Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 06 Окт 2019, 10:27

Това е брутално :D :D :D :D :D
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от BMW_POWER » 06 Окт 2019, 15:15

Защо? Аз просто съм ги махал много пъти. По-бързо и най-важното, евтино. Кой е ОК да ходи с 500гр оловни тежести в джоба?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от hell's angel » 06 Окт 2019, 16:20

:OT: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Аз съм навитак, даже на всичките джанти, веднъж -два пъти и ще добавя едно-две олова на колана, по 20-30 кинта са в магазина :mrgreen: :ok:

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Pisobella » 08 Окт 2019, 11:54

Don_Diego написа:
Venelin1111 написа:
top написа:Затова докато не измислят адекватен начин за санкциониране на такива, ги изчаквам в разумни граници и просто им махам предния номер на колата и го изхвърлям на боклука, без щети по колата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Трябва да има нещо друго. В you tube гледах руснаци да лепят по стъклата лепенки с примерен текст: тук не се спира ..или паркирането забранено и подобни. Макар , че пак е тъпо.

Sent from my iPhone X using Tapatalk


Имаше и тук подобна инициатива, която явно вече замря. Правеха се стикери с различен текст, които бяха сравнително трудни за махане и не прекалено големи, но поставени на правилното място вършеха работа да накарат провинилия се да се замисли.
Някой знае ли къде мога да поръчам подобни - хартиени, със здраво лепило и текст/изображение по избор? :dunno:


Това с номера е ужасно ...
Достатъчно ми е да им вдигна чистачките. Е, веднъж едната направо я свалих.... човекът беше убеден, че съм я счупила и ме обвиняваше как така не се правело и как съм си позволила да троша... Стояхме в недоумение двама човека и се чудихме за смях ли е, за рев ли е, не ни се вярваше хаха След като го чакахме 5-10мин да си я постави обратно, ми писна и му предложих аз да му я поставя, че да се маха ... взе си я и се премести ...

Иначе стикери аз имам някакви, подарени са ми и стоят в колата. Последно, когато ги лепих, беше на някакъв тип с много "наточената и тунингована" кошница. Като се прибрах вечерта всичките лепенки (щото му бях налепила поне 4 по джамовете) бяха накъсани, намачкани и демонстративно изхвърлени на улицата. Явно е било достатъчно дразнещо :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от DLVasilev » 08 Окт 2019, 21:33

Туба с отработено масло в предната част на тавана.Ама легнала. Ама с отворена капачка или балони пълни с такова директно от джама :mhihi:
Отвивам игличките на 4-те вентила и после стискам с клещите да не може да ги навие обратно.Това ми е любимо когато има и сняг, та ги зария после гумите и не си личи. Едва когато излезе на средата на улицата в кишата се усеща какво е станало.
Клинци за подковаване на добитък също вършат чудесна работа.
Спомням си как веднъж един си тръгна от паркинга с композиция от 3 кофи за боклук :mhihi:
Ма тия номера ги правя на разни боклуци дето идват от майната си, спират пред нас и да ползват метрото, при положене, че паркинга на метрото е на 20 метра от паркинга на блока и решава, че мойта кола му бърка в нервите и започва да я троши. Оставям го да кърти и да чупи колата ми за 600 лв и после му емавам байката на колата му за 10 бона. като поседи 2 дни без кола или му се наложи да носи на гръб 4 гуми за смяна на вентили до 11 вечерта и му идва акъла. :mhihi: То ако не ги санкционираш такива започват да правят каквото си искат.
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от ivanski_2 » 09 Окт 2019, 6:40

DLVasilev Много мъжка постъпка, вместо да излезнеш и да се разберте, още повече че той чупи твое имущество.... няма да коментирам че ще ме накажат ако продължа :lol:

Иначе, ако не стане с говорене, едина лъжица лютеница в/у тавана, и предния капак. После е такава драма да се оправи детайла че идея си нямате. :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Jordana » 09 Окт 2019, 9:25

https://www.vbox7.com/play:3877e33e
Това действа безотказно през последните 4.5 милиона години еволюция на приматите :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от DLVasilev » 09 Окт 2019, 9:39

ivanski_2 написа:DLVasilev Много мъжка постъпка, вместо да излезнеш и да се разберте, още повече че той чупи твое имущество.... няма да коментирам че ще ме накажат ако продължа :lol:

Иначе, ако не стане с говорене, едина лъжица лютеница в/у тавана, и предния капак. После е такава драма да се оправи детайла че идея си нямате. :D

Като излезеш да се разберете ти налита на бой и т.н. какво има да се разбираш с такъв дебил. Оправия няма. Един даже се опита да ме съди щото съм си спрял колата пред нас, пък той беше много надъхан. Питах го с намерението да се разберем, оня на приказки ме наби, наеба и утрепа около 4 пъти и накрая започна да хвърля части от мойта кола по мене. Аз само го попитах какво прави и защо. От тогава просто не си хабя времето и нервите да питам и да опитвам. Да троши каквото иска, после го глася стабилно и да дойде пак да троши. Мъжко или не това е положението каквото повикало нали знаеш. Не вярвам ти да си на мойто или който и да е и търпението и нервите да са ти безкрайни ;)
Като идеш в чуждо село да се правиш на тарикат и керемидите започват да скачат по главата ти къде по една, къде по повече и нещата се случват доста елегантно
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 09 Окт 2019, 9:43

Такива като описаните от теб само така се оправят. С добро няма смисъл. На мен ми се случваше като свиря с клаксон като ми отнемат предимство да слизат да ме бият..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от ceco_kd » 09 Окт 2019, 9:48

DLVasilev: Абе колега ти къде живееш? Определено си стойте у Софето! Мен на село си ми е 100 пъти по-добре. Не че в Русе-то ги няма такива дебили, ама при вас в столицата явно се прескачат!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от hell's angel » 09 Окт 2019, 10:08

Е нормално, тя есенцията се е сбрала, каймакът 'дет' се вика ... :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Borymeckata » 09 Окт 2019, 10:33

Аз по принцип ходя веднъж в годината до София - преди Коледа да пазаруваме. Ама като чета тая тема - май и от това ще се откажа...
Вие там все едно война водите за 5 метра бордюр, егати... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от DLVasilev » 09 Окт 2019, 10:48

Живея в ж.к. Обеля 1 срещу метростанцията. Освен проблема а метрото около нашия блок се случват и други ужаси както следва: от източната страна построиха 3 блока набутани един в друг, от западната единия е готов другия започва скоро. Отстоянието между тях е 7,5м. Северно и източно започват строежи на още 2, та вече си мечтая да живея на село, защото пред нас Рег. Табели са а у и е ра я мн уй
В ев ав ув и т.н. тия хора си купиха апартаменти, но не си купиха паркоместа към тях. Един самоковски агент с черен жиб яде шамари тука щото спря на средата на улицата и спря движението. Слезе и започна да вика как дал толкова пари да си купи жилище тука срещу тоя грозен блок, как нас трябвало да ни изселят, а блока да го съборят и не успя да довърши, понеже 4 ма го докопаха да му кажат на брадчеда как стоят нещата, после един се върна та и джипа му откара на някъде и с е такива кандидат столичани се напълни до нетърпимост. Наглост, нахалство, злоба и простотия. В същото време ходя на майна си Райна да изведа детето че в нашия разхубавен квартал може да си играе само с кофражни платна, арматури и дървени талпи...
Това са реални ситуации не измислица. Принудиха ме да сложа камери, за да гледам какво се случва навън, накараха ме да плащам по 130 лв на охраняем паркинг за 39ката и да си купя евтин френски боклук като резервна кола, накараха ме да ходя по другите квартали търсейки детски площадки и още малко ще ме накарат да залепя на прозорците на апартамента табела "продава се, всичко платено, качваш се и караш"
И не, не е лесно да се разправяш с всички видове идиоти. Може би тук изглеждам като лапе без работа по цял ден дето ходи да спада гуми. Не е така повярвайте ми до гуша ми е дошло. Пробвах с добро, пробвах с полиция, пробвах с община и накрая разбрах, че нещата са в нашите ръце на тия мързели дето живеене там
Изображение
ATR-42/72

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от c04 » 09 Окт 2019, 11:00

Borymeckata написа:Вие там все едно война водите за 5 метра бордюр, егати... :dunno: :dunno:

В това е тръпката :mhihi:
Във Варна ситуацията не по-добра :banghead: Наскоро щяхме да ес бием с един, спира дето му дойде, отгоре на всичко се блъсна в ел.таблото и пак се прави на интересен, а жена му и децата му бяха в колата :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Borymeckata » 09 Окт 2019, 13:14

DLVasilev написа:Наглост, нахалство, злоба и простотия. В същото време ходя на майна си Райна да изведа детето че в нашия разхубавен квартал може да си играе само с кофражни платна, арматури и дървени талпи...

Мисля, че разбирам ситуацията, но трябва да има някакво разумно решение на проблема с паркирането... Имам предивд - решение, което не включва ръкопашни схватки. Все пак доста хора живеете там и няма смисъл да си причинявате такъв стрес ежедневно.

За детето - може да е за добро, да се запали от малко по строителството. Като порасне поне няма да се чуди какво да учи и да работи - ще има готов занаят... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook