Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Bexim » 04 Фев 2019, 16:21

Да бе, така ми казаха ама го избутахме...
Иначе най-тъпото кое е? Ти/аз, собствениците сме там винаги. Ако направим нещо гадно, лесно може да ни се върне, че онзи ИДИОТ е там `за малко`, ни го знаем, ни познаваме в повечето случаи.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от kiko » 04 Фев 2019, 17:03

Bexim написа:Ама трябва да платиш репатрирането, което е безумие..

Това значи ли че оня няма да плаща за репатрирането :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Venelin1111 » 18 Сеп 2019, 16:01

pinko_23 написа:За гаража решението е следното, в общината се подава заявление, че гаража е твой и т.н. плаща се една такса и получаваш правото да си купиш знак забранено паркиране трябва да си го монтираш заедно с други оказателни табели, че ако ти спре някой пред гаража викаш паяка и му вдигат колата. И спокойно ако някой ти спре пред гаража си звъниш на 112 или телефона на паяка


И от 112 почват да обясняват как няма да стане ,после те свързват с "Градска мобилност" и от там греда. Казвам го от опит ,в казуса бе намесена и полицията ,а те пак казаха ,че нарушение на знак е за паяк. И така "параграф 22" . Няма разбиране и толерантност.Повярвай ,че паяк не дойде въпреки нарушение на знак ,при поставен такъв от общината .Не им пука , на никой. И аз имам проблем с изход и вход в двора ми и вече съм се примирил. В съседство има магазин и се паркира безобразно на улицата.
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 18 Сеп 2019, 16:42

И аз съм в изходно положение - пичовете от съседната сграда са решили, че улицата си е тяхна и я блокират всеки ден, по цял ден. Поне 3-4 коли от колите в нарушение са техни. Като им направиш забележка се обиждат и започват да се ежат и най-демонстративно си местят колите супер бавно :banghead: . Затова си организирах една офанзива на всякаквите му там власти: писма до кат със снимки (чакам призовка да ходя да пиша за да им съставят актове), столичен инспекторат и вече на всяко запушване на входа на паркинга ще звъня на 112 и ще давам номерата на колите, които са запушили входа.
Чак ме е яд, че съм с чисто нова и сравнително скъпа кола, та не мога да ги лекувам както го прави друг от мойта сграда - запушва ги и си тръгва. Няма телефон, няма нищо :mhihi: Инструктирал е и охраната да казва, че не знае на кой е колата :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от BMW_POWER » 18 Сеп 2019, 17:11

Държавните служби са така навсякъде. Аз звъня в общината за маймуни, дето колите им са по няколко дни на улицата. Имат право на три часа през деня и шест през уикенда да паркират на едно място. Средно на 6-7 обаждания се появява един от тях. Частниците идват в рамките на 30мин макс.
Лесно е, ама няма желание.
Не знам защо репатриране колите в центъра. Трябва да е някъде извън София. Божурище, Нови Искър, Елин Пелин. Тогава мнооооого ще се замислиш...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от top » 18 Сеп 2019, 17:57

Живея в центъра в платената зона и редовно някой идиот спира пред гаража на кооперацията в която живея, в повечето случаи са "за малко" или си стоят в колите, но такива не ме дразнят.. има други които си оставят колите по няколко часа и тогава няма влизане и излизане. Оказва се, че на практика няма никакъв законов механизъм да се викне паяк и да махне неправилно паркирал. Скоро звънях в ЦГМ да им кажа, че гаража ми е запушен и ми казаха, че нищо не можели да направят и да съм звъннал на дежурния телефон на 5то районно (в случая това е районното на моя квартал) и от там евентуално да дойдат да констатират и те да викнат паяк... Затова докато не измислят адекватен начин за санкциониране на такива, ги изчаквам в разумни граници и просто им махам предния номер на колата и го изхвърлям на боклука, без щети по колата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Venelin1111 » 18 Сеп 2019, 18:09

top написа:Затова докато не измислят адекватен начин за санкциониране на такива, ги изчаквам в разумни граници и просто им махам предния номер на колата и го изхвърлям на боклука, без щети по колата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Добре , но не те ли притеснява факта , че може да те хванат когато сваляш регистрациония номер, да почне саморазправа или да мине полицейски патрул да те хванат и пак проблеми ? И това не е начина. Трябва да има нещо друго. В you tube гледах руснаци да лепят по стъклата лепенки с примерен текст: тук не се спира ..или паркирането забранено и подобни. Макар , че пак е тъпо.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от top » 18 Сеп 2019, 18:19

Venelin1111 написа:
top написа:Затова докато не измислят адекватен начин за санкциониране на такива, ги изчаквам в разумни граници и просто им махам предния номер на колата и го изхвърлям на боклука, без щети по колата.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Добре , но не те ли притеснява факта , че може да те хванат когато сваляш регистрациония номер, да почне саморазправа или да мине полицейски патрул да те хванат и пак проблеми ? И това не е начина. Трябва да има нещо друго. В you tube гледах руснаци да лепят по стъклата лепенки с примерен текст: тук не се спира ..или паркирането забранено и подобни. Макар , че пак е тъпо.
Sent from my iPhone X using Tapatalk


Ами при положение, че изчаквам някой по 2-3 часа и не се появява а аз (и съседите ми) заради него трябва да наемам спарк или такси за да си върша работа и да плащам по 30-40лв... ами не ме притеснява, нека и той си плати за нова регистрация в КАТ. И пак моето е по цивилизовано, има съседи които им трошат огледалата или рамената на чистачките, а една им мята някакви ла*на по колите... Докато общината и държавата не измислят начин да наказват такива, ще се получават подобни простотии между хората...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от kiko » 18 Сеп 2019, 19:06

BMW_POWER написа:Не знам защо репатриране колите в центъра. Трябва да е някъде извън София. Божурище, Нови Искър, Елин Пелин. Тогава мнооооого ще се замислиш...

Ти Дружба и Подуене за центъра на София ли ги имаш?
По твойта логика може и в Пазарджик да ги направят наказателните паркинги,тогава паяка ще прави макс по 2 курса за деня :mhihi: яко ще облекчиш паркирането..няма що :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 18 Сеп 2019, 19:17

Don_Diego написа:Чак ме е яд, че съм с чисто нова и сравнително скъпа кола, та не мога да ги лекувам както го прави друг от мойта сграда - запушва ги и си тръгва.
Тя колата нали не е твоя, а служебна, к’во ти пука колко била нова? Спирай и ги запушвай и ти, точно скъпа и нова кола малко ще имат смелостта да й направят нещо...


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от top » 18 Сеп 2019, 19:44

Dextuar написа:
Don_Diego написа:Чак ме е яд, че съм с чисто нова и сравнително скъпа кола, та не мога да ги лекувам както го прави друг от мойта сграда - запушва ги и си тръгва.
Тя колата нали не е твоя, а служебна, к’во ти пука колко била нова? Спирай и ги запушвай и ти, точно скъпа и нова кола малко ще имат смелостта да й направят нещо...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Е такова разсъждение не е ок.. Човека може би е съвестен и не иска, скъпа и представителна кола, която паркира между дипломатически, бронирани и топ коли, НСО и тн.. за които представителния вид е стандарт да има дори и най дребна забележка... Не всичко е "щом е служебно да му е*а майката"...


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Venelin1111 » 18 Сеп 2019, 19:45

Сега говерих с приятелче което живее на ул”Ситняково” в близост има мол и често му спират пред гаража , та купил си е право от общината и е сложил паркинг скоба на самия подстъп пред гаража ,еднаа е равна на един абонамент 72 лв с ДДС на месец.Втората е почерпил екипа който е дошъл да монтира платената и сега около 3,5 м не може да се паркира АКО са вдигнати. Монтирани са на подстъпа за да не пречат на снегопочистващата техника зимата и така от няколко години.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 18 Сеп 2019, 23:29

top написа:
Dextuar написа:
Don_Diego написа:Чак ме е яд, че съм с чисто нова и сравнително скъпа кола, та не мога да ги лекувам както го прави друг от мойта сграда - запушва ги и си тръгва.
Тя колата нали не е твоя, а служебна, к’во ти пука колко била нова? Спирай и ги запушвай и ти, точно скъпа и нова кола малко ще имат смелостта да й направят нещо...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Е такова разсъждение не е ок.. Човека може би е съвестен и не иска, скъпа и представителна кола, която паркира между дипломатически, бронирани и топ коли, НСО и тн.. за които представителния вид е стандарт да има дори и най дребна забележка... Не всичко е "щом е служебно да му е*а майката"...


Sent from my iPhone using Tapatalk


От година и половина не съм в "ония" среди, но колата ми пак е представителна и да, не искам никакви забележки по нея, камо ли от някакъв кретен защото после само по-големи проблеми ще си докарам на главата като се познавам. А въпросните със сигурност ще направят мизерия по колата защото знаят, че е моя и в какъв външен вид се подържа колата. Засега ще се мъча със законните методи, предният път имаше ефект дано и сега е така. Надеждата ми е в това, че доста от "разбраните" нарушители ще изгорят и ще си поговорят с въпросните тарикати защото почти всички в района се знаят и всички знаят кой създава проблемите.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от BMW_POWER » 19 Сеп 2019, 2:19

kiko написа:
BMW_POWER написа:Не знам защо репатриране колите в центъра. Трябва да е някъде извън София. Божурище, Нови Искър, Елин Пелин. Тогава мнооооого ще се замислиш...

Ти Дружба и Подуене за центъра на София ли ги имаш?
По твойта логика може и в Пазарджик да ги направят наказателните паркинги,тогава паяка ще прави макс по 2 курса за деня :mhihi: яко ще облекчиш паркирането..няма що :mhihi:


Да, център са! Допреди 35 години Борово и Емил Марков бяха крайни софийски квартали. Нека ти вземат 50-60лв глоба, плюс 200лв паяк, плюс 30-50лв такси, пък да те видя, дали ще паркираш неправилно :OT:

В бизнеса съм и знам как стоят нещата, повярвай ми :OT:

Що се отнася до бройката на "паяците", то те винаги не достигат. Стотина в София ще се справят

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Borymeckata » 19 Сеп 2019, 7:58

Ще използвам темата да питам - днес ми се случи нещо странно... Работя в друг град и доста рядко колата ми нощува на паркинга пред блока. Примерно - веднъж в месеца. Вчера си паркирах като човек - точно на средата на очертаното парко-място, между линиите, не по-навътре или по-навън от другите коли. И тази сутрин задната ми чистачка беше вдигната. Какво пък означава това? Дали съм спрял на "нечие" масто? Или ги е подразнил монтанския номер? Имам апартамент в блока и живея там през седмицата, в работните дни... Какво да направя - да им залепя нотариалния акт на стъклото ли?

В интерес на истината - спирам на южния паркинг ПРЕД блока, а не на северния ЗАД него, където всъщност е входа. Всичките ми прозорци гледат на юг и така мога да си виждам колата. Може някой да е решил, че съм спрял на "чужд" паркинг, на друг блок...
Чудя се и каква е тази психика - да оглеждаш колите на паркинга и да преценяваш коя е "своя" и коя - "чужда"? Нямат ли си друга работа тези хора... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook