Ековинетки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ековинетки

Мнение от steeN » 26 Апр 2018, 18:20

.
Последна промяна steeN на 08 Ное 2020, 12:40, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Ековинетки

Мнение от drifty » 26 Апр 2018, 20:36

Някак си не се виждам да пътувам с градския до работа. Едно че за да отида на работа, трябва да изляза в 9 и 20 най-късно, за да хвана автобус, вместо 9:40, и вечер като свърша трябва да чакам някой рейс да се появи, та да се прибера. Отделно удоволствието да пътувам с целия град и всякакви хора и човекоподобни, да не кажа по-груби думи, мисля да си го спестя. Но като ходя при приятели във Варна, е там вероятно нямаше да позлвам колата да ходя до работа с нея, по-лесно би ми било да отида пеша, но тук ми е над час пътя пеша, а с колата е малко повече от 10 минути, не си заслужава да губя толкова време всеки ден, и без това го губя в офиса :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ековинетки

Мнение от bum_bum » 26 Апр 2018, 20:48

Ходенето пеш след като цял ден си плул в офиса далеч не е губене на време. ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ековинетки

Мнение от Jordana » 26 Апр 2018, 21:17

Мисля че това описва ситуацията без негативни чувства :mhihi:
http://credittalk.ca/2014/05/07/8-annoy ... nderstand/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ековинетки

Мнение от TNT » 26 Апр 2018, 21:25

В градския транспорт си има и други минуси. Като тръгне някой грип, а сте се натъпкали плътно един до друг... когато 4 човека ти кашлят на главата 20мин 5 дни в седмицата, въпрос на време е да лепнеш и ти нещо. Мръзненето през зимата също е фактор.

Потенето лятото същото. Аз съм бил на работа от 13-14ч на обяд през лятото в Пловдив. За бонус беше сигурно най-горещото последните 10 години. Ставаш мокър за 10мин. Играл съм го филма с костюм лятото и градския в София. Не е яко в рейса. Ако е с метро, може и да се получи. Има го и момента с прахоляците. Седи ти с бялата риза 15-20мин на спирката, щото си изтървал рейса. Та като си бил пряко на прахоляка 20мин, пече те слънце, потен си, а после имаш 3 бизнес срещи... не е яко.

В София го има и проблема с "да не можеш да се качиш". Случвало ми се е и в метрото, и в рейса. И то поне веднъж седмица. Това често води до закъснения. Пък с колата горе-долу може да предвидиш колко минути си до паркинга, предполага се, че шофьорското място е свободно :mhihi: , маршрута се знае що-годе за какво разстояние се минава и т.н.

Разбира се, с градския е в пъти по-евтино. Не мислиш къде да паркираш, което често е проблем.

Давайте сега по темата. Какво правим във форума с масова кола Е46/Е39 и тези еко-норми и еко-винетки :mhihi: Днеска точно съм болен, че таман свършиха ремонтите и гледам, че трябва да се сменя маслото :lol: Само трябва и ековинетка ся да купувам.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Ековинетки

Мнение от drifty » 26 Апр 2018, 21:53

Ако си с бензинова, няма какво да се притесняваш от еко нормите. Дизелите също ако не им липсва половината изпускателна система, би трябвало да нямат проблеми. Не че някой се е хванал да прави нещо на практика - наскоро регистрирах 39-ката в кат, само прегледаха номера на рамата и това беше цялата ми галимация в КАТ. Ама е крайно време да спрат поне трошляците на пътя..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Ековинетки

Мнение от TheDriver » 27 Апр 2018, 13:28

steeN написа:
TheDriver написа:...


Разбира се мерките са комплексни....


Аз те разбирам, и до голяма степен споделям вижданията ти, но реалността за съжаление е друга.
Логично е че ако създадеш условия за "евтино паркиране", без да има промяна в пътните артерии отиваш към сериозни проблеми. Съгласен съм и за социализирането на местата като конструкция.

Въпросът обаче е къде се намираме спрямо двете крайности. Едната крайност бих казал че са САЩ(с някой изключения откъм райони и градове). Мисля че там е най-голямото изискване откъм площ отделена за паркоместа/гаражи спрямо жилищна площ, като в същото време пътната мрежа се развива паралелно с нарастващият брой автомобили(единият фактор да нарастват е точно "лесното" паркиране). За другата крайност ще трябва да ползвам пак Манастирски ливади, където мястото за паркиране спрямо жилищната площ е драстично по-малко.
Пример за прекалено "евтино" паркиране може би е соц. София. Сега въпросът колко сме близо до точката в която "цената" на паркирането ще е достатъчно висока, за да спре да се влошава трафикът.

Аз също като теб мисля, че в момента паркирането като цяло за София е изкуствено "евтино" заради наследството от паркоместа от соца. Но картината по квартали е различна в някой части на Люлин например е изключително "евтино"(като пари, време, нерви и т.н.) в други като Лозенец си е доволно "скъпо". На мнение съм, че може да понесем още доста сериозно влошаване на трафика преди да е нужно "скъпото" паркиране да охлади страстите. Т.е. мисля че все още сме в добрите времена откъм трафик и паркиране и лесният достъп до второто( в определени райони) ще продължава да влошава трафика. И тъй като картината е различна по квартали не мисля че единичи мерки вършат работа(премахване на изискването за паркоместа например).

Това с бизнесите също не мисля че ще стане точно така. От една странна самите те в България не са особено мобилни и не приемат местенето, от друга дори да има проблем с паркирането около тях или го пренебрегват или прехвърлят проблема към клиенти/служители.

Освен това по мои наблюдения по-големият проблем с паркирането не е около бизнесите, а по-скоро в жилищните райони. Голяма част от работещите се придвижват с градският транспорт, но имат кола която си стои на мястото пред блока. Невралгичните места разбира се са там където има големи бизнеси и много жилищни сгради.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ековинетки

Мнение от steeN » 27 Апр 2018, 13:48

.
Последна промяна steeN на 08 Ное 2020, 12:40, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Ековинетки

Мнение от TheDriver » 27 Апр 2018, 15:27

За мен "цената" в центъра вече е достатъчно висока(спрямо алтернативата), за да ме откаже да опитвам да паркирам там.

И изпозвам кавички, защото това което ме спира не е цената на синята зона, а времето което ще загубя, за да си намеря място(ако изобщо си намеря там където ми трябва). За други вероятно не е така и на тях промяна в цената на синята зона може и да окаже влияние, за мен е по-скоро без значение.

Тънкият момент е че имам алтернатива която е на прилично ниво и има спирки на удобни места спрямо която винаги претеглям паркирането.

Не мисля че е нужно поголовно глобяване, а и както казваш то не е възможно напрактика. Но някакъв натиск е полезен вече колко силно трябва да се натисне не се наемам да кажа със сигурност обаче не е редно да тръгваш с големите забрани и глоби без да има налице прилична алтрнатива в лицето на обществения транспорт.

Но пък около мен имаше няколко приятни изненади.Обиколиха паркингите(и зелените площи) и на всички коли с преглед изтекъл преди повече от година налепиха стикери, че ще ги преместят принудително.Изнендаващото е че си изпълниха заканата и го направиха. Освен това редовно идва паяк да вдига на улица на която паркирането не просто е забранено, а когато се паркира минаването става изключително трудно(улицата е двупосочна). Сега ги чакам да реагират на сигналите и да започнат да глобяват/вдигат колите паркирали на ъгъла на кръстовище( :bang: ) и пред пешеходна пътека т.е. очевидно създаващи предпоставка за инцидент.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Ековинетки

Мнение от Knoxville_ » 27 Апр 2018, 15:29

Проблемът особено в центъра, че няма места за паркиране не е ниската цена, а че .. няма места :ok: и 5 лева на час да стане, колите пак ще са там, най-много някакъв малък процент хора да си разкарат колите, ако не могат да плащат 500 лева годишно за стикер синя зона.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ековинетки

Мнение от steeN » 27 Апр 2018, 15:37

Не. Идеята е цената да се вдигне до толкова (не се знае, колко е това в цифрово изражение, ще се разбере опитно), че във всеки един момент да има по 1-2 свободни места на улицата/паркинга. Естествено, че колите няма да се премахнат. Но ще се премахне излишния трафик от обикалящи коли търсещи пярко място или чакащи да се освободи.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Ековинетки

Мнение от Knoxville_ » 27 Апр 2018, 15:51

Да, и това би било много хубаво, но едно "преброяване" на колите, които паркират с годишен стикер и почасово по улици би дал отговор на въпроса дали има нужда от покачване на цената и дали евентуално такова би спомогнало за намаляването на този изкуствен трафик.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ековинетки

Мнение от steeN » 27 Апр 2018, 15:59

То и на тези с годишния стикер трябва да се вдига цената. Ти си преброявай колкото искаш :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook