Сърбия!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Сърбия!

Мнение от host » 10 Апр 2018, 16:41

ако в БГ предприемат реципрочни мерки срещу нарушенията на път, сигурно смъртността на прави участъци ще падне с 70%

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Сърбия!

Мнение от vicho » 10 Апр 2018, 17:01

няма как да стане в познатата ни вселена :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Сърбия!

Мнение от c04 » 10 Апр 2018, 18:29

host написа:ако в БГ предприемат реципрочни мерки срещу нарушенията на път, сигурно смъртността на прави участъци ще падне с 70%

Какво ще правим после с ти`я коне :mhihi:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Сърбия!

Мнение от efren » 10 Апр 2018, 18:58

Е как какво - ще се фукаме пред момичетата.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Сърбия!

Мнение от (bubsa) » 10 Апр 2018, 19:17

Може ли само да ме ориентирате малко в темата?
За какво ревеме сега?
Не виждам нищо лошо хората да искат да въведът ред :dunno: Пише 50 и караш с 50 :idea: Ако си голям гъзар си караш със 100 и си плащаш за гъзарията :idea:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Сърбия!

Мнение от Don_Diego » 10 Апр 2018, 19:25

Тук е бмв форум и разговори за спазване на закони и ограничения са анатема, очаквай бан :mhihi:
Когато пътувам из Сърбия и Македония винаги спазвам ограниченията и въпреки това съм ял дървото, че македонците и знаците не си подържат, та не видях едно 40 и ме спряха с 52 :ranting:
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Сърбия!

Мнение от efren » 10 Апр 2018, 19:31

Don_Diego написа:Тук е бмв форум и разговори за спазване на закони и ограничения са анатема, очаквай бан :mhihi:
Когато пътувам из Сърбия и Македония винаги спазвам ограниченията и въпреки това съм ял дървото, че македонците и знаците не си подържат, та не видях едно 40 и ме спряха с 52 :ranting:


Бъркаш, за някоЙ *******ни може :mhihi: .
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Сърбия!

Мнение от Satanism » 10 Апр 2018, 22:07

Пичуе...от 10 години пътувам постоянно през Сърбия и съм спиран всичко на всичко 1 път, на една путарина от някакъв рандом пешак, в тъмницата.Едва ли е разбрал, че не съм сърбин преди да се дотъркалям баш до него.....направи ми забележка, че книжката ми изтича след месец и ме прати, да си ходя.....
Стига плашихте народа...карайте като хората и няма да имате проблеми.Сърбия винаги я минавам цялата със 126км/ч реална скорост....десетки немаркирани коли са ме надминавали....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Сърбия!

Мнение от ukelichko » 10 Апр 2018, 22:24

Вярно за какво ревете? Карал съм много пъти в Сърбия и никога не съм имал проблеми. Криво ляво спазвам ограниченията, не настъпвам ленти, не паркирам на забранени места и карам спокойно. Случвало ми се е сръбски полицай да ми плати със СМС синята им зона и даже не искаше да ми вземе пари. Един колега го бяха спрели сръбските полицаи и го бяха накарали да отбие и да спи поне един час, защото изглеждал много уморен. През това време полицаите си стояли в патрулката и след един час го пуснали по живо по здраво. Извън магистралите е гадно, но се кара. Често ходим в един град - Петровац на Млави. Е там как карат местните :kuku: Толкова спокойно и спазват всички ограничения. Не паркират по тротоарите и на забранени места, изчакват се и цари някакво желязно спокойствие. Веднъж тръгвам да изкарвам на задна на главна улица и ония всички спряха и ме чакат :kuku: Друг път пък карахме в колона близо 5 минути зад един трактор, защото имаше непрекъсната линия и никой не го изпреварваше, макар че оня се движеше с 10 км/ч. Е в тоя Петровац ако стане катастрофа, при това каране на местните, ще бъде голямо събитие. Прави ми впечатление, че в областите към Унгария и в Белград карат много нервно. В Зайчар пък не спират на пешеходци на пешеходни пътеки. Навсякъде е различно, но като цяло сърбите карат много по-възпитано от нас. Полицаите им не може да се каже, че са прошляци, просто се държат различно спрямо различните чужденци.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от BMW_POWER » 11 Апр 2018, 0:57

drevnia написа:
BMW_POWER написа:Какво се оплаквате? Искате както в бг турците да убиват и да си ходят?

Елементарно, спазвайте законите! Няколко стотин евро, за икономисани 30-40 минути? Заслужава ли си риска?


Оплакваме се, че има нарушения които са измислени. И да бича 2-3 дена по съдилища, за да платя глобата. Съгласен съм щом съм нарушил закона да си платя глобата на място или пък на границата. Деба и сръбските мангали.


Всяка държава си има закони и щом си вътре, трябва да се съобразяваш с тях. Да не мислиш, че на мен ми е приятно при три ленти път, прав до хоризонта, никаква неравност или каквото и да е и да закрепиш 65 мили (104.6км/ч) и така с часове? Законът тук е ясен. Превишаваш с +50км максималната, книжката и колата ТИ СЕ ОТНЕМАТ НА МЯСТО. Глобата стига до $10 000 (десет хиляди) и това го решава съдията. На никой не му пука откъде и за къде си. В Щатите могат да те арестуват (случвало се е на един приятел), докато си пиеш кафето. Седнали отвън на тротоара на въздух и куките ги навряли отзад в колата. Прекарали приятен близо час, докато онези ги проверявали и се чудели какво да ги правят. Нас на влизане в Щатите митничарка ни е правила на луди калинки с въпроси от сорта:
Къде отивате?
Какво ще правите?
Имате ли нарушения на ЗДП в страната?
Имам ли криминално досие в Канада или САЩ?
Арестуван ли съм някога на територията на САЩ за нещо (никога не се е случвало)?
Оръжие, наркотици, не знам си какво още....
Пет минути ми се видяха като век. И тая кукувица гледа като хищник и всеки момент може да ми удари черен печат и не носи отговорност пред никого. Щом отиваш там, приемаш нещата.

В Сърбия най-добре съм минавал през 1992г по време на войната. На тяхната граница ме питаха, за къде пътувам. Казах Белград и ми стовариха един митничар, да го закарам до там. От Ниш Белград със 160 (колата не можеше повече) и оня само махаше на полицаите :mhihi:

През 2015 пресякох Сърбия (на път от Холандия) до Калотино. Колата беше легнала от багаж плюс туристическо ремарке, натоварено догоре с близо 700кг багаж. Карал съм само със 100км и единствено ми зададоха въпрос, за къде пътувам. Колата беше с холандска регистрация и като казах София, дори паспорт не са ми искали. Виж, цирковете с бг-митничари и после КАТ ....

Какво ще кажете за глобите в Гърция, ако пушите и в колата има дете?

Карайте според парите си. Който бърза, има самолети. Особено и сега с ниско тарифните, просто няма оправдание :dunno:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Сърбия!

Мнение от Mollov » 11 Апр 2018, 10:08

Don_Diego написа:Тук е бмв форум и разговори за спазване на закони и ограничения са анатема, очаквай бан :mhihi:


Ясно ми е, че ти е много забавно, особено когато явно пишеш откровенни глупости... но всяко търпение си има граници. Никой не те задължава да пишеш в този форум.

efren, и теб никой не те кара насила...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Сърбия!

Мнение от efren » 11 Апр 2018, 10:36

Mollov написа:
Don_Diego написа:Тук е бмв форум и разговори за спазване на закони и ограничения са анатема, очаквай бан :mhihi:


Ясно ми е, че ти е много забавно, особено когато явно пишеш откровенни глупости... но всяко търпение си има граници. Никой не те задължава да пишеш в този форум.

efren, и теб никой не те кара насила...


Ако смяташ, че съм нарушил някое правило...
Ако смяташ, че съм обидил някого...
Ако смяташ, че пиша глупости...
Въобще ако смяташ, че поведението ми по някакъв начин нарушава нормите за поведение на "плебса" във форума...
Ти си човека.
Ако, не - помисли за смисъла на думата "форум" и помисли дали по някакъв начин се стараеш да го направиш такъв.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Сърбия!

Мнение от Пилев » 11 Апр 2018, 14:20

Вчера от Унгария към Нови Сад имаха много интересна засада. На километър от границата, малко след табелката 120, седи полиця в храстите с лазерен радар и засича колите. 200 метра по-надолу затворили магистралата и всичко минава през отбивката(одморище или както се казва) . Там имаше 10-тина полицая и ако онзи те е хванал по нагоре долу те спират.
Бяха спрели един сърбин с бмв който видимо мина с около 140 150 обаче след 10-ти минути пак ме задмина по същия начин.
Иначе аз гледам да карам с 120 по гпс и само когато изпреварвам или се налага до 130 140.
На едната путарина ме спря един полицай, имаше 4-ма и спираха почти всички, за проверка на коланите на задните пътници.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Сърбия!

Мнение от Satanism » 11 Апр 2018, 19:10

това е бизнес ас южуал...със засадата
https://www.google.sk/maps/place/%D0%9E ... 19.7284815

ей тук я правят тая забава, а радарът обикновено седи около моста малко на север.

Реципрочна схема се прави понякога ето тук, посока Унгария:
https://www.google.sk/maps/place/Odmara ... 19.9049024

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Сърбия!

Мнение от Denmark » 11 Апр 2018, 19:24

Интересно дали лятото като тръгнат турците пак ще е така, тогава обикновено Сърбия се минава като отсечка от рали.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook