Добър шофьор?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Добър шофьор?

Мнение от Dirty M5 driveR » 13 Апр 2018, 5:46

Изкушен съм да коментирам по темата, но ще го направя само веднъж и то преди другите да са писали. :mhihi: Щото напоследък ми идва да тегля една... и да си намеря друго занимание. За мен едно от основните качества на добрия шофьор, освен да знае правилника и да умее да го прилага адекватно!, е това да бъде уверен във себе си. Някаква чудовищна заблуда е, че трябва като седнеш да шофираш в главата ти да са само образи на катастрофи, загинали хора и прочие. Все едно един цирков артист като се качи на въжето да си представя как пада и се размазва на земята. :mhihi: Да - за оправдана увереност се иска опит, а опитът се натрупва с повтаряне на различни ситуации. Тук поне 50% от шофьорите около мен ъркат опит със стаж и си мислят, че след 30 години с книжка владеят нещата добре. Има редица трагични случаи... където и след още 30 години НИЩО няма да се промени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Добър шофьор?

Мнение от toncho83 » 13 Апр 2018, 7:26

Умения и трезва преценка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Добър шофьор?

Мнение от Borymeckata » 13 Апр 2018, 7:36

За мен добър шофер е, който се развива като такъв. Може да е започнал от 0 (всички сме така), но от всяко пътуване и от всяка ситуация да си прави изводи и да не повтаря грешките си. Защото има и такива - 20 години кара кола, но не е научил нищо и си е на същото стартово ниво...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Добър шофьор?

Мнение от barty » 13 Апр 2018, 7:42

Напоследък наблюдавам че много шофьори са комплексирани + безотговорни и нагли.
Такива не трябва да са!
Трезва преценка, спазване на правилата, толерантност и най-вече че всички пътуваме на някъде с определена цел.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Добър шофьор?

Мнение от red_bull92 » 13 Апр 2018, 7:43

Да се пускат мигачи и при най-малкото движение между лентите.... :banghead:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Добър шофьор?

Мнение от kolp » 13 Апр 2018, 7:46

toncho83 написа:Умения и трезва преценка.


точно! бързо каране и рисково каране са две много различни неща.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Добър шофьор?

Мнение от randity » 13 Апр 2018, 7:50

Точно - умения и трезва преценка. Трябва да можеш да преценяваш ситуацията, да си винаги един ход напред. Да не гледаш само напред докато караш, а да оглеждаш и какво става покрай теб. Действията на другите и т.н. Аз лично съм точно така. Винаги предполагам, че от тази пряка може да излезе някой и да не ме зачете за проблем. Когато има коли, винаги следя действията на тези пред мен, зад мен и покрай мен. И не един път съм предвиждал ситуации, как този до мен изобщо не ме ебава за слива и навлиза в платното ми. Намалявам и го пускам, без клаксони. Спазвам дистанция от предния. А не съм от тези, които спазват стриктно закона. В града почти постоянно съм над ограничението (КАТ хареса това). За моя скромен опит до момента, нямам нито едно ПТП.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Добър шофьор?

Мнение от cod-cdbp » 13 Апр 2018, 8:10

barty написа:Напоследък наблюдавам че много шофьори са комплексирани + безотговорни и нагли.
Такива не трябва да са!
Трезва преценка, спазване на правилата, толерантност и най-вече че всички пътуваме на някъде с определена цел.



Toва е отражение на обществената реалност. Т.е. възпитанието е пряко свързано с поведението на хората на пътя.

Иначе както бяхме коментирали и в други теми - добрите превдиждат и чуждите грешки и реагират спрямо тях.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Добър шофьор?

Мнение от KoolyO » 13 Апр 2018, 8:22

Ако някой очаква тук да намери отговор на каквото и да било, греши жестоко.
Как така, какво е добър шофьор? Това е толкова субективно, че няма на къде. Всеки си има негов "идеал", какво е добър шофьор и си го спазва...

Или иначе казано, всички сме забелязали как всеки, който кара по-бавно от нас е малоумен тъпанар, а всеки, който кара по-бързо - изперкал идиот.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Добър шофьор?

Мнение от Jordana » 13 Апр 2018, 8:25

Ама недейте така бе хора , не е задължително да си австралопитек с два пръста чело за да си отвратителен шофьор . Има маса напълно нормални хора но флегматични и заспали куйове и кутки които не вършат нищо нередно , не нарушават правила умишлено но просто не стават за шофьори .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Добър шофьор?

Мнение от Knoxville_ » 13 Апр 2018, 8:30

Във форумите всички са добри шофьори.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Добър шофьор?

Мнение от vicho » 13 Апр 2018, 8:48

В цялата държава всички са добри шофьори и МОГАТ да карат...

Аз не познавам някой, който се самоопределя, като лош шофьор?!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Добър шофьор?

Мнение от streetz » 13 Апр 2018, 9:14

Да следи пътната обстановка, всички участници в движението, вкл. и тези по тротоарите, и да предвижда възможните ситуации (доколкото е възможно де, няма как да е Нострадамус).
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Добър шофьор?

Мнение от Bogat-Beden » 13 Апр 2018, 9:25

vicho написа:В цялата държава всички са добри шофьори и МОГАТ да карат...

Аз не познавам някой, който се самоопределя, като лош шофьор?!

Българинът (говоря за Ганьо) не е добър любовник и шофьор, той е нещо повече- е.бач и карач!
В интерес на истината в сравнение с много други нации, наистина има добри умения, НО се надценява и наистина е жестоко комплексиран и нетолерантен като водач. Оттам и повечето катастрофи.
За мен добър е шофьорът, който успява да пази другите и себе си, това.
Прекалено много хора не осъзнават, че ограниченията на скоростта са предвидени с някакъв запас от възможност да се реагира при извънредни ситуации, а не е скорост, над която да не може да се кара ако си сам на пътя в идеални условия...
На писта нещата стоят по друг начин,но за пътищата това е критерият.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Добър шофьор?

Мнение от Elesar74 » 13 Апр 2018, 9:55

Bogat-Beden написа:За мен добър е шофьорът, който успява да пази другите и себе си, това.

:yes:
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook