Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 07 Апр 2018, 8:33

Здравейте колеги,

искам да попитам как ефективно се справяте с неправомерно паркирани автомобили пред гаражи/входове на жилища? Днес сутринта някой беше запушил входа на блока към апартаментите и трябваше или да обикалям през съседния, или да газя в градинката през калта с куфар 30кг :censored: . Вдигнах му чистачките, но съм сигурен, че просто ще си го премести от левия в десния крачол.

Та въпросът ми е как подхождате в такава ситуация? Особено ме интересува как процедирате при коли, запушили гараж.

Чувал съм за обаждане на паяка, но повечето казват, че не работи, трябва ти да го платиш, а и ме съмнява в 5.30 сутринта да дойде, а й дори да дойде, сигурно ще е твърде късно и вече ще съм викнал такси.

Понеже скоро ми предстоя да ползвам гараж, който е директно с изглед към улицата, съм сигурен, че редовно ще има спрели за по "5 мин" само, тъй като в района рядко има свободни места, понеже е близо до парк. Да слагам колчета, не мисля, че е вариант, отделно, че е незаконно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от (bubsa) » 07 Апр 2018, 8:39

С прост човек няма оправия :censored: Пробвал съм и с добро и с лошо и все се намира още някой...Методите няма да ги споделям,че ще ме охулите,че не съм хуманен :mhihi:
В неделя вечерта някаква кола ми беше спряла пред гаража и стоя там 4-5 часа.Не ми се мисли какво щеше да стане ако и сутринта беше още там.Не разбират глупаците,че точно в тея 5мин мможе да ти потрябва да излезеш и да е много важно :censored:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 07 Апр 2018, 8:58

Нормално е да искаш да му "оставиш" нещо в замяна, че те възпрепятства да си ползваш колата/имота. По-странното е, че такива селяндури след това искат и да отмъщават, въпреки че ти не би им навредил на кочината, ако не си я спират пред имота ти. Много странна логика имат такива нагледци.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.12.2014

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от pashofff » 07 Апр 2018, 9:17

Аз ги местя с джипа. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от anttonev » 07 Апр 2018, 9:38

Аз дръпнах и оставих на улицата на кестерме веднъж и после не е имало с този проблеми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от pinko_23 » 07 Апр 2018, 9:42

1. Обясни му като човек (ако е някой от входа) че спирането пред входа не е добре, може да се наложи да дойде линейка или пожарна и колата да пречи.
2. Ако не разбира от дума ножа в четите гуми доката му дайде акъла в главата.
3. НАЙ-ЕФИКАСНИЯТ МЕТОД купувате от няйкой строителен магазин от онези бетонни топки дето ги слагат по тротоарите струват към 15 лв бройката и ги монтирате. Един приятел го направи това пред входа и ефекта е огромен никой вече не спира щото неможе. И не се притеснявайте никой няма да дойде от общината да ви ги махне. Важното е да ги закрепите добре даже не е зле да удължите металният прът, щото негой с голям джип или кола могат да ги повредят, има най различни варианти на бетонни изделия който вършат отлична работа.
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 07 Апр 2018, 9:55

За пръв път я виждам тази кола, едва ли е на някой от входа. В интерес на истината, досега за толкова години само няколко пъти съм ставал свидетел да се спира така.

По интересно ми е с гаража какво правим?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от pinko_23 » 07 Апр 2018, 10:10

dextuar написа:За пръв път я виждам тази кола, едва ли е на някой от входа. В интерес на истината, досега за толкова години само няколко пъти съм ставал свидетел да се спира така.

По интересно ми е с гаража какво правим?


За гаража решението е следното, в общината се подава заявление, че гаража е твой и т.н. плаща се една такса и получаваш правото да си купиш знак забранено паркиране трябва да си го монтираш заедно с други оказателни табели, че ако ти спре някой пред гаража викаш паяка и му вдигат колата. И спокойно ако някой ти спре пред гаража си звъниш на 112 или телефона на паяка
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от madafaka_donkele » 07 Апр 2018, 10:19

Вдигаш чистачки, ако продължава ги огъваш, ако пак продължава огледала или ножа в гумите. Никакво "с добро". Такива олигофрени от добро не разбират. Ако имаш възможност да ги избуташ с твоята кола също е вариант.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Витанов » 07 Апр 2018, 10:26

Тъкмо снощи към 3 излизах за среднощно каране тип " да се отървем от напрежението " :mhihi: и какво да видя двама като ме затиснали ми оставили по 15 см и двамата / :bowdown: / качих се аз в колата и започнах да се пипам по лицето може би сънувам или недовиждам.. Седнах чудих се 5 мин какво да правя, запалих колата пуснах си хубава музичка вкарах задна пуснах ръчната / беше лек наклон/ освободих леко амбриажа колкото да опре леко в бронята и тогава натиснах газта и полу-съединител избутах ташака метър назад, после десен мигач да излизам, но се усетих, че има и преден ташак, който беше първа кола на кръстовище и така леко подпрях и него с полу амбриаж го избутах на средата на пътя да се научи друг път да не запушва хората. Така с усмивка си тръгнах се едно бех свършил с жей-ло да го еа.. :mhihi: :mrgreen:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 28.02.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 735i '98
Мечтае да кара: Москвич

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Shark_fan » 07 Апр 2018, 10:28

За лично първо вдигам чистачки или слагам бележка, ако няма резултат пиша с перманентен маркер на капака "не паркирай тук"... Не е кой знае какво, ама поне да си поиграе 15на минути да си го чисти със спирт после... барем даде резултат. До трошене и дране на коли, и пукане на гуми не съм стигал, но човешката наглост няма граници и нищо не е изключено... :censored:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от @2bar » 07 Апр 2018, 10:55

лично на мен малко първични ми идват горните методи....в смисъл работят, докато не попаднеш на някой по - отворен от теб, защото винаги има такива.

по юридически път е определено по - доброто решение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Мордехай » 07 Апр 2018, 11:01

Това беше една от причините да са махна ут сОФИЯ. Оправия нямаше. Живеех в Лозенец на Руй планина и направо ми идеше да убия някого или да се самоубия. Нито полиция, нито община помагаха при обаждане. Съседите редовно режеха гуми и пак им паркираха отпред.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от c04 » 07 Апр 2018, 11:04

Мордехай написа:Това беше една от причините да са махна ут сОФИЯ. Оправия нямаше. Живеех в Лозенец на Руй планина и направо ми идеше да убия някого или да се самоубия. Нито полиция, нито община помагаха при обаждане. Съседите редовно режеха гуми и пак им паркираха отпред.

това е най-сигурния начин :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от speeder88 » 07 Апр 2018, 11:26

Пред нашия вход сме монтирали две колчета на разстояние едно от друго по-тясно от кола, така винаги имаме пролука за багажи, мебели, кучета, колички и т.н.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook