Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от DLVasilev » 01 Юни 2018, 0:11

Ще направя снимки през деня на метростанция Обеля какъв ужас е. Улица, а по улицата 3 колони паркирали дори и по средата запушвайки улиците към блока. И като му кажеш "Господине, дайте колата 2 метра назад, да може да се минава" следва " Ее пръдльоо ти уи че ми каеш как да спирам бе искаш уи да ти изкривим фасона"
В това време пред самия блок мотокарист назначен от Метрополитен товари бангиите една върху друга като в щатска автоморга. И затова, че ти си спрял пред 2 коли на улицата и си оставил телефонен номер на 2 от стъклата за по-сигурно получаваш какво- Жалбии :mhihi:
Защото имаш 1 кола която държиш пред вас и я спираш където намериш.
Ама оня като каже Еее пръдльоо.... просто отвръщаш "Довечера пристигай с пътна помощ да си събереш каквото ти е останало от колата" и работи да му се не види :mhihi: гледат тъпо, почесват се и накрая изчезват. То е ясно, че нищо няма да се случи ама що трябва да си късаме нервите
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 01 Юни 2018, 6:10

Аз вече споменах за проблема си със запушването на Парчевич в другата тема....вчера висях почти 15 минути докато се съберат всички 6 човека, които бяха запушили улицата :censored: :banghead: :ranting:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от 3186 » 01 Юни 2018, 8:04

На тоя цирк на Парчевич и аз съм ставал свидетел в малкото време, в което работех в същата сграда за която спомена в минал пост :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от TheDriver » 01 Юни 2018, 10:50

При мен проблемът с местата си го има, но учудващо за втора поредна година от общината минават и лепят бележки, че ще махат гробници. :yes:
Миналата година си изпълниха заканите и разчистиха малко, измъкнаха им се няколко хитреци обаче. Сега гледам хитреците са получили лепенки, които са като тия от Стопхам и не се махат лесно. Та чакам паяка след 20тина дни :mhihi:

Това обаче ме подсеща за нещо друго което се случва и е чудесен пример колко сме изобретателни на ниво дребни шмекерлъци.

На паркинзите около блока има 3-4 буса които са без номера и не се движат от години. Тия бусове не са зарязани там, а се ползват за склад :mhihi: . Безплатна складова клетка един вид. :lol:
Сега и тия бусове са с лепенки обаче не виждам как паякът ще ги вдигне при положение, че са пълни с някакви неща.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от randity » 01 Юни 2018, 11:49

Аз обичам следния разговор, когато запуша някой пред блока на приятелката ми.
- Не ме запушвай
- Ма ти не я караш тая кола?!
- Нищо, не ме запушвай :mhihi:
Уникални са просто кореняците, които живеят по панелките. Явно смятат, че с апартамента са получили и парко място.
А за паркирането на ебем ти страна, и аз го обичам. Спре на две места за да си пази място за втория кенеф. И няколко пъти ми идва иназ да спра така, ма нещо съвества не ми позволява... а като паркирам до колата на приятелката ми, винаги спирам максималко близо до нея, щото от горните глупаци, паркирали тъпо, се получава, че аз паркирам за кола и половина..
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 05 Юни 2018, 13:51

Don_Diego написа:Аз вече споменах за проблема си със запушването на Парчевич


Решението е намерено! Официален сигнал от СДВР - Пътна полиция, придружен със снимки. Очаквам вече развитие, тъй като сигнала е приет и предстои проверка :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от madafaka_donkele » 05 Юни 2018, 14:00

Don_Diego написа:предстои проверка :yes:


Aко няма камери в района ми е много интересно каква "проверка" ще направят...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от top » 05 Юни 2018, 15:31

Аз напоследък ползвам едно приложение на телефона, казва се "Гражданите", като спре някой и си остави колата пред гаража го снимам, по 2-3 снимки за да се вижда как е спрял и също да се вижда регистрационния номер. В приложението има опция да се изпрати сигнал и до КАТ, като я маркирам тази опция ми изпращат една pdf бланка която се попълва и описва нарушението и се подписва с електронен подпис - това е достатъчно за да бъде наложена глоба.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от 3186 » 05 Юни 2018, 15:45

А как стоят нещата с разстоянието на паркиране пред гараж. Никъде в закона не е споменато конкретно разстояние, а единствено
(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;

което подлежи на различни интерпретации.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от top » 05 Юни 2018, 17:00

Ами означава човек да не може да прибере или изкара колата си, всеки адекватен шофьор би могъл да прецени.. другото е че би трябвало пред всеки гараж да е очертана с боя зоната където да не се спира и всяко пресичане на боята се смята че е в зоната на гаража и затруднява достъпа. Ето една снимка от интернет за пример:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 05 Юни 2018, 22:44

Аз втора вечер поред съм си паркирал колата пред входа. Нямам снимка с 39ката, та извадих някаква с астрата, ама гледката е една и съща.
Нея я прибрах на село, като имах повече време, та да не пречи тук, но пък един съсед реши да си остави повредения курник на мястото, което с бащата сме си направили и само ние си паркираме, та сега май е без масло, и със спукана гума и така като гледам скоро няма да мръдне. А 39ката на останалтие места не може да се качи или поне не ми се рискува да правя прагове, след като дори с астрата съм опирал, като слизам от бордюрите, а тя хич не е ниска. И понеже съседите ми са "хвани единия, удари другия", не можах да ги организирам да си отлеем бетонови стъпки, за да може да не скачаме от бордюри всеки път, като паркираме, та с бащата си имаме такива само на нашето място и там 39ката се качва без ядове. Та така, чакам съседа да си репатрира талигата, та да си се върна на мястото :D И междувременно нарушавам закона отново, ама няма де да се паркира. Друго си е в къщата, мога да паркирам 5 коли без ядове, ама на, живея в блока и съм преебан без гараж.
20171112_121621.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 05 Юни 2018, 23:05

madafaka_donkele написа:
Don_Diego написа:предстои проверка :yes:


Aко няма камери в района ми е много интересно каква "проверка" ще направят...


Проверката се изразява в системно минаване и писане на глоби. Също е вариант да пускам ежедневно сигнали и да изпращат патрул.
Аз лично ако получа две или повече глоби за едно и също нарушение на едно и също място бих се замислил дали не бъркам аз някъде и ще променя нещо в паркирането си :dunno:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от c04 » 05 Юни 2018, 23:48

drifty написа:Аз втора вечер поред съм си паркирал колата пред входа. Нямам снимка с 39ката, та извадих някаква с астрата, ама гледката е една и съща.
Нея я прибрах на село, като имах повече време, та да не пречи тук, но пък един съсед реши да си остави повредения курник на мястото, което с бащата сме си направили и само ние си паркираме, та сега май е без масло, и със спукана гума и така като гледам скоро няма да мръдне. А 39ката на останалтие места не може да се качи или поне не ми се рискува да правя прагове, след като дори с астрата съм опирал, като слизам от бордюрите, а тя хич не е ниска. И понеже съседите ми са "хвани единия, удари другия", не можах да ги организирам да си отлеем бетонови стъпки, за да може да не скачаме от бордюри всеки път, като паркираме, та с бащата си имаме такива само на нашето място и там 39ката се качва без ядове. Та така, чакам съседа да си репатрира талигата, та да си се върна на мястото :D И междувременно нарушавам закона отново, ама няма де да се паркира. Друго си е в къщата, мога да паркирам 5 коли без ядове, ама на, живея в блока и съм преебан без гараж.
20171112_121621.jpg

Много лачено туй Астре :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 06 Юни 2018, 6:59

drifty написа:Аз втора вечер поред съм си паркирал колата пред входа. Нямам снимка с 39ката, та извадих някаква с астрата, ама гледката е една и съща.
Нея я прибрах на село, като имах повече време, та да не пречи тук, но пък един съсед реши да си остави повредения курник на мястото, което с бащата сме си направили и само ние си паркираме, та сега май е без масло, и със спукана гума и така като гледам скоро няма да мръдне. А 39ката на останалтие места не може да се качи или поне не ми се рискува да правя прагове, след като дори с астрата съм опирал, като слизам от бордюрите, а тя хич не е ниска. И понеже съседите ми са "хвани единия, удари другия", не можах да ги организирам да си отлеем бетонови стъпки, за да може да не скачаме от бордюри всеки път, като паркираме, та с бащата си имаме такива само на нашето място и там 39ката се качва без ядове. Та така, чакам съседа да си репатрира талигата, та да си се върна на мястото :D И междувременно нарушавам закона отново, ама няма де да се паркира. Друго си е в къщата, мога да паркирам 5 коли без ядове, ама на, живея в блока и съм преебан без гараж.
20171112_121621.jpg
Плащал ли си го това място пред блока, че да го наричаш на няколко пъти “твое”?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от alekangg » 06 Юни 2018, 7:36

Типичен пример за изкривено мислене без дори да си помисли, че има нещо гнило, обаче пък и с претенции..
Последна промяна alekangg на 06 Юни 2018, 10:30, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook