Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Zubcho » 13 Апр 2018, 13:35

Pisobella написа:С вежливия тон за тубите... И все едно. За да пазиш място с туба/столче/кашонче/тн значи си достатъчно нагъл. И аз го разбирам за един-два пъти, когато това място ТРЯБВА да е свободно, поради нещо важно, ама не и да си пазиш цял ден паркомясто. Както казахте - тия неща се плащат.
Даже да махнеш тубата или каквото, да може да се спира - който спре ще го отнесе. Без да знае, че някой си е заплюл мястото. Или ти ще си го отнесеш.

Имах случка на един обществен паркинг, макар и пред блок, където спирах години наред. Една вечер просто се шмугнах преди една друга кола и заех последното свободно място. Последваха разправии от кой блок съм, защо паркирам там и т.н. В крайна сметка си преместих колата и им освободих мястото. След ден-два си спрях пак там, свободни места имаше колкото искаш.
Сутринта как си намерих колата? С разбита дръжка, изчоплена и надрана боя, уплътненията раздрани където може по едната врата. Явно бях забравила багажника отворен и всичко беше изкарано навън и разхвърляно, крушките от багажника ми бяха свалени и метнати някъде вътре.
Сега, съвсем спокойно можеше да им направя колата на дроб и повече да не ме видят (на тия, които се караха с мен преди това за паркирането на паркинга - най-логично е те да са "отмъщавали" - "Аз нали предупредих!?")......
Та и тия с тубите така - виждаш ги кои са, говориш с тях, и после какво? Ама да си трошим колите ли е начинът?! ....
Кога ли .... ?! ....
Пак казвам, ако сложиш нещо, за да запазиш място, за да разтовариш строителни материали или нищо друго е ок за 1-2 часа.

А в този случай е трябвало да викнеш полиция. Кварталния обикновено се намесва, особено ако е ясно кой може да е извършителя.

Има си процедура. И моята кола я надраха с ключ от всякъде. Беше паркирана от дясната страна на еднопосочна улица с муцуна по посока на движението. Не е пречела на никой. Няма гаражи, няма пътеки, нищо. Явно някой съсед, който няма топки да ми каже в очите нещо е решил да отмъщава. И сега какво? Колата ми е като нова. Имам си каско и ми е все тази. За 7 дни ми я боядисаха от-до.

Просто тези собственически тъпотии, бил живял в този блок, това било неговото място и тн са мисли на прости и необразовани хора. А ако има целание да е мъж, що не възмъжава на някой мъж, а не в последствие да чупи?

Такива само същото ги оправя. Палиш му колата в 3 през нощта и после да го мисли той. Такива това заслужават.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Pisobella » 13 Апр 2018, 13:57

Не ги познавам, че да посоча кой е точно, освен това няма как да знам на 100% кой е извършителят. Нали се сещаш, че като дойде кварталният и после какво?
Ако имаш каско е друго. Изплащали са ми скромно щета за надраскана боя от-до по цялата кола със спрей. Но не е в това въпросът имаш ли, нямаш ли.
Иначе всеки отрича :) Как ще докажеш, че е точно този, без да си го видял? Или без да имаш някакво доказателство? И те така... Чупят ти, ти чупиш... Ти палиш, друг пали... накрая всичките курници потрошени и на въглени. Отказвам да се принизявам до такова ниво... :/ Много ме натоварват такива разправии и такива истории. И оня ден някакъв се разправяше с мен, но по изключително груб начин, че съм спряла на метър от линията за паркиране и да съм си попреместела колата малко напред. Докато го разбера какъв точно му е проблемът сме се карали 10минути ... #немоа
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Zubcho » 13 Апр 2018, 15:13

Pisobella написа:Не ги познавам, че да посоча кой е точно, освен това няма как да знам на 100% кой е извършителят. Нали се сещаш, че като дойде кварталният и после какво?
Ако имаш каско е друго. Изплащали са ми скромно щета за надраскана боя от-до по цялата кола със спрей. Но не е в това въпросът имаш ли, нямаш ли.
Иначе всеки отрича :) Как ще докажеш, че е точно този, без да си го видял? Или без да имаш някакво доказателство? И те така... Чупят ти, ти чупиш... Ти палиш, друг пали... накрая всичките курници потрошени и на въглени. Отказвам да се принизявам до такова ниво... :/ Много ме натоварват такива разправии и такива истории. И оня ден някакъв се разправяше с мен, но по изключително груб начин, че съм спряла на метър от линията за паркиране и да съм си попреместела колата малко напред. Докато го разбера какъв точно му е проблемът сме се карали 10минути ... #немоа
С прости хора на глава не се излиза за жалост. Лошото е, че много станаха простите и когато подходиш към тях любезно се взимат на сериозно и започват да ти се качват на главата. Аз също съм далеч от разправии, чупене и тн.

Ама като чуя "за малко съм" и направо ми се обръща нещо вътре. Нямам гараж, но гледам редовно си спират пред гаражите около нас. Аз не спирам никога пред гараж, на тротоар или в зелени площи. Ако обаче толкова се наложи ще съм в колата с готовност всеки момент да се махна от запушения гараж.

Жена ми бута количка всеки ден и точно за това не си позволявам да правя такива тъпотии.

Просто преди да направим нещо е хубаво да се поставим на мястото на хората отсреща. Масово обаче това не се прави и крайния резултат е на лице.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от dpopov » 13 Апр 2018, 16:40

mrlargo написа:
dpopov написа:Ей сега ми звъняха от градска мобилност да си преместя колата .

Така, аз ли съм изтървал някой update в нашата държавица, че тия от Паркинг и гаражи (или градска мобилност - не ги знам кои са точно) вече звънкат телефончета, вместо да се разкарват да вдигат коли и да глобяват. Някой, ако има инфо да сподели, че съм леко озадачен :kuku:

Поздрави!


Звънят на телефона ако си пращал СМС-и за синя или зелена зона. Предполагам като си им звъннал са те питали за номера на колата на нарушителя? После като им го кажеш търсят в базата от кой телефон са пращани смс-и за тоя номер кола и звънят.


Ахааа, не го знаех това :D Мерси, колега
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 17 Апр 2018, 23:09

Уж мислех, че съм си решил проблемите ама само съм си мислел :banghead:
Има от известно време нови наематели в блока срещу къщата ми. плевенски тарикати (само А6, А8 и Мерцедеси се карат) обаче спират кой където свари. В "махалата" сме си едни и същи хора от детството ми и си знаем кой къде спира и дрязги няма, дори други нови наематели още с идването питат за тези неща, обяснява им се и няма драми. Аз от край време съм си "барикадирал" площта пред оградата и в момента е нещо като зелена площ. Тънкия момент е, че и двете места са може би най-удобните на цялата улица - спираш/тръгваш с преден, няма как да те запушат, ОБАЧЕ едното ако се ползва - цялата кал/прах от улицата влиза в моята къща защото излизането става точно през входната ми врата, другото се пада между гаража на съседа и моята гаражна ограда (гаражите ми са по-навътре в двора) и ако спре кола по-дълга от Голф/Поло или запушва гаража или заема 1/3 от вратата ми към гаражите. Миналата седмица едното им А6 ме принуди посред нощ да маневрирам (лека кола!!!) 15!!! минути докато успея да нагодя колата в позиция за я вкарам в двора (улицата е тясна и паркираните коли от лявата страна не помагат също :mhihi: ). Още на следващия ден поставих нови барикади. Е днес единия слезе, размести и паркира А8цата там :conf: . Човешки му обясних защо е блокирано мястото, как заради тях посред нощ аз 15 минути се мъча с лека кола да се прибера вкъщи, а какво остава за случаите когато се прибирам с някой бус. Отговора беше: Е, И? :conf: :kuku: Имал съм място да мина ако излизам, а за прибиране...вече съм си бил вкъщи, да не излизам :banghead:

Утре ще опитам с нови барикади и ако не се получи минавам на балканския метод :ranting:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от vicho » 18 Апр 2018, 0:38

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от vlad0 » 18 Апр 2018, 8:09

Don_Diego написа:Уж мислех, че съм си решил проблемите ама само съм си мислел :banghead:
В "махалата" сме си едни и същи хора от детството ми и си знаем кой къде спира и дрязги няма, дори други нови наематели още с идването питат за тези неща, обяснява им се и няма драми. Аз от край време съм си "барикадирал" площта пред оградата и в момента е нещо като зелена площ....


:shock: :clap: :conf:

just kill me .....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от E34 » 20 Апр 2018, 20:41

fullsizeoutput_f1e.jpeg


Малко не е баш по темата, но пак е за олигофрените паркиращи на инвалидни места и така нататък. Всичко има елементарно решение и то е на снимката! Действието се развива в паркинг на Икеа. Полицая слиза, пише, след малко идва паяка и тариката си заминава. Лично снимах. Обаче снимката е от бяла държава, не дотам бяла, но все пак.... Кога ще стане това и в нашата кочина? Представям си го това в Парадайз-а. Леле майко.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от randity » 21 Апр 2018, 13:10

Това надали ще стане скоро време в нашата държавица. Нали тук или в друга тема, колега обясняваше как е викнал полиция за спряла пред гаража му кола. И к'во, идва Бай Хуй, полицая му се кара като на дете в детската градина и чао. Е къв респект да има, втори път да не го прави. Няколко пъти съм влизал в пререкания със спиращи на инвалидните места на големи хипер-маркети. Ми той седи и те гледа тъпо и не знае какво да отговори, но и не мачка егото си да премести колата.
Ей сега, покрай моя блок. Говорим с улица, по която може да мине само един автомобил, от едната страна има паркирали автомобили. Пред моя блок построиха друг с вход към гаражи. Е аз като се прибирам и си обръщам колата точно там, за което и не виждам нищо нередно. Тия обаче, техните парко-места си ги направиха площадка, наредиха няк'ви бордюри да не се паркира там, колчета слагаха, а бе общо взето много малоумни инженерни мисли, създадени от група хора, живеели на село с козите. И сега последното - сложиха на въпросния вход към гаражи - бариера. Като този вход води само към техните гаражи, а там има ролетна врата :dunno: Явно им пречи това, че няколко човека обръщаме там. Не знам аз ли ги проклех, ама тая бариера сдейна. Три дни под ред се прибирам и седят покрай нея с отворен капак и гледат умно в оная технология :mhihi: А да, преди това бяха сложили синджир, ама него дори те не го ебаваха и го мятаха настрани да не им пречи.
П.П. Между другото, имам дистанционно за гаражна врата, някой ако знае мога ли по някакъв начин да го обуча да работи с въпросната бариера, ще има голямо черпене. Не за друго, ама ей така искам да им видя физиономиите като си вдигна бариерата, обърна си колата и пусна отново бариерата :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от kiko » 21 Апр 2018, 16:18

Би трябвало да можеш,виж някаква фирма не пише ли на бариерата и им се обади все едно че си си загубил дистанционното,те ще ти обяснят :mhihi:
В блока в който живея гаражите сме с ролетна врата и дистанционното се обучаваше лесно но трябва да си отвътре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от don_gori » 31 Май 2018, 12:14

Колеги от скоро един комшия еконтаджия все да събира автопарк деснячки пред нас на улицата. Преди месец-два разглоби един джип на части, като остави купето 5 дена на трупчета във въздуха :kuku: Сега отново е домъкнал 2 коли нерегистрирани и седят отпред. 1-2 пъти си направих устата че няма много място за паркиране, отделно че децата ни си играят там и тея коли пречат, но уж едната (голям бус) щял да я регистрира, а другата (пак джип) щял да я маха някъде да я разглобява.
Въпроса ми е може ли така да държи нерегистрирани коли на улицата и има ли някакви официални срокове, в които трябва или да ги регистрира или да ги махне от там и кои институции да сигнализирам. Иска ми се по по-цивилизован начин да го накарам да се сети, че тая работа няма да я бъде :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от vicho » 31 Май 2018, 13:00

ще подадеш сигнал, той ще бъде "обработен", ще му пратят писмо, евентуално... след около година може и да се случи нещо, а може и да не се случи :lol: :mhihi:

welcome to BG :smoke:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от randity » 31 Май 2018, 16:41

Доста смело е да държи коли без регистрация ей така на пътя. Като му тупнат някоя нощ едната, ще видиш как ще спре.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от немо » 31 Май 2018, 20:39

randity написа:Доста смело е да държи коли без регистрация ей така на пътя. Като му тупнат някоя нощ едната, ще видиш как ще спре.

Предполагам,че мога за час разходка да фотографирам 10-тина коли явно не в движение отдавна,даже без табели на общинска земя....и ко? :roll:
Понеже не толерирам такъв тип безхаберие оня ден изхвърлих една кола от сервиза,която чака 6 години собственика да си намери разпр.валове :winky: Сега е извън оградата и ме боли фара....ама ми е жал за колата.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 31 Май 2018, 23:05

От доста време си спирам пред блока и до съвсем скоро нямахме никакви проблеми. Винаги имаше 1,2 свободни места, често и повече. Когато и да се прибера, все си паркирах пред входа някъде, на не повече от 10 метра. Нещо обаче всички съседи се обзаведоха с коли, кой с 1, кой с 2 и в един момент вечер като се прибирам, няма място за мен.. а се е случвало по 1 месец да карам смени до 12 вечерта и тегаво като ти се спи да обикаляш за места. Единия съсед си спираше талигата пред стълбището на входа, та аз като го няма, също спирах там - така си паркирах колата, че винаги поне метър от стълбището е лесно достъпен, така че спокойно може да се носят и мебели, а на самия тротоар имаше място за детска количка да мине, така че, не съм пречил. Почнаха обаче да ми се правят съседите, че им спирам на "местата" и единия даже ми вика, че щял да ме закачи с джипа и да ме издърпа, та да си паркира на мястото. Не ми правят забележка, че съм спрял пред входа, а че съм им спрял на техните места за паркиране. Е, от снощи съм си наредил всичките коли пред блока и ще ги оставя така няколко дни, да си търсят къде да спират, та да им дойде акъла. Едни други двама пък - все си паркират колите толкова криво, че от шестте места пред блока, винаги стават 5 и като съм се прибирал и е нямало де да паркирам, щото някой спрял за 2 места, ми мега нагло е.. Та сега и аз ще го играя задник 2-3 дни..
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook