Сърбия!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Сърбия!

Мнение от N.Mihaylovski » 11 Апр 2018, 21:51

efren написа:
Mollov написа:
Don_Diego написа:Тук е бмв форум и разговори за спазване на закони и ограничения са анатема, очаквай бан :mhihi:


Ясно ми е, че ти е много забавно, особено когато явно пишеш откровенни глупости... но всяко търпение си има граници. Никой не те задължава да пишеш в този форум.

efren, и теб никой не те кара насила...


Ако смяташ, че съм нарушил някое правило...
Ако смяташ, че съм обидил някого...
Ако смяташ, че пиша глупости...
Въобще ако смяташ, че поведението ми по някакъв начин нарушава нормите за поведение на "плебса" във форума...
Ти си човека.
Ако, не - помисли за смисъла на думата "форум" и помисли дали по някакъв начин се стараеш да го направиш такъв.

Ако не беше толкова търпелив да ви нямаше вече.
Държа да го знаете.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Сърбия!

Мнение от efren » 12 Апр 2018, 0:17

Седиш, седиш, па се заядеш с някого, ама нали си овластен (както написа колегата)...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Сърбия!

Мнение от Пилев » 12 Апр 2018, 9:27

Satanism написа:Реципрочна схема се прави понякога ето тук, посока Унгария:
https://www.google.sk/maps/place/Odmara ... 19.9049024



Точно тук, но посока Белград беше.

E34 Маниак
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Plovdiv

Re: Сърбия!

Мнение от Georgi » 12 Апр 2018, 9:48

efren написа:Седиш, седиш, па се заядеш с някого, ама нали си овластен (както написа колегата)...


Колега ,бъди така добър да престанеш да спамиш по темата.Форум не значи спам,а и идеята на точно този е полезна информация.
С времето той се превърна почти в енциклопедия.Тук може да се намерят безценни съвети спестяващи много ядове и пари по безброй теми.Бил съм модератор някога тук и да знаеш не е никак приятно да дебнеш кога,кой и къде ще се из...ре.Няма нищо общо с власт , а си е просто задължение да се следи нещата да изглеждат приятно и полезно за четене.С тази моя тема целта ми е да предпазя от големи ядове колегите и ще се радвам да съм спасил поне един.Далеч съм от квалификации на сърбите.Друг колега се изрази ,че били цигани...ами аз я прекосих два пъти и не видях нито един, дори на границата с Косово.В сравниние с България където са навсякъде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от MartinP » 12 Апр 2018, 21:53

Вероятно братята сърби мислят това което ние мислим за тях т.е. чувствата са взаимни така е било от доста години :D намират се и свестни фуражки,но както и тука е така просто зависи на кого ще попаднеш

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Сърбия!

Мнение от acer » 13 Апр 2018, 15:18

Може нашите законотворци само да се поучат от съседите ни ;)
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Сърбия!

Мнение от host » 13 Апр 2018, 15:33

Преди 30мин ... ето до какво водят нашите мерки ... град Пловдив, петък 13.04.18г , 16:00, слънчев, топъл ден, без никакви пречки за шофьорите, освен собствената им наглост и безочие >>>
https://youtu.be/Gzx4F2IpfC8

точно след това кръстовище има легнали полицаи и в пресечката от която е излязъл ударения и по улицата по която карам аз ... защото преди да ги сложат това беше редовното място за удряне, е майсторите на волана и това не ги спира

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Сърбия!

Мнение от acho.rs » 13 Апр 2018, 17:16

За съжаление в днешният перфектен ден за пътуване, отново има тежък трагичен инцидент. Докато не се въведе система, като в белите страни, жертвите ще продължават да растът :evil:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Сърбия!

Мнение от host » 13 Апр 2018, 18:54

Нз няма ли кой да предложи тия мерки и в Бг да ги вкарат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Сърбия!

Мнение от Leon » 14 Апр 2018, 10:20

В БГ най-големия обем нарушители са държавни, полицейски и общински коли. Математиката може всеки сам да си направи. А и да занимават съда с глоби за 20км/ч е меко казано нелепо. Или имат много съдии без работа. :mhihi:
Never mistake motion for action...

E34 Маниак
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Plovdiv

Re: Сърбия!

Мнение от Georgi » 16 Апр 2018, 16:27

Leon написа:В БГ най-големия обем нарушители са държавни, полицейски и общински коли. Математиката може всеки сам да си направи. А и да занимават съда с глоби за 20км/ч е меко казано нелепо. Или имат много съдии без работа. :mhihi:


Ами в Сърбия никак не става въпрос за глоби по 20 лв.Започват от 100 евро.Доколкото знам след последните промени при нас също са подобни.В такъв случай вервай дежурния съдия ще оправдае стократно дневната си надница. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Сърбия!

Мнение от Leon » 16 Апр 2018, 21:57

То не е до размер на глобата, а до съдийски ресурс. Трябва във всеки съд да има дежурен по глоби съдия, който само с това се занимава. А в градовете много такива.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Сърбия!

Мнение от sub_eleven » 01 Май 2018, 6:09

Leon написа:То не е до размер на глобата, а до съдийски ресурс. Трябва във всеки съд да има дежурен по глоби съдия, който само с това се занимава. А в градовете много такива.

Ми лесно ще ги назначат. Щом ще изкарват надника бързо.... А и да няма, ще чакаме докато дойде специално от някъде.... Зад решетките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от alekangg » 01 Май 2018, 13:24

acho.rs написа:За съжаление в днешният перфектен ден за пътуване, отново има тежък трагичен инцидент. Докато не се въведе система, като в белите страни, жертвите ще продължават да растът :evil:


Само, че не растът, а намалят, да не говорим че за последните 27 години колите и активните шофьори са 2-3-4 пъти повече. Та реално умрелите са паднали в пъти на брой коли и предвижвания от т.А до т.Б
Загинали през 2017 г. - 682 души

Загинали през 2016 г. - 708 души

Загинали през 2015 г. - 708 души

Загинали през 2014 г. - 661 души

Загинали през 2013 г. - 601 души


Загинали през 2012 г. - 601 души

Загинали през 2011 г. - 657 души

Загинали през 2010 г. - 776 души
Загинали през 2009 г. - 901 души

Загинали през 2008 г. - 1061 души

Загинали през 1990 г. - 1567 души

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Сърбия!

Мнение от Benord » 01 Май 2018, 14:29

host написа:Нз няма ли кой да предложи тия мерки и в Бг да ги вкарат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk



Какво би променило това? Абсолютно нищо.
Разберете,че нещата просто се случват. С репресия и глоби,какво ще промените? Налагането на робско мислене винаги ме е отвращавало.Да забраним това,да санкционираме онова,да смажем човека законно при това и,какво?
Слагайки си сами хомотите и свръх увеличаване на наказанията само допълнително разрастваме проблемите за разрешаване.Със страх нищо не се решава.Направил някой някаква глупост и айде да го смачкаме като хлебарка.И?
Нещо от това ще научи ли престъпилия правилата?Това ли ще е решението? Проблем се решава с образование и осмисляне на грешките не с тояга.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook