Най-предпочитан град за живеене в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кой град предпочитате ?

София
39
22%
Пловдив
52
30%
Варна
26
15%
Бургас
21
12%
Стара Загора
8
5%
Велико Търново
14
8%
Благоевград
2
1%
Видин
3
2%
Враца
2
1%
Добрич
0
Няма гласували
Кюстендил
2
1%
Пазарджик
2
1%
Перник
1
1%
Хасково
2
1%
Русе
2
1%
 
Общо гласове : 176
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от TNT » 19 Апр 2018, 12:54

Ти си в кофти ситуация :mhihi: Ама споко, в София кофти-ситуацията е 1ч30мин-2 часа :mhihi:

Общо взето мнението ми е, че с 1500лв в Пловдив ще си по-добре от 2000лв в София. Сега вече ако говорим за 4к в Пловдив и 8к в София, не съм толкова сигурен :mhihi: А пък както много хора са в София на заплати 900-1000лв... това не го коментирам даже.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от cod-cdbp » 19 Апр 2018, 14:28

Аз се чудя, как така хората считат за нормално да губят по 2-3ч дневно за да отидат и да се върнат на работа и това да не е фактор в подбора на работно място и заплата.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Borymeckata » 19 Апр 2018, 14:37

Така е, това са часове от свободното ти време... Все едно да продаваш часове от живота си.

Аз работя в друг град и години наред пътувах всеки ден - събираха ми се по 2 - 2,5 часа в автобуса всеки работен ден. Макар, че нищо не правех, това пътуване много ме уморяваше, натрупваше ми се недоспиване и зимата се прибирах вече по тъмно. Но и бях по-млад тогава, издържах някак... После напуснах, работих на друго място, но след години се оказах в същата ситуация. Опитах пак да пътувам всеки ден, но... вече не става, щях да пукна още първата седмица. Затова си купих апартамент в другия град, оправих го и сега си ходя на работа с велосипеда. 7,5 километра ги взимам за 20 минути - кой като мен... :ok: :ok:
Последна промяна Borymeckata на 19 Апр 2018, 14:38, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Bogat-Beden » 19 Апр 2018, 14:38

Сега се сетих, че съм засичал разлика между придвижване пеш и с автобус от и до работа.
С автобус- 40 до 50 минути, пеш- около 50- 60 мин .. :lol: Това беше заради смяна, разбира се :) Както и трафик донякъде.
С кола беше друго- около 10на минути +/- (при липса на трафик).
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Дидо85 » 19 Апр 2018, 15:11

В София е съвсем нормално да губиш 1 - 2 часа за придвижване до работа и обратно всеки ден. И това си е твое лично време от малкото ти свободно в делничните дни. Време, в което може да изпиеш една бира с приятел, да отидеш да потренираш, ако щеш и един филм да изгледаш, ще си отпочинеш в пъти повече за следващия ден. Огромно предимство е ако можеш да живееш близо до работното място.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Dextuar » 19 Апр 2018, 16:10

Дидо85 написа:В София е съвсем нормално да губиш 1 - 2 часа за придвижване до работа и обратно всеки ден. И това си е твое лично време от малкото ти свободно в делничните дни. Време, в което може да изпиеш една бира с приятел, да отидеш да потренираш, ако щеш и един филм да изгледаш, ще си отпочинеш в пъти повече за следващия ден. Огромно предимство е ако можеш да живееш близо до работното място.
Не съм съгласен. Толкова е депресиращо от работата да гледаш към вас, а от вас към работата. От няколко месеца доброволно минах в смяна от 7 до 16. Вярно, ставам в 6 и 15, ходя 10 минути пеша до колата и минавам през центъра на София/към 14км/ до работа, но съм 7 без 5 най-късно там и не се занимавам в повечето случай с идиоти по пътя. Преди от 8 или 9 беше мъка, 1 час не ми стигаше да го мина същия маршрут :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от cod-cdbp » 19 Апр 2018, 16:21

Дидо85 написа:В София е съвсем нормално да губиш 1 - 2 часа за придвижване до работа и обратно всеки ден. И това си е твое лично време от малкото ти свободно в делничните дни. Време, в което може да изпиеш една бира с приятел, да отидеш да потренираш, ако щеш и един филм да изгледаш, ще си отпочинеш в пъти повече за следващия ден. Огромно предимство е ако можеш да живееш близо до работното място.



Напротив, не е нормално.
Когато бях учених (199х) ходех на училище с градския транспорт и това отнемаше 20мин пътуване плюс 5-10мин чакане.
В момента, абсолютно същият маршрут, със същият по номер, но модернизиран трамвай отнема 40+ минути.
След това започнах да уча в диаметрално противоположен квартал - по онези времена около 40-50мин с градския транспорт (тогава нямаше метро).
В момента, с метро и тн (работех на 200м от въпросното училище до скоро) - поне час и 20 минути.

Генерално наблюдавам, че градският транспорт стремглаво се забавя и разрежда. Нищо, че често е навалица, хората чакат твърде много и тн.
Т.е. е логично ако целта на кмета е, да намали автомобилният поток, то би трябвало да се осигури НАДЕЖДНА алтернатива, преди да се застроява с допълнителни пътни артерии.

Но като вземем предвид горното, допълним и лошата инфраструктура, липсата на паркоместа, непрекъснатите повишения на данъците, и тн, прогнозирам, че до няколко години ще се появи нов тренд за живеене в околностите на големите градове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от ildivvy » 19 Апр 2018, 19:40

cod-cdbp написа:Аз се чудя, как така хората считат за нормално да губят по 2-3ч дневно за да отидат и да се върнат на работа и това да не е фактор в подбора на работно място и заплата.


Така е,прав си! Това е и едно от нещата,които най-много не ми харесват на сегашното ми раб.място! Въпроса е,че за сега,"общия баланс" натежава в това да се позадържа още малко! Най-вероятно и със повечето колеги е така! Ако човек има избор,предполагам,че всеки би избрал по-близкото раб.място! Иначе,във всеки по-голям град, градския транспорт се влошава все повече! Това е свързано с общия увеличен трафик,то е ясно! Защо обаче нещата се влошават с метрото в София,не ми е ясно? Нали уж беше по-добре...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Дидо85 » 20 Апр 2018, 8:47

dextuar написа:Не съм съгласен. Толкова е депресиращо от работата да гледаш към вас, а от вас към работата.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз определено бих преглътнал депресията от това терасата ми да гледа към офиса, за сметка на 1-2-3 часа повече свободно време всеки ден. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от 3186 » 20 Апр 2018, 8:53

Да живееш близо до работата си е голяма благина в София и който твърди обратното не цени свободното си време. А има хора, които пътуват по час и половина в посока.... :kuku: Аз лично бих се прежалил само за някоя перспективна позиция на другия край на града, при двойна заплата и задължително мотор за придвижване. Иначе не бих си причинил да губя дори 30 минути в посока :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от toncho83 » 20 Апр 2018, 8:56

Най-добре е в Пловдив.Колегите преди мен са изтъкнали почти всички плюсове.Лошото е, че в последните години имаме кофти кмет и лоша управа, които се опитват да нагласят трафик и задръствания като в София.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от host » 20 Апр 2018, 11:04

за последните 5 (ПЕТ) години автомобилния парк в Пловдив рязко се е увеличил колега

не защитавам кмета, но в момента е пълно с коли PA, H, A, B, EH, K, CM в целия град, ежедневно, ежечасно ... интереса към града е неимоверно нарастнал

аз съм крайнонедоволен от изпълнението на инфраструктурните проекти (живея на бул. Васил Априлов и пряко ме засяга) , но ако не бяха започнати въобще положението щеше да е още по-зле, но определено местната управа заплю в лицето пловдивчани с подигравката за светофарната система (която система е хубава, но реално никой не я настройва, следи и поддържа) и с нагласените търгове за изпъленение на ремонтите на булевардтите , просто скъсват нервите на хората за да приберат още някой лев ... но сме виждали и по-лошо , предишни кметове строяха незаконни мостове, забавяха булеварди още повече, или не почваха въобще ремонтите , но това не е причина да сме доволни от сегашните

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от vld » 20 Апр 2018, 11:19

Ей много храна по столицата, това било онова било...
Ми като не ви харесва преместете се където ви е кеф, свободното придвижване все още е позволено :mhihi:
Майтапа на страна, на мен си ми харесва, тук съм живял цял живот и няма как да е друго яче, човек обича родното си място, колкото и недостатъци да има то.
Мен лино най много ме дразнят пришълците които се отнасят с неуважение към града който ги храни.
Цапат рушат и после кой от къде е, а като се приберат на родните си места един фас няма да ги видиш да изхвърлят на улицата, щото нали.... :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Knoxville_ » 20 Апр 2018, 11:21

Благодаря ти, че написа моето мнение по темата.

На който не му харесва - цял свят има :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Дидо85 » 20 Апр 2018, 15:43

Ясно е на всички, защо столицата привлича толкова много хора - главно заради по-добрите възможности за развитие в професионална насока.
На мен друго ми е интересно, заговори се за професиите на бъдещето, ако все повече хора имат възможност да работят "хоум офис" или друга форма на отдалечено работно място при един и същи финансови условия, дали пак ще има толкова голям наплив към София?
Последна промяна Дидо85 на 20 Апр 2018, 16:16, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook