Най-предпочитан град за живеене в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кой град предпочитате ?

София
39
22%
Пловдив
52
30%
Варна
26
15%
Бургас
21
12%
Стара Загора
8
5%
Велико Търново
14
8%
Благоевград
2
1%
Видин
3
2%
Враца
2
1%
Добрич
0
Няма гласували
Кюстендил
2
1%
Пазарджик
2
1%
Перник
1
1%
Хасково
2
1%
Русе
2
1%
 
Общо гласове : 176
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drifty » 21 Апр 2018, 20:23

vld написа:
drifty написа:
(bubsa) написа:Ти защо вярваш на глупостите за 3 часа пътуване :kuku: Тя София пеша ще я обиколиш за толкова време :mhihi:
Работя на 19км от нас и сутрин стигам за 25 мин със спирането за кафе,а вечер се прибирам за 30-40мин.
Единственото нещо в София което не харесвам са многото пришълци.Не знам съвпадение ли е,но все те правят безобразията :confused: Яд ме е и че не приемат критика и са все на нож...


Колко е вярно или не, не знам. Колкото пъти съм ходил там, все ми отнема супер много време да се предвижа.

Странно, тук в Търново пък редовно безобразията ги правят коли със СА и подобни номера :D Явно в нашия си град си караме окей, в останалите както ни дойде :D Е, аз живея в единия край на града, а работя в другия край - 10-12 минути някъде ми е пътя сутрин и 15тина вечер.

Нормално, като не познаваш града, ако отидеш във Белград по лесно ли ще се придвижваш или пък в друг голям град в който нямаш особенна представа за трафика?
Град като град, и понеже за собственост се споменава, няма нужда да да се избиват комплекси, никой не е казал, че града е собственост на родените в него и това важи за всички населени места.
Но както знаеш имаме много добра поговорка по случая и тя не е случайна а именно: "в чуждо село и керемидите бият".
Та в тоя ред на мисли поне шопите сме много лесно разпознаваеми тая поговорка се прилага с пълна сила в цялата страна.
Нон стоп навсякъде все шопите са ви виновни за всичко :mhihi:

Пък ние сме си добри хора :)


Е, аз като отида в друг град не се пъна да се вра навсякъде и да карам с колкото мога. Карам бавно и внимавам доста повече, от колкото тук, където съм свикнал и знам от къде идват опасности. Като видя колона с автомобили, се нареждам и чакам, а тук постоянно ги гледам как се пререждат, та да спестят 15 секунди.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от FaceOff » 22 Апр 2018, 12:11

cod-cdbp написа:Aaaa, мани недей, има такива шопи, заради които бих казал, че съм от някъде другаде. :|

Каспичан примерно.
Шопите и техните сопи :mhihi:

http://www.bghistory.info/софийските-шопи-и-техните-сопи/

Аз някакси не възприемам софиянци за шопи, по-скоро селата и някои градове около София, поне моя опит е такъв - майката на майка ми е от Бистрица, да почива в мир, колко братя и сестри имаше.. нема такива шопи, дървени и корави..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Superexstatic » 22 Апр 2018, 19:47

Единственото място, където не съм се чувствал добре със СА табели е Враца. Даже по една от улиците някакви абсолютно случайни хора без никаква причина ме замеряха с камъни :mhihi: . В разговори с местните много чесно може да чуеш "тъпите софиянци" и съм подпитвал на тая тема, ама така и не разбрах откъде идва всичко. Подозрението ми е, че така си се възпитават от деца. :ok: Врачанина нека каже
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от alekangg » 22 Апр 2018, 21:25

Superexstatic написа:Единственото място, където не съм се чувствал добре със СА табели е Враца. Даже по една от улиците някакви абсолютно случайни хора без никаква причина ме замеряха с камъни :mhihi: . В разговори с местните много чесно може да чуеш "тъпите софиянци" и съм подпитвал на тая тема, ама така и не разбрах откъде идва всичко. Подозрението ми е, че така си се възпитават от деца. :ok: Врачанина нека каже

Врачаните са много специфична порода, според мен те мразят всички, било софианци, пловдивчани, варненци и тн.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от BaDxBoY » 22 Апр 2018, 22:10

Тва врачанците са съвсем друго племе, дето си трябва нова тема :no: Един мотор взех от там, ще съжалявам до живот.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Borymeckata » 23 Апр 2018, 6:57

Superexstatic написа:Единственото място, където не съм се чувствал добре със СА табели е Враца. ... Врачанина нека каже.


Не е заради табелата... :mhihi: :mhihi:

А Врачанинът не е представителен "врачанин" - той е скъсал с врачанските и хондаджийските си корени, сега е нещо като еничарин и ще се обърне срещу "своите"... Но кръвта вода не става... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drago_pavlov » 23 Апр 2018, 9:08

Аз пък противно на общото мнение мога да кажа, че абсолютно всички врачани, които познавам (5-7 човека) са страшни пичове. Всъщност не знам дали са врачани, но работят в тамошни фирми, с които работя.
А аз далеч не съм "народен човек" дето да намирам общ език с всеки...
Може пък да съм пустиняк като тях, знам ли...
Нали уж краставите магарета се подушвали и през 9 баира :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от alekangg » 23 Апр 2018, 10:37

Vra4anin написа:
Да видиш някой който "РАБОТИ", ама наистина да работи е вече сензация. Масово врачани са мързеливи и се занимават с "далавери" или чакат от някой подаяние (чака на заплата имитирайки някаква дейност... или от роднина емигрант да прати пари), масово врачани работят "пием кафенце баце", а вечерно време "рИкийка със салатка, да го ева". Ако направя няколко снимки на центъра на града в момента (почти обедно време, 22 - 23 градуса, топло и слънчево) ще се хванете за главата, как не може да се разминете от насядали по кафетата кибици и безделници. :banghead: Юли в Слънев Бряг не е такава напаст от накацали като гълъби по кафенетата както е тук ежедневно.


Това си е почти навсякъде, особено в малки и средни градове е много видно! Дори във Варна много хората не работят, чакат на схеми, далаверки, родителска помощ и пр, дори сега по улиците, кръчмите и пр е пълно с хора във всеки един ден и час, а няма туристи по това време.

Наскоро карах през едни плевенски села и в неделя в 9-10 сутринта видях пред магазини и кръчми хора с не особено хубав външен вид да надигат бирени бутилки!
Последна промяна alekangg на 23 Апр 2018, 10:41, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от drago_pavlov » 23 Апр 2018, 10:39

Уж най-бедния район в ЕС, уж няма работа...
А в една от фирмите (то е завод между другото) работят около 120 души и половината са румънци, понеже няма работна ръка "у Враца" :shock:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Knoxville_ » 23 Апр 2018, 11:50

Ръка има достатъчно, ама не ѝ се работи :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Borymeckata » 23 Апр 2018, 12:18

Сега ще кажа (напиша) нещо, с риск да ме заклеймите. Козлодуй не е лош град за живеене. Разбира се - ако си готов да живееш в дълбоката провинция и имаш някакви (над средните за страната) доходи. Но без доходи навсякъде е кофти за живеене... :dunno: :dunno:

Значи каква е ситуацията в Козлодуй? Половината градец е ангажиран нещо (пряко или не) около Централата. Доходите като цяло са доста над средните за страната. Ново строителство на практика няма, затова 40-годишна изкривена панелка върви 50 бона и нагоре. Наемите са дори още по-зле - направо гонят софийските. Гаражи почти няма - по принцип са малко, а много от наличните са направени на магазинчета (бизнес, Баце...). Хубав масивен гараж на удобно място не можеш да пипнеш под 18 - 20 бона, но предлагане почти няма. Впрочем, можете да проверите обявите за недвижими имоти и да добиете собствена представа.

Какви са плюсовете? Плащат се яко данъци и Общината явно има пари - като цяло градчето прави добро впечатление. Имам предвид - сравнително чисто и поиддържано, във всяко отношение. Работещите в Централата минават проверка в НСС и всяка година представят свидетелство за съдимост - като цяло битовата престъпност е ниска за региона. Има магазини на съвсем прилични цени, а ако предлаганите стоки на те удовлетворяват - само на час път са такива важни шопинг-центрове като Враца, Лом и Плевен. Голям плюс е топлоенергията - през зимен месец отоплението на двустаен апартамент излиза около 30 лева, без да си мръднеш пръста. Също и топла вода - колкото искаш. Понеже е евтино, никой не си "спира парното" и целият блок е топъл, още като влезеш във входа.

Със забавленията е малко сложно - има кръчми, даже чух за някаква дискотека... Можеш да ходиш за риба и на плаж на Дунава. А, има покрит отопляем басеин - през зимата е голям хит, даже идват хора от съседни градове. Училищата и детските градини изглеждат доста добре уредени. Градският транспорт е редовен и на практика - безплатен. Въпреки многото автомобили - няма проблем с паркирането. Пътуването до работа и обратно е кратко (целият "град" можеш да обиколиш с велосипед за десетина минути). Има нещо като дунавски (Ботев) парк с места за пикник (ако можеш да издържиш на комарите). Тук е и кораба Радецки - може да се разгледа. Има Лидл, Т-маркет, болница, бензиностанция Лукоил, месарница Бозмов и много железарии. В Дома на енергетика често има театър и други културни мероприятия. Ако си баровец - може да си купиш / направиш вила на Крушов баир с изглед към Дунава.
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от efren » 23 Апр 2018, 12:57

Боримечка, ако сега кажеш и че централата не облъчва, идвам да си пия бирата и да ловя риба (ако не сега, като падне забраната). :mhihi:
Сега сериозно - всичко може би е така и града е един оазис на БГ Северозапада, но това е заради централата - доходите и битова престъпност са болежката на цялата страна и при вас нещата са ллеко различни.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Borymeckata » 23 Апр 2018, 13:47

Е, надявам се - долавяте "леката" ирония в поста ми... Козлодуй си е влашко село и наличнието на централно отопление и канализация не променя ситуацията съществено. Но за провинциалисти (като мен) с по-скромни изисквания към живота - става...

Лично мен "облъчването" не ме притеснява - по принцип гама-фонът се следи непрекъснато. Дори топлият канал е предпочитано място за риболов - заради целогодишно топлата вода там се въдят доста яки рибоци:
Изображение Изображение
Последна промяна Borymeckata на 23 Апр 2018, 13:48, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Knoxville_ » 23 Апр 2018, 13:48

Говорят ли тези риби :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Най-предпочитан град за живеене в България

Мнение от Borymeckata » 23 Апр 2018, 13:52

Не, но сами излизат на брега, за да ги хванеш... :mhihi: :mhihi:

Тоя сом беше умрял и се беше заклещил в решетката на помпената станция, затова го вадиха водолази с крана. И затова е такъв жълт... По принцип тези риби ние ги пускаме - за да пасат водораслите в канала, щото заради топлата вода се развъждат прекомерно (водораслите) и забиват смукателите на помпите... Абе сложна работа е ядрената енергетика - без шарани не върви АЕЦ-а... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook