Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от steeN » 11 Окт 2019, 15:35

Borymeckata написа:Аз лично не виждам законен начин да се намалят колите, значи... какво остава?


Има безброй законни начини да се намалят колите. Най-лесното и очевидното е като се вдигнат данъците.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от TNT » 11 Окт 2019, 16:53

То щото сега са супер малко тея, дет не си плащат данъци и застраховки :mhihi: По малките населени места е масово.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Jordana » 11 Окт 2019, 17:02

Най лесния и законен начин е общината да обособи обществени паркинги с достатъчен капацитет . А частните автомобили без столична регистрация да нямат право да паркират по улиците и междублоковите паркинги . Само в платената зона или на други определени за целта паркинги в края на града . Няколко такива големи паркинга в крайните квартали ще разтоварят значително движението в столицата .
Щото няма как да плащаш данък в горно нанадолнище и да ти се полага паркомясто в столичен квартал .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 11 Окт 2019, 17:42

:OT: Щото данъците в София не са достатъчно смешни :D :OT:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Jordana » 11 Окт 2019, 18:24

Размера на данъка е отделна тема , но такива рестрикции които фиксирам са налични на много места по света в големите полиси . В крайна сметка данъка и таксите които общината събира от гражданите на територията на общината не е вид безвъзмездна кръвнина или вид рекет , това са обществени финанси които общината трябва да изразходва за облекчаване трафика и условията и подобряване организацията на движение . Това е обществена услуга която отделния индивид няма как да реши без адекватна стратегия на съответната институция .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от hell's angel » 11 Окт 2019, 18:36

Borymeckata написа:Хайде сега да ви видя - как се справяте с паркиралите по тревните площи и тротоарите? :mhihi: :mhihi:

Или всъщност темата трябва да бъде: Как се справяте с тези, които се опитват да се справят с вас, когато паркирате по тревни площи и тротоари?

По-нагоре си казах мнението, но Колегата не беше съгласен: докато колите са повече от паркоместата - така ще бъде. Аз лично не виждам законен начин да се намалят колите, значи... какво остава?

Един върху друг и т'ва е, на който не му харесва - да бЕга на село. :mrgreen:
Той проблемът започна от там, че паркинги, тревни площи, игрища и детски площадки ги попълниха плътно с блокове. А наще хора някак си не могат да се накарат да се набутват и да строят паркинги ... и сега трябвало да се вдигат данъците за да се реши задачката. :mhihi:
Да вземат и още някоя еко-такса да наложат на автомобилите, че голям плач пада колко бил мръсен въздуха, а иначе, съвсем официално внасяме за горене боклуците на Европа :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от steeN » 11 Окт 2019, 18:59

Кой ще плати да се строят паркинги и с какво?

И кой е казал, че трябва да се вдигат данъците? Просто му разяснявам на Боримечката за демокрацията как ще намалеят колите :ok:

TNT написа:То щото сега са супер малко тея, дет не си плащат данъци и застраховки :mhihi: По малките населени места е масово.


Пробвай да не си плащаш данъка известно време тогава :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от TNT » 11 Окт 2019, 19:58

Аз не мисля да пробвам, защото не живея на село. Ама веднага се сещам за два автомобила, единият от които със сигурност няма нищо - къв данък, къв преглед, то багажника не се затваря :mhihi: Колата се кара макс веднъж в месеца, ама се кара.

За мен решение на проблема е да спре да се стои безразборно, както и по-ниско строителство. За вече осраните региони - многоетажни паркинги.

В момента управлението е абсурдно. На бюлетината в края на месеца си мисля дали няма за първи път да рисувам големи полови органи. Махнаха ми гаража + тези на всичките комшии. Половината от местата отпаднаха, защото там реално не беше асфалтирано, а преди 25-30 години си е било... не знам какво е било даже :mhihi: Накратко махнаха гаражите, половината площ под гаражите не става за паркиране, обещаха общински паркинг места на мястото - хОй :bang: Повече от година и половина мина. Даже не се говори да тръгва да се прави нещо. Даже стоят още 2 гаража на "наши хора". И сега хем нямам гараж, хем нямам паркомясто, хем става трудно с паркирането :banghead:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от hell's angel » 11 Окт 2019, 21:11

steeN написа:Кой ще плати да се строят паркинги и с какво?

Не ме интересува Стинка - искаш да строиш блок, трЕва да си дойде с паркинга и точка. Не да ми го продават по 15к и да стоят празни с бариери, а отпред селянията един върху друг. То е вече е свирено, няма к'во да го обсъждаме. Е, може, разни показни със синджири :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от steeN » 11 Окт 2019, 21:24

Аз разбрах допълнителни да строят.

Ма на тва отпред и за него има лесно бе. Общината разчетава всичко, плащаш си абонаментчето и чиста работа... както е в центърчето (не само в София).
Пак никой няма да ти казва дали да имаш или да нямаш кола. Ако искаш имай 5.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 11 Окт 2019, 21:40

То хубаво, ама после общината трябва да върви и да вдига, тия които нямат "членска карта" за паркиране в даден район. Ако това не се случи, както и да го нагласят, пак ще се паркира един върху друг. Аз в София нямам много наблюдения, когато съм ходил, паркирал съм, но обикновено ходя през уикенда, така че е нормално. Във Варна е ад, единствено при авера, където отсядам /Базар Левски/ нямам никакви проблеми с паркирането. Но там съм чувал, че паякът не е много активен. Тук в Търново никой не е застрахован от паяка. Преди време вечер в центъра се паркираше по тротоари, пешеходни пътеки, спирки и т.н забранени места. Една петък вечер паяка мина и събра всичките A/S 8-ци, АМГ-та, Х-сове и други вип возила и като го направиха един два пъти - тази практика със спирането в тоя район вече години я няма.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от hell's angel » 11 Окт 2019, 21:45

steeN написа:Ма на тва отпред и за него има лесно бе. Общината разчетава всичко, плащаш си абонаментчето и чиста работа... както е в центърчето (не само в София).

Нямам нищо против, особено ако дотират гардския, с тия пари, и билетчето стане, да речем, 80 ст. :D
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от немо » 11 Окт 2019, 22:22

steeN написа:Има безброй законни начини да се намалят колите. Най-лесното и очевидното е като се вдигнат данъците.


steeN написа:И кой е казал, че трябва да се вдигат данъците? Просто му разяснявам на Боримечката за демокрацията как ще намалеят колите :ok:


И последно?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....


Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.09.2019

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от venelin11111 » 12 Окт 2019, 7:40

От темата струи агресия, физическата саморазправа не е начина. Аз израснах и живях повече от 30 г в София в близост до пазара “Димитър Петков”, като стана невъзможно да се живее ( шум , бусове и камиони на прекупвачи) задръстваха улицата и паркинга пред блока продадох апартамента на един “ китен селянин” и се махнах. Когато продадох апартамента същия тоя каза , че тоя имот го взема на 100%, аз на майтап вдигнах цената с 20% и този човек без да се поколеба подкокоросван от жена си да купят “ къщата” извади парите и така. Докато има кой да плаща луди пари , да се презастроява ще е така . В “ Манастирски ливади” улици нямат камо ли паркинги. В центъра на София има платени паркинги които спасяват положението ако трябва да свършиш работа за малко, или на паркингите на големите хипермаркети до 1 ч. Там има опасност някоя засала домакиня като паркира колата си да забърше твоята. Живущтте в идеален център не мога да ги мисля как паркират в близост до домовете си.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 12 Окт 2019, 9:00

Не паркират :mhihi: Не и в работните и пиковите часове, рано сутрин и късновечер обаче има места в изобилие
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook