Най-предпочитан град за живеене в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кой град предпочитате ?

София
39
22%
Пловдив
52
30%
Варна
26
15%
Бургас
21
12%
Стара Загора
8
5%
Велико Търново
14
8%
Благоевград
2
1%
Видин
3
2%
Враца
2
1%
Добрич
0
Няма гласували
Кюстендил
2
1%
Пазарджик
2
1%
Перник
1
1%
Хасково
2
1%
Русе
2
1%
 
Общо гласове : 176
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от 3186 » 17 Апр 2018, 8:58

Бургас :yes:
Лятото, особено, е разкошно. Иначе в Мордор съм по принуда... и брак :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Borymeckata » 17 Апр 2018, 9:05

speeder88 написа:От десет години съм столичани в повече, но вече почна да ми дотяга! ... По-бедните са озлобени, по заможните и с позиции са озверели!

Ей, то станало като зверилник... :mhihi: :mhihi: Живял съм в София точно 6 години - от есента на 1987-ма (когато се уволних от армията и започнах да следвам) до есента на 1993-та. Никога не ми е харесвало и никога не съм искал да живея там. Явно съм си провинциалист по природа... :dunno: :dunno:

В анкетата гласувах за Враца. Не че искам някога да живея там (опазил ме Бог...), но силно ме впечатлиха няколко рекламни поста на Врачанина за т. нар. "Перла на Северозапада"! :yes: :yes:

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=426134&p=4361872&hilit=%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B0#p4361896

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=423260&hilit=%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B0&start=15#p4330460

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=426134&hilit=%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B0#p4361461

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=129017&p=4329507&hilit=%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0#p4329507

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=301867&p=3338369&hilit=%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0#p3338369
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от terorero » 17 Апр 2018, 9:27

Живея в Пловдив, но Велико Търново винаги ми е било на сърце. Бих живял там.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от stocky » 17 Апр 2018, 9:28

drago_pavlov написа:Просто всичко е тук - образование, здравеопазване, спорт, култура и т.н.


Точно така е. Провинциалистите сме прости, болни, дебели и некултурни! Добре, че сте софиянци, да представлявате нацията ни пред света по най-добрия начин :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от devent » 17 Апр 2018, 10:01

Аз бих се преместил да живея в Пловдив. Сърцето ми е там, не знам защо. Може предишен живот там да съм живял :)
Но в момента работата ми изисква да съм в София и не мога да мръдна. Затова и си седя в голямото село, но си ми и харесва честно казано, не виждам какво се оплаквате от София толкова :)


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от efren » 17 Апр 2018, 10:12

stocky написа:
drago_pavlov написа:Просто всичко е тук - образование, здравеопазване, спорт, култура и т.н.


Точно така е. Провинциалистите сме прости, болни, дебели и некултурни! Добре, че сте софиянци, да представлявате нацията ни пред света по най-добрия начин :lol:


Е той във всяка тема това повтаря, ти искаш тука да пропусне :mhihi: . Това за спорта направо разцепи :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 30.01.2013
Местоположение: Бургас/София
Пол: Мъж
Кара: F31 318d

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Djundjurov » 17 Апр 2018, 10:29

Ах, Бургас, Бургас... Не съм от хората, които пишат много из форума, предпочитам да чета, но не мога да не споделя личното си мнение за моя роден град - Бургас.
На 25 съм, несемеен, без деца. От 8 Години съм в София, тук завърших и висшето си образование. Успях да намеря хубава и перспективна (по мое мнение) работа в чуждестранна компания. Израстнал съм в Бургас, а и голяма част от семейството ми е все още там. Имам и приятели, които останаха там - връстници, както и още по- млади от мен. Може да се каже, че имам поглед над развитието на града. Не може да се отрече, че последното десетилетие, града се развива прогресивно - инфраструктурно - нови пътища, освежаване на паркове и правене на нови такива - Морската градина и Морска гара със сигурност придават много приветлив облик на града. НО (голямо НО, както се очакваше) за съжаление, не става само с паркове и улици. Образование, особено висшето, е някаква пародия - няма нито един качествен университет, който да привлича млади и интелигентни хора. Като всеки по- голям град, привлича много хора от околните градчета и села. Здравеопазване - пази Боже, специалисти никакви, след първия преглед, те изпращат в София за по- компетентно мнение. Работа, хм, тук отново се проявяват типичните черти на по- малките градове в България. През лятото заетостта е много голяма, но зимата не съвсем. Няма големи компании, които да предлагат високи заплати, няма и млади хора, които са мотивирани и знаят, че с учение и желание, могат да се развиват в дадена област, просто защото няма много такива опции. А местните, именно поради липсата на възможности за хубава и добре заплатена работа, липсват и хората, на възраст между 25 -35, които могат да си позволят нова кола от магазина, хубаво ново жилище, макар и на кредит. През зимните вечери, градът се опразва - няма никои по улиците след 20 часа, заведенията, които просперират са 2-3 чалга дискотеки, пълни основно с ученици, изключае кафенетата и ресторантите, които често са препълнени - бургазлии са си бохеми :mhihi: . Градът е спокоен, приятен за лежерен живот и подходящ за хора с частен бизнес, които нямат против да пътуват из страната, за да разширяват възможностите за развитие.

София, каквото и да се каже няма да е достатъчно, всички сме наясно с минусите на столицата, трафик, пренаселване (та нали и аз съм от пришълците), но не може да се отрече и възможността за по- качествено образование, по- качествено здравеопазване, говорейки в общия случай, разбира се, че има и недоразумения :kuku: . Но това което, привлича мен, като млад човек, желаещ да се учи, усъвършенства и развива, са възможностите за работа. Естествено, българската реалност, може да бъде открита във всеки аспект на живота в столицата :lol:

Харесвам забързаността на живота тук, многото и различни хора, но не мога да отрека, че нямам съмнения относно това, дали бих могъл да доживея до стари години в София.
Разбира се, все още съм твърде млад, за да мога дам мнение, как ще се чувствам, когато минат още няколко години (5-6-10), но надявам се, животът е пред мен и ще успея да намеря правилното място за себе си и бъдещето ми семейство.

По анкетата, предпочитам да не гласувам, тъй като това е тема в развитие за мен. :smoke:

Поздрави!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Bogat-Beden » 17 Апр 2018, 10:32

stocky написа:
drago_pavlov написа:Просто всичко е тук - образование, здравеопазване, спорт, култура и т.н.


Точно така е. Провинциалистите сме прости, болни, дебели и некултурни! Добре, че сте софиянци, да представлявате нацията ни пред света по най-добрия начин :lol:

Без да ставам адвокат на колегата (който, ако не греша също като мен не е родом от София), имаше друго предвид- просто възможностите са най-големи там. Аз откакто се махнах, за една година над 3 пъти съм ходил пак по работа- кола си купувах, на доФтор ходих и т.н.. Дори за автосервиз съм идвал специално...За културните събития (аз лично не ходя :mhihi: ), но няма как да отречете къде са.
Както каза speeder88, едно от нещата, което мен ме отблъсква е отношенията между хората, че просто не са човешки- не са само софиянци, но не са и само от така мразените "новодошли". Отделно наистина мръсния въздух..
Иначе Пловдив също ми е е много любим град-много яки прави и широки улици :shock: , но няма море :lol: , отделно трябва да има какво да правиш там все пак-аз лично нямам.. :) А и това за мръсния въздух също е кофти!
Велико Търново е красив град и ме привлича, ама тия 3-4-5 хиляди как се изкарват там, аз лично не знам :shock: :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drago_pavlov » 17 Апр 2018, 10:35

efren написа: Това за спорта направо разцепи :mhihi:

Я кажи колко детски градини във Велико Търново имат плувен басейн? Или водят децата три пъти на ски за сезон?

П.П.: Имам предвид държавна градина, да не си помислиш, че говоря за някоя мега тарикатска частна градина с 1500 лв месечна такса :winky:

Bogat-Beden написа:Велико Търново е красив град и ме привлича, ама тия 3-4-5 хиляди как се изкарват там, аз лично не знам :shock: :help:

С разкарване на цигарки :mhihi:
Но задъжително плащане кеш, че картите убиват бизнеса мигновено :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от efren » 17 Апр 2018, 10:49

Я кажи какъв процент от детските градини в София имат басейн? :mhihi:
Познавям дълъг списък от хора изкарващи 3-4-5к+ в Търново.

Искам да ти се извиня, не знаех, че под спорт разбираш плуването и ските в детските градини :shock:
И само за сведение, понеже си навътре в плуването, май плуването в Търново не е толкова зле :winky:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drago_pavlov » 17 Апр 2018, 11:02

efren написа:Я кажи какъв процент от детските градини в София имат басейн? :mhihi:
Познавям дълъг списък от хора изкарващи 3-4-5к+ в Търново.

Искам да ти се извиня, не знаех, че под спорт разбираш плуването и ските в детските градини :shock:
И само за сведение, понеже си навътре в плуването, май плуването в Търново не е толкова зле :winky:

По ред:
1. Не знам, обърни се към НСИ. Тази, в която е детето ми има.
2. Колко да е дълъг тоя списък, едва ли е двуцифрен :mhihi: Или познаваш всички милионери в града :mhihi:
3. Под спорт (също и здравеопазване, култура, образование) имах предвид възможностите за децата ми. Аз мога да живея и в гората :winky:
4. Както казах, имах предвид отглеждането на деца, а не плуването в Янтра :winky:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от speeder88 » 17 Апр 2018, 11:48

Трябва ли да го избиваме на София vs. провинция и на столичани vs. селяни?

Хубава е темата! Нека си остане такава и всеки да изтъкне предимства на даден град!

На всички ни е ясно, че София вече е не само столица, а и бизнес град и ако трябва да се свърши нещо, то ще е тук, ама нека се спомене и за други работи.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Benord » 17 Апр 2018, 14:27

От шест години живея в едно малко немско подбалканско селце до един мъничък град който се обикаля за двадесет минути пеш.Мога да ви уверя,че повече в голям град няма да ми стъпи кракът,камо ли да живея.Свикнах на чистия въздух и песента на птиците,които тук са в изобилие.По улицата ако минат два автомобила през деня е много.До работата ми е 13 км.,но ако срещна кола и вече е движение за мен.Градчето е малко ,но си има всичко,което може да предложи и град като Мюнхен,примерно.Чистотата е изумителна!Фас на улицата не съм виждал с месеци,а асфалта седи като измит.Няма комшия или човек,който да не ти се усмихне и поздрави.Ако нещо си закъсал или ти трябва помощ за нещо става като панаир от помагачи.Иначе с нищо никой за нищо не те притеснява.Полицай от години не съм виждал-нито в селото,нито в града.Сина учи в Кьолн и като му отида на гости и ме хващат карастанчовите от дивотията там.Някой ден ще се прибера по нашите ширини,но няма да е в град,определено.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от efren » 17 Апр 2018, 16:23

drago_pavlov написа:
efren написа:Я кажи какъв процент от детските градини в София имат басейн? :mhihi:
Познавям дълъг списък от хора изкарващи 3-4-5к+ в Търново.

Искам да ти се извиня, не знаех, че под спорт разбираш плуването и ските в детските градини :shock:
И само за сведение, понеже си навътре в плуването, май плуването в Търново не е толкова зле :winky:

По ред:
1. Не знам, обърни се към НСИ. Тази, в която е детето ми има.
2. Колко да е дълъг тоя списък, едва ли е двуцифрен :mhihi: Или познаваш всички милионери в града :mhihi:
3. Под спорт (също и здравеопазване, култура, образование) имах предвид възможностите за децата ми. Аз мога да живея и в гората :winky:
4. Както казах, имах предвид отглеждането на деца, а не плуването в Янтра :winky:


Явно мизерията при теб е мн голяма щом хора с доход 3-4-5 к ти се виждат милионери. Тъжно.
Явно децата ти са някакви изявени спортисти.
В Янтра ловим щуки и кефали, ако вие плувате в реката :winky: .
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drifty » 17 Апр 2018, 16:37

Ако тряба да бъда честен, за мен хора с доходи 3-5к в Търново са доста добре финансово. Живея тук, но не познавам такива, а само да имах идея къде да отида да вадя и аз такъв доход :D Може би, някой ден..
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook