Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Knoxville_ » 06 Юни 2018, 10:00

Тази Астра почти няма ръжда :shock: :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 06 Юни 2018, 13:32

alekangg написа:Типичен пример за изкривено мислене без дори да си помисли, че има нещо гнило, обаче пък и с претенции..


Типично българска черта да се дават оценки за непознати хора.

Към колегата от предния пост. Не, не съм го плащал, защото не може да се плати конкретното място. Затова, за разлика от останалите тъпанари, няма да тръгна да режа гуми, да дера коли, да чупя чистачки и т.н, нито ще вдигам скандали. Просто не мога да паркирам на останалите места пред блока, защото имат бордюри и са високи за 39ката. Вариантите са да обикалям при съседните входове и да рискувам да спра на "нечие място" и да осъмна с повреда, надрана кола или да се забия пред входа. Но същия тоя съсед има и втора кола и обикновено я спира пред входа и когато е така, аз няма къде да спра, въпреки че има свободни места.

Нямам проблеми със съседите, наистина никой не спира на това място от над 30 години, освен аз и бащата и дори всички останали места да са заети, никой не спира там. Да, дразня се, че няма къде да си оставя колата и не крия, че не ми беше приятно да видя повреден автомобил там, където съм свикнал да си оставям колата, защото ми е ясно, че ще стои там доста време, защото съседа има и 46ца и сега кара нея и го боли фара за втората щайга. Не го смятам за изкривено мислене, ако имах къде другаде да си оставя колата, без да я мисля, нямаше въобще да стане на въпрос.

Многознайковците да дойдат да ми намерят гараж, а аз следващия път ще поставя кавички на "моето" място. :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от preki » 06 Юни 2018, 14:24

Виж сега, никой не ти е длъжен да ти търси каквото и да е. И няма такъв филм "свикнал съм да си паркирам от 30 години".
Особено пък за големите градове няма мое, няма твое, няма свикнал и т.н. Плащаш си място и от 8.00 до 19.30 може да си паркираш ти. Извън тези часове може да си пира всеки и нищо не може да направиш.
Варианти имаш много - сменяш колата, сменяш апартамента, паркираш на 5-тата пряка от блока, продаваш колата и се возиш на градския транспорт и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 06 Юни 2018, 14:33

preki написа:Варианти имаш много - сменяш колата, сменяш апартамента, паркираш на 5-тата пряка от блока, продаваш колата и се возиш на градския транспорт и т.н.
Абсолютно :yes:

drifty написа:защото съседа има и 46ца и сега кара нея и го боли фара за втората щайга.
Ей заради такива я направих онази тема, защото това не е ОК развалени коли да стоят като паметници пред блоковете, всеки да прибира кенефите на Европа и да ги складира в междублоковите пространства :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 06 Юни 2018, 14:54

На мен не ми е проблем, че е оставил колата там. Дори е търсил бащата тогава, за да премести неговата от мястото, където той си спира колата. Със съседите малко или много сме си създали организация и нямаме драми помежду си и всеки знае къде си паркира колата. Но когато паркира някой от друг вход, град, тая организация отпада, защото не стигат местата. Така че много от проблемите биха се решили с малко организация от живущите. Затова и не съм имал нужда да плащам за мястото. Случва се 1-2 пъти в месеца някой да спри там. Отделно и да искам, не е обособено като парко мьсто и не мога да го платя. Тъпото е, че колата, оставена там, е гроб и подозирам, че ще стои там доста време и цялата организация на паркиране ще ни отиде на вятъра.. Аз втората си кола я преместих в къщата, най ми е лесно да я върна и типично по Софийски, да си пазя място за паркиране. Ама го намирам за глупост и липса на колегиалност. Та цялата идея ми беше във връзка с предните постове и паркираните коли пред входове, ма нещо не се разбрахме.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от 3186 » 06 Юни 2018, 15:23

top написа:Ами означава човек да не може да прибере или изкара колата си, всеки адекватен шофьор би могъл да прецени..

В моя случай паркират достатъчно близо до гаража, за да се налага с поне 2 маневри да излизам на милиметри всеки път и недостатъчно за да ми попречат напълно да изляза. Кво правим тогава :dunno:
Това за мен е затрудняване, а не възпрепятстване, но като няма ясно отстояние не мога да сложа стопери (легално). Паяк също отказва да влезе, понеже е един вид вътрешен двор на блока и е тясно като г*з :banghead:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от randity » 06 Юни 2018, 17:44

Към колегата drifty. Щом сте се разбрали със съседите си и всеки си знае мястото, защо просто не говориш с комшията ти да премести въпросният "гроб", за да можеш да паркираш на "твоето" място? Ако не е в движение, съберете се няколко съседи и го бутнете на място, на което няма да пречи на никой. От постовете ти разбирам, че сте в добри отношения и се разбирате с всички, тогава какъв е проблема и за това да се разберете?
Аз примерно това го правя на пук на ония с четирите коли. И верно рак го хваща, като види, че не може да ги нареди всички една до друга. Ма го подразня ден-два, па му пусна пак фандък и му се смея как търчи с подпетени пътъци да ги реди :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 06 Юни 2018, 18:57

Само той е проблемен. Казвал ми е даже, че ще ме закачи с джипа и ще ме преместел, щото му спирам на мястото. Говорихме с него, уж 2-3 дни щяла да стои колата там и щели да я вземат в сервиза. Но и по горе казах, очаквам тези 2-3 дни да са няколко седмици, че и повече. За момента спирам пред входа, така че да има място за минаване от съседите, колкото и да не ми харесва.

Честно казано, нямам желание да се карам с него, просто с тия си приказки ме ядосва, щял да ме дърпа нам кво си. И аз мога да го закача и да го завлача на майната си, ма..

Ей ся цъкнах е те тая снимка от терасата, спрял съм пак там..., а изпод дърветата се вижда муцуната на Фронтерата на съседа. Ще взема да ги организирам останалите да си махнат колите някоя събота, да може с бащата да се хванем да отлеем стъпки и на другите парко места. И пари няма да им искам, само да се изместят някъде за няколко часа или да не си изкарват колите. Всички ще са доволни, ама не искат да му се невиди..

https://ibb.co/n237co
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 06 Юни 2018, 19:50

Не мога да преценя много хубаво по снимката, но ако запушваш входа, според мен не е ОК да спираш така. Представи си сега, че на някоя баба от входа през нощта й прилошее и трябва да идва линейка. И това е съвсем реалистичен сценарий предвид факта, че около 80% от населението на тия панелки са хора 60г+. Как ще мине носилката, как ще я изкарат, ти ще се чувстваш ли ОК, че твоята ламарина им пречи и ги бави?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 06 Юни 2018, 21:13

Не казвам, че ми харесва. Но спирам така, че има повече от метър между колата и стълбището, достатъчно е да се мине с количка, с носилка и двама лекари, с диван и т.н. При такъв сценарий, недай си боже - не би следвало да ги затрудни по никакъв начин. Но забележката ти е напълно уместна ;). Подхвърлих идеята да си нагласим паркинга като хората, тоя път интересно има повече ентусиазъм!

Със съседа се видяхме преди малко, разбрахме се, всички са щастливи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 13 Юни 2018, 21:46

Don_Diego написа:
Don_Diego написа:Аз вече споменах за проблема си със запушването на Парчевич


Решението е намерено! Официален сигнал от СДВР - Пътна полиция, придружен със снимки. Очаквам вече развитие, тъй като сигнала е приет и предстои проверка :yes:


UPDATE

Днес получих обаждане от КАТ и ме поканиха утре в конкретен час, на конкретно място при конкретен човек за допълнителни обяснения на ситуацията. След тях вече ще предприемат няколко проверки дали наистина е така и ще се предприемат действия :yes: .
Търсете си правата, явно има и работещи институции
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 03 Фев 2019, 12:42

Днес отивам до гаража, гледам пак някой плазмодий спрял и не оставил телефон. Понеже рядко все още ползвам гаража, мога да си позволя лукса да му нарежа и 4-те гуми, но засега още го карам културно. Видях, че другите съседи са му сложили бележка да си премести кочината, но аз нямам намерение да му се моля.

Как се процедира с паяка и работи ли той в неделя?


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от kiko » 03 Фев 2019, 21:19

да има два дежурни

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Bexim » 04 Фев 2019, 16:03

Ама трябва да платиш репатрирането, което е безумие..
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от vicho » 04 Фев 2019, 16:09

Bexim написа:Ама трябва да платиш репатрирането, което е безумие..


някой ще ми спре пред гаража и ще му плащам репатрирането ... е се'а... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook