Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 09 Апр 2018, 21:00

host написа:Ще го дебнеш защото не може да му спираш пред гаража... Евала

А имам и познат с 4х4 автомобил, живееше на центъра преди... Еми често имаше спрели пред гаража. Теглеше ги на средата на улицата и ги заебаваше.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


А после дебнеха ли го? :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Бях чел един такъв, който после с монтажна пияна беше обходил вратата на гаража :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от host » 09 Апр 2018, 21:50

Никакви последствия. После смени квартала и вика егати кефа.

Но е важно да уточня, че моя човек не теглеше коли на съседите си, а на разни дето не са от квартала. Със съседите се разбираше отлично.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 09 Апр 2018, 22:27

В такива моменти се радвам, че не живея по центъра, а в по-далечен квартал. Мисля, че веднъж ми е била запушена колата от един бус, но колегата беше при един съсед от другия вход и реално бяха в гаражчето му, та предпложих, че е там и отидох да питам и се премести буса. Загубиха ми няколко минути, докато се усетя къда са - не е приятно. Пред университета два пъти са ме запушвали и никви ги няма... не мога да изкарам колата, а единия път бях много на зор, че иначе щях да чакам няколко дни да си свърша работата, но успях да изляза по-рано и вече не бях запушен. В първия случай някъв идиот с ВАГ беше спрял и явно отишъл в близкия фитнес - да прави мускули може, ма акъл никакъв. Видя ме и вика, ше тръгвате ли? Викам преди 1 час щях, ама нямаше никого.. Втория път се оказа мой приятел, който си мислел, че му познавам новата кола, ама к*р, не я знаех и толкова пъти поздравих майка му :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от toncho83 » 10 Апр 2018, 13:22

Най-боли като им вземат пари.Ако е системен нарушител можеш да го снимаш и да го пратиш на общината.Минават, проверяват, предупреждават и глобяват.


Пробвал съм почти всичко - спадане на гуми, вдигане на чистачки, сгъване на огледала, разумен разговор, заплахи, ступване + крясъци и нерви....

Най-доброто е жалба в полицията.Оплакваш се, че спира пред гаража ти за да прави чекии.. ( не се базикам) повече, никога няма да спре след разговор с кварталния. Понеже, гаражът ми е близо до входа на градина съм имал и такъв случай.Ако се жалваш, че само ти спира пред гаража е нищо.Кварталният го вика да го предупреди и той отрича всичко.Обаче за чекяри пращат патрулка :mhihi: и се убеждават, че е спрял пред гаража ти....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от TheDriver » 10 Апр 2018, 18:01

Жената спира преди време на паркинг при работата й(паркингът е пред блок, но е голям събира много коли и по-важното имало е свободни места много).

На слизане от колата пред нея спира кисел чичак с някаква Кия и я запушва. Тя му направила забележка като му казала, че след час ще излиза, а свободни места има доста наоколо.

"Не ме интересува! На мен тука ми е входа и заради такива като теб не мога да си спирам на мястото" :paranoid:


Тъкмо си бях купил ново въже и бях сменил съединителя :mhihi: Уви докато стигна него го нямаше вече. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Borymeckata » 11 Апр 2018, 10:15

Абе много нерви хабите с това спиране и паркиране - излишен стрес си създавате. Някой ме бил "запушил"... Пред моя гараж бяха направили скеле, та една седмица не можех да си изкараам колата:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=412763&hilit=%D1%85%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%B0+%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0

Само да отбележа, че човек понякога спира така "селски" от зор, не от арогантност. Просто няма друга възможност... :dunno: :dunno: Трябва да идеш някъде, закъсняваш, а свободни местра няма, няколко пъти обикаляш близките улици и просто няма къде да спреш... И се принуждаваш наистина да спреш "за 5 минути" пред някой гараж... В милионен град винги някой пречи на някого и като живееш в центъра на София в най-гъстата тълпа - може да се очаква, че понякога някой ще ти попречи за нещо. Ако искаш да няма хора покрай теб и да не се съобразяваш с никого - има различни начини да го постигнеш. Но не и като си купиш апартамент в центъра...

Ето нещо по-дразнещо - всеки магазин от голяма верига има паркинг и досега не съм видял случай да няма места на паркинга. Обаче винаги има такива, които спират точно пред входа, пред редиците с колички или на мястото за велосипеди. Ходя на работа и се връщам с колелото, затова такива ме дразнят. Места по паркинга има винаги, но нашият е тежкар и не може да мине 50 метра пеша, затова ще спре точно където има стойка за велосипеда ми... Е това е селяния, а не че някой поради липса на друга възможност се е принудил да спре "за 5 минути" пред гаража или входа ти.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от toncho83 » 11 Апр 2018, 15:05

Никаква аванта.Това са нагли и лоши хора.Речеш ли да им покажеш човечност, веднага ще ти се качат на главата :bang: :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 11 Апр 2018, 15:08

Borymeckata написа:Абе много нерви хабите с това спиране и паркиране - излишен стрес си създавате. Някой ме бил "запушил"... Пред моя гараж бяха направили скеле, та една седмица не можех да си изкараам колата:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=412763&hilit=%D1%85%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%B0+%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0

Само да отбележа, че човек понякога спира така "селски" от зор, не от арогантност. Просто няма друга възможност... :dunno: :dunno: Трябва да идеш някъде, закъсняваш, а свободни местра няма, няколко пъти обикаляш близките улици и просто няма къде да спреш... И се принуждаваш наистина да спреш "за 5 минути" пред някой гараж... В милионен град винги някой пречи на някого и като живееш в центъра на София в най-гъстата тълпа - може да се очаква, че понякога някой ще ти попречи за нещо. Ако искаш да няма хора покрай теб и да не се съобразяваш с никого - има различни начини да го постигнеш. Но не и като си купиш апартамент в центъра...

Ето нещо по-дразнещо - всеки магазин от голяма верига има паркинг и досега не съм видял случай да няма места на паркинга. Обаче винаги има такива, които спират точно пред входа, пред редиците с колички или на мястото за велосипеди. Ходя на работа и се връщам с колелото, затова такива ме дразнят. Места по паркинга има винаги, но нашият е тежкар и не може да мине 50 метра пеша, затова ще спре точно където има стойка за велосипеда ми... Е това е селяния, а не че някой поради липса на друга възможност се е принудил да спре "за 5 минути" пред гаража или входа ти.
Ако няма финансова възможност, удобряваш ли да те ограби, пък било то и само 5 лева от портмонето?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от streetz » 11 Апр 2018, 15:50

Borymeckata написа:Ето нещо по-дразнещо - всеки магазин от голяма верига има паркинг и досега не съм видял случай да няма места на паркинга. Обаче винаги има такива, които спират точно пред входа, пред редиците с колички или на мястото за велосипеди. Ходя на работа и се връщам с колелото, затова такива ме дразнят. Места по паркинга има винаги, но нашият е тежкар и не може да мине 50 метра пеша, затова ще спре точно където има стойка за велосипеда ми... Е това е селяния, а не че някой поради липса на друга възможност се е принудил да спре "за 5 минути" пред гаража или входа ти.

И мен такива селски тарикати ме дразнят много, затова миналата година писах на една от веригите, от които пазарувам често и случайно или не след седмица се появи маркировка тип "начупена линия". Резултат - 0. След още една седмица сложиха и табелки с указания, че на посочените места не се паркира - пак нищо. Накрая сложиха колчета и гумени стопери (като тия около велоалеите) и най-сетне имаше ефект, макар и не 100%, но определено има.
По темата - ако е пред гаража ми бих изчакал 2-3 минути и после бил му развил вентилите. Ако е пред входа на жилището - освен спадналите гуми може да се прости и с някое огледало. Като трайно решение за пред входа се слагат колчета или бетонни саксии.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от apexs » 11 Апр 2018, 20:19

Решение винаги има :clap: :clap:
https://www.flagman.bg/article/155005

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Zubcho » 11 Апр 2018, 21:42

Borymeckata написа:Абе много нерви хабите с това спиране и паркиране - излишен стрес си създавате. Някой ме бил "запушил"... Пред моя гараж бяха направили скеле, та една седмица не можех да си изкараам колата:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=412763&hilit=%D1%85%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%B0+%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0

Само да отбележа, че човек понякога спира така "селски" от зор, не от арогантност. Просто няма друга възможност... :dunno: :dunno: Трябва да идеш някъде, закъсняваш, а свободни местра няма, няколко пъти обикаляш близките улици и просто няма къде да спреш... И се принуждаваш наистина да спреш "за 5 минути" пред някой гараж... В милионен град винги някой пречи на някого и като живееш в центъра на София в най-гъстата тълпа - може да се очаква, че понякога някой ще ти попречи за нещо. Ако искаш да няма хора покрай теб и да не се съобразяваш с никого - има различни начини да го постигнеш. Но не и като си купиш апартамент в центъра...

Ето нещо по-дразнещо - всеки магазин от голяма верига има паркинг и досега не съм видял случай да няма места на паркинга. Обаче винаги има такива, които спират точно пред входа, пред редиците с колички или на мястото за велосипеди. Ходя на работа и се връщам с колелото, затова такива ме дразнят. Места по паркинга има винаги, но нашият е тежкар и не може да мине 50 метра пеша, затова ще спре точно където има стойка за велосипеда ми... Е това е селяния, а не че някой поради липса на друга възможност се е принудил да спре "за 5 минути" пред гаража или входа ти.
Добре се, спира някой селски от зор пред гаража ти или те запушва. Жена ти е в къщи в 9тия месец и й изтичат водите слизаш долу и кУр. Колата ти запушена. Как ще се почувстваш?

Ето ти втори вариант, седите си в къщи. Баба и дядо дошли на гости да видят внучето. Извъднъж става лошо на бабата/дядото. Налага се да идете до болницата и кУр един спрял за малко пред гаража ти. Как ще се почувстваш?

Още ситуации да казвам ли или са достатъчни? Такива пред гаража тип ама аз за малко са за рязане на вентилите и издърпване на колата на средата на улицата.

Ако имахме нормална система и служители които да глобяват, нямаше да има такива проблеми. Ама е, няма щото КАТ са лайнари и ги мързи.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от mrlargo » 12 Апр 2018, 8:07

Borymeckata написа:
Само да отбележа, че човек понякога спира така "селски" от зор, не от арогантност. Просто няма друга възможност... :dunno: :dunno: Трябва да идеш някъде, закъсняваш, а свободни местра няма, няколко пъти обикаляш близките улици и просто няма къде да спреш... И се принуждаваш наистина да спреш "за 5 минути" пред някой гараж... В милионен град винги някой пречи на някого и като живееш в центъра на София в най-гъстата тълпа - може да се очаква, че понякога някой ще ти попречи за нещо.


Аз живея в центъра в зелена зона и винаги има свободни места докато зоната работи. Срещу мен има Еконт и аптека и спират пред гаражите с единствената цел да не платят 1 лев за зелена зона, а не от зор. В интерес на истината като свирна идват след 1 минута и си местят колите. Аз лично спирам пред чужд гараж само ако седя в колата и я местя на секундата, макар че това също е нарушение, защото по закон и престоя пред гараж е забранен. Моят гараж е отзад в двора и там има места общо за 7 коли та някой като запуши входа, запушва седем човека и това цялото за да не плати 1 лев. :kuku:

Иначе от описаните методи назад с темата този с номера е сред най-добрите. Хвърляте го за препоръчване в някоя канавка, щото в най-близката кофа може и да се сети да порови. Сега от няколко месеца май и задните номера нямат вече нитове - та може и двата номера :twisted: После трябва да ходи до КАТ с колата, да плати 30-40 лева за нови номера и талон и т.н. Отделно има разни трошки дето не може да се прехвърлят, на такъв ако му махнеш номера отива на скрап. Така не нанасяш и щети по колата, което за мен си е малко същата селяния като да спреш пред гаража.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от dpopov » 12 Апр 2018, 8:40

Колеги, онзи ден спрял един пред гаража, системен нарушител. Вдигал съм му чистачки, оставял съм бележки - нищо не помага. Звъннах на градска мобилност : да, записан е сигнала, ще се погрижим. След 5 минути отивам до магазина и се връщам, колата я няма. Викам си "брех, тия много бързо действат". Стигам до вкъщи, гледам, колата му е просто от др страна =D =D . И слушам един до входа разпитва : кой ми е вдигнал чистачката? кой? Ей сега ми звъняха от градска мобилност да си преместя колата .

Така, аз ли съм изтървал някой update в нашата държавица, че тия от Паркинг и гаражи (или градска мобилност - не ги знам кои са точно) вече звънкат телефончета, вместо да се разкарват да вдигат коли и да глобяват. Някой, ако има инфо да сподели, че съм леко озадачен :kuku:

Поздрави!
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от mrlargo » 12 Апр 2018, 9:49

dpopov написа:Ей сега ми звъняха от градска мобилност да си преместя колата .

Така, аз ли съм изтървал някой update в нашата държавица, че тия от Паркинг и гаражи (или градска мобилност - не ги знам кои са точно) вече звънкат телефончета, вместо да се разкарват да вдигат коли и да глобяват. Някой, ако има инфо да сподели, че съм леко озадачен :kuku:

Поздрави!


Звънят на телефона ако си пращал СМС-и за синя или зелена зона. Предполагам като си им звъннал са те питали за номера на колата на нарушителя? После като им го кажеш търсят в базата от кой телефон са пращани смс-и за тоя номер кола и звънят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Knoxville_ » 12 Апр 2018, 10:02

Еми колите имат застраховки, към полиците има телефонни номера и така. Това е хубав начин за решение на проблема, ако приемем, че въпросният вече няма те запушва. Най-малкото, че докато дойде паяк или патрул, ще мине доста повече време, отколкото да му звъннат и да си премести колата за 1 минута.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook