Пътуване до Турция - въпроси

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 4.05.2011
Мечтае да кара: на Игор колите

Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от Mitko_Bs1 » 08 Апр 2018, 20:11

Има ли въведен закон за забрана на старите коли над 20г. И до Истанбул плащат ли се някакви тол такси?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Баварец вадя от гараж...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от mangini » 08 Апр 2018, 20:27

Скоро пътувах до Истанбул, за колите над 20г не знам, но тол такси има - аз си купих HGS стикер, който се лепи на предното стъкло горе зад огледалото. Купих стикера от някаква бензиностанция малко след границата, по посока Истанбул. Доколкото успях да се разбера с продавача - предимно с ръкомахане и елементарен английски - стикерът важи два пъти за отиване и връщане до Истанбул, без ограничение във времето. Друга полезна информация за всички, които пътуват натам - ако карате кола чужда собственост, ще ви трябва преведено на турски език и легализирано пълномощно (нотариално заверено), с печат от турското посолство. Това само в случай, че собственикът на колата не пътува с вас. :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 4.05.2011
Мечтае да кара: на Игор колите

Re: Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от Mitko_Bs1 » 08 Апр 2018, 20:43

Какви пари струва този стикер?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Баварец вадя от гараж...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от Exclusive89 » 08 Апр 2018, 20:52

Преди две години струваше към 35-40 т.лири по спомен.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от Пилев » 08 Апр 2018, 23:06

Преди време един колега подправяше талона на неговата тогавашна кола, че беше над 20 години и не го пускали в Турция, пък той сравнително редовно ходеше. Но как е сега, нямам представа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от gromovich » 09 Апр 2018, 9:04

Първоначално стикера струва 55 лири, като в него има вкарани пари. От Одрин до Истанбул в едната посока е около 12 - 13 лири. HGS e новата система, която ще замести старата OGS. По принцип точно на гишетата на магистралата в Одрин продават стикера. Иначе на много места места може да се зареди - бензиностанции, пощи и т.н.
Няма ограничения за възрастта на колите, по пътищата им могат да се видят стари камиони и коли на повече от 20 години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от Е.Димитров » 25 Юни 2018, 11:03

Здравейте колеги,
онзи ден (четвъртък), реших да скоча до Турция с цел малка разходка и да огледам магазините за това онова.
Отидох за един ден с преспиване и в петък вечерта се върнах в България.
Изключително бях приятно изненадан от някой цени, като почнем от цените на обувките, до цените на мивки за баня. Понеже в момента правя ремонт на новопридобита къща и ми трябваше мивка с шкаф и огледало, цените в България само за що-годе добра мивка с долен шкаф в размер около 90Х55 започват от 400 лева, както и огледала с шкафче е отделно и започват от 200 лева, от Турция си взех комплект мивка с дължина 100 см, + горен шкаф.. за 251 лева!
Както и да е, въпроса ми е следният.
Харесаха ми и плочки от там и паркет и други неща за обзавеждане, но на превозното средство, което имам не мога да кача всички тези неща. Но понеже си казах , че ставам селяк и ми трябва бус, си купих такъв преди 3 месеца, един WV Transporter T4 97 година.
Питането ми е, ще ме пуснат ли в Турция в подобен бус на толкова години?
Ще имам ли проблем с нещата, които ще купя, като спалня, гардероб, кухня, паркет, плочки и подобни неща, които са като бройка за един имот, не няколко, като за търговия?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от Exclusive89 » 25 Юни 2018, 12:34

Преди две години братовчед ми също си ремонтира апартамента, и купи почти всичко от Турция (фаянс, терекот, паркет, радиатори за парно и т.н.) буса беше накакъв Мерц от 2000г. нямаше никакъв проблем. Имам и друг познат, който ходи често да пазарува от там с Пасат 1999г. и Мерц Ц класа 1996г. и нямаха проблем с годините на колите си.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от stas.dakov » 26 Юни 2018, 12:17

Ходя няколко пъти в година до Одрин и до сега не съм купувал никакви стикери. Предполагам че са за магистралата само ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от gromovich » 26 Юни 2018, 13:54

stas.dakov написа:Ходя няколко пъти в година до Одрин и до сега не съм купувал никакви стикери. Предполагам че са за магистралата само ?


От границата до Одрин не ти трябва стикер HGS. Магистралата (до Истанбул) почва след Одрин.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пътуване до Турция - въпроси

Мнение от alx » 26 Юни 2018, 16:31

gromovich написа:
stas.dakov написа:Ходя няколко пъти в година до Одрин и до сега не съм купувал никакви стикери. Предполагам че са за магистралата само ?


От границата до Одрин не ти трябва стикер HGS. Магистралата (до Истанбул) почва след Одрин.



... ми то в родината нали няма толове? :) що да има ако си караш до одрин? :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook