Как си поддържате формата?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от cod-cdbp » 08 Апр 2018, 13:27

Кръглото също е форма. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Иначе откакто спрях стреса разкарах десетина килограма, без никакви ограничения ( е вярно е, че се появи и времи за да си готвя качествено, което също е съществен фактор).
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.02.2018
Пол: Мъж

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от k0lev » 18 Апр 2018, 11:38

Предполагам работата в офис и наличието на вендинг машини на доста голяма част от хората тук не им е чужда - така се напълнява най-сигурно ! :lol: Последните 2 месеца реших да се взема в ръце и 3 дена в седмицата бягам по 5км + 20 мин въртене на колело преди работа, гледам боклуците да са само събота (бирата също)а през останалото време гледам да ям по-чиста храна и печена, вендинг машината я посещавам 1-2 пъти в седмицата за солети/ядки (грешник съм, дядо попе). Свалих 10кг за периода със седмица и малко почивка по празниците :D

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от alx » 19 Апр 2018, 17:51

вдигам щанги. винаги ми е било удоволствие. бягам през ден из гората или ако е лошо времето - на тредмила. взех си много хубав тредмил (x22i) които ходи до 45 градуса нагоре и -6 надолу и предлага разни каки и пичове да те юркат интерактивно по разни планиниски трасета- много е зарибяващо. ходя на преглед редовно и гледам кръвната картина да ми е добра- мисля, че е важно да знаеш черно на бяло какво става в тялото ти. плувам поне 2 пъти в седмицата. кисна се в джакузито редовно за разпускане.

ям каквото ми харесва като гледам да не прекалявам. не пия кафе защото получавам сърцебиене ако прекаля. пуша пури и лули като ми дойде музата - 2-3 пъти в седмицата. пия много вода- поне по 2 литра на ден. гледам да живея добре, да се смея много и да не се стресирам редовно. това е моята рецепта и за сега работи добре. One day at a time :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от drifty » 19 Апр 2018, 18:52

Болна тема.

При мен проблемът май е обратен на повечето тук - не мога да кача килограми - от доста години съм на скромните 60 и не мърдам нито нагоре, нито надолу. В момента не тренирам, зимата се контузих, но сега уж съм добре и събота мисля да откривам сезона с тренировки навън - нещо не ме влече фитнеса напоследък. Мисля и колелото да подкарвам - като цяло все неща за тонус и енергия. Но нещо май храненето не ми е наред, или пък е от стреса - стомахът ми хич не го бива... Разни болки, тежест, на моменти свит на кълбо - а не е като да не се храня. И преди няколко години така се хранех, но нямах проблеми, а всички изследвания са ми с перфектни показатели.. Явно трябва да си направя някакъв режим на хранене с различна храна, но и да видя как да разкарам шибания стрес..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от turbonetic » 19 Апр 2018, 20:06

Вече 2-ра седмица съм спрял сладкото и съм много доволен бях пуснал 2-пъти изследвания и на двете резултатите бяха перфектни всичко си беше в норми!

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Oblivion » 20 Апр 2018, 8:06

drifty написа:Болна тема.

При мен проблемът май е обратен на повечето тук - не мога да кача килограми - от доста години съм на скромните 60 и не мърдам нито нагоре, нито надолу. В момента не тренирам, зимата се контузих, но сега уж съм добре и събота мисля да откривам сезона с тренировки навън - нещо не ме влече фитнеса напоследък. Мисля и колелото да подкарвам - като цяло все неща за тонус и енергия. Но нещо май храненето не ми е наред, или пък е от стреса - стомахът ми хич не го бива... Разни болки, тежест, на моменти свит на кълбо - а не е като да не се храня. И преди няколко години така се хранех, но нямах проблеми, а всички изследвания са ми с перфектни показатели.. Явно трябва да си направя някакъв режим на хранене с различна храна, но и да видя как да разкарам шибания стрес..


Споко и аз едно време бях 60кг сега съм 72 и вървя нагоре към 80 :mhihi: . В момента си мислиш, че ядеш много но това не е вярно, бих ти препоръчал диета 4:2:2 ( въглехидрат, протеин, мазнини) на телесен кг. Но трябват някакви лостове или тежести като бонус за да може каченото да бъде колкото се може повече мускул :)

Не знам на колко години си и какъв ти е начина на живот но едни 2600-700 калории би трябвало да те дигнат до към 65 кг за 2-3 месеца без проблем. Аз от 65кг се качих на 73 кг за 3 месеца като поддържам 4:2:2 на 3100-200 калории.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Дидо85 » 20 Апр 2018, 8:56

Преди ходех редовно да тренирам във фитнеса, но в последните месеци все нещо излиза дали работа, дали здравето, та не е много редовно. Старая се обаче винаги когато имам възможност да ходя пеша, без да бързам бавно и спокойно, но и без спира да за почивки. Отделно, когато се наканят приятелите правим и някой друг мач, което в последно време е доста рядко, но все пак. Сега зимата се позапуснах малко, но смятам пак да почна да се храня и по-правилно. Хляб, сладки работи, газирано - да са сведени до минимум. Обичам да карам и колело, но не съм го правил последните няколко години поради различни причини.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от Комбина » 20 Апр 2018, 9:12

Тази зима се отпуснах доста... почти 93кг, а нормално съм около 85/86. Тренирам бокс от няколко години, но есента спрях да ходя защото не ми оставаше време.

Не можех да се понасям и сега от 1ви Април почнах 6 дни в седмицата сутрин ставане в 6, тичане в парка, коремни преси, лицеви. Вечер в залата и поне час усилена тренировка + накрая малко силова.
Пия само вода, нищо сладко, нищо газирано, нищо тестено. Само зеленчуци и плодове + чисто пилешко или свинско. Извара, яйца, сурови ядки...

За 20 дни в момента съм 88кг и се чувствам страхотно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от mangini » 21 Апр 2018, 8:08

Напоследък все по-малко време ми остава за спорт, което е ужасяващо, защото общо взето цял живот съм спортувал нещо - плуване, баскетбол, фитнес, в последните 7-8 години предимно бокс. За по-голямата част от тия години съм бил редовно в залата по 2-3 пъти седмично, не съм пропускал тренировка, чувствал съм се страхотно и съм поддържал здравословни килограми, без да обръщам внимание на някакъв специален хранителен режим. Иначе сега съм доста по-внимателен с храната - никакви газирани напитки, "натурални" сокове и т.н. - само фрешове и вода. Гледам да си ограничавам храната на по-малки порции и по възможност с минимум въглехидрати, като в същото време да включвам в менюто плодове. Също така последното ядене за деня да не е след 20:00 часа. Всичко това съчетано с редовно спортуване - дали в залата, дали на поход в гората или просто някаква по-дълга разходка. Каквито и диети да спазва човек, без интензивно движение просто не става.
Всичко това работи, докато не дойде поредната порция крайни срокове и нерви, тогава цялата система просто рухва и отивам в другата крайност - висене до късно, кОла след кОла, джънк фууд и т.н. За отрицателно време стигам до момента, в който :arrow:
Комбина написа:Не можех да се понасям

После пак трябва да завъртам здравословното колело отново, общо взето ми е доста трудно да поддържам баланс в това отношение - като цяло постоянно варирам между 90 и 100кг, което не е малка разлика, да не говорим, че тези килограми ги свалям/качвам в рамките на две-три седмици. Може би единствено бързият метаболизъм ме предпазва от варианта трайно да съм закрепил едни 130кг и да не мога да дишам от тежест. Това също не е успокоение, в дългосрочен план не може да се продължава така. Така че, като цяло - чисто хранене, редовен спорт и по-малко нерви, това е единственият начин, поне според мен. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Как си поддържате формата?

Мнение от PolandBall » 24 Апр 2018, 21:53

Е така съм.....

Изображение

Ма шъ съ стегна! :yes:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook