Сърбия!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

E34 Маниак
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Plovdiv

Сърбия!

Мнение от Georgi » 10 Апр 2018, 8:38

На вниманието на всички пътешественици и по конкретно за пътуващите навсякъде в бивша Югославия!
От 2 април имат нов закон за глоби за пътни нарушения.
Не превишавайте скорост и се запознайте подробно с него.
Глобите са брутални и повечето се налагат със съд.
Безкрайно висене в участъци и после при съдия,ако имате късмет да има дежурен в най близкия голям град.
Патрули с модерни камери има зад всеки храст,в спирки ,клони ,гори.
Средна скорост на движение извън магистралата е 50 км.
/... не ме питайте от къде го знам всичко това/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Сърбия!

Мнение от E.5KOV » 10 Апр 2018, 9:25

В началото на март се опарих на магистралата преди Ниш. 200 евро глоба и четири часа загубено време до съда в Ниш. Това не знам по новия или стария закон е било. Застигнаха ме с цивилна Шкода Октавия и вдигнаха светещ надпис "Полиция" преди да ме принудят да спра. Движех се с 140 км/ч. Не ми дадоха възможност за никакви пазарлъци. Извикаха ме да ми покажат снимка и заявиха "Брзо возиш. Идемо на суд." На изпроводяк ми казаха, че бързо съм минал. Като хванели нарушители извън работно време се губело по 11-12 часа докато ги "осъдят"...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от kolp » 10 Апр 2018, 9:46

Мда, аз съм мяркал патрули още преди Димитровград да дебнат, и то посока България. Човек едни плескавици да не може да хапне спокойно вече ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 27.08.2010
Местоположение: Димитровград Сьрбия
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от mslmisko » 10 Апр 2018, 10:25

..да колеги, почнаха од 1.април с новите мерки и не е добре...
това са глоби за скорост и алкохол, и това е за лица сьс SRB книжка, за другите мисля че е двойно и тройно от това..
не знам само какво решиха за затвора.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от drevnia » 10 Апр 2018, 10:50

През таа държава само на сигурно. Колкото е максималната разрешена задължително с 20 на долу, че тия там и си измислят нарушения.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Сърбия!

Мнение от c04 » 10 Апр 2018, 10:53

Изображение
:mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Сърбия!

Мнение от 520i » 10 Апр 2018, 11:41

Аз го ядох вече... :banghead:
350 евро олекнах, като не беше това най-големия проблем, а че ме размотаваха почти 48 часа докато дойде съдията...
Имайте предив, че и много слагат отгоре катаджийте! Аз не бях с повече от 20км/ч над ограничението (100 при 80) но според радара съм бил с над 42... така че най-добре е, както колега беше написал отгоре, 20км/ч под ограничението карайте, а още по добре, през Румъния :mhihi:

Докато чаках в в съда, имаше 3ма сънародници за зандана чакаха...15 дни, тая плескавица златна им е излязла :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Сърбия!

Мнение от Don_Diego » 10 Апр 2018, 11:46

c04 написа:Изображение
:mhihi:


Там (и на други места около България) са си вързали гащите и ти прибират документите + зелената карта на колата и докато не платиш не ги виждаш отново :idea:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от BMW_POWER » 10 Апр 2018, 12:07

Какво се оплаквате? Искате както в бг турците да убиват и да си ходят?

Елементарно, спазвайте законите! Няколко стотин евро, за икономисани 30-40 минути? Заслужава ли си риска?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Сърбия!

Мнение от kasho » 10 Апр 2018, 12:12

По принцип винаги карам в ограниченията, особено пък в Сърбия. И карам на автопилот точно с позволената скорот - ако е 120 карам 120, ако е 70 - карам 70. И въпреки това съм на тръни, че няма да ме спрат за измислено нарушение. И това вече ми идва в повечко - да те задържат по 48 часа, съдилища, разправии :kuku: :kuku: :kuku: И то за превишена скорост. Това си е жив терор. Има и други начини да те принудят да си платиш глобата. Записват ти номера на колата и на границата плащаш преди да те пуснат да излезнеш и толкова. За мен тия са си живи идиоти. Тия неща са приемливи ако караш с над 30 над разрешението.

Едно пътуване до Германия ми е 16 часа, разделям го на 2х8 с едно преспиване в Унгария. Ако ме забавят с 48 часа за "съд", едно че на човек му отиват по дяволите всички планове, работно реме и т.н., второ че може и изобщо да не стигне жив заради преумора. Като сложиш и редовното висене по 3-5 часа на сръбско-унгарската граница и ти се отщява да пътуваш. Аз от 2 години летя само, въпреки, че пътуването с кола си има своите преимущества. Явно за следващия път ще трябва да търся алтернативен маршрут през Румъния. Там обаче до колкото знам почти няма магистрали и се кара също бавно. А и май тировете също карат от там, за да избегнат излизане от ЕС. Някой да сподели малко инфо за румънския път, моля.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от kolp » 10 Апр 2018, 12:37

румънския път в голяма част е кофти, много завои и много тирове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Сърбия!

Мнение от Knoxville_ » 10 Апр 2018, 15:10

Значи ние останахме в единствения кенеф, където всеки може да си прави каквото иска безнаказано! Най-вече тези с чуждите регистрации :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от drevnia » 10 Апр 2018, 15:20

BMW_POWER написа:Какво се оплаквате? Искате както в бг турците да убиват и да си ходят?

Елементарно, спазвайте законите! Няколко стотин евро, за икономисани 30-40 минути? Заслужава ли си риска?


Оплакваме се, че има нарушения които са измислени. И да бича 2-3 дена по съдилища, за да платя глобата. Съгласен съм щом съм нарушил закона да си платя глобата на място или пък на границата. Деба и сръбските мангали.

E34 Маниак
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Plovdiv

Re: Сърбия!

Мнение от Georgi » 10 Апр 2018, 15:44

drevnia написа:
BMW_POWER написа:Какво се оплаквате? Искате както в бг турците да убиват и да си ходят?

Елементарно, спазвайте законите! Няколко стотин евро, за икономисани 30-40 минути? Заслужава ли си риска?


Оплакваме се, че има нарушения които са измислени. И да бича 2-3 дена по съдилища, за да платя глобата. Съгласен съм щом съм нарушил закона да си платя глобата на място или пък на границата. Деба и сръбските мангали.


Пътуването извън магистралата в Сърбия е кошмар.Безкрайни планини и населени места.Навсякъде ограничения 50 или 60 км.без никъде знак,че свършват.Могат да си тълкуват скороста както си искат.Минах скромните 350 км. за почти 8 часа.Средата скорост изчислена от компа беше около 50 км.Разхода падна до непознати стойности дори за фирмата производител.Няма никакъв смисъл да се пътува там с кола,а камо ли с мощна.Със същия успех може да си карате Симсон или велосипед.Времето за предвижване ще е същото.
Вярно е ,че трябват мерки срещу състезателите,но това граничи със репресия.За надвишаване на скорост извън населено място с 40 км.половин ден да висиш по участъци и съдилища и семейсвото ти да виси незнайно къде да те чака и да не знае какво ще стане не е работа.Аз мисля там вече със собствен превоз да не минавам никога.
Последна промяна Georgi на 10 Апр 2018, 16:19, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от mfandakov » 10 Апр 2018, 16:12

Сръбските мангали ме спряха за проверка,понеже бяхме две коли следващата ме кола спря на около 2км обаче визуално се виждаше от там където ме бяха спрели.Ченгето нямаше с какво да се заяде,вдигна бинокъла и погледна чакащате ме кола.
Точно в този момент колегата бе излезнал от колата и застанал до нея обаче от не видимата за ченгетата страна.
Тези боклуци ми викат.

-"Да ви /...........майчина бугарска ,е оня с другата кола е дошъл да пика на сръбската земя"
Моят човек след това го питах дали е пикал наистина,той се учуди.....каза че е наливал на жена му вода да си измие лицето.

Такива са мършари тези в Сърбия че .........
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook