Ековинетки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Ековинетки

Мнение от BiTurbo » 10 Апр 2018, 8:52

bum_bum написа:Нищо. Измерването на газовете се извършва на бензин, тъй че каквото покаже там това е.


По-добре да го направят да става на газ, ако е инжекцион и всичко е настроено ще показва по-ниско CO2 ;)

Иначе има вече много афтърмаркет катализатори, аз за 320ката (Е36) преди 2 години купих за 170евро тук в Германия, никви грижи, още си работи и си е супер :lalala: Старият го продадох за 240лв и всичко си дойде на място.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ековинетки

Мнение от steeN » 10 Апр 2018, 11:58

Доста тъпа мярка. Но да правят каквото искат. Поне ще спрат да крадат старите коли, ако не друго.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Ековинетки

Мнение от cod-cdbp » 10 Апр 2018, 12:21

Вие не осъзнавате ли, че тези стикери ще са поредната сума пари, която дружно ще налеем в нечии джоб?
И реално това е крайната цел, а не толкова да се спазват някакви норми за екология, при положение, че измервания вероятно няма да има.
Същото като с винетките, като с данъка и гражданската - плащаме ги, но скачаме в дупки извън града, не ни плащат щети, не се грижат за градските улици и инфраструктура.
И да не забравяме любимите ни платени паркирания в градовете.

За една кола за 1000лв, трябва всяка година да извадиш още 1000, за да я караш.
За по-скъпите, че и по-мощните са малко повече, и някак е икономически оправдано, но все пак си мисля, че е прекалено.

А да - имаме и акциз на горивата, с ДДС начислено върху него.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Ековинетки

Мнение от Stoqnov_1979 » 10 Апр 2018, 15:00

Аз ми е интересно какво правим с това предприятие,което е близо до мен и всеки ден изгаря 1500 литра гориво и всичко излиза през комина му!? Като горивото е каквото падне-дизел,мас,старо масло,продукти от фирми за кремове,мазут,вазелин и други подобни. Ще го изгонят ли от населеното място,както мен сигурно ако не ми отговаря колата на някакви си норми?

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ековинетки

Мнение от Jordana » 10 Апр 2018, 15:26

Това е забранено от закона , няма право да гори отпадъчни продукти .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Ековинетки

Мнение от drifty » 10 Апр 2018, 20:35

Много говорят, а нищо не правят.

Четох за някои градове в Германия, където бензинки преди 94та и дизели преди 2002ра не могат да влизат в центъра на тези градове, но могат да минат на преглед на всяка бензиностанция и да получат стикер, с който да си влязат, стига да покриват еко-нормите.

За мен тва са пълни глупости, ама явно се чудят какво да правят вече. Честно казано ме боли дедовия, едната ми кола е на газ, другата е без липсващи елементи от заводската генерация и на изгорелите газове в сервиза всичко беше наред. Отделно в КАТ въобще не си направиха труда да я замерят, просто провериха рамата, даже и двигателя не свериха.. Та и с тая глупост ще е така.

А дали някога ще почнат да лепят стикери по колите според умствения багаж на шофьора?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Ековинетки

Мнение от MartinP » 15 Апр 2018, 17:25

https://fakti.bg/biznes/296934-balgaria ... =firstpage

дали тези нови норми ще засегнат и евро 4 при нас ? някой ако има повече инфо

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ековинетки

Мнение от Jordana » 15 Апр 2018, 17:53

Значи пак журналя с развинтена фантазия . От този материал със заглавие България спира вноса ...до-Ще искаме от Еврокомисията ясен регламент за износа им..разликата е от земята до небето . Някой болен мозък си въобразява че еврокомисията ще забрани на Германия да си изнася старите автомобили ????!!!!!
Като запрът тука , ще ги изнасят в Украйна и Русия и никой копче не може да им каже . Там докато наситят пазара с дараци ще минат поне 30 години още .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Ековинетки

Мнение от M17cH » 16 Апр 2018, 9:57

drifty написа:Четох за някои градове в Германия, където бензинки преди 94та и дизели преди 2002ра не могат да влизат в центъра на тези градове, но могат да минат на преглед на всяка бензиностанция и да получат стикер, с който да си влязат, стига да покриват еко-нормите.


В Белгия е доста стриктно. В Антверпен още от миналата година не можеш да влезеш с дизел под Евро 4 и бензин под Евро 1, като от 2020 ще затягат още повече. Брюксел от тази година има по-слаба рестрикция само на дизели, но догодина го затягат наравно с Антверпен.
Контролът се осъществява чрез камери и изобщо не те питат дали си за 1 завой влязал или за 1 седмица - първи път 150 евро, втори път 250, трети път 350.
Моята таратайка я писаха бензин евро 0, въпреки че имам катализатор... нямам нерви да се занимавам да им обяснявам, затва го махнах :mhihi: Та заедно с тва се простих и с ходене до двата най-големи града. :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ековинетки

Мнение от TNT » 24 Апр 2018, 19:22

cod-cdbp написа:Вие не осъзнавате ли, че тези стикери ще са поредната сума пари, която дружно ще налеем в нечии джоб?
И реално това е крайната цел, а не толкова да се спазват някакви норми за екология, при положение, че измервания вероятно няма да има.
Същото като с винетките, като с данъка и гражданската - плащаме ги, но скачаме в дупки извън града, не ни плащат щети, не се грижат за градските улици и инфраструктура.

И аз така мисля. Въпреки че е въпрос на време да се въведе и при нас, скоро няма да затегнат положението според мен. Все си мисля, че ще се напълни с разни 35д-та за без пари :mhihi: Съответно и яко донори по моргите за части.

Аз съм на мнение, че бедна зелена държава няма. Ако имахме кинти, средната възраст на автомобилите със сигурност нямаше да е 20 години. Каквото и да правят, само ще се търсят вратички и схеми да се заобиколи.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Ековинетки

Мнение от drifty » 26 Апр 2018, 13:05

Отиде свободата на избор от Конституцията. Ми аз пък не искам да карам нов пластмасов дарак, предпочитам си старата, но добре измислена и построена кола.. Значи ако искаш да имаш стара кола за евридейка, не можеш да я ползваш, щот така са решили някои си там костюмари, дето не са се качвали в кола :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Ековинетки

Мнение от cod-cdbp » 26 Апр 2018, 15:36

TNT написа:
cod-cdbp написа:Вие не осъзнавате ли, че тези стикери ще са поредната сума пари, която дружно ще налеем в нечии джоб?
И реално това е крайната цел, а не толкова да се спазват някакви норми за екология, при положение, че измервания вероятно няма да има.
Същото като с винетките, като с данъка и гражданската - плащаме ги, но скачаме в дупки извън града, не ни плащат щети, не се грижат за градските улици и инфраструктура.

И аз така мисля. Въпреки че е въпрос на време да се въведе и при нас, скоро няма да затегнат положението според мен. Все си мисля, че ще се напълни с разни 35д-та за без пари :mhihi: Съответно и яко донори по моргите за части.

Аз съм на мнение, че бедна зелена държава няма. Ако имахме кинти, средната възраст на автомобилите със сигурност нямаше да е 20 години. Каквото и да правят, само ще се търсят вратички и схеми да се заобиколи.



Аз неведнъж съм го казвал - колата в града, за мен е излишество. Използвам я за удоволствие и предимно извън града. Именно затова имам възрастна класика, а не модерна кола.
И съответно всичките пари, които трябва да се плащат, по някакви лобистки закони, ми се струват крайно излишни.

Отделно, че държавата директно прибира пари от:
- Част от застраховките
- ДДС върху горивата
- Акциз върху горивата
- Данък
- Винетки
- Част от парите за преглед


Някак си, ми се струва прекалено всичко това.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Ековинетки

Мнение от steeN » 26 Апр 2018, 16:12

Въпроса, който повдигаш е доста уместен. Технически ако говорим... данъците върху доход и собственост са несправедливи. Данъците върху потребление може би най-малко несправедливите. Ако трябва да се облага нещо, то е използването на автомобила.

Т.е. данък в горивото, такса за паркирането му, пътна такса (която да не отива за бентлита на някой) и т.н.

Начина да се намалят колите в града е да се плаща скъпо за паркиране и да се премахне изоскването всяка сграда да има паркоместа. Всичко друго е просто заобиколен начин за пълнене на хазната без да има някакъв пряк резултат върху задръствания и т.н.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Ековинетки

Мнение от TheDriver » 26 Апр 2018, 17:03

steeN написа:Въпроса, който повдигаш е доста уместен. Технически ако говорим... данъците върху доход и собственост са несправедливи. Данъците върху потребление може би най-малко несправедливите. Ако трябва да се облага нещо, то е използването на автомобила.

Т.е. данък в горивото, такса за паркирането му, пътна такса (която да не отива за бентлита на някой) и т.н.

Начина да се намалят колите в града е да се плаща скъпо за паркиране и да се премахне изоскването всяка сграда да има паркоместа. Всичко друго е просто заобиколен начин за пълнене на хазната без да има някакъв пряк резултат върху задръствания и т.н.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


И да има някакво изискване за брой паркоместа/гаражи към сградите в момента, то е като врата в поле. Съответно резултатите са плачевни, Манастирски ливади примерно.

Извинявайте, но колата даже и в София е необходимост при настоящото състояние на градския транспорт. Не казвам по кола на човек, но кола на семейство си трябва или поне достъп до такава. Много ме кефят познати екоактивисти които като седнем в парка(щях да кажа на маса :mhihi:, но ще е прекалено грубо спрямо тях :mhihi: ) започнат да обясняват как на тях кола не им трябва, а в същото време постоянно получавам обаждания от типа - "може ли да прекараме един багаж", "може ли да закараме тъщата до клиниката", "може ли да ме прибереш от .........

Колкото и изкуствено да се оскъпява "колата" крайният резултат ще си остане същият, ако не се подобряват алтернативите.
Нещо като призивите на Фъндъкова зимата, когато имаше проблем със замърсяването на въздуха. Значи аз в понеделник сутрин се качвам в 204 който се пука по шевовете, а тя вечерта призовава във вторник да сме оставели колите и всички в градския :mhihi: :kuku:

Това го казвам като човек който Ноември 2017 остави колата и реши да даде шанс на градския транспорт - баси наивника :dummy:
Е поправих си грешката наскоро и ще трябва доста сериозни винетки, такси, зони и т.н. да въведат, за да ме върнат обратно при тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Ековинетки

Мнение от cod-cdbp » 26 Апр 2018, 17:38

Аз и в други теми го написах - Градският транспорт, може да се обновява, но разписанието му се разрежда като вино в съмнителна кръчма.
И това е дългогодишна тенденция, която не се променя.

Шансове съм му давал, и продължавам да му давам, но загубата на толкова много време е безумие.

Блъсканицата също.
В Лондон, в час пик, няма толкова хора в метрото, колкото тук.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook