Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от steeN » 10 Окт 2019, 13:27

Ся като покажеш някакви изключения, които вероятно и те са "специални" сгради... на някое богопомазан завод/предприятие, какво си мислиш че правиш :lol:

п.с.
В Изток практически всички стари блокове имат гаражи. Пределно е ясно на всички защо.
Хубавото е, че в момента всеки, който може да си плати може да живее в Изток, та вече няма нищо мистично и особено там.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от BMW_POWER » 10 Окт 2019, 18:33

Borymeckata написа:Мисля си, ако в един квартал (примерно) автомобилите са повече от паркоместата - няма оправия, независимо какви административни, политически, наказателни, социални и всякакви други мерки се взимат... :dunno: :dunno:

Проблемът се решава само с технически мерки - като се осигурят достатъчно места за паркиране. Щото нали демокрация - никой не може да ти казва колко коли да имаш и къде да ги държиш...


Тук малко сбърка. Колегата Михайловски има яхта. По тая логика общината трябва да му прокопае канал, за да си я държи пред блока. Плюсове много. И други ще си купят яхти, мъжете ще ловят риба, защо пък и София да не заприлича на Венеция? Аз там (във Венеция де) коли не видях. Не видях и някой умрял за това....

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от ildivvy » 10 Окт 2019, 19:06

Чета и се чудя,в голямото село кога ли ще започнат да използват и оръжие в спора за паркирането... Трябва да се помисли и на 'държавно ниво' за носенето на оръжие.Току виж се пооправила тя държава :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от hell's angel » 10 Окт 2019, 19:29

BMW_POWER написа:
Borymeckata написа:Мисля си, ако в един квартал (примерно) автомобилите са повече от паркоместата - няма оправия, независимо какви административни, политически, наказателни, социални и всякакви други мерки се взимат... :dunno: :dunno:

Проблемът се решава само с технически мерки - като се осигурят достатъчно места за паркиране. Щото нали демокрация - никой не може да ти казва колко коли да имаш и къде да ги държиш...


Тук малко сбърка. Колегата Михайловски има яхта. По тая логика общината трябва да му прокопае канал, за да си я държи пред блока. Плюсове много. И други ще си купят яхти, мъжете ще ловят риба, защо пък и София да не заприлича на Венеция?


Те, почти го бяха докарали до пристанище в Павлово. Още си личи, тук-там, между Младост и Щутгард :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Jordana » 10 Окт 2019, 19:43

Темата има явно сезонен характер в някаква степен , лятото проблема с паркирането е силно пренебрегнат . Става актуален есента когато столичани се завръщат и са явно в повече . :mhihi:
Тука по морето е обратното , лятото е ад за паркиране :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 10 Окт 2019, 22:50

Като чета кой какви ядове има с паркирането, вече се чувствам късметлия. Моята кола стои сама, отделена от всички съседи пред блока. До мен има трафопост, а от другата ми страна подходи за гаражите на съседния блок. И най-хубавото е, че да не кажа винаги, но 98 от 100 пъти, в които се прибирам, мястото си е свободно. Най-много някой пришълец да е спрял през деня, но вечерта винаги е фрий. И съседите се знаем, те си спират на останалите местенца пред блока, аз на това местенце и за последните няколко години, само веднъж един съсед беше спрял на мястото. Даже тази вечер си снимах :D
IMG_20191010_185649244.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от c04 » 11 Окт 2019, 0:04

drifty написа:Като чета кой какви ядове има с паркирането, вече се чувствам късметлия. Моята кола стои сама, отделена от всички съседи пред блока. До мен има трафопост, а от другата ми страна подходи за гаражите на съседния блок. И най-хубавото е, че да не кажа винаги, но 98 от 100 пъти, в които се прибирам, мястото си е свободно. Най-много някой пришълец да е спрял през деня, но вечерта винаги е фрий. И съседите се знаем, те си спират на останалите местенца пред блока, аз на това местенце и за последните няколко години, само веднъж един съсед беше спрял на мястото. Даже тази вечер си снимах :D
IMG_20191010_185649244.jpg

Завидях ти :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Zubcho » 11 Окт 2019, 6:02

c04 написа:
drifty написа:Като чета кой какви ядове има с паркирането, вече се чувствам късметлия. Моята кола стои сама, отделена от всички съседи пред блока. До мен има трафопост, а от другата ми страна подходи за гаражите на съседния блок. И най-хубавото е, че да не кажа винаги, но 98 от 100 пъти, в които се прибирам, мястото си е свободно. Най-много някой пришълец да е спрял през деня, но вечерта винаги е фрий. И съседите се знаем, те си спират на останалите местенца пред блока, аз на това местенце и за последните няколко години, само веднъж един съсед беше спрял на мястото. Даже тази вечер си снимах :D
IMG_20191010_185649244.jpg

Завидях ти :paranoid:
Споко, ще му алат пилетата по колата сега и всичко ще се изравни

Иначе, за тези неправилно паркиралите, ако стане само по снимка да глобяват ще се оправят нещата. За жалост всеки може да манипулира снимки и явно това ги спира.

Просто трябва да накараме общината да си върши работата, да пише актове и да ходят с данъка да се събират.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 11 Окт 2019, 7:44

Мойта жалба в Столичния инспекторат получи отговор - оплакването е предадено към Пътна полиция, като инспектората иска отчет за направените проверки. Очаквам от следващата седмица да започнат да минават всеки ден и да пишат актове, наясно съм че ще е само за 2 седмици, но след това пак ще пусна жалба ако продължават така да ми запушват офиса :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от hell's angel » 11 Окт 2019, 8:15

drifty написа:Като чета кой какви ядове има с паркирането, вече се чувствам късметлия.

Щом не са те наредили из Фейса, че си в тревната площ, засега е добре :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 11 Окт 2019, 9:09

hell's angel написа:
drifty написа:Като чета кой какви ядове има с паркирането, вече се чувствам късметлия.

Щом не са те наредили из Фейса, че си в тревната площ, засега е добре :mrgreen:


Така е, да :D. Бащата беше почнал да спира зад мен, минавайки през подстъпа към гаража на съседа и спираше в тревата. На онзи не му хареса, не че го бъркаше, че бащата спира в тревата, но нали минавахме през неговия подстъп. Та привикаха бащата в общината. Сега спира в дясно от мен, между трафопоста и дърветата. А иначе по цялата улица местата като това, на което съм спрял, са насипани с чакъл, а аз от малък ги помня така и явно всички са свикнали, даже съм гледал клипове от сватбата на леля ми от 80те, още от тогава са спирали така и се смята за нещо нормално. А всъщност не съм напълно сигурен дали не се водят парко места. На снимката се виждат останалите места, които са си насипани с чакъл. Точно на тия клипове си спомням, че са направени доста добре, насипано и т.н. Вероятно сега просто растителността малко е превзела и изглежда, сякаш паркираме в тревата :D. Но в интерес на истината, не съм се интересувал как се водят тия места в общината. Пък и си е доста зеленията по улицата, пълно е с дръвчета, зад блока имахме и градинка и поляна едно време, на където и да се огледаш, всичко е зелено. Вече я няма полянката отзад, но дръвчетата са си там, а отстрани на блока също има градинка и дръвчета. Още повече, че до блока има две зони като площадчета, където паркират коли, така че никой не идва да паркира тук, има достатъчно места. Един даже си го е асфалтирал /вижда се на снимката/. Познатите ме базикат, че съм в краен квартал, но истината е, че е много удобно място за живеене - чисто е, има зеленинка обилно, паркингът не е проблем, тихо е /а края на улицата ми излиза на главната улица на квартала, а аз съм в началото на квартала/ и като цяло с изключение на 1-2 съседи, които развалят идилията със силна музика, пиянски истории и ремонти от време на време /няколко пъти в месеца/, всичко останало е топ. И като цяло из вкартала като обикалям има доста парко места, малко се зоните в квартала, в които се паркира по-трудно. Почти всеки блок си има алея за паркинг, а всички блокове в частта на квартала, в която живея, освен нашия естествено, имат гаражи за повече от половината семейства във входа. Само панелките нямат гаражи, но пък голяма част от тях имат отделни линии само с гаражи. Ако някой иска да се мести, излизат тухлени апартаменти на по 100к лева, като става дума за 90-100 квадрата старо строителство :D

IMG_20191010_155723914.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Petrolhead » 11 Окт 2019, 11:25

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:46, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Borymeckata » 11 Окт 2019, 12:10

Хайде сега да ви видя - как се справяте с паркиралите по тревните площи и тротоарите? :mhihi: :mhihi:

Или всъщност темата трябва да бъде: Как се справяте с тези, които се опитват да се справят с вас, когато паркирате по тревни площи и тротоари?

По-нагоре си казах мнението, но Колегата не беше съгласен: докато колите са повече от паркоместата - така ще бъде. Аз лично не виждам законен начин да се намалят колите, значи... какво остава?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от laviatan » 11 Окт 2019, 12:22

Borymeckata написа:Хайде сега да ви видя - как се справяте с паркиралите по тревните площи и тротоарите? :mhihi: :mhihi:

Или всъщност темата трябва да бъде: Как се справяте с тези, които се опитват да се справят с вас, когато паркирате по тревни площи и тротоари?

По-нагоре си казах мнението, но Колегата не беше съгласен: докато колите са повече от паркоместата - така ще бъде. Аз лично не виждам законен начин да се намалят колите, значи... какво остава?

Има , има ...
За съжаление ще ни заболи всички :mhihi:

Истински преглед, данъци и някоя друга регулация и готово .
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Club BMW » 11 Окт 2019, 13:26

Нужно е просто държавните институции да си вършат работата и въпроса е решен.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, Joro17

Последни теми
Facebook