Добър шофьор?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Добър шофьор?

Мнение от Jordana » 13 Апр 2018, 10:10

Добрия шофьор като понятие има две страни . Първото е автомобила , контрола върху него и адекватното поведение / реакция спрямо реалните възможности . Това е повече в аспекта на майсторското шофиране , но все пак не може да си добър ездач без да познаваш навиците на коня си :mhihi:
Второто е оценка на пътната обстановка и поведението спрямо другите участници в движението .
Комплекса от двете прави шофьора добър шофьор . Това е човек който не търси , а избягва критичните ситуации с поведението на пътя , а попадайки в такива реагира адекватно на ситуацията според възможностите на автомобила като използва и техническите му особености .
Да накълвеш правилника и да философстваш колко е вредна превишената скорост не те прави добър шофьор . Това единствено създава фалшива увереност че щом караш с 50 при ограничение с 50 то гарантирано си постигнал нирваната на четири колела .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Добър шофьор?

Мнение от memorex » 13 Апр 2018, 10:12

Това всичко е така но, според мен отговаря на определението за стриктен водач на МПС.
Добър шофьор е може би такъв водач на МПС който умее да контролира МПС-то при различни от нормалните условия на шофиране а и бързо да привиква към особеностите на различни МПС-та.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Добър шофьор?

Мнение от madafaka_donkele » 13 Апр 2018, 10:31

Аз не съм добър шофьор. Гледам нон стоп добрите и примерните шофьори-донори във вечерните новини и новинарските сайтове, както и моралистите шофьори-донори из фейса и ютуб(взимащи софия-бургас за 2 часа в сини Е60-ки...вдигащи 200+ на околомръсното и т.н.), взимам пример от всички тези какво е да си добър и примерен шофьор моралист-донор и гледам максимално да не съм от тези добрите и примерни шофьори моралисти-донори.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Добър шофьор?

Мнение от msi200 » 13 Апр 2018, 10:44

Имаше едно проучване, че 99% от шофьорите твърдят, че са по-добри от другите :mhihi: :mhihi:
Според мен трябва да се гледат обективни фактори като брой катастрофи на изминати км или нещо подобно, но пак няма гаранция че и най-добрия шофер няма да направи мазало в един момент.
I love the sound of V8 in the morning...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Добър шофьор?

Мнение от Lenco » 13 Апр 2018, 10:55

Да не пречи на останалите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Добър шофьор?

Мнение от ildivvy » 13 Апр 2018, 11:07

Според мен,за да стане някой добър шофьор,трябва да започне да кара мотор! След като усети,как всеки иска да го убие на пътя,ще започне да "чете" обстановката и вероятните действия на другите,само за да оцелее! След това ще започне да кара и кола по съвсем друг начин! Просто ще наблюдава и ще се съобразява и с другите,за да не се създават неприятни ситуации! То това е и тайната! Иначе ДА,в България всички сме най-големите карачи,биячи,пиячи и еб..чи! Това си ни е в ДНК-то,не можем да го променим!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Добър шофьор?

Мнение от vicho » 13 Апр 2018, 11:14

Ако започне да се прилага закона и тия с актове над 1,000лв им приберат количките, знаеш ли, колко бързо ще се промени и ДНК и све...

Кучето скача според тоягата!

С простаците (а те са стотици хиляди) трябва да се действа безцеремонно!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Добър шофьор?

Мнение от Jordana » 13 Апр 2018, 11:18

Ако човек е амбициран и иска много да се научи , ще стане добър шофьор . Дори може първо да стане добър , например в скудерията ф1 и после да се лицензира
https://www.youtube.com/watch?v=VUk2hANSlTg :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Добър шофьор?

Мнение от vicho » 13 Апр 2018, 12:41

You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Добър шофьор?

Мнение от madafaka_donkele » 13 Апр 2018, 12:58

И пак еб@лниците от юнион ивкони :bang: :bang: :banghead: :censored: :censored: :ranting: :ranting: :banghead: :censored: :bang: :bang:
Няма ли кой да им спре кранчето на тея бе дали и боклуците им долни...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Добър шофьор?

Мнение от 3186 » 13 Апр 2018, 13:05

:kuku:
Ако наистина леката кола е ударила странично буса, не виждам вината в юнион ивкони :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Добър шофьор?

Мнение от Knoxville_ » 13 Апр 2018, 13:06

По предварителна информация лек автомобил Рено е ударил странично автобуса и той се е обърнал.

Прочети още :


Ако това е истина, .... ?


ед; колегата ме е изпреварил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Добър шофьор?

Мнение от Elesar74 » 13 Апр 2018, 13:07

Аз съм свидетел, как шофьора на колата, с която пътувам всеки ден, влиташе в едно село със 90-100, понеже има нанадолнище към селото, след него веднага десен завой и си в селото. Да обаче, преди две седмици някъде, малко след завоя, видяхме спряна една патрулка. Шофьорът веднага намали и мина. Обаче оттогава до днес, като наближи десния завой и входа на селото, набива спирачките по баира надолу и влиза с 50-60 км/ч. После, в едно друго село, в което пътя минава в единият му край и улицата е права, там никой не кара с 50-60, а поне с 80-90. Една вече ми звъни шофьора, след като се прибрахме, дали съм видял някаква камера, сложена на едни стъпала до пътя. Аз не съм видял нищо, но негов познат му казал. И стана същото. Вече в това село се влиза с 50-60 км/ч, както в предходното. Макар че оттогава, в тези две села не съм виждал никакви полицаи и техни коли, една единствена случка беше достатъчна да принуди нашия шофьор да не прелита през селото с 80-90 както обикновено, а да кара с разрешената скорост за населено място. Представям си какъв ефект би имало ефективното събиране на глоби, хеле пък в големи размери.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Добър шофьор?

Мнение от vicho » 13 Апр 2018, 13:13

е то на повечето колите им струват колкото 2-3 сериозни акта, ако наистина се събират ще ми карат дядовия...

иначе са много добри шофьори, сигурно и жената блъснала автобуса е добър шофьор, както и шофьора на автобуса, който незнайно с колко е карал да не овладее чисто нов рейс със системи и све...

:kuku: :kuku: :kuku:

бетер терористи сме
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Добър шофьор?

Мнение от steeN » 13 Апр 2018, 13:29

За мен добър шофьор е този, който няма сериозни (повече от огънат калник или счупено огледало) произшествия или не е предизвиквал такива.
Има разбира се хора, които са имали късмет да им се размине и после са се вразумили.

Както се казва... доказателството, че си добър готвач е в манджата ти :lol:

Аз лично се надявам да купят повече от лазерните радари като видят колко добър финансов ефект имат.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook