Най-предпочитан град за живеене в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кой град предпочитате ?

София
39
22%
Пловдив
52
30%
Варна
26
15%
Бургас
21
12%
Стара Загора
8
5%
Велико Търново
14
8%
Благоевград
2
1%
Видин
3
2%
Враца
2
1%
Добрич
0
Няма гласували
Кюстендил
2
1%
Пазарджик
2
1%
Перник
1
1%
Хасково
2
1%
Русе
2
1%
 
Общо гласове : 176
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Е.Димитров » 20 Апр 2018, 16:03

Дидо85 написа:Ясно е на всички, защо столицата привлича толкова много хора - главно заради по-добрите възможности за развитие в професионала насока.
На мен друго ми е интересно, заговори се за професиите на бъдещето, ако все повече хора имат възможност да работят "хоум офис" или друга форма на отдалечено работно място при един и същи финансови условия, дали пак ще има толкова голям наплив към София?

Едвали, друго си е да се почешваш в някое китно село в шикозната си къща, заобиколен от мирис на прясно изкосена трева, а в близкото магазинче да те гледат като бог, като извадиш пластиката да плащаш...
Но от друга страна, принадлежността към офиса е много важна. Доказано е, че си по-малко продуктивен в неформална обстановка, отколкото в офис.

Едно допълнение, София е такава, само зарaди това, че такава я правят новите хора, които са дошли да търсят късмета си в столицата, и не е уместно, същите тези хора да роптаят, че София е неприятна за живеене и тн.
Последна промяна Е.Димитров на 20 Апр 2018, 16:21, променена общо 1 път

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Lenco » 20 Апр 2018, 16:20

Е.Димитров написа:Едвали, друго си е да се почешваш в някое китно село в шикозната си къща, заобиколен от мирис на прясно изкосена трева, а в близкото магазинче да те гледат като бог, като извадиш пластиката да плащаш...

Хората ти обясняват, че в Търново не вземат пластики, ти за селата говориш. Бургас и София ми харесват, но ми е много тъпо, че вече не можеш да псуваш на тъп шоп, щот не знаеш, кой се е метнал на кола със софийска регистрация.
Еййййй, ква беше София преди 50-60 години........
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от steeN » 20 Апр 2018, 16:29

София я правят такава, тези които решават за какво и как да се харчат парите в държавата.

Според мен тази тенденция ще се увеличава с възможността за работа от разстояние, но това не са толкова много професии/длъжности за да окажат съществено влияние.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drago_pavlov » 20 Апр 2018, 16:35

efren написа:А съм малко и злобно човече, защото съм от провинцията нали? :mhihi:

Едното няма общо с другото - бай Ганьо си е бай Ганьо във всяка една точка на света :winky:

BaDxBoY написа:А човекът с басейните в детските градини да ходи да се прегледа някъде. На 20 метра от входа ми има детска градина и първо, че няма дори тротоар по който да бутат количките, второ, че няма и къде да спрат родителите с коли. Детската градина изглежда като филм от Чернобил.

Ти осъзнаваш ли колко нелепо ти е сравнението?
Нещо като:
"Аз съм програмист и взимам 10 бона в София."
"Я ходи се прегледай някъде. Комшията кара рейс в София и взима 800 лв."
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Bogat-Beden » 20 Апр 2018, 18:46

Да се изяснимЕ, роден в даден град не е равно на собственост върху същия..
Който му е много чувствително към истината, е свободен да не чете ;)
София е това, което е в момента, заради това, че е столица и от десетилетия е привилигерована незаслужено, съответно това си има минуси.. Това е положението
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от alx » 20 Апр 2018, 18:58

Е.Димитров написа:Доказано е, че си по-малко продуктивен в неформална обстановка, отколкото в офис


виждаш дърветата, но не виждаш гората... ;) работата от къщи може да е по- непродуктивна (всъщност това откъде го измисли? на нашата компания работата от къщи и други офиси е силна страна), но работата от къщи повдига морала. а ако трябва да избирам продуктивност или морал - морала винаги печели защото като е висок морала добрата продуктивност не е далече и работата ми като управник е по- лесна :)

ако работата ти не изисква да се водят много лични разговори на 4 очи и можеш да я работиш през интернет/ телефон и тн- тогава не мисля, че има проблем.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drifty » 20 Апр 2018, 19:30

Чета комунтарите за София и още повече не се виждам да живея там. В момента съм се изпънал на леглото в стаята, в апартамент в покрайнините на Търново и е едно такова спокойно и приятно - кеф. Място за паркиране има, започват лека полека да се намират по-добри места за работа, по инфраструктурата има напредък - може би 80% от пътя ми до работа - 6-6.5км е нов асфалт и няма дупки :D Вярно, заплатата ми тук е нещо стартово в София, ама пък не губя 2-3 часа дневно в път - 18:30 свършвам работа - в 19 съм си в нас? след като оставя колегите из града. Време да искаш :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от (bubsa) » 20 Апр 2018, 19:42

Ти защо вярваш на глупостите за 3 часа пътуване :kuku: Тя София пеша ще я обиколиш за толкова време :mhihi:
Работя на 19км от нас и сутрин стигам за 25 мин със спирането за кафе,а вечер се прибирам за 30-40мин.
Единственото нещо в София което не харесвам са многото пришълци.Не знам съвпадение ли е,но все те правят безобразията :confused: Яд ме е и че не приемат критика и са все на нож...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от memorex » 20 Апр 2018, 19:52

drifty написа:Чета комунтарите за София и още повече не се виждам да живея там. В момента съм се изпънал на леглото в стаята, в апартамент в покрайнините на Търново и е едно такова спокойно и приятно - кеф. Място за паркиране има, започват лека полека да се намират по-добри места за работа, по инфраструктурата има напредък - може би 80% от пътя ми до работа - 6-6.5км е нов асфалт и няма дупки :D Вярно, заплатата ми тук е нещо стартово в София, ама пък не губя 2-3 часа дневно в път - 18:30 свършвам работа - в 19 съм си в нас? след като оставя колегите из града. Време да искаш :D

Добре е в Търново .Аз там винаги съм се наслаждавал на всичко затова и гласувах за този град.Големи табиетлии са търновци.С удоволствие разпускам в този град.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Vanqu1sh » 20 Апр 2018, 20:20

София е като "на ония свят" - всички идват с нежелание, но никой не си тръгва. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drifty » 20 Апр 2018, 20:47

(bubsa) написа:Ти защо вярваш на глупостите за 3 часа пътуване :kuku: Тя София пеша ще я обиколиш за толкова време :mhihi:
Работя на 19км от нас и сутрин стигам за 25 мин със спирането за кафе,а вечер се прибирам за 30-40мин.
Единственото нещо в София което не харесвам са многото пришълци.Не знам съвпадение ли е,но все те правят безобразията :confused: Яд ме е и че не приемат критика и са все на нож...


Колко е вярно или не, не знам. Колкото пъти съм ходил там, все ми отнема супер много време да се предвижа.

Странно, тук в Търново пък редовно безобразията ги правят коли със СА и подобни номера :D Явно в нашия си град си караме окей, в останалите както ни дойде :D Е, аз живея в единия край на града, а работя в другия край - 10-12 минути някъде ми е пътя сутрин и 15тина вечер.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от host » 20 Апр 2018, 21:56

в Пловдив автомобилите със СА сред най-толерантните поне аз като ги срещам, никакви проблемите не съм забелязал
и в София дори в час пик доста по-малко ситуации съм имал, ама сигурно защото и аз повече внимавам

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от vld » 21 Апр 2018, 16:33

drifty написа:
(bubsa) написа:Ти защо вярваш на глупостите за 3 часа пътуване :kuku: Тя София пеша ще я обиколиш за толкова време :mhihi:
Работя на 19км от нас и сутрин стигам за 25 мин със спирането за кафе,а вечер се прибирам за 30-40мин.
Единственото нещо в София което не харесвам са многото пришълци.Не знам съвпадение ли е,но все те правят безобразията :confused: Яд ме е и че не приемат критика и са все на нож...


Колко е вярно или не, не знам. Колкото пъти съм ходил там, все ми отнема супер много време да се предвижа.

Странно, тук в Търново пък редовно безобразията ги правят коли със СА и подобни номера :D Явно в нашия си град си караме окей, в останалите както ни дойде :D Е, аз живея в единия край на града, а работя в другия край - 10-12 минути някъде ми е пътя сутрин и 15тина вечер.

Нормално, като не познаваш града, ако отидеш във Белград по лесно ли ще се придвижваш или пък в друг голям град в който нямаш особенна представа за трафика?
Град като град, и понеже за собственост се споменава, няма нужда да да се избиват комплекси, никой не е казал, че града е собственост на родените в него и това важи за всички населени места.
Но както знаеш имаме много добра поговорка по случая и тя не е случайна а именно: "в чуждо село и керемидите бият".
Та в тоя ред на мисли поне шопите сме много лесно разпознаваеми тая поговорка се прилага с пълна сила в цялата страна.
Нон стоп навсякъде все шопите са ви виновни за всичко :mhihi:
Пък ние сме си добри хора :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от cod-cdbp » 21 Апр 2018, 19:18

Aaaa, мани недей, има такива шопи, заради които бих казал, че съм от някъде другаде. :|

Каспичан примерно.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от vld » 21 Апр 2018, 19:56

Е тия сигурно не са натурални :D

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook