребен бизнес ако имаш начален капитал и ги виждаш добре нещата, можеш да влезеш в туризма... попринцип ако човек го домързява и няма особено големи амбиции, за него никъде няма да има пари...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Don_Diego » 17 Апр 2018, 18:58

Уж никой не харесва София, а всички са тук :mhihi:
А заради придошлите пък, аз вече започвам да не искам да живея в родния си град :banghead:
София ако е постоянно, както е по дългите празници ще е райско кътче

ПП: Извинявам се ако мнението ми обижда някой, който е дошъл тук в търсене на по-добър живот. Имах комшийска разправия с "пришълец" и още съм под пара :ranting:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от NGneer4eto » 17 Апр 2018, 19:03

Абе въпросът най-добрият град за работене ли е или за живеене? Вярно, че връзката е много силна, но все пак...
Единствено софиянец може да каже, че София е най-добрият град за живеене, защото просто сигурно не е живял другаде. За работене естествено градът е София, но също има и в по-средните градове добре платена работа, стига да си способен и да не те мързи. За мен е важен баланса. За живеене може би Пловдив е градът. Концентрация на много красиви жени и сравнително спокойствие за град с такива размери. Имам много познати, които не се оплакват от липса на работа, но заплатите не могат и да се конкурират със софийските.
Иначе аз отговорих Стара Загора, защото си е моят град и си се живее прекрасно тук. Жалко, че продължават да ни тровят ежедневно от полигона и ТЕЦ-овете и има дни, в които тежко се диша.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от madafaka_donkele » 17 Апр 2018, 19:13

Grozdanoff написа:Последно когато ходих в София, един шоп ме пита: "от провинцията ли сте", а аз отвърнах: - НЕ! От Варна съм... :) защото от както е казал Хемингуей: "Всичко, което е далече от морето е провинция" :mhihi:

Защо само в София да са големите кинти, аз познавам доста народ във Варна, които вземат от 4-10к euro на месец и това са морските кадри(капитани, механици), какъвто съм бил и аз. Варна и Бургас откриват тези възможности с агенциите за набиране на морски кадри. Отделно за дребен бизнес ако имаш начален капитал и ги виждаш добре нещата, можеш да влезеш в туризма... попринцип ако човек го домързява и няма особено големи амбиции, за него никъде няма да има пари...


Айде кажи ми сега тези морски кадри, къде освен Варна и Бургас могат да виреят? Същото е и с много пришълци, кацнали в София, сред които и аз. Като си морски можеш само по черноморието да вирееш, като си ИТ само в София можеш да вирееш, и т.н. и т.н.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Bogat-Beden » 17 Апр 2018, 19:21

То и тоалетната не е най-добро място за пребиваване, но за това се казва нужник- хората ходят там по принуда и когато нямат избор ;)
Толкова по повод слабите логически изводи..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Мордехай » 17 Апр 2018, 20:24

Може ли в анкетата да се включи отговор "на село", щото тия градове малко така ама ич не ми са арни.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Grozdanoff » 17 Апр 2018, 20:26

madafaka_donkele написа:
Grozdanoff написа:Последно когато ходих в София, един шоп ме пита: "от провинцията ли сте", а аз отвърнах: - НЕ! От Варна съм... :) защото от както е казал Хемингуей: "Всичко, което е далече от морето е провинция" :mhihi:

Защо само в София да са големите кинти, аз познавам доста народ във Варна, които вземат от 4-10к euro на месец и това са морските кадри(капитани, механици), какъвто съм бил и аз. Варна и Бургас откриват тези възможности с агенциите за набиране на морски кадри. Отделно за дребен бизнес ако имаш начален капитал и ги виждаш добре нещата, можеш да влезеш в туризма... попринцип ако човек го домързява и няма особено големи амбиции, за него никъде няма да има пари...


Айде кажи ми сега тези морски кадри, къде освен Варна и Бургас могат да виреят? Същото е и с много пришълци, кацнали в София, сред които и аз. Като си морски можеш само по черноморието да вирееш, като си ИТ само в София можеш да вирееш, и т.н. и т.н.


Познавам един капитан от Горна Оряховица и двама механици единият от Търговище, а другият от Бургас, но работят с варненска фирма, за да си морски не е необходимо да си от морски град, а да си завършил морска специалност, може да се работи и от вътрешността на страна, просто ще имаш 1-2 посещения до офиса преди да те изпратят на реис...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от barabqga » 17 Апр 2018, 20:27

като си го понаправиш и малко , "където и да е" става за отговор :D

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от K_Ilkov » 17 Апр 2018, 20:41

Bogat-Beden написа:То и тоалетната не е най-добро място за пребиваване, но за това се казва нужник- хората ходят там по принуда и когато нямат избор ;)
Толкова по повод слабите логически изводи..

Днеска си говорих с един грък, вика цяла България ли смятате да се премести в София ...

Та явно нуждата е голяма ... и става все по-голяма :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от K_Ilkov » 17 Апр 2018, 20:43

Мордехай написа:Може ли в анкетата да се включи отговор "на село", щото тия градове малко така ама ич не ми са арни.

В моята анкета го има, само дето не е толкова лесно да кликне човек :|
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от bum_bum » 17 Апр 2018, 21:19

Don_Diego написа:София ако е постоянно, както е по дългите празници ще е райско кътче


Многото неща в София- магазини, кина и кафета ги има защото обичайното й състояние не като през дългите празници.

Ако стане постоянно така и тия неща ще изчезнат заедно с пришълците.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от kiko » 17 Апр 2018, 21:32

bum_bum написа:
Don_Diego написа:София ако е постоянно, както е по дългите празници ще е райско кътче


Многото неща в София- магазини, кина и кафета ги има защото обичайното й състояние не като през дългите празници.

Ако стане постоянно така и тия неща ще изчезнат заедно с пришълците.

А дано ама надали :lalala: кина,заведения и тн. си ги е имали и преди 50г. ама тая повсеместна селяния където се шири в момента /през празниците градът все едно си взима въздух/е нещо страшно!И не е само в София ами в цялата страна,като няква епидемия е.
иначе да не съм офф:за мен най хубавия град в България е Трявна!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook