Как си поддържате формата?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Как си поддържате формата?

Мнение от turbonetic » 07 Апр 2018, 20:20

Колеги ,здравейте как си поддържате формата пазите ли някакви диети ,спортувате ли нещо? Аз от близо 4-5 месеца ,не съм накусвал хляб и като гледам няма никаква разлика :mhihi: .Обаче сладкото си го ям доста и не знам как да го спра направо..

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от c04 » 07 Апр 2018, 20:24

Накратко никак. :mhihi: Уж гледам да ограничавам храната, ама в крайна сметка не се получава.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от turbonetic » 07 Апр 2018, 20:53

Аз също ,не пия алкохол,но безалкохолното и сладкото...Искам да ги спра и двете ,но просто ,не знам как.Безалкохолното мога да го спра ,но сладкото няма как ..Явно ще трябва да се сприрама колата и да почна малко с разходките.. :D .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от turbonetic » 07 Апр 2018, 21:02

Мерси,а тоз мед,не е ли вреден също?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от bum_bum » 07 Апр 2018, 21:27

Поредната тема на подобна тематика със сериозен потенциал :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Oblivion » 07 Апр 2018, 21:35

За мен нещо като поддържане на форма не съществува има прогрес или регрес. Единственото нещо което до някаква степен поддържа "формата" е метаболизма колкото по-бърз е толкова по-добре.

Но ако не се тренира активно и не се спазва някакъв вид диета ограничаване на алкохол,сладко и тем подобни само забавя и минимизира неизбежното довеждане до лоша фигура.

Формулата е някакъв вид тренировки + малки ядения по-често през целия ден съобразени с целите за покачване или сваляне на кг = повишаване на тестостерона , изгаряне на мазнини и заздравяване на имунната система.


Лично аз ходя на фитнес 4 пъти в седмицата и 80 % от храната която ям е сготвена от мен самия всеки ден. В началото е трудно но стане ли ти навик после не искаш да погледнеш кфс-та и подобни боклуци.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Nickelback » 07 Апр 2018, 22:51

Аз до преди има-няма месец ядях и пиех каквото и колкото ми душа иска. Като не извършвам физическа дейност лесно се засищам и минавам с малко храна. Може би затова от след-ученическите години си поддържам все едни килограми в диапазона 75-80. Но пък когато тренирам ям по много. От 5 години не бях стъпвал във фитнес зала (тогава ходех по 3-4 пъти в седмицата). Нещо прищраках, след една смяна на гуми да имам мускулна треска и от две седмици вече пак съм във фитнеса :mhihi: Почнах и да тичам за по 40-50минути през ден.
Взимам за седмицата около 3.5-4кг месо и си го готвя задушено в стъкло във фурната с подправки. Става убиец :) За гарнитура задушени зеленчуци си правя - гъби, моркови, лук, тиквички, някой друг картоф, ориз. Салати разни си правя с хубав дресинг и си нося обяда на работа, че ми писна да им ям боклуците, уж гурмета някакви за по 15лв обяд. Пия вода по много, сокове и фрешове. Плодове нямам навик да ям, понеже ме мързи, а и не се сещам :ok: Хляба го спрях рязко и като че ли не ми липсва (а ядях по много). Сладкото доста го намалих, но не ми някакво страшно изкушение. Мога и без него. Ям пълнозърнести бисквити с шоколадова глазура, тъмен шоколад, мед и сладко от ягоди. Кафето го спрях тотално и пия зелен чай сутрин без захар или вода с лимон. Супер ободряващо! Закуската ми е овесени ядки с кисело мляко и малко сладко от ягоди за вкус.
Никога не съм пушил.

Резултатът е, че само за едни две седмици, дори без някакви интезивни чак тренировки се чувствам все едно 10 години по-млад :ok: Тлъстините около корема започнаха да изчезват, да му се неначудиш :mhihi: Много по-свеж и изпълнен с енергия се чувствам, много по-мотивиран и духовит :)
Лошото е, че за да се случи всичкото това се налага да ставам в диапазона 5:30-6:30 :mhihi: Но и ставането рано вече не ми е проблем след този режим. Абе доволен съм, засега :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Don_Diego » 07 Апр 2018, 23:13

Аз от ноември спазвам режим, а от началото на годината започнах и на фитнес да ходя. Резултата е 112кг в началото, 97 в момента с тенденция да продължавам надолу. Свикнах да тренирам, свикнах и режима да спазвам, макар да има моменти дето мноооооого се отклонявам от него (основно със сладкото :angel: ). От няколко седмици забелязвам дори, че ми е гузно когато изпусна тренировка заради работа или друг ангажимент. Не тренирам супер интензивно и с голяма натовареност, но се чувствам много тонизиран и освежен, вече даже тук-таме се забелязват мускулчета :mhihi: . След тренировка задължително няколко тура в сауна/парна баня и шоков басейн, не знам дали е заради тях, но тази зима дори хрема не хванах
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Апр 2018, 7:22

Тренирам вкъщи с тежести, пия протеин и малко аминокиселини. Чувствам се супер, храна не подбирам, пия по една бира вечер. Работата ми е физическа и откакто тренирам я върша с много по-голяма лекота.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Benord » 08 Апр 2018, 8:22

С бягане. С бягане за кеф и по маратони.Ям и пия що душа ми иска без каквито и да е ограничения.Вкарвам помалко витамини и соли от време на време.Друга химия не кусвам.Имам и тежка физическа работа по десетина часа на ден.Колко е тежка не знам,но години не бях влизал в зала и един познат веднъж ме нави и тренирах като доброто старо време с откази и пълна програма за деня.Очаквах на следващия ден да се схвана жестоко ама и на по-следващия нищо не се случи,та явно щом тялото ми въобще не отрази тренировката работата ми е тежка.Движение му е майката!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Atsalov » 08 Апр 2018, 9:26

Има две гледни точки на поддържане, аз лично хапвам не здравословно за да не заслабна :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от kikko » 08 Апр 2018, 9:39

От 10 месеца имам куче.Сутрин в 6:00 часа преди закуската и кафето 1 час разходка,вечер след работа и преди ракийката със салатката пак 1 час разходка.Чувствам се страхотно и съм килограмите,които бях в 10-ти клас и тренирах футбол. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Bogat-Beden » 08 Апр 2018, 9:57

Не мога да тренирам в момента и затова ходя пеша. Между 8 и 10 км на ден.
Храненето ми е добро като качество, но може би трябва да ям по-малко. :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Z3Ro* » 08 Апр 2018, 11:20

Три пъти седмично играя футбол на малки врати, а през уикенда на голямо игрище в окръжната група. Междувременно сутрин въртя колело по 20-30 минути в дните след мач, ходя и да бия един чувал, когато е студено и няма група за мачове. Алкохол рядко пия и по малко, че взе да не ми понася... Цигарите ги спрях преди 10 години и гледам да не ям тесто и сладкиши. Лошо става като се залежа болен или с някоя травма - не ми мърдат поне 4-5 килограма на седмица, а после е яко зор да ги свалям, ама какво да се прави...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от turbonetic » 08 Апр 2018, 12:47

Ние също ходим да ритаме като се съберем ..Явно е време да спра сладкото и безалкохолните,че да има някаква разлика :D :D .Последно време ,не слизам от колата дори до магазина ходя с нея ,а ми е на 2 мин път ..

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook