Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от DaGa » 15 Ное 2019, 9:04

Те моята я бяха надрали от край до край ,защото бях спрял просто пред другия вход. Но имаше записи от камери и селтака си плати ремонта .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Borymeckata » 15 Ное 2019, 9:11

Venelin1111 написа:Следва деруга с пирон

Ами да, възможно е... Както виждате, моята бележка е в съвсем спокоен и културен тон. Ако някой се беше обадил, щях да сляза и да се разберем какво толкова преча и на кого. Но никой не се обади - явно предпочитат да ми пишат, отколкото да говорят с мен... :dunno: :dunno:

Друго място за паркиране... ами сигурно и там някой си го е заплюл и пак ще вляза в конфликт с местните. Ще взема да си купя още един гараж, та да мирясат накрая... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Комбина » 15 Ное 2019, 9:29

Borymeckata написа:
Venelin1111 написа:Следва деруга с пирон

Ами да, възможно е... Както виждате, моята бележка е в съвсем спокоен и културен тон. Ако някой се беше обадил, щях да сляза и да се разберем какво толкова преча и на кого. Но никой не се обади - явно предпочитат да ми пишат, отколкото да говорят с мен... :dunno: :dunno:

Друго място за паркиране... ами сигурно и там някой си го е заплюл и пак ще вляза в конфликт с местните. Ще взема да си купя още един гараж, та да мирясат накрая... :dunno: :dunno:


Просто спри отново там и остави следната бележка:

В момента съм на балкона/прозореца и те наблюдавам. Ако още веднъж ми доближиш колата ще ти счупя и двете колена и повече никога няма да си видиш твоята кола.

Аман от прости селяндури! Заради такива ще си купуваш втори гараж...

Един изкуфял пенЦюнер каращ мега новият Great Wall Haval с цвят бордо една вечер пред мен вдигна чистачките на 15 коли които са спрели зад съседната кооперация. Като го питах защо го прави той отговори, че улицата била частна, едно време нещо като отчуждавали то било на съседите и някакви такива глупости. Викам, я се качи до вас и ми донеси нотариален акт или като в е ваша улицата защо не си сложите бариера?

И ме гледа тъпо и мига....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от host » 15 Ное 2019, 9:54

оффф с такива е страшно, понеже живея в част на града където не мога да паркирам на по-малко от 600/800м от жилището спирам където има място и максимално да НЕ преча на никой

еми започнаха да ми вдигат чистачката на място което е за свободно паркиране, аз съм спрял в паркомястото идеално ... питах във търговски обект на 5м назад (улицата има на дясната част на тротоара паркоместа, а от ляво има жилищни сгради , отдясно има само парк) ... нищо не знаят, колата не им пречи, не са видели

аз не спирам на това място всеки път, просто като е свободно ... спирам една вечер след 3-4 седмици пак и една пенсия дебнеща на терасата почва
"преместете си колата"
ама аз не съм слязъл още а само жена ми, а тя горката много пали (има свободни и други места това е първото по улицата , другите са 50м надолу)
"защо да я местим?"
"зет ми тука от 2ч чака да се освободи пред нас да си спре колата, това на нищо не прилича вие не живеете тука"
"ако си плащате за мястото ще преместим колата няма проблем, абонамент към общината ли имате?"
"ама няма такива неща, махайте си веднага колата"
и излиза и зет им се обяснява (и аз вече бях слязъл) , слушам ги повтарят като папагали , излезе и жена му с дете на ръце не по-голямо от 1г и тя крещи как всяка вечер им спирали на мястото ... опитах да кажа че долу има празно място още едно ... пак крещене да съм паркирал аз там ... ама те гледат озлобено тип ако имат една цепеница в ръка биха те убили на място директно
с усмивка им казвах
"ок ще я преместя колата, няма проблем"
едвам накарах жена ми да спре да се разправя и спрях нарочно чак в другия край на улицата, онея вървят по улицата (явно искат да видят къде ще спра и после къде си прибирам!?) :clap: но понеже е парк просто си минахме пеша през парка и си се прибирам ... но има видимост към колата докато слизам ... типажа като хрътка обикаля около колата оглежда се , върви напред назад и тръгва още надолу по улицата ?!

разбира се след няколко часа отидох и си преместих колата дори от това паркомясто (проверих другаде дали има преди това празно място) въобще да не им е пред очите колата

тия индивиди НЕ са ни съседи от дълго време, макс 1г преди тоя случай, дошли са на тумба от някъде - не твърдя от къде

преди това с хората от тази улица които са от там винаги сме се разбирали, питал съм като видя някой може ли така да спра, удобно ли е и т.н. знаем си се и всеки влиза в положение, примерно знаем, че въпреки, че има място срещу гаража на човек с а8ца дълга база, който спира там спира винаги макс удобно за човека с а8цата щото иначе едвам си излиза от гаража и т.н. или пък един с комби и т.н.

и си мислех после ... скрах се с жената викам ся за дето почна направо да крещиш с тия повече там не мога да спирам, защото това не са хора а животни, ще седи на терасата денонощно да дебне да спра там ся за да ми надере после колата, да ми спука гума и т.н. ама после й се извиних, защото пък какво да направи човек мамка му те са супер нагли такива типове , да е нормален човек да влезеш в положение ама той нарочно се заяжда и прави на интересен

и те така ... скрапа си го спирам вече още по-далеч и на други места, но пък така съм далеко от тия индивиди, дори да не беше станала разправия то пак на улица с такива хора винаги е риск да спреш, не знаеш кога ще им скимне че заради нещо друго точно ТИ пречиш

човещина елемнтарна липсва

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от b_u_b_o » 15 Ное 2019, 10:26

@host, моето виждане е че ти е грешна тактиката. Напълно подкрепям културното ти отношение попринцип, хората са си го казали, че по-умния отстъпва. Обаче в тия ситуации никога не отстъпвам пред наглеца. Това в неговата малоумна глава е равнозначно на победа, от което той почва да се чувства още по-силен и започва да постъва нагло и в други ситуации и да наглее още и още. Една от максимите ми в живота е, че наглеца трябва да бъде мачкан когато и където свариш. Всичките ми познати твърдят, че съм най-спокойния човек на света...докато не попаднат с мен в такава ситурация. Направо превъртам от наглостта и това плаши повече наглеци. Щото повечето ако се държиш културно набират още повече смелост, докато ако им отговориш със същото и видят, че си готов да им отвърнеш рязко омекват. В тая ситуация щях да си заключа колата и да го посъветвам да спи на терасата гледайки я, защото ако ѝ се случи нещо лично ще отговаря пред мен без значение той или друг я е пипнал...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от ID A » 15 Ное 2019, 10:33

Borymeckata написа:Има развитие по въпроса... Миналия месец (октомври) колата ми две нощи остана на паркинга пред блока и двете сутрини я намерих с вдигната задна чистачка. Вчера пак си паркирах съвсем нормално и оставих под чистачката бележка (лявата на снимката). И днес намерих отговор - дясната бележка. Четете и се дивете...:


Та темата може да бъде разширена: Как се справяте с нормално паркиралите на паркинга? И само да отбележа, че не бях спрял близо до другата кола, а явно тя после е спряла близо до мен (аз си бях в жълтите линии, точно по средата на мястото). Що за влашка дивотия, чудя се... :dunno: :dunno:


Можеш да изведеш човек от селото, но не и селото от човека. В твоя случай просто добави едно "или блок N, ап. N" след телефона, за да видят, че си свой.

Иначе просто спираш да спираш там. Преди можеше да им се озъбиш "знам къде да те намеря" на тези от балконите, сега ще имаш само проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от vicho » 15 Ное 2019, 10:54

кореняците пак са се задействали :mhihi: :lol:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Pisobella » 15 Ное 2019, 11:11

ID A написа:
Borymeckata написа:Има развитие по въпроса... Миналия месец (октомври) колата ми две нощи остана на паркинга пред блока и двете сутрини я намерих с вдигната задна чистачка. Вчера пак си паркирах съвсем нормално и оставих под чистачката бележка (лявата на снимката). И днес намерих отговор - дясната бележка. Четете и се дивете...:


Та темата може да бъде разширена: Как се справяте с нормално паркиралите на паркинга? И само да отбележа, че не бях спрял близо до другата кола, а явно тя после е спряла близо до мен (аз си бях в жълтите линии, точно по средата на мястото). Що за влашка дивотия, чудя се... :dunno: :dunno:


Можеш да изведеш човек от селото, но не и селото от човека. В твоя случай просто добави едно "или блок N, ап. N" след телефона, за да видят, че си свой.

Иначе просто спираш да спираш там. Преди можеше да им се озъбиш "знам къде да те намеря" на тези от балконите, сега ще имаш само проблеми.


Или просто напиши, че си собственик на апартамент от входа/блока... щото блок, номер - все едно си на гости там. Изобщо ...аман от тая тема!

Ванга е казала: България ке се оправи кат спрем да пишем у тая тема!
Амин!
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Borymeckata » 15 Ное 2019, 11:16

Що бе, темата си е добра... И аз споделям ценен опит. Виждате моите комшии как успешно се "справят" с мен, като си паркирам след работа на паркинга пред блока. А вие със спрелите пред входове и гаражи не можете да се справите... Срамота! :mhihi: :mhihi:

Паркингът им бил препълнен... и явно аз съм виновен за това. В интерес на истината - живея в съседния блок (на 30 метра), а спирам на този паркинг, защото всичките ми прозорци гледат към него. Но не мисля, че това има толкова голямо значение... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от vicho » 15 Ное 2019, 11:23

Borymeckata написа:Паркингът им бил препълнен... и явно аз съм виновен за това. В интерес на истината - живея в съседния блок (на 30 метра), а спирам на този паркинг, защото всичките ми прозорци гледат към него. Но не мисля, че това има толкова голямо значение... :dunno: :dunno:


разбира се, че си виновен, спирай си пред "твоя" блок... как ще им спираш на местата на хората... :mhihi:

те знаят къде живееш (със сигурност) :lol:

Pisobella написа:Ванга е казала: България ке се оправи кат спрем да пишем у тая тема!
Амин!


надай се... :mrgreen:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от c04 » 15 Ное 2019, 11:28

b_u_b_o написа:@host

То хубаво, не се местиш...ама на другия ден, като си намериш колата изподрана/изпотрошена :banghead:
В тази ситуация си местиш колата веднага и след няколко дни с въздушната пушка по джамовете им :mhihi: :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от toncho83 » 15 Ное 2019, 13:20

Не трябва да се отстъпва в такива ситуации. Важно е да се покаже на другия, че греши, защото им става лош навик!

Аз като врял и кипял в такива спорове...викал съм полиция, писал съм жалби, стигало се е до саморазправа и бой. Чак не ми се разправя. Та, от скоро ползвам гараж по-наем в центъра и още от първия ден, когато взех ключовете предупредих всички съседи, че ползвам гаража денонощно. Паркирам кола и мотор и ако нямам достъп викам паяк моментално.Предупреждавам за да няма вдигнати чистачки и излични разправии, когато бързам. Направих го в присъствието на собственика- човекът беше леко стресиран от директността ми :mhihi: .

Не съм конфликтна личност, но когато съм прав не отсъпвам и влагам всички налични ресурси за да се справя с проблема :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от don_gori » 15 Ное 2019, 13:24

И мен онзи ден късно вечерта ме сполетя едно съобщение по Вайбъра :mhihi: Реших да раздвижа 2рата кола и вместо да спирам пред нас където и без това е много пренаселено от МПС-та, да я спра малко по-надолу по улицата където има 2 необитаеми къщи една след друга. Няма нито маркировка за паркоместа нито нищо, та нашия човек ми пише да си преместя колата защото нямало къде да си спира неговите коли :conf: сам е неженен с 3 таралясника - раздрънкан пасат 5, ауди а4 с десен волан и еконтска баничарка. Та пред неговата къща има спокойно място за 2 коли, има си гараж в къщата съседната къща до него е необитаваната, съответно има 1 совобдно място, а аз бях паркирал срещу другата необитавана къща ..
Добре че ми се спеше и реших да отложа дискусията за следващия ден, та му отговорих учтиво че ще се опитам да спирам малко по-надолу :)
Разбирам че когато на човек му нарушат хатъра му става кофти, но все си мисля че не трябва да се изнаглява с познатите хора до такава степен :dunno:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 15 Ное 2019, 15:50

Аз си намерих човек в Общинска полиция и общо взето на всяко мое позвъняване идва патрул в рамките на 15-20 минути. Тази седмица 2 пъти вече ядат дървото комшиите в центъра и то дебелото, по 50лв фиш/акт :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Моджо » 15 Ное 2019, 20:36

Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook